Novi Sad

odgovora

Objavljeno

Pa kako to, draga? :( Tri bulevara i četiri ulice i to je to :P :P :P Zato ga i volim :rolleyes:

Jok ja, znam se snaci samo u djelovima u ulicama kojima sam prosla vise puta.

Malo je to vremena. Mi smo stvarno upoznali grad jer smo se selili kao podstanari. Bili smo u 3 stana pre ovog i sve u razlicitim delovima grada.

I ja sam zivjela k'o podstanar na razlicim lokacijama, ali ocigledno nisu bile dovoljno razlicite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za meme koje imaju ili su imale decu u vrticu. Da li se svake godine predaju zahtevi za vec primljeno dete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo na NN tj. Satelitu. Stvarno je divno.

Ja se na Telepu uvek izgubim.

mi smo ziveli na nn-satelit, kod pijace i meni se taj deo ne svidja..

nn generalno ok ali dalje od satelita. tu mi je sve bilo grozno, tako se poklopilo. los stan, o komsiluku da ne pricam i sam taj deo mi je pust..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Нисам из НС али сам доста времена провео у истом и свиђа ми се. Доста давно је то било, отворио се нови Ц маркет у НС код Спенса, и мој другар добије посао (тако нека пословна политика да воде људе да разраде радњу и сл) и наравно, није ми много требало да и ја сваке недеље будем тамо :)

Јако ми је било тешко да се снађем у почетку, а касније све је дошло на своје место. Људи су отворени, жене лепе, чисто, све како би требало да буде.

Први егзит, неке кафанице, много лепих успомена из НС :rolleyes:

Највише сам волео да идем преко Петроварадина, али сам имао обичај и да "свратим" у Ириг, Фрушка гора ...

Лепо је тамо ...

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja OBOZAVAM Novi Sad u globalu i ne mogu se izgubiti ikada... zivela sam i na keju i na limanu i na klisi....i sad na Telepu a prepesacila sam ga i uzduz i popreko. Slabo znam imena ulica jer slabo pamtim imena uopste, ali se super snalazim.... baci me gde hoces i znacu da dodjem gde treba....

Cepelina se secam iako nisam nikada bila tamo...hehehehe

I jako me nerviraju sto skrnave grad sa ovim novim zgradama i sto mu uzimaju dusu...za par godina nece biti ni N od ong Novog Sada koji ja pamtim iz detinjstva...strasno su ga unakazili.

mene strasno nervira n detelinara bas zbog te prenatrpanosti.. ne voli tuda ni da prodjem, i nadam se da necemo tamo ziveti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za meme koje imaju ili su imale decu u vrticu. Da li se svake godine predaju zahtevi za vec primljeno dete?

Nama samo na početku godine na roditeljskom sastanku daju papire, da proverimo podatke i to je to, al čula sam da pri prelasku iz jaslica u vrtić treba da se neki papiri popune. Do te faze još nismo stigli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Za mladju cemo da potegnemo vezu, je kasni 5 dana za godistem koje se upisuje u jaslice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Za mladju cemo da potegnemo vezu, je kasni 5 dana za godistem koje se upisuje u jaslice.

Pa i da ne kasni, bez veze nema ni upisa... pogotovo što su smanjili broj dece u grupici na propisan broj ( tj.12)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sa vezom upisali stariju i receno nam je da ih ima 30 upisanih, a dolazi ne vise od 20. Verujem da ce tako biti i sa bebama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove godine su im pooštrili zakone, tako da će biti teško... jako puno dece će ostati ne upisano, jer grad neće dozvoliti prekoračenja... recimo kod mog Akija u grupi treba da ima 16 dece na tri vaspitačice, a njih ima 38 na tri vaspitačice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je jedino za sta cu se stvarno potruditi da sredim, pa makar i preko veze. Kad je Kristina imala 3 nedelje pocela sam da radim, s tim sto su mi organizovali da imam pauzu izmedju casova zbog dojenja. A sledece godine su me planirali za normalan rad, tako da ako se ne ubacim u neku skolu, moracu da upisem bebu, jer nema ko da mi je cuva ceo dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove godine su im pooštrili zakone, tako da će biti teško... jako puno dece će ostati ne upisano, jer grad neće dozvoliti prekoračenja... recimo kod mog Akija u grupi treba da ima 16 dece na tri vaspitačice, a njih ima 38 na tri vaspitačice...

A bre puno je, a sta se decom koja nece moci da se upisu,da idu privatno :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove godine su im pooštrili zakone, tako da će biti teško... jako puno dece će ostati ne upisano, jer grad neće dozvoliti prekoračenja... recimo kod mog Akija u grupi treba da ima 16 dece na tri vaspitačice, a njih ima 38 na tri vaspitačice...

To svake godine kazu, ali uvek ispadne drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A bre puno je, a sta se decom koja nece moci da se upisu,da idu privatno :blink:

Svi znamo da je to nemoguce, jer privatni vrtici dizu cene i nema ispod 160 evra za mesec. A ko moze tako lako to da da?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi znamo da je to nemoguce, jer privatni vrtici dizu cene i nema ispod 160 evra za mesec. A ko moze tako lako to da da?!

Onaj ko nema drugog izbora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Tanjice!

Uff, pa to nije humano, kako da podignem stomak iz kreveta u 7h?? :P :P :P

Uopste nije humano,slazem se :)

Ma necemo mi ni spavati pred kraj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh...Svi pisete o novom naselju kako je lepo,divno,bla bla,a meni dodje da pacem.

Na novom naselju sam se rodila,odrasla i slazem se da je to naj naj najjjjjj deo grada.

A sada,sada sam se udala u Kac,sta da vam pricam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Tanjice ako ti je lakse ja ne volem nn. Uf, kako mastam da sam blizu meni najomiljenijeg dunavskog parka, eh.

pozdrav sa nn

Aj se menjamo,ja ne volim centar -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta fali Kacu ja se tamo udala , rodila jako puno prijatelja imam i svake nedelje sam u Kacu i sinoc sam bila tamooo :rolleyes:

Jel? :) pa ne fali mu nista ,ali ja sam ceo zivot u gradu,zafali mi da prosetam negde a da to nije do svetosavskg doma i nazad :( da mogu ako mi se u 3h ujutru jede nesto da odem u radnju,da mogu da idem licom a da ne znaju svi ko sam,cija sam i sl. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel? :) pa ne fali mu nista ,ali ja sam ceo zivot u gradu,zafali mi da prosetam negde a da to nije do svetosavskg doma i nazad :( da mogu ako mi se u 3h ujutru jede nesto da odem u radnju,da mogu da idem licom a da ne znaju svi ko sam,cija sam i sl. :D

Prednost malog mesta :D:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel? :) pa ne fali mu nista ,ali ja sam ceo zivot u gradu,zafali mi da prosetam negde a da to nije do svetosavskg doma i nazad :( da mogu ako mi se u 3h ujutru jede nesto da odem u radnju,da mogu da idem licom a da ne znaju svi ko sam,cija sam i sl. :D

Daaa, giros u 3 ujutru! :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo trenutno na Limanu II i baš mi se sviđa ovde. Sve mi je blizu. 3 minuta do Merkatora, 5 minuta do Spensa, 10 do Štranda, 5 do limanskog parka.

Odrasla sam u centru, 2 min od dunavskog parka i tamo su moji još uvek, tako da mi je to kao druga kuća. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se takodje svidja novo naselje, tu zivim, i mislim da je divno mesto za odrastanje u gradu! Svaka zgrada ima igraliste, puno je drveca i travice, i celo naselje mozes da obidjes pesackom stazom, a ne kao na grbavici na kojoj sam odrasla i koja je bila divna, sad ne mozes proci od raskopanih ulica, prilaza u zgrade i nepropisno parkiranih automobila! >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A bre puno je, a sta se decom koja nece moci da se upisu,da idu privatno :blink:

Znaš li šta je najveći problem.... kod nas u grupi od 38 samo 16 mama rade.. a ostale sede kod kuće i šalju decu u vrtić....naravno da bi imale vremena za ispijanje kafe i blejenje po selu.... Ja da ne radim, ne bi slala dete u vrtić, već bi vreme provodila sa njim, u druženju, učenju i dr... ali pošto radim, on ide u vrtić.

Svi znamo da je to nemoguce, jer privatni vrtici dizu cene i nema ispod 160 evra za mesec. A ko moze tako lako to da da?!

U futogu su privatne jaslice 60evra mesečno, a imaš na NN za 100 evra isto privatne jaslice ( barem je bila ta cena kad sam se ja raspitivala za Akija 2009)

Evo Tanjice ako ti je lakse ja ne volem nn. Uf, kako mastam da sam blizu meni najomiljenijeg dunavskog parka, eh.

pozdrav sa nn

Do parka ti treba 20 min busom ili 10 min kolima, al zato imaš divan kraj za šetanje.... šta će ti park pored tako lepog naselja :lol: :lol:

Meni se takodje svidja novo naselje, tu zivim, i mislim da je divno mesto za odrastanje u gradu! Svaka zgrada ima igraliste, puno je drveca i travice, i celo naselje mozes da obidjes pesackom stazom, a ne kao na grbavici na kojoj sam odrasla i koja je bila divna, sad ne mozes proci od raskopanih ulica, prilaza u zgrade i nepropisno parkiranih automobila! >:(

Zbog toga mi se i sviđa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaš li šta je najveći problem.... kod nas u grupi od 38 samo 16 mama rade.. a ostale sede kod kuće i šalju decu u vrtić....naravno da bi imale vremena za ispijanje kafe i blejenje po selu.... Ja da ne radim, ne bi slala dete u vrtić, već bi vreme provodila sa njim, u druženju, učenju i dr... ali pošto radim, on ide u vrtić.

U futogu su privatne jaslice 60evra mesečno, a imaš na NN za 100 evra isto privatne jaslice ( barem je bila ta cena kad sam se ja raspitivala za Akija 2009)

Pa znam da je to problem, i ja te mame ne razumem, a od moje jetrve deca idu u kockicu i placa 80 evra, a dodatno sve sto ide engleski, sportic itd, sto je mnogo jeftinije nego u gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.