Izlivi bijesa

odgovora

Objavljeno

Ja sam prije neki dan vidjela tipičan izliv besa jednog dječaka.Pravo da vam kažem meni je to ozbiljno.On je udarao sebe u glavu,vrištao,roditelji su lizali sladoled nisu obraćali pažnju.Ne znam kako dolazi do toga,i ne mislim da je iko kriv ali kako to sprečiti,i da li je ignorisanje zaista pravo rješenje?Moja još uvijek nema izlive bijesa,prilično je mirna.Plače kad joj zaista nešto fali,ali ja ne znam kako bih seponašala da mi se baca na pod i udara glavom o isti?I onaj snimak gore,o malom kako se baca na pod nije nimalo smiješan.Ja bih se ozbiljno zabrinula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija kao da si opisala moje dete :P

Isto,sto kaze drami das joj nesto u ruke,nesto neobicno.Vuk voli punjac za telefon,tubice od krema ,i onu plasticnu spravuicu sto ubijamo muve,hhaaha,to obozava.Ponekad i mene izbaci iz takta,ja ga isto malo pecnem ali mi posle uvek bude zao.On tako zalosno place kad ga ja grdim,mada je u vecini slucajeva to lazno plakanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija kao da si opisala moje dete :P

Isto,sto kaze drami das joj nesto u ruke,nesto neobicno.Vuk voli punjac za telefon,tubice od krema ,i onu plasticnu spravuicu sto ubijamo muve,hhaaha,to obozava.Ponekad i mene izbaci iz takta,ja ga isto malo pecnem ali mi posle uvek bude zao.On tako zalosno place kad ga ja grdim,mada je u vecini slucajeva to lazno plakanje.

da, da lazno plakanje, to je toi ona voli sve te stvari, ali veruj mi nju kad uvati ludilo to je plakanje :)ja sam prilicno mirna i kuliram to, bas kad me uvati nervoza a to je kad sam iscrpljena onda me to dodatno unervozi i tada brojim do 10...glupo je a deca placu bez preke potrebe, ja joj to pricam svaki dan :Dposlednja tri dana ona je prava kmeza pekmeza, valjda zubi sta li je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene posle sto godina.

Dunja isto ima napade u kojima pokusa da me ugrize,zacrveni se,zine i naravno krokodilske suze...

Traje minut dva i prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da ovako mala djeca ne mogu imati izlive besa i plakati manipulativno kad ono međutim :D Uočila sam da moj sinak kad hoće da ga neko uzme počne da plače, drugačije nego kad plače kad mu nešto fali, a to izgleda ovako: obori donju usnu, drekne, malo sačeka da vidi kakva je reakcija, pa ako mi iskuliramo, drekne ponovo i sve tako :D Sad mi je s tim simpatičan, ali živi bili pa videli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova ima novu epizodu, svoje stvari i stvari koje smatra svojim drzi i nikom ne da..juce smo otisle do komsinice, tamo je iskopala nesto sto joj se svidja, uhvatila u ruke i zapucala na vrata, oce da ide gospodjica...nasla sta joj se svidja i sad ajd zdravo...ja je nekoliko puta vracam, kazem ajde da damo Jodzi, ma jok, tera po svome i sve okrece dupe ka vratima...na kraju sam joj to uzela iz ruke i tada je krenuo plaaaaaaac samo takav, jedva se smirila...molim starije da mi kazu sta i kako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova ima novu epizodu, svoje stvari i stvari koje smatra svojim drzi i nikom ne da..juce smo otisle do komsinice, tamo je iskopala nesto sto joj se svidja, uhvatila u ruke i zapucala na vrata, oce da ide gospodjica...nasla sta joj se svidja i sad ajd zdravo...ja je nekoliko puta vracam, kazem ajde da damo Jodzi, ma jok, tera po svome i sve okrece dupe ka vratima...na kraju sam joj to uzela iz ruke i tada je krenuo plaaaaaaac samo takav, jedva se smirila...molim starije da mi kazu sta i kako :D

Evo ja nisam starija,al mislim da je Ognjenka jedna velika mudrolija što ti kažeš.Obično se inteligentna deca bune kad im nešto uzmeš.To je neka faza,a i mene baš zanima kako naučiti tako malu bebu da ne uzima tuđe stvari?Ja bila kod mamaVanje,njena devojčica ima mesec dana manje od Sofije.Stavili ih jednu pored druge,Nađa u ustima ima cucu,cucla,Sofija ne podnosi cuclu.Kad je ona ni pet ni šest nego uzela Nađi cucu,i stavila u svoja usta i gleda je pravo u oči i cucla.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja nisam starija,al mislim da je Ognjenka jedna velika mudrolija što ti kažeš.Obično se inteligentna deca bune kad im nešto uzmeš.To je neka faza,a i mene baš zanima kako naučiti tako malu bebu da ne uzima tuđe stvari?Ja bila kod mamaVanje,njena devojčica ima mesec dana manje od Sofije.Stavili ih jednu pored druge,Nađa u ustima ima cucu,cucla,Sofija ne podnosi cuclu.Kad je ona ni pet ni šest nego uzela Nađi cucu,i stavila u svoja usta i gleda je pravo u oči i cucla. ;)

to je faza kad oni jos ne kapiraju sta je njihovo a sta tudje vec sta je poznato i nepoznato...Iva i drugaricina mala su imale faze kad su menjale cucle...samo se okrenes i vidis da svaka u ustima ima drugu cuclu...Ognjenka vec moze da skapira sta je tudje a sta njeno...samo je radoznala...Iva kidise da tasne, tudje tasne, i onda bar 15 min pricamo o tome kako nije lepo brckati po tudjim stvarima

bojanans i vaskrsija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ona potpuno kapira sta je njeno a sta nije, ali se neslaze sa tim da joj se uzimaju stvari koje je ona zamislila da ode...Ognjenka je jedna grlena devojka, u celom porodilistu je bila najglasnija, dok su ostale bebe bile kme kme ova je urlala (to je povukla na mene :)) i kad stisne to sto je uzela ma nema sanse da joj izbijes iz ruke...znam da moram 88 puta da kazem ne, to nije nase i bla bla, al prosto mi je ta cinjenica o menjanju deteta iz dana u dan frapantna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.