Novi Sad

odgovora

Objavljeno

Ja ću biti malo OT ali pri pomenu te ulice srce mi zaigra....tu sam živela,preko puta d.zdravlja,dok sam studirala :wub:

:)))) e bas mi je drago...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne budi blesava, što bi te odbacile?!

Ja sam išla i veruje mi da se sa nekim mamama još uvek povremeno čujem. Shvati to kao mogućnost da upoznaš mame koje će imati decu vrlo vrlo bliskog uzrasta kao ti!

da,znam...ali opet...znas i sama kakve smo mi zene,a ja imam vrlo malo drugarica,a i kazu mi da na prvi pogled delujem uobrazeno,A JA TO NISAM cak i ne podnosim umisljene devojke,zene...nadam se da cu naci neku drugaricu sebi slicnu.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E....da kazzem i ja rec,dve o tome koji dr.mi vodi trudnocu...

Posto sam zavrsila srednju medicinsku skolu,smer ginekolosko-akuserska sestra (babica) ,volontirala u betaniji 6meseci i na poliklinici na odeljenju za ginekologiju,svega sam se nagledala,naslusala i mnogo puta razocarala,ali tada mi je bilo svejedno jer sam ja bila jelte,samo medicinska sesra...

A sada,kada sam i ja trudnica,jedna u nizu (ranije sam znala da kazem da kad vidim trudnicu padne mi mrak na oci,jer sam bila okruzena njima konstantno) sve moje znanje,iskustvo pada u vodu,iako sam apsolutno sve ucila od ginekologije do akuserstva ,pedijatrije,zdravstvene nege,nekako sam sve to potisnula i imam milion pitanja koja se u skoli ne uce,a bogami ni na praksi,zato sam i odlucila da ipak krenem u skolicu za trudnice.

A trudnocu mi vodi dr.Natasa Curcic u crvennom signalu,i odlicna je,iako sam zakljucila da je do nje tesko doci,mene je tamo poslao dr.Dusan Vuleta sa kojim sam neko vreme radila u ordinaciji na polklinici,kao i dr.Djordjevic Relja sa kojim sam volontirala na betaniji.

I etooooo...valjda ne udavih...

ne mogu da spavam,neka kiselina me muci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozic svim mojim novosadjankama :) bas mi je drago sto nas ima dosta,slucajno naletoh na ovu temicu...Zanima me krece li neka od vas mozda u skolicu za trudnice u Zmaj Ognjena Vuka?

Ja sam zvala pre nekih desetak dana i rekli mi da dodjem sutra u 12h. Ili sam ja luda,ili ne znam ni ja sta :) ali bojim se da me ne odbace te zene tamo...mozda se neke vec poznaju od ranije i sl.,pa da ne budem kao djak prvak prvog dana skole :( sama u klupici :P

Draga Tanja, mogu samo da potvrdim Phoenix-inu priču... u školici ćeš naići na žene sa istim pitanjima, istim strahovima i biće ti mnogo lakše kad ćeš imati uz sebe nekog sa kim ćeš moći to podeliti i ko će te razumeti.... i ja imam dve drugarice iz školice sa kojima sam stalno u kontaktu, sa jednom sam čak bila docimerka u betaniji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja potvrdjujem pricu :-)

Veliki CMOK za moju docimerku :-)

t1747.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t1747.gif

Eeeeej zene blago vama,evo sad u 12h idem :) javljam vam ishod :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjice jesi bila u školici? Ko ti je predavač?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjice jesi bila u školici? Ko ti je predavač?

Hej,jesam :) mgli smo da biramo izmedju Milice i Sladje ,i ja sam izabrala Milicu zato sto je poznajem od ranije kad sam volontirala u betaniji.

U ponedeljak krecu casovi ,pa cemo videti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej,jesam :) mgli smo da biramo izmedju Milice i Sladje ,i ja sam izabrala Milicu zato sto je poznajem od ranije kad sam volontirala u betaniji.

U ponedeljak krecu casovi ,pa cemo videti :)

Dobar izbor! Ja sam zapala u grupu kod Slađe i nisam bila zadovoljna, kao ni većina devojaka iz grupe. Časovi nisu počinjali na vreme, često je kasnila, često se dešavalo da se časovi pretvore u trač partije. Disanje smo vežbali svega na 2-3 časa, dok znam da se kod drugih vežba svaki čas!

Biće ti super, videćeš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam išla kod Mirjane, a ove dve ne znam :)

Jel imaš imenjakinja u grupi? Moja drugarica treba sad da krene u školicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar izbor! Ja sam zapala u grupu kod Slađe i nisam bila zadovoljna, kao ni većina devojaka iz grupe. Časovi nisu počinjali na vreme, često je kasnila, često se dešavalo da se časovi pretvore u trač partije. Disanje smo vežbali svega na 2-3 časa, dok znam da se kod drugih vežba svaki čas!

Biće ti super, videćeš!

Pa da ,svi su izabrali nju,tj.vecina zato sto je tako brbljva i kao deluje zanimljivo,ali znam ja da procenim ja namerno kod MILICE..ona je onako tiha,ali znam da je strucna...:)

Ma meni je najgore sto ja znam sve to,a necu da ispadne da se pravim pametna,ali mi bilo smesno kad je ta Sladja rekla-Vodicemo vas u betaniju u obilazak,ali naravno porodjaj necete gledati- a ja u sebi pucam od smeha,ja sam gledala minimum sto porodjaja i operacija i asistirala i sve...al ajd reko cutacu :D

Znate i same kako je kad ste u drustvu u kom pricaju npr. o vasoj struci lupetaju ,a vama dodje smesno ali cutite da ne ispadnete neki pamtnjakovic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam išla kod Mirjane, a ove dve ne znam :)

Jel imaš imenjakinja u grupi? Moja drugarica treba sad da krene u školicu :)

Hm....maki nisam sigurna ali mslim da sam jedina Tanja ,koliko sam ja upamtila,pitaj drugaricu pa javi,mislim da je mozda bila jedna Tatjana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad se setim skolice...

u prvoj trudnoci sam isla. prvo nam je Eva bila, pa su nas posle podelili , tj vec podeljenu grupu su ponovo delili jer nas je bilo jako puno i zapala nas Sladja. tacno je da se uglavnom tracalo kod nje, ali to je bilo pred kraj, ja sam posle 3 odlaska nanjen cas otisla da se porodim..

nas nekoliko smo se bas sprijateljile i vidjale se posle sa bebcima a sa jednom sam postala pravi prijatelj. mislim da mi je jedan od najboljih prijatelja koje imam. covek ni ne veruje da moze tako da se zblizi za kratko vreme sa nekim. druzimo se porodicno, sa muzevima, deca su nam drugari.. to je stvarno lepo !!!

sad nisam isla ali se moram malo podsetiti disanja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam baš detaljno pročešljala sve vaše postove, pa sam možda propustila, ali ipak ću da pitam :rolleyes: Da li u školici postoji više termina u kojima se može ići na časove? Ja planiram da radim što duže mogu, pa me zbog toga interesuje da li postoji i neka popodnevna varijanta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam baš detaljno pročešljala sve vaše postove, pa sam možda propustila, ali ipak ću da pitam :rolleyes: Da li u školici postoji više termina u kojima se može ići na časove? Ja planiram da radim što duže mogu, pa me zbog toga interesuje da li postoji i neka popodnevna varijanta?

U školici imaš više predavača, i oni imaju neke svoje termine... u principu jedne nedelje je školica pre podne, a druge popodne.... ja sam svake druge nedelje, dva puta nedeljno izlazila sa posla na 2 sata radi časova :) tako da je izvodljivo raditi i "školovati se" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U školici imaš više predavača, i oni imaju neke svoje termine... u principu jedne nedelje je školica pre podne, a druge popodne.... ja sam svake druge nedelje, dva puta nedeljno izlazila sa posla na 2 sata radi časova :) tako da je izvodljivo raditi i "školovati se" :lol:

Hvala Maki!

Rad+školovanje, dobro poznata fakultetska aktivnost, jedva čekam da se prisetim tih dana :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Maki!

Rad+školovanje, dobro poznata fakultetska aktivnost, jedva čekam da se prisetim tih dana :lol::lol:

Ma super je to... obožavala sam utorak i petak... dođem na posao u 8h, jedem i u 8:45 odem u školicu, predavanja se završe u 11h, onda natenane se dogegam od posla oko 11.30, pa "radim do 13h i kući.... :lol: :lol: :lol: E to su bili dani..... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma super je to... obožavala sam utorak i petak... dođem na posao u 8h, jedem i u 8:45 odem u školicu, predavanja se završe u 11h, onda natenane se dogegam od posla oko 11.30, pa "radim do 13h i kući.... :lol: :lol: :lol: E to su bili dani..... :lol: :lol: :lol:

Ooo, pa to je fantastično iskombinovano radno vreme :lol: :lol: Meni je ZOV blizu posla, petnaestak minuta laganim koracima, baš ću da se nauživam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo, pa to je fantastično iskombinovano radno vreme :lol: :lol: Meni je ZOV blizu posla, petnaestak minuta laganim koracima, baš ću da se nauživam :P

Tako je i meni :) u kojoj ti je ulici posao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i meni :) u kojoj ti je ulici posao?

:blink:

U Daničićevoj, kod Jovine gimnazije. Lagano kroz Pašićevu, obiđem prodavnice, pa još pet minuta i to je to :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

U Daničićevoj, kod Jovine gimnazije. Lagano kroz Pašićevu, obiđem prodavnice, pa još pet minuta i to je to :P

A ti sa druge strane dolaziš :lol: :lol: :lol: ja kroz Masarikovu :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ti sa druge strane dolaziš :lol: :lol: :lol: ja kroz Masarikovu :lol: :lol: :lol:

Ehh, potpuno sam emotivno vezana za taj kraj... Vojvode Bojovića, Arse Teodorovića...obožavam te ulice i uličice u tom kraju...A sad sam na Grbavici, u finoj prašini i međ' crepovima i inim gradnjama :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehh, potpuno sam emotivno vezana za taj kraj... Vojvode Bojovića, Arse Teodorovića...obožavam te ulice i uličice u tom kraju...A sad sam na Grbavici, u finoj prašini i međ' crepovima i inim gradnjama :blink:

:) ja sam poslovno vezana za taj kraj ... al NN mi je omiljena novosadska destinacija... pogotovo tamo kod Kaće Dejanović pa prema Vojvode Stepe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) ja sam poslovno vezana za taj kraj ... al NN mi je omiljena novosadska destinacija... pogotovo tamo kod Kaće Dejanović pa prema Vojvode Stepe :)

Nemam pojma zašto, ništa nije komplikovano, ali ja se na Naselju uvek izgubim :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je NN najlepsi deo grada i cak sam nasla gde cemo jednog dana da kupimo stan... paralelna ulica sa Kace dejanovica prema tusu...prelepo je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.