Novi Sad

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima! Ja sam takođe rođena u Novom Sadu i živim ovde već više od 30 godina!

Trudnoću sam vodila privatno kod dr Novakov u poliklinici Marić. Bila sam zaista prezadovoljna s njom, ali moja trudnoća je bila bez ikakvih problema, tako da smo se družile samou dogovorenim terminima, ne znam šta bi bilo da mi je hitno trebala neka pomoć. Ona je tada bila načelnica Betanije. Poslednji uz sam trebala da odradim u betaniji, ali dok sam je navatala, ja se već porodila! Žena je stvarno izuzetna, ali opet, nisam sigurna da bih drugu trudnoću vodila kod nje, pre kod nekog ko nije toliko zauzet, nekog koga mogu da pozovem u svakom momentu....

Porođaj je prošao bez problema, sve ok.

E da, kad sam prošle godine išla na redovan ginekološki pregled isto kod dr Novakov, sve sam radila, uz, papa, sekret, ručni pregled... nije mi naplatila ništa, sem onoga što štalju laboratoriji. Baš sam se prijatno iznenadila! Znači, nisu uvek samo pare u pitanju!

Drago mi je da se ovako lepo organizujete za druženja, nadam se da ćemo se i mi pridružiti, ja sam nekad živela na naselju i znam gde je ta igraonica. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam dosle drage novosadjanke....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje vas našle! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovdje da pitam! Ima li koja Novosadjanka da ide u DZ na bul. Mihajla Pupina, da mi preporuci ginekologa i doktora opste prakse? Unaprijed hvala!

ja sam prvu trudnocu isla malo privatno (dok nisam sredila papire posle svadbe...) a posle krenula tamo kod Mirovicke. generalno je ok, ali ja kako sam u pocetku isla privatno, dosla sam iz druge opstine i bla bla... ona je nastavila traljavo da mi vodi trudnocu. svaki uz me slala privatno kod Belopavlovica u fazonu VEC SI SVE ISLA KOD NJEGA PRIVATNO UZ PA IDI I SAD, ni jednom mi nje merila tezinu ni pritisak..

dr opste prakse mi je tamo Evica Mihaljevic..

e sad , zasto moras tamo i gin i opste prakse? ja idem u zmaj ognjena vuka kod gin Maje Markoske, meni je odlicna. privatno smo prijateljice, ali ne hvalim je zato vec je upravo zato sto je dobra ona moj gin.. bez obzira na prijateljstva dr biramo po nekim drugim kvalitetima!!!

radila je u Vrbasu u bolnici, operacije, cr, porodjaje.. sve i stvarno je ok...

nadam se da ce ti bar nesto od ovoga pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nje već idem :lol: :lol: :lol: Al kažu da ima neka nova, a ne znam joj prezime :lol: :lol: :lol:

markoska.. moja dr, vec sam opisala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

markoska.. moja dr, vec sam opisala

Hvala ti puno na inf... za nju mi je pričala moja drugarica iz školice za trudnice koja je takođe iz Vrbasa, samo je ona znala Majino devojačko prezime, a za sadašnje nije bila sigurna :)

Moram otići da se prebacim kod nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na inf... za nju mi je pričala moja drugarica iz školice za trudnice koja je takođe iz Vrbasa, samo je ona znala Majino devojačko prezime, a za sadašnje nije bila sigurna :)

Moram otići da se prebacim kod nje.

koliko se secam devojacko joj je Papovic !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko se secam devojacko joj je Papovic !!!

To znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Već sam ovo napisala u temi "Doktori koji vam ode trudnoću", ali evo i ovde kopiram pošto vidim da ima interesovanja za ZOV:

Meni je ovo prva trudnoća, tako da nemam sa čim da poredim lekara, ali za sada sam jako zadovoljna doktorkom Majom Markoskom iz DZ Z.O.V. u Novom Sadu. Žena je zaista prijatna, nikada se ne čeka duže od 15 minuta od zakazanog termina...Strpljiva je (ja uvek imam gomilu pitanja) rolleyes.gif Tako da, za sada mi ne pada na pamet da idem bilo gde drugde, kad i za osigranje koje već plaćam dobijem sve što mi treba, i to na vrlo fin način. Inače, pre trudnoće sam se naslušala svega i svačega o lekarima po domovima zdravlja, ali ova moja definitivno pobija sve te priče...Eto, možda imam sreće, ali činjenica je da žena sasvim profesionalna i ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja ti iz svog (pozitivnog) iskustva predlazem doktorku Radovanović -Liman IV

I ja sa njom imam super iskustvo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,zaista je lepo cuti lepe vesi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage Novosađanke, u domovima zdravlja, pojedini ginekolozi organizovano pljačkaju pacijentkinje. Analize i preglede koje su dužni da obavljaju, oni čine, ali tako što pacijenkinje upućuju na svoju privatnu praksu, subotom, u tim istim ordinacijama i debelo naplaćuju svoje usluge. To i nije strašno toliko, koliko činjenica, da je na videlo izašla novonastala praksa naših ginekologa, da svakoj drugoj pacijentkinji dijagnostikuju RANICE NA GRLIĆU, i savetuju postupak uklanjanja, električnim spaljivanjem, procedurom koja košta oko 5000 dinara, u tim istim ordinacijama, SUBOTOM. Većina pacijentkinja takvu dijagnozu doživljava stresno, jer to može biti pokazatelj ozbiljnih i teških oboljenja. Lično poznajem 7 devojaka koje su od istog lekara dobile ovu dijagnozu (ta činjenica je i izazvala sumnju u njegove dijagnoze, kao i navaljivanje dotičnog lekara, da se zahvat obavi što pre). Neke od njih, obratile su se privatnoj ordinaciji, kako bi čule još jedno mišljenje, međutim, privatni lekar nije ništa primetio, nikakve ranice, niti bilo kakve promene. Jedna moja poznanica, čije ime neću iznositi (jer ne iznosim ni ime dotičnog lekara), uradila je zahvat, i tek posle se obratila drugom ginekologu, koji joj je rekao da za tim zahvatom nije bilo potrebe. Druga devojka je bacila pare na preglede u dve privatne ordinacije, jer nije mogla da poveruje, da je jedan lekar spreman na takav bezobrazluk, i nehuman postupak. Ovo pismo nije namenjeno diskreditovanju dotičnog lekara u domu zdravlja, iako je to zaslužio, već je apel na sve devojke i žene, koje su se našle ili će se tek naći u sličnoj situaciji, da ne dozvole da pojedinci prave eksperimente nad nama i time pune svoje novčanike. POTRAŽITE JOŠ JEDNO MIŠLJENJE!!!!! Pošaljite ovo pismo svima koje poznajete, i pomozite, da se ova priča proširi, da svi čuju ko nas i kako leči. Najiskrenije se nadam, da će doći i do tog bezobzirnog lekara, koji ne zaslužuje da se bavi tom profesijom, a on će se sam prepoznati. Verujem da među vama ima još, koje su doživele nešto slično, ili isto. POMOZITE, DA SE DRUGIM DEVOJKAMA I ŽENAMA NE DOGODI TAKO NEŠTO

Ovo sam dobila od prijateljice na fb,inace i ja sam imala negativna iskustva sa doticnim lekarima na Novom Naselju.Iznenadila sam se da je u toj igri i dr.Savin posto ona vazi za omiljenu dr. medju trudnicama.

ja idem na NN kodginekologa,posalji mi pp o kom je dr -u rec,HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

novosadjanke, brzo pomoc:

treba mi neki dobar salon tj neko ko dobro radi depilaciju prepona da odem i malo se sredim.. od stomaka ne vidim i nezgodno mi je depilatorom na struju, a brijac i moja koza nikako ne mogu zajedno !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruzo, ja stvarno ne znam,,,, i dobro dosla nam .

Ivana, ne znam sta da ti kazem, ja neidem po salonima vec ako idem idem kod ovih sto rade na crno...jeftiniji su,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruzo, ja stvarno ne znam,,,, i dobro dosla nam .

Ivana, ne znam sta da ti kazem, ja neidem po salonima vec ako idem idem kod ovih sto rade na crno...jeftiniji su,

ma ok je sto se toga tice, ni ne mislim striktno da mora da bude neki salon (inace imam ruzna iskustva sa svakim salonom gde sam otisla)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila lično u ZOV kod dr, da vidim zašto me zezaju oko zakazivanja, naravno dr radi popodne, i opet moram ići.... :angry:

U principu, dobila sam informacije na koji način zakazati i šta uraditi ako me opet zezaju 3.5 meseca :)

Oko promene lekara vrlo je jednostavan postupak, samo se dođe kod sestre koja radi sa doktorkom kod koje se želi ići i tražiti novi ugovor i to je to :) jedini uslov je da ste kod prethodne dr bili više od godinu dana.

Kod dr. Markoske ima još uvek mesta, al kažu da je baš gužva :)

Idem popodne opet i napokon menjam lekara :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde da vidimo hocemo li se mi skupljati na fg???

da stavimo isto 17.04. fruska gora

ko je ZA???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uff..... ja moram za BG 16.04., a ne znam kad ću se vratiti kući... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OKUPLJANJE:

NEDELJA 10.04. KOD MAMASONJE NA VIKENDICI (ALIBEGOVAC), ROŠTILJAMO :)

KO JE ZA, NEKA SE JAVI :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke!

Moram da Vam se pozalim. Od jutros pokusavam da se zakazem pregled kod ginekologa, ali to je izgleda nemoguca misija.

Isla sam ranije kod dr Tokina na Naselje, nemam neko posebno misljenje a sada je i u penziji. Iz nekog razloga, nemam tamo karton. Mozda i bolje jer mi se stvarno ne ide kod Tabsa i Rodica, a za dr Savin ne znam kakva je.

Pokusala sam da se ubacim kod dr Dobric u ZO Vuka, naravno nema mesta. Kao i ko dr Curcic i Ivkovic u Signalu :-( A za njih tri provereno znam da su dobre doktorke. Moja mama ide ide kod Dobric, a dve dobre drugarive kod doktorki u Signal.

Bas sam nesto isfrustrirana. Ne znam gde da krenem.

Hocu da idem da se ispregledam i odradim sve potrebne testove pa da se bacimo na pravljenje bebca.. A kontam, ako odem kod privatnika da mi odradi Papa test i sta vec treba, oderace me kao jazavca.

I da, koji su mi sve testovi potrebni pre trudnoce?

Svaki savet je dobrodosao :-)

E pa da Vam se pohvalim, napokon sam i ja bila na pregledu!

Isla sam, po preporuci drugarice koja je lekar u DZ na Limanu, kod dr Milicevica, na Liman. Jako je fin i blag, bas sam zadovoljna :rolleyes:

Uradio mi je kolposkopiju, sve je ok, uzeo Papa test, nalazi za 12 dana. Nisam znala da se to tako dugo ceka. :blink:

Kada stigne nalaz, uradice mi i UZ i uzeti bris za hlamidiju i jos neke

bolestine :lol::lol:

E sad, sto se tice bebe, jos nista od toga :( , vadila sam krv pre mesec dana, uzasno mi je povisen holesterol, trigliceridi i sve ostalo, pa sam u medjuvremenu isla kod kardiologa. Trenutno koristim lekove za srce i za masnoce i dok sam na toj terapiji ne bi trebala da zatrudnim. Nadam se da ce biti sve ok i da cu Vam se uskoro moci pridruziti u bebecim temama.

Jos jednom, mnogo Vam hvala na odgovorima i preporukama za lekara! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozic svim mojim novosadjankama :) bas mi je drago sto nas ima dosta,slucajno naletoh na ovu temicu...Zanima me krece li neka od vas mozda u skolicu za trudnice u Zmaj Ognjena Vuka?

Ja sam zvala pre nekih desetak dana i rekli mi da dodjem sutra u 12h. Ili sam ja luda,ili ne znam ni ja sta :) ali bojim se da me ne odbace te zene tamo...mozda se neke vec poznaju od ranije i sl.,pa da ne budem kao djak prvak prvog dana skole :( sama u klupici :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

novosadjankeeeee.....gde ste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

novosadjankeeeee.....gde ste?

Ne budi blesava, što bi te odbacile?!

Ja sam išla i veruje mi da se sa nekim mamama još uvek povremeno čujem. Shvati to kao mogućnost da upoznaš mame koje će imati decu vrlo vrlo bliskog uzrasta kao ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozic svim mojim novosadjankama :) bas mi je drago sto nas ima dosta,slucajno naletoh na ovu temicu...Zanima me krece li neka od vas mozda u skolicu za trudnice u Zmaj Ognjena Vuka?

Ja sam zvala pre nekih desetak dana i rekli mi da dodjem sutra u 12h. Ili sam ja luda,ili ne znam ni ja sta :) ali bojim se da me ne odbace te zene tamo...mozda se neke vec poznaju od ranije i sl.,pa da ne budem kao djak prvak prvog dana skole :( sama u klupici :P

Ja ću biti malo OT ali pri pomenu te ulice srce mi zaigra....tu sam živela,preko puta d.zdravlja,dok sam studirala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.