Izlivi bijesa

odgovora

Objavljeno

Xe xe xe ... Ovo isto je radio i moje sestre klinac , samo sto ga mi nismo snimali nego kad se baci i besni , mi mu kazemo da udari jace i tako par puta i vise nikad , i to snimanje je ispunilo njegov cilj ,privukao je paznju, totalni ignore i prodje to ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooleeee,

sad smo u toj fazi "nerviranja"...

Kad mu nije po volji, ne baca se ali TRUPĆE sa obe noge u mestu i cupka da poludiš!!!

Šta se dešava - pustimo ga al ne prestaje.

Ne znamo kako da lečimo, pa mu sve češće skrećemo pažnju na druge stvari, i to je mislim pogrešno.

A ne možemo ni da se držimo apsolutnog ignorisanja, jer to trupkanje pređe u plakanje i plakanje...

E, ono što mi je drago - to je što smo pre 15 dana videli da se boji tate... Koji nikad ne viče na njega. :rolleyes: Krenuo je da otvara elemente na kuhinji jer zna da ćemo da grdimo, mm je stao ispred njega podviknuo i dva puta ga pitao jel jasno? Ja zinula - umalo ga nisam prekinula - ipak je dete malo, al sam se uzdržala. Berkan je ladno posle drugog puta reko "Da" okrenuo se prišo kutiji sa igračkama i krenuo da se igra - sam!

oboje smo bili iznenađeni, i to kad tata grdi - upali. Pre neko veče se igrao sa hranom u tanjiru - tata ga pogleda i kaže - jedi, ne igraj se i supeeer! Dete večeralo... (inače jede sam) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

ocajna sam, samo pogledajte u koje vreme pisem i sve ce vam biti jasno. Moj bebac ce da 10 dana napuniti godinicu, a poslednih par dana ne znam sta da radim. Doslo je do toga da jedva cekam da ga okupam i stavim da spava. Postao je nemoguc. Histerija i bes za svaku sitnicu. Vrhunac su zadnjih par veceri, probudi se oko 2 sata i prvo se igra i prica a kad mu dosadi onda pocne histerija, plac na silu u nedogled, trazi da ga zabavljamo. Dam mu i sokic i mleko da popije... i popije ali opet nastavi sa vristanjem. Nocas sam ga prenela u dnevnu sobu i pustila mu crtani. Dok ja kuckam on se igra u svojoj stolici.

Pomozite mi, gde gresim? Kakva su vasa iskustva...

MM mi stalno govori da ga rano stavljam na spavanje da je to glavni problem, inace u pola 9 je u krevetu. Da li da ga uspavljujem kasnije, hoce li prestati da se budi, kako da kontrolisem te napade besa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto...tako malo-a tako bijesno...

Ignorišem koliko mogu, ali najčešće popustim, što on veoma dobro koristi!

Kod nas je isti slucaj, ali ja prosto ne mogu da vjerujem, nepojmljivo mi je da beba od 11 mjeseci "razmislja" kako da manipulise mamom. Vristi, baca se nazad, izvija se... Nekad dodje do tacke zacenjivanja i da ostaje bez vazduha, pa je malo klepim po peleni, cisto da je iznenadim, onda nastavlja plakanje, izvijanje i vristanje, ali u mojim rukama.

Npr. ona se igra i ja hocu da je presvucem, cim vidi pelenu, podje da je kida, a kada joj uzmem nastaje pakao. Sam cin presvlacenja bude izuzetno nezgodan, jer se minimum 5 puta iskobelja iz pelene i okrene na stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete kad je ljuto, stane i trupće nogama. Ne vrišti ne baca se, nego tako cupka. Onda ja kuliram, pa ako ne prođe, pridružim mu se i zbunim ga, na šta se još više naljuti... E, onda ja lepo uzmem nešto negovu omiljenu igračku ili sl. pa mu skrenem pažnju...

Ti trenuci nisu česti, mnogo puta rešavamo tako što tražim da pričamo o situaciji zbog koje je ljut, objašnjavamo se, a onda me on gleda onim malim okicama i ne trepće, sve zaboravi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete ima izlive besa, cim nesto nije po njenom legne i pocne da udara rukama uz vristnje. Juce je 10 minuta vristala, kad je videla da je ne gledam dosla je stala ispred mene i nastavila da vristi, meni je to bilo jako smesno a ona besna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete ima izlive besa, cim nesto nije po njenom legne i pocne da udara rukama uz vristnje. Juce je 10 minuta vristala, kad je videla da je ne gledam dosla je stala ispred mene i nastavila da vristi, meni je to bilo jako smesno a ona besna :lol:

I kod nas se još uvek povremeno dešava da imamo izlive besa. Ali više nisam sigurna da li treba ignorisati to. Možda im ignorisanjem šaljemo poruku da nam nije stalo do njihovih emocija? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam ovo je kod nas tek pocelo a kolko ce da traje.... nemam pojma :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam ovo je kod nas tek pocelo a kolko ce da traje.... nemam pojma :unsure:

Kod nas je bilo intenzivno od 10. do 12. meseca. Sad se vrlo retko dešava, ali više ne uspevam da ignorišem. Grize me savest, jer nisam sigurna da tako treba.

Izgleda da bi nam dobro došlo mišljenje neke iskusnije mame!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi imamo neku fazu besa, i to kod oblacenja, ni pelene ne mogu da mu obucem kako treba, svve naopako, sa ledja pa posle popravljam i tako vec skoro 2 meseca a sada ima 7,5 meseci. Nadam se da ce ga proci jer mi je bas tesko da se izborim svaki put, dosta me izudara ali i dalje tera po svom i nece da lezi na ledjima. Samo da ga prodje dok jos ne zahladi jer ce sa hulahopkicama biti jos veci problem hihih

ko li ce ga samo vijati :) Inace sa 5 meseci poceo je da puzi, a sa 6,5 poceo da se uspravlja, naravno sada bi da hoda i uz sve se uspravlja i vezba da dohvati iz stojeceg polozaja neku igracku, i to ponovi vise puta :) jako smesno, dosta provodi u ogradici ili uz ugaonu i sav je bitan kad stoji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi imamo neku fazu besa, i to kod oblacenja, ni pelene ne mogu da mu obucem kako treba, svve naopako, sa ledja pa posle popravljam i tako vec skoro 2 meseca a sada ima 7,5 meseci. Nadam se da ce ga proci jer mi je bas tesko da se izborim svaki put, dosta me izudara ali i dalje tera po svom i nece da lezi na ledjima. Samo da ga prodje dok jos ne zahladi jer ce sa hulahopkicama biti jos veci problem hihih

ko li ce ga samo vijati :) Inace sa 5 meseci poceo je da puzi, a sa 6,5 poceo da se uspravlja, naravno sada bi da hoda i uz sve se uspravlja i vezba da dohvati iz stojeceg polozaja neku igracku, i to ponovi vise puta :) jako smesno, dosta provodi u ogradici ili uz ugaonu i sav je bitan kad stoji :)

Mici83, ne bih da te zabrinjavam, ali izbegavanje oblačenja može prilično da potraje. Kod nas je počelo sa nekih 6 meseci i još uvek traje. :huh:

Mislim da to ne treba povezivati sa besom, samo im je lepo i prijatno kad su golišavi. Mi smo se izvežbali pa čak i u hodu nameštamo pelene! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj strahinja je pre dva dana prvi put pokazao bes dok je sedeo u stolicici gde se hrani, verovatno nije hteo da sedi vise po zavrsetku jela, i dok sam otisla samo da operem kasicicu on je pobesneo, nije se bacao ali se drao bukvalno... verujem da ce da bude besan jer vec pokazuje neke karakterne osobine sto me navodi da pomislim to...

pricala sam sa mojom majkom, kaze da sam ja kao mala pokusala jednom manipulaciju histerijom, bacila sam se na pod i histerisala, dobila sam batine i nikad vise nisam ni pomislila tako nesto... strahinja sa 6 meseci ne bi razumeo batine, poceo bi da place jos vise verujem... :(

ne verujem da prica pomaze ako dete misli da moze da takvim ponasanjem postigne nesto, a i ignorisanje moze da se pogresno protumaci od strane deteta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj strahinja je pre dva dana prvi put pokazao bes dok je sedeo u stolicici gde se hrani, verovatno nije hteo da sedi vise po zavrsetku jela, i dok sam otisla samo da operem kasicicu on je pobesneo, nije se bacao ali se drao bukvalno... verujem da ce da bude besan jer vec pokazuje neke karakterne osobine sto me navodi da pomislim to...

pricala sam sa mojom majkom, kaze da sam ja kao mala pokusala jednom manipulaciju histerijom, bacila sam se na pod i histerisala, dobila sam batine i nikad vise nisam ni pomislila tako nesto... strahinja sa 6 meseci ne bi razumeo batine, poceo bi da place jos vise verujem... :(

ne verujem da prica pomaze ako dete misli da moze da takvim ponasanjem postigne nesto, a i ignorisanje moze da se pogresno protumaci od strane deteta....

imas na temi edukativne knjige o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kada bi izasle iz te prostorije i pustile ih da besne "u prazno" da li bi se smirili ?

ovo sam nasla i bilo mi je smesno, ali to je ustvari veliki problem

Irina vec sada pokazuje ljutnju kada joj nesto nije po volji...npr kada je hranim a ne svidja joj se sta jede, ona pocne da vice i da mi udara ruku(i sva kasha iz kasicice se razleti po sobi) <_<

:lol: axaxaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost Bora je vec poceo sa izlivima besa,baca se unazad i vristi bez suza,znaci to je takvo dranje da ja ne znam lepo sta da radim.U takvim situacijama ga obicno ne uzimam i ignorisem to ponasanje.Uglavnom prestane u roku od 1 minuta najvise.Smatram da je 7 meseci rano za to ali genetika je cudo :) Mama i tata su mu nervozni prirodno. :) Secam se kad sam bila mala mozda 4-5 godina,mama i tata nisu hteli da me povedu kod tetke(nesto sam zeznula grdno) i ja se lepo bacim na pod pa nogama udaraj udaraj,mama se nije ni okrenula vec otisla svojim putem.Tad sam shvatila da mi to bas i nece pomoci,nije pravi nacin.Ona mi je posle rekla da joj je bilo uzasno zao ali da drugacije nije mogla da mi objasni kako treba da se ponasam.İ uspelo je eto :) I meni se srce cepa kad Bora tako vristi ali ako mu to pokazem iskoristice bez pardona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro postupaš Beki... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beki ti imas zlatno dete ako prestane brzo...mi smo pre neki dan Ivu spustili u krevetac, sita,presvucena ona vristi jer oce u ruke...moj muz merio vristala je tacno sat ipo vremena dok se nije umorila, odspavala 10 min i opet iz pocetka...ja majke mi moje nemam vise ni sange ni zivaca da je slusham...ostavim je u dnevnoj sobi izadjem u dvoriste i dalje se cuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beki ti imas zlatno dete ako prestane brzo...mi smo pre neki dan Ivu spustili u krevetac, sita,presvucena ona vristi jer oce u ruke...moj muz merio vristala je tacno sat ipo vremena dok se nije umorila, odspavala 10 min i opet iz pocetka...ja majke mi moje nemam vise ni sange ni zivaca da je slusham...ostavim je u dnevnoj sobi izadjem u dvoriste i dalje se cuje

Pa moram priznati da je zlatan.I dalje mi spava od 8 uvece do 8 ujutru bez budjenja,igra se,smeje se a ti mali izlivi besa..Ah..Rekoh ja da sam ja nervozna ja ne bih ni to malo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa moram priznati da je zlatan.I dalje mi spava od 8 uvece do 8 ujutru bez budjenja,igra se,smeje se a ti mali izlivi besa..Ah..Rekoh ja da sam ja nervozna ja ne bih ni to malo :D

Ej, pa mora negde da se ispuca kada spava 12h... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi imamo neku fazu besa, i to kod oblacenja, ni pelene ne mogu da mu obucem kako treba, svve naopako, sa ledja pa posle popravljam i tako vec skoro 2 meseca a sada ima 7,5 meseci.

Ova faza je i kod nas pocela isto kad i kod vas :) Sa 5,5m, bas kad je naucio da se prevrce.

Ja sam uspela da ga prevarim tako sto ga stavim na ledja i dam mu u ruke kesu vlaznih maramica koje su namenjene samo za to da ih on drzi dok ga presvlacim. Obozava njima da suska, da ih prevrce... a kad ga presvucem odmah mu uzimam maramice i pustim ga da se prevrce, tako da se on odusevi kad mu ih dam sledeci put i nastavi da ih analizira.

Beki ti imas zlatno dete ako prestane brzo...mi smo pre neki dan Ivu spustili u krevetac, sita,presvucena ona vristi jer oce u ruke...moj muz merio vristala je tacno sat ipo vremena dok se nije umorila, odspavala 10 min i opet iz pocetka...ja majke mi moje nemam vise ni sange ni zivaca da je slusham...ostavim je u dnevnoj sobi izadjem u dvoriste i dalje se cuje

:( Mi smo samo pre nekoliko meseci imali fazu toliko dugog vristanja, kod nas uglavnom traje do 15min, a sve cesce po 3-4 min. Verovatno vec pocinje da shvata da dugotrajno vristanje nema nikakve svrhe, tako da ni ne pokusva vise kad iz prve ne upali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm, moju Ognjenku je jako tesko obuci, to traje, pa recimo od rodjenja :D...kako raste i jaca to je sve tezi i tezi posao i ona strasno negoduje kad je oblacis...u poslednja dva do tri dana ona je pocela toliko da histerise oko nekih glupih stvari da obavezno prolije suzu, ocu reci krokodilske suze i napravi onu facu sa sve otvorenim ustima...mislim meni je to smesno i na to uglavnom ni nereagujem, uglavnom pokusam da joj kazem kako je to glupo, jednostavno ne znam sta drugo da uradim...ako nedobije ono sto je zacrtala to je takva dreka i otimanje iz ruku da je to strasno...bas je ono prava kmeza pekmeza pa jos i bezobrazna...

ljudi, zene, pomagajte :)

strasno me nervira to njeno ponasanje, juce sam je onako udarila po ruci, nisam vise znala sta bih trebala da uradim jer me prosto nije zarezivala..ona se malo zacnu pa krete jos vise da place...samo sam gore napravila :D

ja sam protiv udaranja, ali sta uraditi sa detetom koje se presalta na takav neki mod i neiskljucuje se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vaskrsija razumem te,mi imamo problem sa pelenama,a nekad i sa oblacenjem.Nasla sam resenje tako sto mu nesto stavim u ruke da se zanima taj minut,dva.Sad su to punjaci za telefon,razni poklopci,stari mobilni ili pustim muziku na mob.i on gleda,okrece i obucem ga.Meni kad dodje zuta minuta,kad me bas iznervira,samo se odmaknem,pustim tih par minuta da se ohladim,a kad je tu mm dam ga njemu.

Sta ognjenku smiri,televizor,neka igracka,mozda oblacenje na podu,ne znam probaj svasta pa nesto ce upaliti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vaskrsija razumem te,mi imamo problem sa pelenama,a nekad i sa oblacenjem.Nasla sam resenje tako sto mu nesto stavim u ruke da se zanima taj minut,dva.Sad su to punjaci za telefon,razni poklopci,stari mobilni ili pustim muziku na mob.i on gleda,okrece i obucem ga.Meni kad dodje zuta minuta,kad me bas iznervira,samo se odmaknem,pustim tih par minuta da se ohladim,a kad je tu mm dam ga njemu.

Sta ognjenku smiri,televizor,neka igracka,mozda oblacenje na podu,ne znam probaj svasta pa nesto ce upaliti

njoj ne pomaze nista...nju jednostavno nedrzi mesto, ona ne gleda televizor (srecna sam zbog toga), na kompu slusa samo muziku i to je veseli...ali kad doje oblacenje i svlacenje nista ne pomaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.