Bakine tajne za lepotu

odgovora

Objavljeno

Meni se kosa brzo masti,i malo je cesce perem .procitala sam negde da ne treba vise od dva puta nedeljno ,ali malo je nemogu sad po ovo vreme ,a i muz mi kaze da je perem da ne idem sa masnom kosom..

Ako hoces da izbegnes cesto pranje, a da ti izgleda cista, mozes to na dva nacina da uradis. Prvi: Zavezes kosu u rep ili pundju, a siske operes. Tako ce izgledati kao da si stavila lak ili gel na ostatak kose. Ako ti smrdi kosa mozes da je naparfemises pred izlazak (naparfemisi je pre vezivanja). Druga stvar: Mozes da kupis, npr. u parfimriji, prasak za suvo pranje kose. Njega na masnu kosu naneses, i prebacis kosu preko glave pa sa cesljem iscesljas sav prasak. To ce pokupiti masnocu, i osveziti ti kosu, a da je nisi prala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako hoces da izbegnes cesto pranje, a da ti izgleda cista, mozes to na dva nacina da uradis. Prvi: Zavezes kosu u rep ili pundju, a siske operes. Tako ce izgledati kao da si stavila lak ili gel na ostatak kose. Ako ti smrdi kosa mozes da je naparfemises pred izlazak (naparfemisi je pre vezivanja). Druga stvar: Mozes da kupis, npr. u parfimriji, prasak za suvo pranje kose. Njega na masnu kosu naneses, i prebacis kosu preko glave pa sa cesljem iscesljas sav prasak. To ce pokupiti masnocu, i osveziti ti kosu, a da je nisi prala.

Pa kad se pomesa parfem i smrad dobijes kombinaciju ,,snova,, FUJ,FUJ!A ovo sa tim praskom meni deluje jos gore.Mislim da bi me svrbela glava kao da sam zaradila vaske.VODA,SAMPON,BALZAM I REDOVNO PRANJE-drugo nista ne priznajem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kad se pomesa parfem i smrad dobijes kombinaciju ,,snova,, FUJ,FUJ!A ovo sa tim praskom meni deluje jos gore.Mislim da bi me svrbela glava kao da sam zaradila vaske.VODA,SAMPON,BALZAM I REDOVNO PRANJE-drugo nista ne priznajem!

Nisam probala prasak tako da neznam kako je. Imam bas dugu kosu i kad god da mi se izmasti koristim priliku da napravim "Lara Kroft" kiku, ili kinesku pundju, sa sve stapicima, ili sl. Dok sam imala ravne siske iznad ociju, tad sam vezivala kosu a njih prala. Ja se drzim jedno sedmicnog pranja i samo svadbe i slicne prilike mogu to da poremete, pored odlaska na kupanje (bazen...) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piling za ruke:

Svi sigurno peremo ruke 100 puta dnevno i verovatno koristimo tone krema za ruke kako bi sprecile isusivanje kose na sakama.

Evo jednog predloga:

Supena kasika hladno cedjenog ulja: maslinovo, bundevino, suncokretovo....

Kafena kasicica morske soli ( ukoliko nemate, moze i palenta)

Pomesajte.

Pokvasite ruke toplom vodom, lepo i detaljno operite sapunom i isperite sto toplijom vodom.

Uzmite smesu koju ste napravili i detaljno istrljajte ruke bar 3 minuta. Isperite mlakom vodom bez sapuna. Obrisite ruke peskirom bez bojazni da ce vam 'masne' ruke od ulja ostaviti fleke na peskiru. (hladno cedjena ulja ne prave fleke!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piling za ruke:

Svi sigurno peremo ruke 100 puta dnevno i verovatno koristimo tone krema za ruke kako bi sprecile isusivanje kose na sakama.

Evo jednog predloga:

Supena kasika hladno cedjenog ulja: maslinovo, bundevino, suncokretovo....

Kafena kasicica morske soli ( ukoliko nemate, moze i palenta)

Pomesajte.

Pokvasite ruke toplom vodom, lepo i detaljno operite sapunom i isperite sto toplijom vodom.

Uzmite smesu koju ste napravili i detaljno istrljajte ruke bar 3 minuta. Isperite mlakom vodom bez sapuna. Obrisite ruke peskirom bez bojazni da ce vam 'masne' ruke od ulja ostaviti fleke na peskiru. (hladno cedjena ulja ne prave fleke!)

ovo cu odmah sutra da isprobam ;)

sigurno je dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je, ustvari, za sve delove tela gde ti je suva koza, da je ocistis i nahranis na brzinu. Mozes da kapnes kap etericnog ulja u smesu za bolju cirkulaciju tipa eukaliptusa, bora, nane, kedra. Sta imas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je, ustvari, za sve delove tela gde ti je suva koza, da je ocistis i nahranis na brzinu. Mozes da kapnes kap etericnog ulja u smesu za bolju cirkulaciju tipa eukaliptusa, bora, nane, kedra. Sta imas.

generalno koza mi je postala suva svuda...pa cak i po licu , ja koja nikad nisam ama bas nikakav problem sa kozom tokom celog zivota...kaze dermatolog pre neki dan, pojavila ti se neka "suvoca" koje ces tesko moci da se resis....e sutra cu cela da se istrljam maslinovim uljem i solju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam znala svojevremeno da se kupam u punoj kadi tople vode, a dodam 1 dl maslinovog ulja i par kapi etericnog. Naravno, pre toga se operem ;) Tako odlezim masirajuci se oko 15ak minuta i samo se lagano obrisem. Puno mi je to pomagalo, ali sad imam histericno dete koje ne moze da podnese da se ja kupam, susim kosu itd. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko recept za zatezanje koze na stomaku i grudima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino ovo je o prirodno:

Rice Bran Oil - Ulje pirinčanih klica

(Oryza Sativa)

Ulje pirinčanih klica čiji je sastojak gama-oryzanol, snažan antioksidant, tradicionalni je azijski sastojak za održavanje lepote. Intenzivno hidratiše kožu i čini je mekom i svežom. Ulje pirinča sadrži visok nivo vitamina E, kao i kolagen i elastin koji su zaslužni za čvrstoću kože. Pruža dobru prirodnu zaštitu od UV zračenja.

Samo sto ti sad ne smes da koristis i etericna ulja. Nadji ulje pirincanih klica i mazi na vlaznu kozu svaki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo mi nije baka rekla, ali moja frizerka u srbiji, ali verovatno svi to znaju,...nema veze...ponavljanje je majka ucenja :)

za jacu i guscu kosu u bebi sampon od 500 ml sipati malo ricinusovog ulja, ad kapi (mala bocica) i pantenol (celo pakovanje, mislim da je 250 ml, ako se ne varam)...

i to koristiti kao sampon!

meni je to nekada dosta pomagalo...nisam dugo to pravila, ne znam da li je to bila luda sreca ili stvarno "taj cudesni napitak " je delovao :lol::lol:

A jel se ti sastojci izmućkaju zajedno i to tako ne može da se pokvari? Kolko dugo sme da traje i da se koristi to tako izmešano? Meni se od kad sam bila trudna prepolovila kosa,i jako puno je opadala,tj.još uvek...jel bi to pomoglo da smućkam? I gde se kupuje ricinusovo ulje i pantenol, u apoteci? Pitam gluposti,al kad nisam to nikad tražila ni ne znam gde ima... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.