Fetalna ehokardiografija

odgovora

Objavljeno

Iduci petak sam zakazana na fetalnu ehokardiografiju.ima li neko od vas iskustva sa tim? da li su vas u trudnoci slali na taj uz?

Moj dr mi nije rekao da postoji bilo kakav problem sa bebicom i mislim da je ovo cisto preventivno...KAKVA SU VASA ISKUSTVA? HVALA U NAPRED :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iduci petak sam zakazana na fetalnu ehokardiografiju.ima li neko od vas iskustva sa tim? da li su vas u trudnoci slali na taj uz?

Moj dr mi nije rekao da postoji bilo kakav problem sa bebicom i mislim da je ovo cisto preventivno...KAKVA SU VASA ISKUSTVA? HVALA U NAPRED :D

isla sam ja isto uy s tim sto se gledaju srce i krvni sudovi bebe nista posebno mene su poslali jer su posumnjali da je bebi uvecano srce zasto ti ides

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema komplikacija niti nekih sumnji...mislim dame je dr iz preventivnih razloga poslao na to,jer mislim da ce dr koji me bude pregledao pregledati i funkcionisanje drugoh organa,mne samo srca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure::unsure: :unsure: .... ehokardiografija .... malo sam neupucena ... a volila bih da znam o cemu je rijec ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ultrazvuk srca dok je beba jos u stomaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure::unsure: :unsure: .... ehokardiografija .... malo sam neupucena ... a volila bih da znam o cemu je rijec ...

uz na kome doktor proverava bebino srce,da li je pravilno formirano,da li pravilno radi itd itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam išla na to. Javi kakvi su rezultati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da se javim...dosla sam iz betanije pre pola sata.

dobro je proslo u smislu da je sve ok,pregled je bio preventivan,bebica je super,imamo 800gr :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super!!!Srecno dalje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super!!!Srecno dalje....

hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da se javim...dosla sam iz betanije pre pola sata.

dobro je proslo u smislu da je sve ok,pregled je bio preventivan,bebica je super,imamo 800gr :)

Bravo za vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...to smo i mi radili....mislim da se ne gleda samo srce vec i sve arterije i protok krvi, zar ne, ili lupetam???? secam se samo nekih hiljadu boja arterija kad je komp izbacio snimak....

ali najbitnije da je sve ok sa bebom...uzivaj sad, vec ste veliki...800 gr, pa nije to mala stvar.... :lol: ...slatkis !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga radila u Tirsovoj u nekoj 22 ili 23 nedelji trudnoce. Nije bilo nikakvih indikacija, ovde to rade preventivno. U pravu je secer, gledaju srce, i krvotok, srcane komore, sve. U koliko primete nesto, dolazi se na kontrole. Kod nas je bilo sve ok, pa sam isla samo jednom .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...to smo i mi radili....mislim da se ne gleda samo srce vec i sve arterije i protok krvi, zar ne, ili lupetam???? secam se samo nekih hiljadu boja arterija kad je komp izbacio snimak....

ali najbitnije da je sve ok sa bebom...uzivaj sad, vec ste veliki...800 gr, pa nije to mala stvar.... :lol: ...slatkis !!!!

doktor je pored srca pregledao i druge organe,samo mi nije dao slicice :(

joj da znas koliki sam :) vec je poceo da se namesta po stomaku,skroz je ,,lud`` osecaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

doktor je pored srca pregledao i druge organe,samo mi nije dao slicice :(

joj da znas koliki sam :) vec je poceo da se namesta po stomaku,skroz je ,,lud`` osecaj :)

mi imamo snimke tj DVD svih UZ i bas si me podsetila , mogla bih da odgledam ponovo....uvek se raznezim kad to gledam.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM JE RADILA U 33NEDELJI TRUDNOCE.MENI JE RADJENA U TIRSOVOJ,INACE JA SAM OPERISALA SRCE KAO BEBA,PA ZBOG SVOJE BEBE SAM MORALA DA IDEM,DA BUDEMO SIGURNI DA JE NJENO SRCE U REDU.SRECOM BEBA JE SUPER,A MOJ PROBLEM SE I NE NASLEDJUJE.BILO MI JE STRASNO STRESNO,KRATKO TRAJE A OD TOGA ZAVISI CEO JEDAN ZIVOT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[ куоте наме = ' бокицина микица ' дате = '9 .07.2010 , 11:24 ' пост = '29638 ' ]

ево да се јавим ... досла сам из Витанији пре пола сата .

добро је просло у смислу да је све ок , преглед је био превентиван , бебица је супер , имамо 800гр : )

[ / куоте ]

Drago mi je što je sve uredu. Uživaj u trudnoći

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga radila u Tirsovoj u nekoj 22 ili 23 nedelji trudnoce. Nije bilo nikakvih indikacija, ovde to rade preventivno. U pravu je secer, gledaju srce, i krvotok, srcane komore, sve. U koliko primete nesto, dolazi se na kontrole. Kod nas je bilo sve ok, pa sam isla samo jednom .

Čestitamo Veljku rođendan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitamo Veljku rođendan

Hvala :) Mada razboleli smo se za rodjendan imali smo temperaturu, pa smo zurku malo pomerili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam isla , mislim isto prevenrivno.. dr neka geneticarka u jednoj privatnoj ordinaciji u ns me je nagovarala da radim kordocentezu , opet bez razloga. onda saznam kako nemaju dovoljno uzoraka a treba im da bi napredovali u karijeri a da ne pricam da je cena 500e.. moja prijateljica je gin , sad mi i vodi drugu trudnocu , tad je i ona bila trudna ali je svakako bila upoznata sa svim amojim nalazima i uvek mi je govorila kako su mi svi nalazi super... da trebada sam srecna..

elem , kako sam im u toj ordinaciji stavila do znanja da se malo razumem u sve , kad mi je radjena ehokardiografija doktor je stalno ponavljao kako su srcane komore idealne kko je sve super... zvucao je kao da zeli da se opere od svega sto je ta lujka htela.. pa zamislite terala me je da radim kordocentezu koja se savetuje zenama kod kojih je rizik od daunovog sindroma 1:150 a meni je bio 1:2000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isla sam pre nedelju dana i sve je u redu,jako detaljno se gleda srce,u prvoj trudnoci to nisam radila pa nisam ni znala kako izgleda. I doktorka je kazu jako strucna u tome i opste oko UZ tako da sam bas uzivala gledajuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna gde u Novom Sadu može privatno da se uradi fetalna ehokardiografija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isla sam pre nedelju dana i sve je u redu,jako detaljno se gleda srce,u prvoj trudnoci to nisam radila pa nisam ni znala kako izgleda. I doktorka je kazu jako strucna u tome i opste oko UZ tako da sam bas uzivala gledajuci.

Jesi li išla privatno ili u Betaniju? Ja treba da uradim za neke trii nedelje, i ići ću u Betaniju, pa me zanima da li i dalje stoji ono pravilo da se zakazuje u poslednjoj nedelji meseca, za sledeći mesec? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna gde u Novom Sadu može privatno da se uradi fetalna ehokardiografija?

Skoro svi privatnici to imaju. Mada, ako mozes da dobijes uput, ne vidim razlog da ides privatno, jer bi ti isti lekari radili i privatno i na Betaniji.

Jesi li išla privatno ili u Betaniju? Ja treba da uradim za neke trii nedelje, i ići ću u Betaniju, pa me zanima da li i dalje stoji ono pravilo da se zakazuje u poslednjoj nedelji meseca, za sledeći mesec? Hvala!

Ti bi vec sad trebalo da zakazes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.