Recepti za bebe

odgovora

Objavljeno

Kod nas se jede uglavnom kajgana ili omlet na vise nacina: sa paprikom, sa slaninicom, sa prazilukom i uvek sa zitaricama...bez hleba.

Yeco,koliko jaja nedeljno je ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se jede uglavnom kajgana ili omlet na vise nacina: sa paprikom, sa slaninicom, sa prazilukom i uvek sa zitaricama...bez hleba.

Yeco,a kako sa zitaricama..kojim i kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Joka i ja smo večeras definitivno telepatski povezane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Joka i ja smo večeras definitivno telepatski povezane.

Sta ti je fado-cudo! :rolleyes:

p.s.kod mene tece trenutno madredeus-O mar Saudade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ti je fado-cudo! :rolleyes:

p.s.kod mene tece trenutno madredeus-O mar Saudade

:lol::lol::lol:

Kod mene Alfama. Ups,OT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco,koliko jaja nedeljno je ok?

Yeco,a kako sa zitaricama..kojim i kako?

:lol:

Joka i ja smo večeras definitivno telepatski povezane.

:lol:

Sta ste me napale?!:lol: :lol:

Vi treba da uvedete belance, Tiko. Pre 1.rodjendana.

2-3 puta nedeljno, ali ja ne marim ako mi se nadje u istom danu jajce u knedlama od supe ili u nekom kolacu.

Joko, Milupa 7 zitarica (neutralna) ili nestle 8 zitarica stavim na 2 jaja jednu supenu kasiku i smuljam, pa przim na masti ili puteru. Nikad na ulju!

Palacinke pravim sa obicnim belim brasnom, ali dodam i tu ove zitarice. Zato i pustim da odstoje do sutra. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Sta ste me napale?!:lol: :lol:

Vi treba da uvedete belance, Tiko. Pre 1.rodjendana.

2-3 puta nedeljno, ali ja ne marim ako mi se nadje u istom danu jajce u knedlama od supe ili u nekom kolacu.

Pa,šta ćeš kad si mudri patuljak. :rolleyes:

Ja sam mu već uvela belance (pre možda mesec dana) i on smaže dva jajeta za doručak dok trepneš.

Tnx a lot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Sta ste me napale?!:lol: :lol:

Vi treba da uvedete belance, Tiko. Pre 1.rodjendana.

2-3 puta nedeljno, ali ja ne marim ako mi se nadje u istom danu jajce u knedlama od supe ili u nekom kolacu.

Joko, Milupa 7 zitarica (neutralna) ili nestle 8 zitarica stavim na 2 jaja jednu supenu kasiku i smuljam, pa przim na masti ili puteru. Nikad na ulju!

Palacinke pravim sa obicnim belim brasnom, ali dodam i tu ove zitarice. Zato i pustim da odstoje do sutra. ;)

A...te zitarice..ja sam mislila nesto drugo...to Luka kad vidi smaze joj zacas..-ne stigne na red..ja sam mislila one ovsene ili kakve vec na meru ...pa rekoh kako li ga varas da jedes posto moji to nece..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,šta ćeš kad si mudri patuljak. :rolleyes:

Ja sam mu već uvela belance (pre možda mesec dana) i on smaže dva jajeta za doručak dok trepneš.

Tnx a lot.

Cool! Onda mu stavljaj zitarice bar u jajca za dorucak. Ne mora da pojede dva jaja. Nek pojede jedno, ali ga obogati sa dodacima i zacinima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cool! Onda mu stavljaj zitarice bar u jajca za dorucak. Ne mora da pojede dva jaja. Nek pojede jedno, ali ga obogati sa dodacima i zacinima. ;)

Ok. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A...te zitarice..ja sam mislila nesto drugo...to Luka kad vidi smaze joj zacas..-ne stigne na red..ja sam mislila one ovsene ili kakve vec na meru ...pa rekoh kako li ga varas da jedes posto moji to nece..

A to!?! Sad sam pisala na Uvodjenju. Kupim ja te u zrnu, sameljem u mlinu za kafu u brasno, pa rokam i to gde stignem. ;) Dorucak mi je uvek brzinski jer se kasno ustaje i odmah bi da se jede. ;)

Za veceru obicno spremam te kase. Ma kao palentu. Nekad slatko,nekad slano. vazno je samo da stavis zacine i ide to sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to!?! Sad sam pisala na Uvodjenju. Kupim ja te u zrnu, sameljem u mlinu za kafu u brasno, pa rokam i to gde stignem. ;) Dorucak mi je uvek brzinski jer se kasno ustaje i odmah bi da se jede. ;)

Za veceru obicno spremam te kase. Ma kao palentu. Nekad slatko,nekad slano. vazno je samo da stavis zacine i ide to sve.

Pa mozda bi mi jeftinije iznelo da kupim pa sameljem...a promenim malo jer oni bas cesto jedo kacamak ..ovako malo smesam ..sta mislis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nego! I bolje je.

Ja jedino zito kad sameljem obicno ga prepecem na teflonu na suvo, da pozuti. Tada ima fenomenalan ukus. Jecam mi je najveci problem jer on popije tecnosti mnogo i postane sav vodnjikav.Njega stavljam obicno u rucak umesto pirinca. Nesto mi ovaj integralni pirinac ne uliva nadu :( .Letos,pre mora, sam kupila 200gr, satvila, tako u zrnu u teglicu, zadihtovala i ostavila...zaboravila da ponesem. Posle mesec dana, puna tegla insekata :blink: Smucio mi se zivot. Mislim, OK su proteini :D , ali ja preferiram proteine sa naseg podneblja, ne iz dalekih istocnih zemalja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh sto nisam tvoj muz da te ozenim ponovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh sto nisam tvoj muz da te ozenim ponovo!

Cico, nije ni on svestan sta je ozenio :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koji nacin spremate spinat djeci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koji nacin spremate spinat djeci?

Ja sam ga ranije spremala sa mlekom,obarim spanać pa ga iseckam sitno,i dodam na zagrejano ulje i u to dodam mleko,so i beli luk,prokrčka se par min i gotovo....pošto sam naučila da se gvožđe i kalcijum ne slažu onda ga spremim na ovaj način ali bez mleka,dodam vodu u kojoj se spanać kuvao i umesto brašna stavim gustin ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto kao mna mama... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spanac ili zelje spremam tako sto proprzim praziluk i dodam spanac/zelje da se przi sa tim, kad se isprzi dodam jaje. Posto znam da je przeno no no, ja deci cesce pravim pitu i ubacim zelje, spanac ili blitvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam skoro otkrila dobar nacin za spremanje spanaca. Spanac obarim, iseckam na sitno (ili ubacim u blender), dodam malo belog luka i sve to sipam preko pire krompira, onda umutim jaje i pavlaku i sipam preko i zapecem u rerni. Bude odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedavno sam cula da se spanac uopste ne treba da bari,nego staviti vodu da provri,kada prokljuca skinuti,vodu sa vatre i ubaciti spanac,promjesati par puta i odmah izvaditi i procjediti!Cim spanac dodje u fazu kljucanja,izgubio je sva hranljiva svojstva i mozete ga baciti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toliko price o spanacu ima da ga ja izbegava najvise. Pored zelja nema bolje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toliko price o spanacu ima da ga ja izbegava najvise. Pored zelja nema bolje. ;)

Kod mene ga niko ni ne jede, a zelje umuvam u pitu i na dohvat mi ruke u dvorištu - pa se to i "pomuma"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.