Novi Sad

odgovora

Objavljeno

Pa znam da je to problem, i ja te mame ne razumem, a od moje jetrve deca idu u kockicu i placa 80 evra, a dodatno sve sto ide engleski, sportic itd, sto je mnogo jeftinije nego u gradu

Meni lično Meda je lepši a i jeftiniji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja obozavam ovaj deo gde smo sad, blizina sajma i bulevara.. sve blizu a ipak mirna ulicica. takodje mi se jako svidja kraj gde mi je sveki. tamo bih najvise volela da zivim Stevana Musica, faks na 3min-mm posao, Dunavski na 5 min, sve tu a opet je mirno.. kej.. molim boga da ne prodaju stan pa da jednog dana mi uletimo sa kesom i otkupimo ga !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da je to opet fora kao i prosle godine i da ce u septem. opet naci mnogo vise mesta... naravno ne za svu decu ali za vecinu. Inace problem jeste sto mame koje nerade upisu svoje dete ali kako da nadju posao ako im deca nisu upisana u vrtic...ma to je magicni krug koji nema ni pocetak ni kraj :lol: :lol:

Kej...uf i taj deo obazavam, tamo mi zivi baka i provela sam mnogo lepih trenutaka u tom delu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da je to opet fora kao i prosle godine i da ce u septem. opet naci mnogo vise mesta... naravno ne za svu decu ali za vecinu. Inace problem jeste sto mame koje nerade upisu svoje dete ali kako da nadju posao ako im deca nisu upisana u vrtic...ma to je magicni krug koji nema ni pocetak ni kraj :lol: :lol:

Kej...uf i taj deo obazavam, tamo mi zivi baka i provela sam mnogo lepih trenutaka u tom delu.

jeste to čaroban krug.. ali opet...

Pre je to bilo mnogo drugačije.... u vrtić su išla deca čiji roditelji rade, vrtić je bio skup, znam da moja mama nije sa jednom platom mogla da pokrije cenu vrtića za dva deteta... ali je tad bilo mesta i koja mama se zaposli automatski se dete upisuje u vrtić...

Možda bi i sad bilo tako da grad ne plaća 80% od prave cene vrtića, pa je cena sad zaista smešna... jer mame koje ne rade sigurno ne bi slale decu i plaćale 15000 da bi se one švrćkale i kafenisale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste to čaroban krug.. ali opet...

Pre je to bilo mnogo drugačije.... u vrtić su išla deca čiji roditelji rade, vrtić je bio skup, znam da moja mama nije sa jednom platom mogla da pokrije cenu vrtića za dva deteta... ali je tad bilo mesta i koja mama se zaposli automatski se dete upisuje u vrtić...

Možda bi i sad bilo tako da grad ne plaća 80% od prave cene vrtića, pa je cena sad zaista smešna... jer mame koje ne rade sigurno ne bi slale decu i plaćale 15000 da bi se one švrćkale i kafenisale...

e slazem se..

ja ne radim, dete mi ne ide u vrtic. ne planiram ni u septembru da krece iako ce napuniti 3god. imacu kuci i bebicu pa bi mi Luka samo donosio kojekakve viruse a to mi bas ne treba.. a najgore je sto oni vec 2god kako su POOSTRILI zakon da nema cuvanja mesta, ipak se i dalje sve isto radi..

smesno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A te mame sto ne rade... Stvarno se pitan kako ih nije sramota da nema mesta za one koji rade, jer se njima ne cuvaju rodjena deca...

Ipak, mnoge su stvarno proste, pa je i bolje da su im deca tu, kuci ne bi nista naucili. Samo bi ih pustili da rade sta hoce. Da ne smetaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za meme koje imaju ili su imale decu u vrticu. Da li se svake godine predaju zahtevi za vec primljeno dete?

Mislim da je potrebno da produzis... znam da se sada predaju zahtevi za premestaj i nije potrebna potvrda da roditelji rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene iz NS da li iko od vas vodi decu za Lazarevu subotu tj. VRBICU u crkvu i zvoncice ...

Mi ne, jer cemo kod mojih u Srem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ne, jer cemo kod mojih u Srem.

Ja cu uzeti zvoncic za mog bebca u stomaku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako bude lepo vreme a ako ne nista..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene iz NS da li iko od vas vodi decu za Lazarevu subotu tj. VRBICU u crkvu i zvoncice ...

Ne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene iz NS da li iko od vas vodi decu za Lazarevu subotu tj. VRBICU u crkvu i zvoncice ...

Ne gadno je vreme, sledece godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene iz NS da li iko od vas vodi decu za Lazarevu subotu tj. VRBICU u crkvu i zvoncice ...

Moja je otisla sa babom i dedom i posle na slavu kod rodbine...inace uglavnom svake godne idemo i uzimamo zvoncic i grancicu vrbe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pfff....upravo sam se vratila iz Betanije, radila sam EUZ. Sestre - nikad ljubaznije, bila sam prosto zatečena.

Dr Belopavlović - pogledao me nije. "Lezite, oslobodite stomak", bilo je sve što je rekao. Onda je počeo da nabraja mere, pa se zabuni, ne zna gde je stao, pa ponovo. I da na kraju, da ja nisam pitala da li je to što je pročitao sve ok, ne bi mi ništa ni rekao. U svakom slučaju, jeste sve ok i to je najbitnije, ali je strašno neprijatan osećaj, kao na pokretnoj traci. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pfff....upravo sam se vratila iz Betanije, radila sam EUZ. Sestre - nikad ljubaznije, bila sam prosto zatečena.

Dr Belopavlović - pogledao me nije. "Lezite, oslobodite stomak", bilo je sve što je rekao. Onda je počeo da nabraja mere, pa se zabuni, ne zna gde je stao, pa ponovo. I da na kraju, da ja nisam pitala da li je to što je pročitao sve ok, ne bi mi ništa ni rekao. U svakom slučaju, jeste sve ok i to je najbitnije, ali je strašno neprijatan osećaj, kao na pokretnoj traci. :blink:

I ja sam kod njega isla na euz, i isto sam bila zbunjena sto mi nista nije rekao, sav mi je neki bljaki :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pfff....upravo sam se vratila iz Betanije, radila sam EUZ. Sestre - nikad ljubaznije, bila sam prosto zatečena.

Dr Belopavlović - pogledao me nije. "Lezite, oslobodite stomak", bilo je sve što je rekao. Onda je počeo da nabraja mere, pa se zabuni, ne zna gde je stao, pa ponovo. I da na kraju, da ja nisam pitala da li je to što je pročitao sve ok, ne bi mi ništa ni rekao. U svakom slučaju, jeste sve ok i to je najbitnije, ali je strašno neprijatan osećaj, kao na pokretnoj traci. :blink:

On je takav, kako se ponaša u betaniji takav je i privatno :) Ja sam kod njega išla na sve EUZ, nikad mi ništa konkretno nije rekao a ni obijašnjavao, samo se na kraju nasmeje i kaže sve je ok :) meni je to bilo dovoljno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je takav, kako se ponaša u betaniji takav je i privatno :) Ja sam kod njega išla na sve EUZ, nikad mi ništa konkretno nije rekao a ni obijašnjavao, samo se na kraju nasmeje i kaže sve je ok :) meni je to bilo dovoljno :)

Meni je čudno takvo ponašanje, deluje mi potpuno neprofesionalno i pogubljeno, kao da je na praksu došao :blink:

Ali, još čudnije mi je to što je on takvim ponašanjem uspeo mene da zabuni toliko da na kraju nisam ništa posebno ni pitala nego sam ćutke izašla i to je to. Kao, sve ok, super. A inače bih reagovala potpuno drugačije, apsolutno nisam ćutljiva i uvek sve propitam. On me je baš pogubio, ispadoh kao neka tuta-muta :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma njega ne vredi ništa pitati, jer će ispasti ili da pričaš sa zidom, ili će se izderati.... a smešan je kad radi uz, prvo pregleda i mumla, onda drugi krug ide sa pričom sa samim sobom, a treći put diktira sestri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a smešan je kad radi uz, prvo pregleda i mumla, onda drugi krug ide sa pričom sa

samim sobom, a treći put diktira sestri :)

E baš tako, ja sam se nekoliko puta i zasmejala jer mi je bio užasno smešan s tim mumlanjem i pitanjima "gde sam ono stao", "hhhmmm, šta sam ono rekao", "aaa, nije to to, moram ponovo".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dr Belopavlovic je najbolji specijalista za uz. kako obican tako i ekspertni..

u tome mu nema ravnog. prvu trudnocu sam svaki uz isla kod njega privatno i sto je neko rekao potpuno je isti i privatno kad ides i u betaniju. jeste, cudak je i ne voli da ga ispituju niti da objasnjava nesto sad majci. ono za sta si dosla, konkretno euz je ok, on to detaljno sve ispita i proveri, da i mumla sam sa sobom i to je to. kad pogleda i ugledas osmeh na krajevima njegovih usana i kaze sve je u redu, po meni vise ni ne treba da kaze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dr Belopavlovic je najbolji specijalista za uz. kako obican tako i ekspertni..

u tome mu nema ravnog. prvu trudnocu sam svaki uz isla kod njega privatno i sto je neko rekao potpuno je isti i privatno kad ides i u betaniju. jeste, cudak je i ne voli da ga ispituju niti da objasnjava nesto sad majci. ono za sta si dosla, konkretno euz je ok, on to detaljno sve ispita i proveri, da i mumla sam sa sobom i to je to. kad pogleda i ugledas osmeh na krajevima njegovih usana i kaze sve je u redu, po meni vise ni ne treba da kaze..

POTPISUJEM TJ PREPISUJEM SVE OD RECI DO RECI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuuuuuuuuu Novosađanke moje..... tema nam je zapostavljena :lol: :lol: :lol:

Ja danas treba da idem po rezultate Papa testa i kontrolu.... zvala sam prošle nedelje kol centar da zakažem pregled, a ona teta iz telefona mi je rekla da samo odem i da ću biti primljena bez zakazivana ?!?!?!

E sad čekam popodne, pa da odem, budu li me sestre vratile kući jer nemam zakazano ima da odlepim.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuuuuuuuuu Novosađanke moje..... tema nam je zapostavljena :lol: :lol: :lol:

Ja danas treba da idem po rezultate Papa testa i kontrolu.... zvala sam prošle nedelje kol centar da zakažem pregled, a ona teta iz telefona mi je rekla da samo odem i da ću biti primljena bez zakazivana ?!?!?!

E sad čekam popodne, pa da odem, budu li me sestre vratile kući jer nemam zakazano ima da odlepim.... <_<

Hihih reci ti njima neka onda oni zovu tetu iz telefona hihihihi pa da zakazu, ja sam jedva zakazala, i to za petak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihih reci ti njima neka onda oni zovu tetu iz telefona hihihihi pa da zakazu, ja sam jedva zakazala, i to za petak

Ma meni je ta teta prvo zakazala za 26.04. u 17h, pa me onda sve ispitala, kao da je ona lekar :) a onda mi je rekla " Gospođo, vi ne treba da zakazujete, samo odete u smenu vaše dr i kad dobijete rezultate uđete kod dr na pregled... BEZ ZAKAZIVANJA :) znači idite sledeće nedelje kad možete u popodnevnu smenu :)"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni je ta teta prvo zakazala za 26.04. u 17h, pa me onda sve ispitala, kao da je ona lekar :) a onda mi je rekla " Gospođo, vi ne treba da zakazujete, samo odete u smenu vaše dr i kad dobijete rezultate uđete kod dr na pregled... BEZ ZAKAZIVANJA :) znači idite sledeće nedelje kad možete u popodnevnu smenu :)"

Tako sam i ja pre trudnoće. Sa zakazivanjem uradila pregled, a po rezultate i "čitanje rezultata" samo otišla pred kraj radnog vremena, oko 18h, i sve je bilo ok, pustili su me normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.