Kriza treće godine

odgovora

Objavljeno

ChiMama, bas si me nasmejala. Moja Teodora toliko voli vodu (bila ona hladna ili toplija) da bi trazila jos :)

Evo posle nekog vremena i kako je napunila 3 god., situacija si poboljsava, saslusa sta joj se kaze i sve manje ima histericne napade. Posto sada sama kaze da je velika devojcica, kako dodjemo u tu situaciji da ima tu njenu malu krizu, samo joj lepo kazem da je ona velika curica i da to curice ne rade i ona se smiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto.Teodor ima samo 2godine(tako da zapravo i nije jos nasa ova tema,ali kad sam vec tu...) ali otkad smo kuci doneli seku posato je hmmm... nemoguc za kontrolisati ako nije po njegovom.Stalno nesto place,stalno kenjka,uzas pravi.Do nedavno smo bili u fazonu "ajde da sacekamo da se navikne na seku" i u medjuvremenu smo primetili da mladi gospodin nije glup i to jako lepo iskoriscava... Tako da sam jedan dan sebe uhvatila kako se derem na njega kako cu ga isprebijati prospe li jos jednom vodu iz kade. :angry: Onda sam uvidela da to tako ne ide vise i da on zna da su to prazna obecanja,tako da lepo nastavlja svoju radnju. Setila sam se drugarice(koja ima 2cerke:4god i 2god) i sta mi je ona savetovala:casa hladne vode.U momentu sam ga prosula,on je poceo da place(a meni srce da se cepa) ali kad sam rekla da cuti ili x=cu ga politi jos jednom sve je bilo zaboravljeno,zip i igrao se dalje kao da se nije nista desilo.Sad samo treba da spomenem hladnu vodu i odmah je uzorno dete. :D Eto,ako je neko na kraju sa zivcima neka isproba,pali 100%.

e,ja ludim.Masa ima 3 g. a neda 2 meseca.Masa se inati,svadja,nece vise u vrtic.kaznjavala sam je i nista.baksuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno meni je druga godina bila mnogo gora od ove trece. nekako mi je sad zreo, mozemo da se dogovorimo, mada zna i on da histerise, ali kod nas cosak od 3 minuta resava sve.

kod mog luke najgore je to plakanje za svaku glupost, da poludis!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno meni je druga godina bila mnogo gora od ove trece. nekako mi je sad zreo, mozemo da se dogovorimo, mada zna i on da histerise, ali kod nas cosak od 3 minuta resava sve.

kod mog luke najgore je to plakanje za svaku glupost, da poludis!!!!

Dobro je, barem me tesi da nisam jedina koja ima taj grozan problem :(. Vesna je nesnosna kada krene da place zbog gluposti, ili sam ja ovih dana tanka sa zivcima :D, kako god, pokusavam razgovorom da je ubedim da to nije lepo, da to ne rade dobre devojcice, da to ne rade mamine princezice i bla bla bla :(! Mislila sam da je moooozda malo ljubomorna, da trazi paznju, ali ne, ocito da nema veze sa tim, jednostavno naisao joj je takav period i nadam se da ce uskoro proci ili ja odoh put neke ustanove :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cosak ne pomaze.U sobi je bila pola dana,po kazni,na krevetu.Ne popusta.Rekla je da ce svaki dan biti tu,ali u vrtic ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cosak ne pomaze.U sobi je bila pola dana,po kazni,na krevetu.Ne popusta.Rekla je da ce svaki dan biti tu,ali u vrtic ne.

kada se tako zainate ništa ih ne može omesti :) .... ali morate priznati da su slatki utom svom inatu :)

Ja se nešto ne sjećam aninih velikih ispada ... uvijek je bila dobra djevojcica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni jutros nije otisla,plakala je.I po guzi je dobila.Baca se po podu i vristi.Navodno smo prodali njenu biciklu da bi kupili dorucak i to za nju nema veze.Zna da ne radim,na porodiljsko sam.sta ona zamisli to mora da ostvari.Sad mene hvata kriza RODITELJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada se tako zainate ništa ih ne može omesti :) .... ali morate priznati da su slatki utom svom inatu :)

Ja se nešto ne sjećam aninih velikih ispada ... uvijek je bila dobra djevojcica

ma slatka je,ali se plasim.sta ce biti kad poraste?Manipulise sad,a kako cce tek.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasnije ce na "kulturan" nacin da manipuliše i izvuce ti sve što bude tražila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pomagajte.Ni jutros nije htela u vrtic.Ja sam se obukla,navodno idem na posao.Ona je pocela histericno da place i dala mi njene knjige,pepu,da prodam,da imamo i danas za dorucak

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da je jednostavno odvedeš i ostaviš tamo, plakaće ali će se smiriti kad shvati da mora tu ostati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da je jednostavno odvedeš i ostaviš tamo, plakaće ali će se smiriti kad shvati da mora tu ostati...

Mene su tako sa tri godine vodili desetak dana, plač, vriska...Po ceo dan sam stajala pored prozora i blenula u prazno i čekala da neko dođe po mene. I onda su odustali, a ja sam sa pet godina sama tražila da krenem u vrtić i sve je bilo ok....E sad, ne znam da li bi upalilo da su duže pokušavali, ali kad je razmaženko kao ja u pitanju, ne znam koliko to pomaže :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prosle nedelje sam je tako odnela i zvali me iz vrtic,koliko je plakala povracala je.Danas je mm vodio u roma kamp,i pristala da ide u vrtic.E,sad vec pocinje da kenjka da nece ni u vrtic ni u kamp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo što ću napisati verovatno nije ispravno, ali ja bih napravila pauzu. Ne bih ipak dozvolila da dete plače do povraćanja jer ne želi nešto.

Vidim da imaš i bebu od 2 meseca. Sigurno je sad poljuljano i njeno "mesto" u vašoj porodici, više nije centar pažnje, i želi da bude sa tobom i bebom.

Možda stvarno da pauzirate koji mesec dok se ne stabilizuje i potpuno adaptira na novonastalu situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam je ubedila i posla je.Cim smo usli preplkala je,ostavila sam je.Uzecu je danas ranije u 12.Sama sam pre podne,ne mogu da se izborim sa njih dve.kako sam primetila,prosla je kriza ljubomore.Voli sestru,prica joj,mazi je.Ja sam joj posvecena,svaki slobodan trenutak igram se sa njom.Razmazena je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam je ubedila i posla je.Cim smo usli preplkala je,ostavila sam je.Uzecu je danas ranije u 12.Sama sam pre podne,ne mogu da se izborim sa njih dve.kako sam primetila,prosla je kriza ljubomore.Voli sestru,prica joj,mazi je.Ja sam joj posvecena,svaki slobodan trenutak igram se sa njom.Razmazena je

kriza ljubomore nije sigurno prosla, verovatno je samo potisnuta. na to dobro obrati paznju da se detet ne bi povuklo u sebe. sestrina starija se tako ponasala kad se drugi put porodila, kao nije ljubomorna a u stvari NIJE NORMALNO DA MALO DETE NE OSECA TAJ VID LJUBOMORE. ona se stalno sklanjala u stranu.. dok nismo shvatili da je ona u stvari ljubomorna i da se dete povlaci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Masa se ne povlaci,ona stalno prica,ne zaustavlja se.I svadja se cim joj nesto nije po volji.Bolje je tako,ako se tako ispoljava njena ljubomora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto imali problema sa vrtićem.

Kad je krenula sa dve godine bilo je sve super, nikakvih problema.

Onda pre jedno dva meseca svaki dan plakanje, vrištanje, i kući i u vrtiću.

Razlog - nema ga. Sve isto. Vaspitačica se čudi, mi se čudimo, a ona nepodnošljiva.

I rešimo da je ostavimo kući neko vreme da se malo smiri jer su histerije postale nepodnošljive.

Ja sam bila na godišnjem pa je bila sa mnom.

Sutra krećemo opet pa ćemo videti kakva je situacija.

Stvarno ne znam šta se desilo, od deteta koje je obožavalo vrtić i ujutro iskakalo iz kreveta kad čuje da treba da ide, sad se pretvorila u dete koje "ne voli vrtić" kako ona kaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo što ću napisati verovatno nije ispravno, ali ja bih napravila pauzu. Ne bih ipak dozvolila da dete plače do povraćanja jer ne želi nešto.

Vidim da imaš i bebu od 2 meseca. Sigurno je sad poljuljano i njeno "mesto" u vašoj porodici, više nije centar pažnje, i želi da bude sa tobom i bebom.

Možda stvarno da pauzirate koji mesec dok se ne stabilizuje i potpuno adaptira na novonastalu situaciju.

Slazem se. I ja bih mozda napravila pauzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je, barem me tesi da nisam jedina koja ima taj grozan problem :( . Vesna je nesnosna kada krene da place zbog gluposti, ili sam ja ovih dana tanka sa zivcima :D , kako god, pokusavam razgovorom da je ubedim da to nije lepo, da to ne rade dobre devojcice, da to ne rade mamine princezice i bla bla bla :( ! Mislila sam da je moooozda malo ljubomorna, da trazi paznju, ali ne, ocito da nema veze sa tim, jednostavno naisao joj je takav period i nadam se da ce uskoro proci ili ja odoh put neke ustanove :( .

dobro je da nismo jedini. ne znam kako tvoje dete place, ali Luka place ama bas za svaku sitnicu. Ako ga neko dete udari, on place. Ja mu kazem "Pa udari i ti njega", on kaze "necu", vec samo place. da poludis. ma bilo sta. i to zvuci kao ono "aaaaaaaaaaaaaaa" izklembereno, razmazeno kad place :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počeli smo malo da vrdamo kod popodnevnog spavanja... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počeli smo malo da vrdamo kod popodnevnog spavanja... <_<

I vi?

Meni vec dva dana vaspitacice govore kako ne spava u vrticu. Danas je zaspala, malo teze ali je zaspala.

Moracu i vaspitacicama da skrenem paznju da je malo isforsiraju da zaspe, jos je mala da ne bi spavala popodne. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vala nikad ne popuštam i juče smo se izblamirali u Maxiju!

Hoće bombone, prvo moli, pa moli plačnim glasom, pa onda malo jače govori Daj, mi mamice, daj...i onda u histeričan plač sa prekidima da kaže Daj! LJudi me gledaju, neki dobacuju, pa kupi detetu zar ti ga nije žao, drugi odobravaju što neću i tako... a najgore mi je kad mu neko plati i da bombone...e tu onda ne znam šta da radim.

eh setih se one reklame....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo krizu popodnevnog nespavanja...stavim ga kao i obično u 12:30h...zaspe u 14h i spava do 17h, umesto do 16h i onda ode na spavanje oko 22h i zaspe oko 23h...ali budi se ujutro redovno u 7h...sreća pa ne radim i mogu da bez problema sa osmehom ispratim njegov tempo... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo krizu popodnevnog nespavanja...stavim ga kao i obično u 12:30h...zaspe u 14h i spava do 17h, umesto do 16h i onda ode na spavanje oko 22h i zaspe oko 23h...ali budi se ujutro redovno u 7h...sreća pa ne radim i mogu da bez problema sa osmehom ispratim njegov tempo... :D

Ako je tata kući i ne radi ovih dana, vrlo moguće da to ima uticaj... Proći će ga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.