Humanitarne akcije


odgovora

Objavljeno

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/12...1%9B%D0%B0.html

Da li je ovo normalno ??? Romi u nasoj SRBIJI imaju vise prava i pomoci nego sami SRBI !!! I jos im je sve lose!! Pogledajte ovu porodicu,.. Ja kad sam videla ,doslo mi da zaplacem ,najvise zbog bebe koja umesto pelena na guzi ima plasticu kesu... MM i ja smo odlucili da napravimo jednu HUMANITARNU AKCIJU ,i svako ko pozeli da se pridruzi je dobrodosao.Mi cemo da posaljemo jedan paket sa pampersom ,maramicama i ostalo za bebu,slali bi smo i novac ali toliko lopova ima u SRBIJI da to necemo uraditi jer nam se vise puta desilo da taj novac ne stigne do nas,ako nam neko salje paket iz inostranstva.Svako ko pozeli da im posalje neki dinar neka se se javi,mi smo dobili adresu od rts-a.A pare cemo im slati na drugi nacin,poslacemo nasima u SRBIJI,i oni ce posle njima proslediti,jer drugacije ne znamo ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STRASNO!!! ALI ZNAS ZASTO SE TO DESAVA I ZASTO POSTOJE TAKVE PORODICE??!!!PROCITAJ KOMENTARE ISPOD I SVE TI JE JASNO....JER SMO MI SRBI TAKVI!!!! umesto da pomognu, oni se jos prepiru i okrivljuju ljude!!!

SRAMOTA !!!! TO JE SVE STO IMAM DA KAZEM!!!

ja pomazem par porodica sa kosova i bosne garderobom i ostalim,tako da i nemam sta da ponudim, ali ko je blize mogao bi da ovim jadnim ljudima odnese nesto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STRASNO!!! ALI ZNAS ZASTO SE TO DESAVA I ZASTO POSTOJE TAKVE PORODICE??!!!PROCITAJ KOMENTARE ISPOD I SVE TI JE JASNO....JER SMO MI SRBI TAKVI!!!! umesto da pomognu, oni se jos prepiru i okrivljuju ljude!!!

SRAMOTA !!!! TO JE SVE STO IMAM DA KAZEM!!!

ja pomazem par porodica sa kosova i bosne garderobom i ostalim,tako da i nemam sta da ponudim, ali ko je blize mogao bi da ovim jadnim ljudima odnese nesto....

Znam , znamo da kukamo da nemamo ovo ono a druge osudjujemo !! Najvise sto mi je krivo to sto drzava ne organizuje nesto za takve porodice ,da im odnese nesto ,da im napravi ziro racun da ljudi koji imaju da im uplacuju,po 500din svako kad bi dao ,pa to bi za njih bilo kao da su osvojili na loto !!! Ali drazava vise misli na one sto nisu SRBI i njima daje vise prava i novca i kuce stanove i besplatne skole(ne kazem sad da SRBIMA nista nisu dali ,)ali pogledaj ovo,Romi primaju socijalno,deciju,hranu ovo ono , i jos rade na pijac ,prodaju i posle se zale DA NEMAJU NISTA !! A ova porodica radi za neke bedne pare,nemaju struju,vodu NISTA i njima nece da daju socijalno ! PA DRZAVA ^TREBA DA SE STIDI I OVI STO SU NA VLAST !! Mi cemo posle 15 DA vidimo da im posaljemo papmers i ostalo. Kad bi samo imali i neki devizni racun gde da im posaljemo novac bili bi super,ali nema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je ok sto drzava potpomaze rome, jer ne treba praviti razliku medju stanovnistvom....to i sama znas jer zivis u inostranstvu...kao i ja...ja npr ima prava ovde kao i svaka druga grkinja da ne kazem i vise od njih....

ali ako pomazes jednu ugrozenu populaciju onda nek to bude ravnopravno....

ali ako pocne da se raspravlja o drzavi, onda je to jedna bolna tema u nedogled....ne moramo mi uvek da cekamo da drzava nesto preuzme!i mi smo ta drzava,,,,ne mora niko da uplacuje po 500 dinara (nekom je i to mnogo da odvoji), ali moze da se uvek odnese nesto....mi smo ti koji menjamo nesto...ako cekamo na drzavu nikad se nista desiti nece...posto znamo o kojoj drzavi pricamo.....

ali problem je u tome sto takvih porodica u srbiji ima jako jako puno.....licno sam imala priliku da se prilikom od poseta nekih izbeglickih kampova ljudi sa kosova, uverim u to......

pa kod nas postoje izbeglice i izbeglicki kampovi vec 15 godina...kako onda da ocekujemo od drzave da nesto uradi sa ovakvim porodicama?!!

ali zato smo mi tu....nemoguce je da nema nikog iz okoline da im odnese neki stari krevet, detetu jedne pelene ili bilo sta....

tuzno je sve to, ali mene su najvise iznervirali komentari ispod.....uvek nam je sve strano bolje, uvek se divimo strancima, a za nase nas zabole......

mirjana ne znam da li si bila na srbi za srbe sajtu.....videces koliko dijaspora pomaze , ali naravno o tome se javno ne prica.....

www.srbizasrbe.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se deviznog racuna tice to ti je u srbiji uvek nesigurna varijanta....nikad ne znas kome sta gde ide....najbolje, pare u ruke i dovidjenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da su samo oni. Koliko je jos ovakvih i slicnih porodica u zamlji Srbiji? Pomaze Srbija, ali kome? Rado bih pomogla ovim ljudima. Nisam u mogucnosti da im pomognem novcano ali imala bih garderobe, obuce...ako neko iz Nisa nesto salje neka mi posalje pp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se sa secer. danas su problem iscasene vrednosti. koliko je divno primetio onaj cive iz priloga - ta deca su lepo vaspitana, vredna, postena, kooperativna... To treba ceniti. Ta ce deca jednog dana biti dobri ljudi. Danas se vise cene deca koja nose Nike patike i Beneton majcu nego vredna, samostalna i odgovorna deca. Takve vrednosti i TV i roditelji i citavo drustvo emituju.

Humanost se nekako ... zaturila...

Obzirom da radim u skoli, sa decom svake godine organizujem vise humanitarnih akcija - prikupljanje zimske garderobe, prikupljanje konzervirane i hrane koja mozeda stoji (paulj, krompir), druzenje sa decom bez roditeljskog staranja... To realizujemo u saranji sa jednom malom crkvom u okolini Leskovca i jednom humanitarnom organizacijom. Dolazili su nam u skolu ljudi iz te organizacije i pricali o covekoljublju i milosrdju... Ucili su ih djake da pogledaju malo i svoj komsiluk ne bi li uocili da nekome treba pomoc... Ucili su ih da obrate paznju na ljude iz svoje okoline... Pricali su kako volonteri iz te organizacije obilaze teren i markiraju porodice koje nisu u sistemu socijalne zastite a treba im pomoc (bas kao ovoj porodice Crvenkovic). Moji djaci su lepo odreagovali na to i vole da se ukljuce u te nase sakupljacke akcije. Ja, licno, takodje volim da to organizujem sa djacima jer tako "ubijam dve muve": 1)cinim dobro delo i 2) vaspitno uticem na decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SVAKA CAST MAMA BOJANA....nema nista lepse nego pomagati drugima....

mnogo bolji osecaj nego dobijati....

ali je neko trebao tom osecaju i da te nauci.....a danas roditelji uce decu totalno drugim stvarima, ali to je off topic....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova tema je toliko siroka da nema nista sto je ,,off topic``

slazem se i sa secerom i sa bojanom

ova drzava trosi novac na ogroman birokratski aparat ,na glupost (BITNO JE DA SMO IMALI MILION DOLARA DA PLATIMO ZA PREBEG ONOG RAZMAZENJAKOVICA KOJI JE NA STUDIJAMA U AMERICI NAPUCAO KOLEGU SA FAKULTETA ,PA ZBRISAO NA KO ZNA KAKAV NACIN U MAJCICU SRBIJU DA GA NE BI AMERIKANCI GANJALI-prava srpska junacina!!!!)i...nama hoce da nametnu pdv od 21 % !!! (petina cene svakog proizvoda!!!!),a sebi nece smanjiti plate,ukinuti putne troskove,Dnevnice i ostalo!(neko ko ima platu 150 000MOZE SAM SEBI DA PLATI PUT!!!) mi svi nista ,,ne radimo`` i treba proglasavati tehnoloske viskove,a oni su nam svi JAKO BITNI :angry:

OVA DRZAVA NIKAD NIJE I NIKAD NECE brinuti za svoju buducnost!VLADA NAM BELA kuga ,a tesko im da oproste porez na decije proizvode,stimulisu mlade da prave decu...za vlast uvek ima stanova na poklon,a ostali nek robuju bankama citav zivot,ako su u mogucnosti i taj kredit da dignu...ovakvim jadnicima ne daju socijalnu pomoc....ako odes na odrzavanje trudnoce VODE TE KAO BOLESNIKA dobijas 65% od plate,a i to je pored poostrenih mera ,,komisija`` onemoguceno,idi da radis,pa ako podbacis,BAS NEKOG BRIGA

ova prica nema kraja... sa kog god aspekta pogledas,sve je to veliko klupko bez kraja,jedan problem povlaci drugi...

onda jos ocekuju od osiromasenoig naroda i ponizenog radnika da mi pokazemo humanost!??? naravno da i mi treba da preduzmemo inicijativu,ali KO SE DO SAD OD NJIH OGLASIO NA OVU TEMU????koliko je ovakvih mucenika u svakom gradu i selu srbije???

gladni treba da hrane gladne???pa sta ce nam onda valada ,ako sami treba da brinemo o sebi???

ja svoju zemlju i svoj narod VOLIM,ali ne volim to sto mu rade.samo mi nije jasno,dokle cemo mi samo da cutimo i slezemo ramenima?

o boze,sad sam se bas istresla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana ajde mi posalji adresu na pp.

Slazem se da takvih porodica ima mnogo...previse,ali potrebno je tako malo svako od nas da se odrekne i svima ce biti bolje.Darodavcima jer taj osecaj nema cenu,a primaocima da bar malo olaksa svakodnevni zivot,a mozda i vise zbog saznanja da nisu prepusteni sami sebi i da neko ipak misli na njih.

Mi cesto,a posebno zimi nosimo garderobu,jakne,sredstva za licnu higijenu...u svratiste za decu koja zive i rade na ulici.Poslednji put smo cak vodili i Leu.I super smo se svi proveli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokicina Mikice polako,ti sad ne smes da nam se mnogo nerviras :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokicina Mikice polako,ti sad ne smes da nam se mnogo nerviras :)

zato i visim na bebcu da ne dodjem u kotakt sa teskim temama :lol::lol:

ali mi izgleda,ne ide :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana, i ja bih volela da imam adresu. Ja inace non stop setam sa kilazom, a kao sto sam rekla, kupijem sve jeftino, tako da bar dve kese godisnje, odela, igracaka, nekih knjiga i skolskih casopisa dajem u crveni krst, al sad mi vise ne pada na pamet da to radim jer jedna moja rodjaka radi u CK i kaze da se uvek moze lepih stvari nakupiti. Donosi kuci kutije i kutije hrane, a usput i prima platu. Sramota!!! Pored toga je i sigurna kuca u Uzicu zatvorena jer nemaju dovoljno sredstava. Kazu niko neda pare, neprimaju iz CK nista i tako... Sa najboljom namerom nakupis pune kese i kutije i posaljes nadajuci se da ce se naki malisan obradivati nekoj igracci, i cujes da je to neka debela uzela i dela ko zna kome, i napravila se dobra, a gole i glčadne dece sve vise... Volela bih da dobijem njihovu adresu, pa da se na neki nacin skontamo, skupimo pare za prevoz, mi bi mozda imali i neki krevet da posaljemo, pa da se licno njima otera i da!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima nekog u posti Srbije ?? Zanima me kako da posaljem paket a da porodica koja prima taj paket ne plati nista. Kada bi nama slali paket iz Suisse ,mi bi smo uvek placali ,oko 200-300din.Nek se neko raspita pa nek javi .. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja svoju zemlju i svoj narod VOLIM,ali ne volim to sto mu rade.samo mi nije jasno,dokle cemo mi samo da cutimo i slezemo ramenima?

o boze,sad sam se bas istresla :lol:

najveci problem je cutanje!!! slazem se.!!! ali u drzavi srbiji ne smes nikako da se oglasis.....oni koji su se malo bunili, ostadose bez glave....demokratija do mojega!!

a ti se ne nerviraj! nema nista od toga......ja budu li me grci malo iznervirali odoh u neku drugu civilizaciju....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima nekog u posti Srbije ?? Zanima me kako da posaljem paket a da porodica koja prima taj paket ne plati nista. Kada bi nama slali paket iz Suisse ,mi bi smo uvek placali ,oko 200-300din.Nek se neko raspita pa nek javi .. Hvala

Predlazem ti da im novac stavis negde u paket ako je moguce???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predlazem ti da im novac stavis negde u paket ako je moguce???

MA LOPOVI BRE KOD NAS !!! Koliko puta nam slali u paket ili u pismo kes oni sve pokrali kod nas na carinu ili gde vec u NIs-.. uzas !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/12...1%9B%D0%B0.html

Da li je ovo normalno ??? Romi u nasoj SRBIJI imaju vise prava i pomoci nego sami SRBI !!! I jos im je sve lose!! Pogledajte ovu porodicu,.. Ja kad sam videla ,doslo mi da zaplacem ,najvise zbog bebe koja umesto pelena na guzi ima plasticu kesu... MM i ja smo odlucili da napravimo jednu HUMANITARNU AKCIJU ,i svako ko pozeli da se pridruzi je dobrodosao.Mi cemo da posaljemo jedan paket sa pampersom ,maramicama i ostalo za bebu,slali bi smo i novac ali toliko lopova ima u SRBIJI da to necemo uraditi jer nam se vise puta desilo da taj novac ne stigne do nas,ako nam neko salje paket iz inostranstva.Svako ko pozeli da im posalje neki dinar neka se se javi,mi smo dobili adresu od rts-a.A pare cemo im slati na drugi nacin,poslacemo nasima u SRBIJI,i oni ce posle njima proslediti,jer drugacije ne znamo ..

Sto se novcane pomoci tice imam ideju koja mozda zahteva malo vise angazanovasti ali je sigurna. Novac se moze poslati Westernom,ali prvo treba kontaktirati porodicu radi podataka,pa da se nadje nacin kako bi oni znali kada je novac poslat.

Ovo je,nazalost,cesta situacija u Srbiji,pa i ne samo kod nas,i nekako su uvek u senci nebitnih stvari. Prioritet nasih drzavnika je da su prisutni u medijima,da su plate povecane na sestomesecnom ili godisnjem nivou,da su nasmejani jer prodaju prazne price koje kod mnogih imaju pozitivan efekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana ja mojima bar jednom mesecno evo vec 3.5 god posaljem paket i mislim da je samo jedan do sad izgubljen, a retko koji je otvaran na carini... Takodje i zavisi za placanje- moji na svojoj adresi nikad ne plate, brat na njegovoj ponekad plati, ponekad ne.

Takodje sam slala i preko DHL-a i imala lose iskustvo, ali ne sa njima vec sa carinom (moja greska- napisala sam pravu vrednost posiljke, a ovi hteli da je carine). Na kraju su mi je vratili bez dodatne naknade.

Ono sto saljem su garderoba, kozmetika, sitne tehnicke stvarcice, DVD-ji isl... Ja novac ne stavljam u posiljke nikad. Ne stavljam zato sto sam jednom probala i to je bila prva posiljka ikada koja je otvorena! Novac je bio u rodjendanskoj cestitci i cak su i nju otvorili, ali nisu nista dirali na kraju i sve je stiglo na odrediste.

Mislim da je kod tebe problem ili kod postara (moj tata je nasem morao 1000 puta da ponovi nakon sto je ta jedna posiljka nestala da ja nikada necu novac poslati postom cisto da se osigura da nije do njega) ili nekog u lokalnoj posti. Ne znam sta saljes, ali mekane i relativno lagane pakete sa garderobom recimo ne bi trebalo da otvaraju...

Sto se slanja novca i uplacivanja preko Western Union tice to se ne isplati- barem meni odavde ne, ali mozda je drugacija tarifa za razlicite zemlje. WU odavde dere!!!

Ne znam da li u Svici postoji banka koja ima i u Srbiji svoje poslovnice jer je to cesto jedini nacin da se prodje bez ili sa nekom normalnom provizijom. Brat mi je bankar i sve je opcije istrazio za nas odavde. Jedino je nasao jednu banku koja posluje sa njegovom (Grckom) :rolleyes:

Ono sto u Srbiji ne postoji a sto ja koristim za sve ostale zemlje Evrope i sveta (u Hrvatskoj postoji, tamo sam ga 100 puta upotrebila) je Pay Pal! Preko njega se novac uplacuje bez ikakve provizije i leze za 3-5 dana. E koristila sam ga da uplatim cvece u online cvecari u Srbiji i ne znam kako su se oni registrovali a ostali u zemlji ne mogu... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je ovde provizija 10%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micilici pay pal je super, ali ne funkcionise u srbiji...zapravo tamo nista ne funkcionise...ne daj boze da moras iz srbije da uplatis ne racun u inostranstvo....ne daju....jbg mogu samo milioni da se iznose, a ova sica ne!!! :angry::angry:

nego ja uvek imam drugo resenje..ni westernom ni dhl-om jer oni svi deru....platic 50 evra za minijaturnu posiljku ,ne daj Boze da su veci paketi...pa bolje te pare onda nekom da dam...gluposti....nego, ovde imaju redovne linije atina-bgd ili cak ns....i tako kad ima nesto mnogo veliko da saljem onda po njima i samo kazem tim ljudima idite na stanicu tad i tad i uzmite to i to....oni mi uzmu nekih 20 evra za velikuuuu torbu , tako da je to mnogo bolje...a i kad moji dodju natovarim ih do krova....puca auto:)

slala sam postom isto neke sitne paketice za srbiju i stignu ponekad ali obicno posle 2 meseca i uvek su otvoreni...to me tako izludjuje!!!! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au Seceru! :blink::blink::blink: Ne mogu da verujem je tako i to izmedju Srbije i Grcke koja eno koliko je blizu... :unsure::huh:

Nama stvarno nije takva prica, ne mogu da se pozalim. Ja kad posaljem paket stigne za 7 dana, moji kad nama posalju stigne za 10. Znaci manje im treba da pregledaju na carini sta ulazi nego sta izlazi :blink:

Takodje manje mene kosta da posaljem nego njih da posalju nama. Ja odavde za 500gr nepreporucenog (jer nema druge opcije za van EU) air mail platim oko £4-5, sto je 500-600din. Moje kosta duplo! Samo se za knjige i stampu malo manje placa, al kazem malo- nekih mozda 10% se ustedi <_<

E a za slanje turama- meni to odavde nece da upali :P Cisto sumnjam da je ikad autobus krenuo iz Srbije za En! :lol:

CIRO voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da su najbolje tvoje opcije Milicici. Meni pismo putuje dve-tri nedelje do Srbije,mada mi je paket od mame stigao za nedelju dana. Slanje autobusom nije uvek najbolje,sa postom bar znam cene,dok vozacin naplacuju po raspolozenju. Licno nisam slala,ali znam ljude koji jesu. Nekada nije problem uzece 10-20chf,ali ima dana kada su tarife vece.

Ispada da je pruziti pomoc skupo,zato nasa drzava to ne cini,iako oni ne bi placali postarinu i dostavu.

Ja sam ovde jednom dala neke bebine stvari koje ne moze vise nositi,ali ljudi su dosli kod nas. Komsinica je stupila u kontakt sa njima,a oni inace pomazu u Ukrajini,sapakovali smo sta nam ne treba i oni dosli,uzeli i gotovo. Ovdee bi tako nesto mogla nasa ambasada organizovati,lakse je poslati njima u Bern ili Cirih,ovako se provlaci milion opcija i moze biti nesigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li je neko slao poklon-paket za Martu i Milana i šta je bila sadržina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljela bih da je više ljudi kao što si ti!!!

Znam da si pomogla blizancima na mnogo načina i da nas je više kao ti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.