Bakine tajne za lepotu

odgovora

Objavljeno

Nabavila sam knjigu, pa mozete da pitate sta ves interesuje... Od recepta za beljenje zuba, preko ruku i nogu, pa cak kako praviti sapun, kupke, i slicne stvarcice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nekoliko saveta koje znam da ce koristiti mnogima...

ZA USTA: Za blistavo bele zube pored sode bikarbone, zube mozete trljati unutrasnjom stranom limunove kore. Za zube pozutele od nikotina mozete da koristite so, jednom nedeljno ih perite sa tim. Ako niste u prilici da perete zube, zvacite zvaku bez secera ili pojedite ne oljustenu jabuku. Ako ste jeli beli luk mozete da zvacete persun posle njega i time izbegnete los zadah. Ispucale usne mozete da ntrljate kolutom krastavca, pavlakom ili nezasoljenim maslacem...

ZA RUKE:Suve i ispucale ruke isperite jednom nedeljno toplim maslinovim ili suncokretovim uljem. Nikotinske mrlje nestace ako ih masirate sokom od pola limuna. Isperite posle jednog minuta.Da biste izbegli da vam se ruke osecaju na luk ili ribu mozete raditi sledece: potopite ih u mleko ili ih istrljajte talogom od kafe ili vlaznom solju (posto se usmrde) a da to sprecite: mozete ih natrljati maslinovimuljem. Kod lomljivih noktiju ce pomoci mlako maslinovo ili bedmovo ulje.

ZA STOPALA:Za umorna stopala mozete da ubacite lisku sveze paprati u cielu ili u kupku da dodate lavandinog ulja (nekoliko kapi)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu lose ove tajne!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jbg,baka je razotkrivena i vise nema tajni :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jbg,baka je razotkrivena i vise nema tajni :lol: :lol: :lol:

:lol::lol: :lol: :lol:

Ako imate neko pitanje vazeno za tako neke stvari, rado cu vam odgovoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super su, daj nesto za kosu, na primer perut, suva kosa, ispucali krajevi i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZA KOSU: Obavezno je da se kosa izdasno ceslja, jer to podstice cirkulaciju u kozi glave i masira teme. Ako zelite meku i svilenkastu kosu, mozete pomocu frotirovog peskira da utrljate 1,25 dl na nju. Ostavite da deluje 15 min i potom isprete. Plava kosa dobice lep sjaj ako se u sampon dodaju 2 supene kasike limunovog soka. Mozete i da u neku od starih boca sa rasprsivacem da naspete pivo i poprskate na kodu posle pranja, potom uobicajeno navijete viklere. Duplo duze ce vam lokne trajati. Za masnu kosu se ne preporucuje dugo cesljanje jer to izaziva dodatno lucenje zlezda. Mozete susiti kosu tako sto cete se sageti i prebaciti je preko glave. Time cete postici neku vrastu push-up efekta. U procvetale vrhove je najbolje utrljavati, pre pranja lanolin, al posle pranja umsirajte cickovo ulje. Ne preporucuje se da kosu bez sjaja perete prevrucom vodom, jer je to samo dodatno iscrpljuje. Al' se zato savetuje, umesto toga, sledeci recept: 1 kaf. kasika meda + nesto vocnog sirceta otopiti u 1/4 l tople vode. Za veci volumen se preporucuje da puno saku listova breskve prelijete sa 1/4 l vrucom vodom i ostavite da se ohladi, i procedite. Ovo nanesite kao regenerator, i ne ispirajte. Protiv tvrdokorne peruti je dobro naneti regenerato od 2 sup. kasike limunovog soka na 1/2 l vode. Protiv peruti ce vam pomoci i ako utrljate u koren kose jogurt, ostavite sat vremena i operete kosu samponom. Pivo je dobro protiv opadanja kose. Utrljajte 60 ml. pa operite, pa opet utrljajte 60 ml. al ne ispirajte. Zdravo je i da jedeta jabukovo sirce jer ono snadbeva koren kose potrebnom vitaminima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nabavila sam knjigu, pa mozete da pitate sta ves interesuje... Od recepta za beljenje zuba, preko ruku i nogu, pa cak kako praviti sapun, kupke, i slicne stvarcice...

BAS LEPO moja cerkica ima sest godina i stalno gricka nokte cak je i rane na rukama napravila scime bih joj to zalecila i ako postoji nesto da se maze da nestavlja ruke u usta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BAS LEPO moja cerkica ima sest godina i stalno gricka nokte cak je i rane na rukama napravila scime bih joj to zalecila i ako postoji nesto da se maze da nestavlja ruke u usta :(

cini mi se da su nekada zene mazale deci vrhove prstiju pelinom ili necim tako groznim i gorkim. Ovo ti ne govorim iz licnog iskustva.

Otkad tvoje dete gricka nokte?

Postoji li pravilo - u koje doba dana vise gricka?

Da li to radi vise kad je napeta (iz bilo kog razloga) ili to radi kad joj je dosadno?

Da li to radi nesvesno (npr. dok gleda crtani na TVu)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cini mi se da su nekada zene mazale deci vrhove prstiju pelinom ili necim tako groznim i gorkim. Ovo ti ne govorim iz licnog iskustva.

Otkad tvoje dete gricka nokte?

Postoji li pravilo - u koje doba dana vise gricka?

Da li to radi vise kad je napeta (iz bilo kog razloga) ili to radi kad joj je dosadno?

Da li to radi nesvesno (npr. dok gleda crtani na TVu)?

pa radi nesvesno a i kad je napeta gricka nokte vec duze vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BAS LEPO moja cerkica ima sest godina i stalno gricka nokte cak je i rane na rukama napravila scime bih joj to zalecila i ako postoji nesto da se maze da nestavlja ruke u usta :(

Namaži ljutom paprikom, a i uvek joj skreći pažnju da ih ne grize na lep način, nemoj je grditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Namaži ljutom paprikom, a i uvek joj skreći pažnju da ih ne grize na lep način, nemoj je grditi.

To sam i ja htela da ti kazem. Ljutu papriku ili nesto sto i nije bas ukusno samo, i odvicice se. Ne pise nista vezano za to. Pisu saveti vezano za kasalj, san, mokrenje u krevet i sl. Ne o tome. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa radi nesvesno a i kad je napeta gricka nokte vec duze vreme

1)Probaj sa necim gorkim ili ljutim.

Posto je radnja kod nje automatska, treba da se osvesti, a gorki/ljuti preparati ce joj sigurno pomoci da bude svesna sta radi svaki put kad ponovi radnju.

2)Osim toga, uvedi joj neku nagradicu ako izdrzi da ne gricka nokte izvestan period (ti sama znas koliko je optimalno za nju - da ne bude prekratko, a ni predugacko - da za dete ne bi izgubilo smisao). Za dete je nagrada zajednicka setnja po parku, ili sladoled, ili novi flomasteri, ...

3)A moze svaki dan po jedan smajli, pa kad poveze nekoliko dana i sakupi dovoljno smajlija (unapred dogovorite broj)- onda ih onamenja za nesto vece po sopstvenom izboru: novi album sa slicicam - koji treba popuniti, ili nova lutkica, ili odlazak na vikend kod babe i dede van mesta stanocanja... Ti joj ponudi nekoliko alternativa pa neka sama izabere.

Ovo pod 1 je obavezno, a izmedju 2 i 3 biraj sama sta lakse mozes da izvedes. Trebalo bi da se ne oslanjas samo na ovo pod 1. Nagrada (stavke pod 2 i 3) se uvodi da bi efekti odvikavanja bili trajniji - dete nauci da je za negrickanej nagradjena necim sto voli (pa makar to bio zadovoljan osmeh mame/tate...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1)Probaj sa necim gorkim ili ljutim.

Posto je radnja kod nje automatska, treba da se osvesti, a gorki/ljuti preparati ce joj sigurno pomoci da bude svesna sta radi svaki put kad ponovi radnju.

2)Osim toga, uvedi joj neku nagradicu ako izdrzi da ne gricka nokte izvestan period (ti sama znas koliko je optimalno za nju - da ne bude prekratko, a ni predugacko - da za dete ne bi izgubilo smisao). Za dete je nagrada zajednicka setnja po parku, ili sladoled, ili novi flomasteri, ...

3)A moze svaki dan po jedan smajli, pa kad poveze nekoliko dana i sakupi dovoljno smajlija (unapred dogovorite broj)- onda ih onamenja za nesto vece po sopstvenom izboru: novi album sa slicicam - koji treba popuniti, ili nova lutkica, ili odlazak na vikend kod babe i dede van mesta stanocanja... Ti joj ponudi nekoliko alternativa pa neka sama izabere.

Ovo pod 1 je obavezno, a izmedju 2 i 3 biraj sama sta lakse mozes da izvedes. Trebalo bi da se ne oslanjas samo na ovo pod 1. Nagrada (stavke pod 2 i 3) se uvodi da bi efekti odvikavanja bili trajniji - dete nauci da je za negrickanej nagradjena necim sto voli (pa makar to bio zadovoljan osmeh mame/tate...)

Lepo ja kazem... Pravi psiholog... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milky jer pise nesto o tome koliko puta nedeljno prati kosu ?? Ja procitala negde da je dovoljno 2puta nedeljno ,sve sto je vise ,vise ostecuje kosu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milky jer pise nesto o tome koliko puta nedeljno prati kosu ?? Ja procitala negde da je dovoljno 2puta nedeljno ,sve sto je vise ,vise ostecuje kosu..

ne znam sta pise u toj knjizi, ali sigurno vise od dva puta nedeljno ne bi trebalo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milky super su saveti....!!! hvala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milky super su saveti....!!! hvala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo mi nije baka rekla, ali moja frizerka u srbiji, ali verovatno svi to znaju,...nema veze...ponavljanje je majka ucenja :)

za jacu i guscu kosu u bebi sampon od 500 ml sipati malo ricinusovog ulja, ad kapi (mala bocica) i pantenol (celo pakovanje, mislim da je 250 ml, ako se ne varam)...

i to koristiti kao sampon!

meni je to nekada dosta pomagalo...nisam dugo to pravila, ne znam da li je to bila luda sreca ili stvarno "taj cudesni napitak " je delovao :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo mi nije baka rekla, ali moja frizerka u srbiji, ali verovatno svi to znaju,...nema veze...ponavljanje je majka ucenja :)

za jacu i guscu kosu u bebi sampon od 500 ml sipati malo ricinusovog ulja, ad kapi (mala bocica) i pantenol (celo pakovanje, mislim da je 250 ml, ako se ne varam)...

i to koristiti kao sampon!

meni je to nekada dosta pomagalo...nisam dugo to pravila, ne znam da li je to bila luda sreca ili stvarno "taj cudesni napitak " je delovao :lol::lol:

naravno da deluje jer nista od tih sastojaka ti ne moze naskoditi ali jedino za masnu kosu umesto ad kapi sipati iscedjen limun da se kosa ne bi mastila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo mi nije baka rekla, ali moja frizerka u srbiji, ali verovatno svi to znaju,...nema veze...ponavljanje je majka ucenja :)

za jacu i guscu kosu u bebi sampon od 500 ml sipati malo ricinusovog ulja, ad kapi (mala bocica) i pantenol (celo pakovanje, mislim da je 250 ml, ako se ne varam)...

i to koristiti kao sampon!

meni je to nekada dosta pomagalo...nisam dugo to pravila, ne znam da li je to bila luda sreca ili stvarno "taj cudesni napitak " je delovao :lol::lol:

DAAA,TO JE SUPER STVAR,ISPROBANO,DELUJE ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milky jer pise nesto o tome koliko puta nedeljno prati kosu ?? Ja procitala negde da je dovoljno 2puta nedeljno ,sve sto je vise ,vise ostecuje kosu..

Sto cesce peres kosu vise ti se masti. Ja je jednom sedmicno perem bebi Bekutanovim samponom sa AD kapima koje sam kupila u apoteci (vodene)- brze raste kosa od njih, i Bevipleks ampulu koju sam takodje kupila u apoteci- jaca kosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, slazem se.Taj sampon je odlican, i ja ga trenutno koristim,ali sam dodala i bocicu kapi od koprive,i ampulu beviplexa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i posle se neko pita sto su zene vestice - samo muckaju nesto :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se kosa brzo masti,i malo je cesce perem .procitala sam negde da ne treba vise od dva puta nedeljno ,ali malo je nemogu sad po ovo vreme ,a i muz mi kaze da je perem da ne idem sa masnom kosom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.