Bebi monitor/ Bebi alarm

odgovora

Objavljeno

Da li ste kupovali i koristili jednu od ovih spravica? Koju marku i model? Koliko ste ih dugo i za koje potrebe koristili? Kako ste zadovoljni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali bebi alarm koji smo nasledili, jos malo cemo ga proslediti dalje :rolleyes: Ne mogu reci da nismo mogli i bez njega ali u svakom slucaju je dobro dosao. Koristili smo ga do Mininih 6-7 meseci. Modela i marke ne mogu da se setim., a da rovarim i gledam mrzi me :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali dva- prvo Philips Avent SCD499 DECT a onda SCD530.

Prvim smo bili vise nego zadovoljni i da nismo morali ne bi ga nikad menjali.

Imao je:

- domet od 300m bez bilo kakvog mesanja

- merac temperature

- 5 uspavanki

- nocno svetlo

- funkciju toki-voki-ja

- zvuk, svetlno i vibraciju kao pokazivac bebine aktivnosti

- display na obe strane

- radio je na struju i baterije (bebina strana) za roditelje je bila punjiva

- imao je torbicu za poneti.

Imali smo ga nesto ispod 2god i onda se nesto desili sa roditeljskim delom i izgubio je kontakt za punjenje. U te dve godine koristili smo ga skoro svake noci i svaki put ga sa sobom nosili na putovanja. Nije ni cudo da je nesto tog tipa "otislo".

Posto je jos bio pod garancijom dali su nam zamenu- model SCD530.

Sve isto osim dizajna i toga sto ovaj ima domet od 330m, merac za vlaznost i uspavanke mu malo metalno zvuce ali puno duze traju. Iskreno, ja stari ne bih menjala, al posto su ih izbacili iz proizvodnje nismo imali izbora.

Ovaj novi vec godinu dana jednako puno koristimo ali samo bebi deo jer maloj su uspavanke obavezne. Nosimo ga i na put jer nam je praktican. Umesto da ostavljamo sva vrata izmedju nje i nas otvorena (a cesto smo na razlicitim spratovima ili napolju) mi samo njega ukljucimo. Definitivno nam je do maximuma iskoriscen i oba modela mogu da preporucim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imao je:

- domet od 300m bez bilo kakvog mesanja

- merac temperature

- 5 uspavanki

- nocno svetlo

- funkciju toki-voki-ja

- zvuk, svetlno i vibraciju kao pokazivac bebine aktivnosti

- display na obe strane

- radio je na struju i baterije (bebina strana) za roditelje je bila punjiva

- imao je torbicu za poneti.

ovoliko funkcija nema ni moje auto :) :) :)

Ja ga nisam koristila sa prvim djetetom, bio mi je skup u to vrijeme medjutim nesto se razmisljam da ga uzmem za drugo dijete. U svakom slucaju korisna spravica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali fisher price i bio nam je nezamenjiv.Nije imao neke funkcije,ali je sluzio svrsi..Koristili smo ga svakodnevno preko godinu dana.Posto imamo veliku kucu i dvoriste,da ne bi stalno morali da budemo pored bebe,bio nam je neophodan.A znali smo i uvece da je uspavamo,pa odemo u komsiluk bez brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovoliko funkcija nema ni moje auto :) :) :)

Jos samo da zna da ustaje kad se beba probudi i savrsen je! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili, cini mi se Cippollino,i posluzio nam je dok je bila bebica,a i sad kada je velika.Uvece sedimo u dvoristu bezbrizni da ce se probuditi,a da je necu cuti. Nije losa stvarcica ali svakako se moze i bez nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije losa stvarcica ali svakako se moze i bez nje.

Onaj ko je normalan naravno da moze :)

Nismo imali jer smo tada ziveli u 30kvadrata.Sada bi mi itekako dobro dosao,ne bih non-stop trckarala da je proverim.Za sledecu bebu uzimam video monitor pa kud puklo da puklo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nismo kupovali to,a zivimo u kuci na sprat,i zaista nije bilo potrebe za alarmom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nismo kupovali to,a zivimo u kuci na sprat,i zaista nije bilo potrebe za alarmom.

И код нас је иста прича :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali smo CHICCO-ov alarm.Ali iskreno i nije mi bio neophodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam chicco i super je bas sam zadovljna cuje se i kako sat otkucava

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali dva- prvo Philips Avent SCD499 DECT a onda SCD530.

Prvim smo bili vise nego zadovoljni i da nismo morali ne bi ga nikad menjali.

Imao je:

- domet od 300m bez bilo kakvog mesanja

- merac temperature

- 5 uspavanki

- nocno svetlo

- funkciju toki-voki-ja

- zvuk, svetlno i vibraciju kao pokazivac bebine aktivnosti

- display na obe strane

- radio je na struju i baterije (bebina strana) za roditelje je bila punjiva

- imao je torbicu za poneti.

Imali smo ga nesto ispod 2god i onda se nesto desili sa roditeljskim delom i izgubio je kontakt za punjenje. U te dve godine koristili smo ga skoro svake noci i svaki put ga sa sobom nosili na putovanja. Nije ni cudo da je nesto tog tipa "otislo".

Posto je jos bio pod garancijom dali su nam zamenu- model SCD530.

Sve isto osim dizajna i toga sto ovaj ima domet od 330m, merac za vlaznost i uspavanke mu malo metalno zvuce ali puno duze traju. Iskreno, ja stari ne bih menjala, al posto su ih izbacili iz proizvodnje nismo imali izbora.

Ovaj novi vec godinu dana jednako puno koristimo ali samo bebi deo jer maloj su uspavanke obavezne. Nosimo ga i na put jer nam je praktican. Umesto da ostavljamo sva vrata izmedju nje i nas otvorena (a cesto smo na razlicitim spratovima ili napolju) mi samo njega ukljucimo. Definitivno nam je do maximuma iskoriscen i oba modela mogu da preporucim!

Micilici, koliko kosta taj alarm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi zivimo u stanu i nikako mi nije bio potreban. Dobili smo ga cim se luka rodio ali nikad ga nismo upotrebili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je jako koristio...soba je udaljena, pa smo ga često palili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas alarm prima signale od komsije koji je udaljen 100m.Tako da mi njihovu bebu mozemo da cujemo isto kao i nasu.Posto nam alarmi imaju 2 frekvencije,mi smo na ch 1,a oni na ch2.

Cak i kada kucam na bezicnu tastaturu na njemu su smetnje,ali i kada ne kucam a na forumu sam,cuje se lupkanje kao da prima signale od nekoga ko trenutno kucka.

Strasno.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo neki gordani alarm,bio je jedan od jeftinijih.Ja nisam htela da bacam pare na neki noviji model jer mi je potrebno samo da je cujem kad se probudi.Mnogo nam znaci,svaki dan ga uljucujem jer je inace ne cujem kad se probudi.Jedno vreme ga nismo imali,bio je na popravci,i iako sam je stalno obilazila desavalo se da je zateknem kako jako place.Jedva sam cekala da nam ga vrate sa popravke.Po meni je ovo super stvar za one koji zive u vecoj kuci.Bezbroj puta sam ja bila napolju dok ona spava,sirim ves ili nesto drugo radim,a bez alarma bi bilo mnogo komplikovanije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo ovako nesto

10418826404bf82911098ab.jpg

samo u plavoj boji i Ogi je vec treca generacija koju ovaj alarm sluzi. Nisam ga kupovala jer nisam smatrala da mi je preko potreban (dok ga nisam dobila :D) ali je stvarno super stvar, narocito u trenutcima kada moram da izadjem iz kuce na sekund dok bebac spava (npr. bacim djubre ili slicno) a da ne strahujem taj "jedan sekund" da li se mozda beba probudila ili nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja wala nisam ni imala ni kupowala nista od toga, i odgajila sam decu extra ni sada to ne bih kupowala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je to najbolja stvar na svetu. koristim ga svaki dan, evo vec 2.5 godine. zivimo u kuci, njegova soba je na spratu i ne bi bilo sanse da ga cujem kad se probudi osim kad bi se bas razgalamio. nije neki "markirani" ali odlicno radi posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko slucajno prodaje svoj alarm naravno ako mu vise ne treba........moja kuma je kupila polovan sluzi je vec duuuugo,pa sam i ja odlucila,ali naravno da je u dobrom stanju.ako neko prodaje neka mi posalje poruku na mob 0641361285

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame,imam jedno pitanje da li neka ima bebi alarm,a da joj ne treba? Ja bi ga kupila... Hvala vam unapred... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.