Recepti za bebe

odgovora

Objavljeno

Savet za branje kopriva, ...

Ukoliko berete same koprive preporučujem da to bude dalje od puteva, šančeva i sl. Prvo zvog olova prašinčine i koje čega, a drugo što koprive rastu na tzv. nitrifikovanom zemljištu, koje se jel' te javlja najčešće u blizini otpadnih voda (kanalizacija,...i sl.) Meni je teško da ih berem i perem, jer me sve izbocka, tako da to "uvalim" sveki ;) Loša sam....;)

Ali ona sprema koprive "prste da smažeš". Izdinsta crni luk i šargarepicu. Nalije vodom, doda koprive, beli luk obari ih, doda začine, kukuruzno brašno... I to je uz dodatak kiselog mleka: njam njam njam...

Khm, razjašnjenje o "zeljima" !

Spanać Spinacea oleracea

ebm-Spinac.jpg

Blitva Beta vulgaris

f98-BEta-v.jpg

Zelje Rumex patientia

275-rumex-.jpg

Kopriva Urtica dioica

5n1-velika.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savet za branje kopriva, ...

Ukoliko berete same koprive preporučujem da to bude dalje od puteva, šančeva i sl. Prvo zvog olova prašinčine i koje čega, a drugo što koprive rastu na tzv. nitrifikovanom zemljištu, koje se jel' te javlja najčešće u blizini otpadnih voda (kanalizacija,...i sl.) Meni je teško da ih berem i perem, jer me sve izbocka, tako da to "uvalim" sveki ;) Loša sam....;)

Ali ona sprema koprive "prste da smažeš". Izdinsta crni luk i šargarepicu. Nalije vodom, doda koprive, beli luk obari ih, doda začine, kukuruzno brašno... I to je uz dodatak kiselog mleka: njam njam njam...

Khm, razjašnjenje o "zeljima" !

Spanać Spinacea oleracea

ebm-Spinac.jpg

Blitva Beta vulgaris

f98-BEta-v.jpg

Zelje Rumex patientia

275-rumex-.jpg

Kopriva Urtica dioica

5n1-velika.jpg

:lol: e sad je valjda svima jasno sta je sta :lol:

a tako i moja svekrva sprema, samo mi vise volimo sa pavlakom, ali da su ukusne :P samo ne znam da li bi bas deca smela tako da jedu??? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bundeva sa:

jabukom

kruskom

breskvom

pavlakom i persunom

mladim sirom ili kajmakom

sa cimetom, sa vanilom....

Super su ove kombinacije,probacemo.Jedino sto ja bundevu moram da kuvam jer mi je baba dala smrznutu ali je zamrzla u kockicama i rendanu ali jako je kratko kuvam i bude ukusna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: e sad je valjda svima jasno sta je sta :lol:

a tako i moja svekrva sprema, samo mi vise volimo sa pavlakom, ali da su ukusne :Psamo ne znam da li bi bas deca smela tako da jedu??? :blink:

Zavisi kog su uzrasta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi kog su uzrasta ;)

10meseci????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Flekice sa kupusom

Na ulju dinstati kupus iseckan na rezance u poklopljenoj posudi. Kupus dok se dinsta pušta sopstveni sok i nije potrebno dodavati vodu. Posoliti i pobiberiti po ukusu (ja nisam solila jer neću pre 2.godine). Kad kupus omekša, a to je otprilike posle dvadesetak minuta, dodati i flekice, tj. testeninu, koja je prethodno skuvana i oceđena od vode. Sve zajedno lepo promešati.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovo zvuci fuj,testenina sa kupusom bljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, je l' nikad nisi probala? :) Mm je reagovao isto kao i ti, jos pogotovo kad je video kako izgleda :lol: Ali kad je probao, odusevio se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako reaguju svi crnogorci,a kad probaju,ne možeš ih odvojiti od šerpe.Moja kuma je čak stavila ovo jelo prvo na listi,kad kuma dolazi u goste to se zna šta je na meniju. ^_^

Ljudi brkaju sa kuvanim kupusom,možda zato.Mislim da biber daje poseban šmek.E sad,recept je vojvođanski,ja ne bih ni znala da mi baka po majci nije iz Banata.A mene podsjeća na one kineske recepte sa povrćem što se spremaju u voku.Ja ovo spremam inače u voku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zamisli jos mm-a Italijana, za njega je testo sveto, gde da ga uprljam kupusom!! :lol: Ali eto, sad jos i trazi da mu to spremam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zamisli jos mm-a Italijana, za njega je testo sveto, gde da ga uprljam kupusom!! :lol: Ali eto, sad jos i trazi da mu to spremam.

A jesi mu spremala sa krompirom? :lol: Imam utisak da lale spremaju testo sa svim i svačim,moja mama sprema i sa makom,al još nije S probala mak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E nisam sa krompirom, mada volim da ga jedem kad moji spreme :) Ali nesto mi je to prazno jelo, skrob na skrob :wacko: A mak uopste ne volim :wacko: Mm ga jede kad moji spreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem vam da je ukusno,ali je nezamislivo.Ima dosta jela salata koje ponekad spremim, a znam da ih mm nece ni probati kad cuje sastojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja s tim nemam problema, mm sve hoce da proba a srpska kuhinja mu se bas svidja :) Bas mi je drago sto je tako, grozno bi mi bilo da imam izbirljivog muza, gde jos i to na sve njegove mane :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.