Recepti za bebe

odgovora

Objavljeno

Toliko price o spanacu ima da ga ja izbegava najvise. Pored zelja nema bolje. ;)

Ja sam evo do ovog trenutka bila ubeđena da su blitva, spanać i sve zeleno objedinjeni imenom "zelje" :D To je posebna biljka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rasprava o zelju se vodila prosle godine na temi Uvodjenje cvrste hrane. Ako nekog zanima, moze da pogleda kroz ovaj link postove u vezi zelja. Na prvoj strani pretposlednji post pa naredne dve strane su o zelju sa sve slikama.

http://www.bebac.com/forum/index.php?act=S...=zelje&st=0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, MIlice...ja još uvijek ne znam šta je zelje u Srbiji i jedva čekam da mi neko pokaže primjerak kada dođem. Kod nas(BiH), u Hrvatskoj...zelje je kupus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, evo nekih nasih recepata do 9 meseci ;)

PATKICE

4kas.brasna

2kas.suvog keksa (ja stavljam keksolino)

1kas.maslinovog ulja

Na vrh noza cimet

Sve to izmesati, zati u malo vode rastvoriti NESQUICK i dodati. Razvuci testo oklagijom, i modlama vaditi kolacice (Ogi voli modlu u obliku patkice). Peci 15min.na 200 stepeni. Super je za zubice :)

VOCNA KASA

1 banana

1 manja jabuka

2 list svezeg spanaca ili zelene salate

1 manja sargarepa

1 kivi (odbaciti unutrasnji deo sa semenkama)

1/2 kasicice rogac

1 kasicica psenicnih klica

1/2 kasicice kokosovog ulja ili Gi putera

2dl vode ili nekog soka koji dete voli

Sve u blender pa u casu. :rolleyes:

BRZ RUCAK

2 kasike integralnih makarona

1 kuvano zumance

1 kasicica pavlake

1 kasicica maslinovog ulja

Izblendati.

OBROK SA SVEZIM POVRCEM

1 sveza tikvica

1 manja sargarepa

1 list zelene salate

1 manji krastavac

1 mali cen belog luka

1 sveza parika

Sve to narendati na najsitnije rende, dosati 2 kasike pavlake i rucak je gotov. ;)

ZDRAV RUCAK

1 kasika heljda

1 kasika proso (za ljudsku ishranu)

1 kasika kinoa

1 kasika beli pirinac

1 kockica tikvice

Pileci batak ili karabatak

Sve skuvati i izblendati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, MIlice...ja još uvijek ne znam šta je zelje u Srbiji i jedva čekam da mi neko pokaže primjerak kada dođem. Kod nas(BiH), u Hrvatskoj...zelje je kupus.

A kako se kod vas zove pita od spanaca ?

Koliko ja znam u Sarajevu sam jela najlepsu pitu od spanaca na svetu ... i zvala se zeljanica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja starija cera sedavila u bundevi a sad malena je bas nesto ne voli

Na koji nacin je vi spremate...mozda da probam drugacije pa bi jela?

Ja je inace ispecem u rerni, al sta god da ubacim nema neki ukus drugaciji jer je Bundeva dosta jaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja starija cera sedavila u bundevi a sad malena je bas nesto ne voli

Na koji nacin je vi spremate...mozda da probam drugacije pa bi jela?

Ja je inace ispecem u rerni, al sta god da ubacim nema neki ukus drugaciji jer je Bundeva dosta jaka.

Sad ce neko reci da sam luda ali ja sam mog sina na bundevu namamila sa smokijem :D Njega obozava a za bundevu sam cula je da je mnogo zdrava i dobila je bas dosta ali on je nije hteo ni omirisati ... I ja ga namamim da zine na smoki a gurnem mu pecene bundeve u usta i tako dok se se ne iznervira posle par kasika i pocne da place , onda mu dam jedan smoki pa opet par kasika bundeve ... Posle par takvih obroka je hteo i samu bez smokija :D A mozes i sa nekim zitaricama koje voli da je mesas ... Ja npr sve vocne obroke mesam sa ovim oeu-1001.jpg

a slane sa ovim zitaricama o2v-milupa.jpg

tako mi omaze ceo obrok uvek ... Pa pokusaj da nadjes caku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ce neko reci da sam luda ali ja sam mog sina na bundevu namamila sa smokijem :D Njega obozava a za bundevu sam cula je da je mnogo zdrava i dobila je bas dosta ali on je nije hteo ni omirisati ... [b]I ja ga namamim da zine na smoki a gurnem mu pecene bundeve u usta i tako dok se se ne iznervira posle par kasika i pocne da place , onda mu dam jedan smoki pa opet par kasika bundeve ... Posle par takvih obroka je hteo i samu bez smokija :D A mozes i sa nekim zitaricama koje voli da je mesas ... Ja npr sve vocne obroke mesam sa ovim oeu-1001.jpg

a slane sa ovim zitaricama o2v-milupa.jpg

tako mi omaze ceo obrok uvek ... Pa pokusaj da nadjes caku :)

E pa znaš šta! Pu, pu, pu, :D ali otvoriću temu koju sam ti obećala!!!

Mogu samo da zamislim jadnička kad se iznervira!!!! :D :D :D

A što se bundeve tiče, ja sam je pekla pa malo dodavala cimeta, J.smaže za tili čas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Sta cu , morala sam nekako da se snalazim :lol: :lol: :lol:

Jeste da smoki nije zdrav bla,bla,bla ali nisam mogla bolji nacin da nadjem , isto tako i vodu nije hteo da pije pa sam je sladila i vremenom stavljala sve manje secera dok se nije navikao skroz sad je pije bez secera ... Evo da se pohvalim da mi jos uvek ne koristimo ni sol ni secer u ishrani uopste :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, ja blitvu i zelje przim. Mladi crni luk prodinstam i dodam jedno od to dvoje ( ne barim ni zelje ni blitvu vec samo iscepkam listice), kad je dinstano dodam koje umuceno jaje.

Izvinite na OT. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad moja deca nesto nece da jedu, ja pripremim pored te hrane i neki mamac - nesto sto znam da bi voleli pojesti.

Krenem prvo sa mamcem, i kada oni otvore usta ja im drugom rukom uguram ono sto sam u stvari i namerila. Cesto nemaju pojma sta sam uradila :))

Kao i ja , kod mene je mamac smoki :D A kad sam pocela da mu spremam sama hranu u pocetku pola od toga nije hteo ni da okusi :( I ovek sam morala da imam spremljen i rezervni obrok ili kupovnu kasicu jer je njih hteo uvek ... Laknulo mi je odkad sam mu nasla caku da uvek pojede ono sto mu spremim ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bundeva sa:

jabukom

kruskom

breskvom

pavlakom i persunom

mladim sirom ili kajmakom

sa cimetom, sa vanilom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto super predloga od Yelene , ovo za vanilu se nikad ne bih setila , a kako vanilu Yelo ? Ja je Marku nikad nisam dala :unsure:

Ja sam npr muku mucila sa jajetom , nije ga hteo nikako , pa sam mu davala sa kuvanom jabukom to mi je Ivancica predlozila .... Sad ga jede super !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet prica oko zelja i spanaca? :unsure::lol:

A kako se kod vas zove pita od spanaca ?

Koliko ja znam u Sarajevu sam jela najlepsu pitu od spanaca na svetu ... i zvala se zeljanica :)

Kod nas je spanac (spinat) u piti zelje! :lol: I zato je zovemo zeljanica. ;)

Ja sam Mihailu pokusavala spanac dati vise desetina puta, na dosta nacina, ali mu se nije bas svidjelo. Na kraju sam pravila kuglice od spanaca i krompira koje je jeo (valjda mu je oblik bio interesantan). Drugo, u corbici ga pojede, mada ga tu stavim tek toliko da zazeleni corbicu, a ukus se neznatno osjeti, drugacije ne zeli. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet prica oko zelja i spanaca? :unsure::lol:

Kod nas je spanac (spinat) u piti zelje! :lol: I zato je zovemo zeljanica. ;)

Bas zato sam i pitala jer sam se iznenadila sto Filipa kaze da je u BiH zelje ustvari kupus ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT sam, al kod mene se zelje bere ko "divlje" lišće za spremanje, a spanać domaće iz bašte - posađeno, ako sam dobro objasnila :D

Nije spanać i zelje ista biljka - kod men' u selu :)

GaGa_Zr voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i nije, zelje je zelje a spinat je spinat. :angry::lol:

Jao bre žeMska... Šta je to sa nama :lol: jesam napisala da jeste :D :D?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo ste smesne :lol:

A pravite li razliku izmedju blitve,spanaca i zelja..a da vam pomenem i koprive..ali ne one pored puta gde je napadala prasina..nego tamo dublje iz livade :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo ste smesne :lol:

A pravite li razliku izmedju blitve,spanaca i zelja..a da vam pomenem i koprive..ali ne one pored puta gde je napadala prasina..nego tamo dublje iz livade :lol: :lol:

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo ste smesne :lol:

A pravite li razliku izmedju blitve,spanaca i zelja..a da vam pomenem i koprive..ali ne one pored puta gde je napadala prasina..nego tamo dublje iz livade :lol: :lol:

E koprivu ne bih mogla pomijesati ni sa jednom drugom travkom! :lol:

Jeste li koprivu spremale djeci? Ja je nikada nisam jela, pa nisam ni spremala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E koprivu ne bih mogla pomijesati ni sa jednom drugom travkom! :lol:

Jeste li koprivu spremale djeci? Ja je nikada nisam jela, pa nisam ni spremala.

Ja sam mu davala samo u vidu caja. Tako je valjda (ne znam sto) jedino za nju prihvatljivo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E koprivu ne bih mogla pomijesati ni sa jednom drugom travkom! :lol:

Jeste li koprivu spremale djeci? Ja je nikada nisam jela, pa nisam ni spremala.

Mi smo je jeli kao i kao salatu i kuvanu :)

Salata: Prvo se operu u nekoliko vode, da bi se lepo isprala zemlja i ostalo, onda se ostave da stoje jedno pola sata u sircetu pa se opet isperu u nekoliko vode i to je to. ne prle :lol:

Kuvana: Operem u 2-3 vode, onda ubacim na kuvanje sa nekim povrcem npr.sargarepom (posto Ogi obozava sargarepu) i super je, a lepa je i sa pirincem... Naravno, uz sve to i neki pileci batacic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam je ni ja nikad deci spremala. Kad bih nasla negde svezu da uberem verovatno bi. Nisam je jela ali susila sam je za caj.

Ja sam mu davala samo u vidu caja. Tako je valjda (ne znam sto) jedino za nju prihvatljivo. ;)

Eto, a ja nikada ni caj nisam probala...

Mi smo je jeli kao i kao salatu i kuvanu :)

Salata: Prvo se operu u nekoliko vode, da bi se lepo isprala zemlja i ostalo, onda se ostave da stoje jedno pola sata u sircetu pa se opet isperu u nekoliko vode i to je to. ne prle :lol:

Kuvana: Operem u 2-3 vode, onda ubacim na kuvanje sa nekim povrcem npr.sargarepom (posto Ogi obozava sargarepu) i super je, a lepa je i sa pirincem... Naravno, uz sve to i neki pileci batacic :)

Super, hvala na receptima. Kod mm-ovih u selu ima dosta koprive (sveki stavljala oko TV-a i stvari koje jetrvin mali nije smjeo da dira :D )... Mozda sledeci put probam da je skuvam. Samo, ne znam koliko bi to Mihailo jeo, jer mu jedva i spanac "proguram" u nekom jelu. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.