Masaža u trudnoći

odgovora

Objavljeno

sta vi mislite o masazi, jel je to u opste dozvoljeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masaza u trudnoci je itekako dobra i preporucljiva i iz licnog iskustva imam samo reci hvale. Bilo da je u pitanju refleksologija (masaza stopala) u poodmakloj trudnoci ili masaza tela u bilo kom trenutku u toku trudnoce verujte mi, itekako cete osetiti dobrobit.

Jedino se savetuje biti oprezan u prvom trimestru- naglasiti onome ko vas masira da ste trudne zbog polozaja, pritiska na odredjene tacke i odabira aromaticnih ulja. Takodje ne bi trebalo lezati na ledjima u poslednjem trimestru. Ako se toga pridrzavate i ako vam fizioterapeut zna svoj posao sve ce biti ok.

Ja sam zavisna od masaza, obozavala sam ih i u trudnoci i sada i one su mi najvece cascenje. Pre par meseci sam bila sa zaovom u spa centru a ona je tada bila u prvom trimestru. Prvo su joj na ulazu odrzali predavanje sta i gde sme, koje bazene da koristi, u saunu i sobu sena da i ne ulazi isl. Njoj nije bilo pravo jer se nadala da ce moci ko i pre, al masaza joj je prijala ma koliko blaza bila.

Takodje sam ja sa malom isla na casove bebi masaze i nju sam do godine dana svake veceri posle kupanja masirala. I to mogu naj-najtoplije da preporucim i zbog uzivanja bebe ali i zbog "povezivanja" sa mamom, tatom ili ko ih vec masira. Fenomenalan osecaj!

P.S. Ako si dobra sa engleskim imas na You Tube (ako kuckas pregnancy ili prenatal massage) jako puno snimaka i saveta na tu temu. Lepo je videti kako masaza treba da izgleda i na sta se fizioterapeuti koncentrisu kad masiraju recimo noge, donji deo ledja i ostale delove tela koji trpe najveci pritisak i promene. Evo jednog koji je jednostavan, ali ima ih koji su zaista specijalizovani i idu u detalje muskulature i pojedinacne tacke pritiska:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masaza?! :D Moze uvek! Uh, kako volim to! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zašto bi škodilo?!

Naravno umjereno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ALI MORA DA BUDE DOBAR STRUCNJAK, NEKO KO SE RAZUME I ZNA "ANATOMIJU TRUDNICA" :)

ja sam dobila preporuke za 1 zenu, bgd

pa ako nekog intersuje

6oo kinti je massage , trae od 45 do 90 min.......... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masaža svakako! Preporučujem je i kako mama i kao fizioterapeut!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde niko ne pise :( A meni masaza nikada nije tako prijala kao u trudnoci, pa mozda malo i preterujem, svaki cas trckam na masazu, plus kucna varijanta, ona najsladja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

masaza u trudnoci je super i za trudnicu i za mamu,pod uslovom da je radi strucno lice!!!!obavezno svom terapeutu naglasite da ste trudne jer masza trudnica se jako razlikuje od obicne masaza!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

masaza u trudnoci je super i za trudnicu i za mamu,pod uslovom da je radi strucno lice!!!!obavezno svom terapeutu naglasite da ste trudne jer masza trudnica se jako razlikuje od obicne masaza!!!!!!!!!

Da , to svakako. Ja sam u pocetku isla kod svog fizioterapeuta u klubu, on me je masirao do 4. meseca, a onda me uputio na svoju koleginicu koja radi masaze trudnica i prezadovoljna sam. Jeste da sam u pocetku malo negodovala jer je masaza isuvise lagana, ali vremenom je pocinjalo bas da mi prija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel dozvoljena anticelulit masaza u trudnoci???? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je suprug iznenadio kuponom za relaks masazu kad sam bila u osmom mesecu trudnoce. Kad sam pozvala da zakazem masazu-oni su se zbunili i uz veliko izvinjenje odbili da masiraju trudnicu uz opravdanje da nije preporucljivo i da ne smeju. Ne mogu ni na sto da legnem kako treba <_< Obzirom da je kozm. salon bio-mozda su i samo "priuceni" pa nisu znali. I bas mi je bilo krivo jer su me jako ledja bolela, tako da su mm svakako boleli prsti svako vece od masiranja njegove trudnjace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je suprug iznenadio kuponom za relaks masazu kad sam bila u osmom mesecu trudnoce. Kad sam pozvala da zakazem masazu-oni su se zbunili i uz veliko izvinjenje odbili da masiraju trudnicu uz opravdanje da nije preporucljivo i da ne smeju. Ne mogu ni na sto da legnem kako treba <_< Obzirom da je kozm. salon bio-mozda su i samo "priuceni" pa nisu znali. I bas mi je bilo krivo jer su me jako ledja bolela, tako da su mm svakako boleli prsti svako vece od masiranja njegove trudnjace.

Mislim da nije problem do kozmetičkog salona već se trudnice ne masiraju. Za prve mesece znam da je zbog mogućeg pobačaja, prokrvljuje se sve mnogo više tokom masaže ali nisam baš sigurna zašto u kasnijoj trudnoći ne može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto ne bi moglo? :huh: koliko ja znam trudnice bez problema smeju na masazu samo je jako bitna profesionalnost onoga ko masira, ne moze to svako da radi jer se masaza za trudnice razlikuje od ove obicne. inace masaza za trudnu zenu je super stvar, a pogotovo tek kad je u trecem trimestru jer tada i ima najjace bolove u ledjima, nogama itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pitala u spa centru i rekli su mi da se ne radi, zato sto se masazom povecava temperatura tela, sto nije dobro u trudnoci, a takodje nije preporucljiva ni upotreba etericnih ulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

postoji brdo literature na temu masaze u trudnoci, licno posedujem jednu od knjiga. ne znam u kom spa centru si bila, ali po svemu sudeci nisu bas profesionalni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

moja supuga se redovno masirala za vreme trudnoce, mi smo na vracaru i imamo odlicnog fizioterapeuta. Zajedno uzivamo u masazi :)

Izmenjeno od strane Ana*
nedozvoljeno reklamiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.