Novi Sad

odgovora

Objavljeno

a ja sa njom imam potpuno drugacije iskustvo!!!! kad sam ja odlazila uvek je bila nadrndana,2-3 min i mars napolje,ne daj boze da je nesto pitas da je zadrzavas!!! nista mi nikad nije objasnila,ja lepo pitam,kulturno,ona se pravi da me ne cuje,bukvalno,ja ponovim pitanje,ona onda procedi krzo zube da ili ne i to je to.kad sam je pitala da li ce da prati miom koji mi se pojavio u triudnoci(a koji ona by the way posle 2 uz nije primetila!!!vec je otkriven u betaniji kad sam prokrvarila),on mi je samo rekla(ukratko),,NISTE ZAVRSILI MEDICINSKI FAKULTET,JA DA SAM GA VIDELA-NE BI VAM NI REKLA`` <_< da ne spominjem da mi nijedan bris nije uzela,pojacan mi sekret,a ona ,,ne zna zbog cega``..ja promenim dr-a,kad ono ,,imate ranicu na grlicu,zato vam je pojacan sekret``,evo vam terapija!!!s druge strane,ne znam na koju sestru mislis,dok sam ja isla kod doticne ,,doktorke``,radija je gospodja tereza,JEDNO DIVNO STRPLJIVO I TOPLO BICE,koja mi je vise objasnila i rekla nego ona ,KAO ,dr.

to je moje iskustvo sa njom...nisam ishitreno donela odluku o promeni lekara,raspitala sma se,pitala sam i ostale trudnice koje su kod nje dolazile.verovala ili ne-nijedna koju sam pitala nije zadovoljna njome.i vecina mi je rekla,ako mozes-menjaj...posto samo pocela sve vise da gubim poverenje u nju i njene odluke,kao i u njenu medicinsku kompetenciju,promenila sma lekara...ni ovaj mi se ne smeska i ne crta mi cvetice i srca,ali mi sve objasni i sve kaze,odvoji vreme za mene kao za coveka,redovno mi radi uz (ova me je pregledala samo 2 put u prva 2 navrata i to ono,konstatovala trudnocu i da cuje srce,posle toga 3 meseca-nista i sigurna sam da nije imala ni nameru da me pregleda)....

zato kazem svako ima razlicito iskustvo.znam neke primere da zena vodi kod istog dr-a 2 trudnoce i da je on svaki put potpuno drugaciji...

Užasno..... da se i meni to dešavalo i ja bi isto uradila!

Pravo da ti kazem nisam je videla dobrih godinu ipo.... bila sam dva puta na pregledu nakon porođaja, a sad od kako su uveli ova zakazivanja kol centrom..... nemam volju da idem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda vikend.... ja sam stalno prva smena... :lol: :lol: :lol:

ok dogovoricemo se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte molim vas, ja sam u 19toj nedelji trudnoce i do sada sam isla kod doktora Rodica. Nimalo mi se nesvidja, ne mogu da verujem da doktor nista ne govori niti da me uputi u neke stvati a prva mi je trudnoca, na ultrzvuku mi nije ni pokazao bebu a kamoli otkucaje srca, i jos na kraju kaze izgleda da je sve uredu.....

Da li neko ima nekog proverenog lekara koji radi svoj posao i prica sa trudnicom i upucuje je u to sta treba da radi i kako treba u trudnoci da se ponasa?!

Ja za ova 4 meseca nikakvu kontrolu nisam imala sem ultrazvuka niti je merio pritisak ni tezinu apsolutno nista......

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte molim vas, ja sam u 19toj nedelji trudnoce i do sada sam isla kod doktora Rodica. Nimalo mi se nesvidja, ne mogu da verujem da doktor nista ne govori niti da me uputi u neke stvati a prva mi je trudnoca, na ultrzvuku mi nije ni pokazao bebu a kamoli otkucaje srca, i jos na kraju kaze izgleda da je sve uredu.....

Da li neko ima nekog proverenog lekara koji radi svoj posao i prica sa trudnicom i upucuje je u to sta treba da radi i kako treba u trudnoci da se ponasa?!

Ja za ova 4 meseca nikakvu kontrolu nisam imala sem ultrazvuka niti je merio pritisak ni tezinu apsolutno nista......

Unapred hvala

evo mene opet,ja idem kod milosevica,isto na novom naselju,lik je malo nadmen,ali ti odgovori na svako pitanje i objasni ti sve sto treba da znas.ja sam danas bila na uz kod njega,nije mi pokaao bebu,kao ni prethodnih puta,ali vise imam poverenja u njega nego onu moju prethodnu(par postova gora je opisana)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam od jedne prijateljice da je dr Tabš dobar... On je isto na novom naselju. Planiram da odem kod njega sledeći put, prvi put sam bila kod Rodića i nisam bila zadovoljna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam od jedne prijateljice da je dr Tabš dobar... On je isto na novom naselju. Planiram da odem kod njega sledeći put, prvi put sam bila kod Rodića i nisam bila zadovoljna!

moja zaova je kod tabsa vodila obe trudnoce,uglavnom ga hvali,mada kaze da sad u drugoj trudsnoci(koja joj je bila komplikovanija od prve) i nije bio nesto posvecen kao ranije,sa mnom u skolicu ide trudnica koja je kod tabsa i nije bas odusevljena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte molim vas, ja sam u 19toj nedelji trudnoce i do sada sam isla kod doktora Rodica. Nimalo mi se nesvidja, ne mogu da verujem da doktor nista ne govori niti da me uputi u neke stvati a prva mi je trudnoca, na ultrzvuku mi nije ni pokazao bebu a kamoli otkucaje srca, i jos na kraju kaze izgleda da je sve uredu.....

Da li neko ima nekog proverenog lekara koji radi svoj posao i prica sa trudnicom i upucuje je u to sta treba da radi i kako treba u trudnoci da se ponasa?!

Ja za ova 4 meseca nikakvu kontrolu nisam imala sem ultrazvuka niti je merio pritisak ni tezinu apsolutno nista......

Unapred hvala

O doktoru Rodicu sam ja vec pisala,svi koji su isli kod njega nisu bili zadovoljni.Doktor Tabs je meni vodio obe trudnoce ali samo na papiru,znaci samo mi je ispisivao liste za bolovanje,i mislim da su za to i naj bolji.Trudnoce sam vodila privatno,iako sam davala ogromne pare niko od tih lekara nije zadovoljio moje kriterijume.Tako da i kada placas nije ti garancija da ces biti zadovoljna.Ja bih ti preporucila doktora Budakova koji radi u ordinaciji Maric.Ni njegova posvecenost nije na zavidnom nivou ali je veliki strucnjak. Tek kada sam se porodila sa prvim detetom svatila sam da za njega normalne i uredne trudnoce nisu nikakav izazov,pa mi stoga nije ni poklanjao previse vremena.U neku ruku je to i bolje,sto manje imas posla sa njima to je bolje. Uzivaj u svojoj trudnoci,prepusti se svom osecaju,a sto se doktora tice prihvati ih kao nuzno zlo posto od njih nista dobro ne mozes ocekivati! Pozdrav! :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na savetima, to mi znaci jer sam van sebe ne znam sta bih! Kod privatnika da idem ne mogu je to mnogo kosta, da mogu verovatno se nebih puno ni nervirala! Najveci mi je problem sto mi je to prva trudnoca pa mi zato treba neko da me uputi i pomogne a ne da me otkaci samo! (Posto sam se dr Rodicu pozalila na visoke otkucaje srca on me je samo iskuliraio itd.....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla kod Tabsa i on bas puno i neprica sa zenom....ma mi smo njima samo rutina...moras pitati ako te nesto zanima....uostalom tu smo mi za sve vrste saveta.....hehehhehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mi moze neko pomoci? Dobila sam uput za higijenski i za zavod za transfuzijutrenba da uradim test za zuticu i da mi odrede krvnu grupu.Jel sna neko mozda kad moze da se odradi?Znam da se krvna grupa ranije radila samo cetvrtkom...

Hvala unapred... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mi moze neko pomoci? Dobila sam uput za higijenski i za zavod za transfuzijutrenba da uradim test za zuticu i da mi odrede krvnu grupu.Jel sna neko mozda kad moze da se odradi?Znam da se krvna grupa ranije radila samo cetvrtkom...

Hvala unapred... :)

Uf, ne sećam se, ali evo ti sajt, pa zvrcni telefonom da pitaš, jer nisu stavili radno vreme nigde.. <_<

http://www.transfuzija.org.rs/index.php?op...6&Itemid=40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice i mame iz NS, po vašim postovima sam zaključila da su u NS ginekolozi veoma neposvećeni i najgori lekari, a Betanija nešto najužasnije što može da vas zadesi. Prosto ne mogu da verujem da je tako, jer je ipak NS veći grad i trebalo bi da ima dobre stručnjake u ovoj oblasti. Baš mi je žao što je takva situacija. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice i mame iz NS, po vašim postovima sam zaključila da su u NS ginekolozi veoma neposvećeni i najgori lekari, a Betanija nešto najužasnije što može da vas zadesi. Prosto ne mogu da verujem da je tako, jer je ipak NS veći grad i trebalo bi da ima dobre stručnjake u ovoj oblasti. Baš mi je žao što je takva situacija. :(

Pa nije baš takva situacija, odn. nisu svi ginekolozi takvi, a Betanija je kao i svako drugo porodilište sa svojim manama i dobrim stranama.

Žao mi je što se stiče takav utisak o NS-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice i mame iz NS, po vašim postovima sam zaključila da su u NS ginekolozi veoma neposvećeni i najgori lekari, a Betanija nešto najužasnije što može da vas zadesi. Prosto ne mogu da verujem da je tako, jer je ipak NS veći grad i trebalo bi da ima dobre stručnjake u ovoj oblasti. Baš mi je žao što je takva situacija. :(

Moje iskustvo je super sto se tice Betanije,nisu svi prosli isto.... A i ne ocekujemo svi isto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

evo jos jedne novopecene (pa i nisam bas novopecena, tu sam vec dve godine) Novosadjanka. Ja sam inace rodjena Beogradjnka ali sam se zaljubila u NS a i u mog lalu pa bi sa njim i na kraj sveta! Zivimo u adicama i malo sam nesrecna jer sam izolovana. Nema bas gde da se seta i nisam se bas puno socijalizovala sa ljudima oko sebe pa ne znam ni jednu mamu ovde. Zao mi je jer mi bebica ima vec 6 ipo meseci i volela bih da ima neku decu da se druzi ali.... :mellow: Mozda je i do mene :blink: , jos uvek se prilagodjavam ovom zivotu. Setnje nam se svode na cekanje muza da dodje sa posla, pa u kola, pa gde god. Inace, samo reci hvale za Novi Sad, mislim da je predivan za zivot a i odgajanje dece. S obzirom da ja dolazim iz samog centra Beograda, imam novosteceno postovanje prema lalinskom nacinu zivota.

Sto se tice mog iskustva sa trudnocom i porodjajem, meni je trudnocu vodila Dr. Savin i ja sam prezadovoljna. Dosta sam vremena provela u Betaniji pre porodjaja jer sam imala dijagnozu hipertenzije tokom trudnoce i imam samo reci hvale za sestrice koje su radile ili jos rade na patologiji. Predivne su. A sto se lekara tice, lekari ko lekari, bolje nista ne ocekuj pa ces se iznenaditi ( mozda). Na porodjaju sam imala SAVRSENU babicu Ljiljanu Mandic. Fenomenalna zena. Jedino sto i dalje zameramje sto u Betaniji ne postoji sigurnost dobijanja epidurala ako je to tvoja zelja. Mislim da je to skroz bezveze.

Eto, toliko za sada od mene. Samo da se javim da sam tu i da napisem moje utiske.

Sve vas pozdravljam i nadem se da cu bar neku od vas upoznati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došla Dunjina mamo :)

Verujem da ti je teško da se prilagodiš na ovu sredinu, pogotovo pravo iz centra BG-a na Adice!!

Mm stalno govori kako bi nam bilo bolje u kući nego u stanu, ali meni je onda stalno u glavi kako bi morala na periferiju grada i ne znam kako bih se navikla.

Ali, čim ti bebica malko poraste, moći ćeš i sama sa njom da dolaziš do grada/centra itd..

Dobrodošla, još jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došla Dunjina mamo :)

Verujem da ti je teško da se prilagodiš na ovu sredinu, pogotovo pravo iz centra BG-a na Adice!!

Mm stalno govori kako bi nam bilo bolje u kući nego u stanu, ali meni je onda stalno u glavi kako bi morala na periferiju grada i ne znam kako bih se navikla.

Ali, čim ti bebica malko poraste, moći ćeš i sama sa njom da dolaziš do grada/centra itd..

Dobrodošla, još jednom!

Hvala na dobrodoslici :)

Prilagodjavanje ide sporo ali u dobrom pravcu, olaksava ga cinjenica da ovog mog muza volim ko blesava...

Sto se tice dileme kuca/stan i ja verujem da je za odgajanje deteta bolja kuca, stvarno nam prostor ne manjka...ali ce nam manjkati para kada pocne grejna sezona :unsure::unsure::rolleyes:

Jedva cekam da jos malo poraste Dunja pa u kisobran kolica pa malo da nam guze vide put :)

Pozdravljamo vas sve moje cedo i ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DOBRODOSLICa i od mene,DRAGO MI JE DA ti je lepo u nasem gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DOBRODOSLICa i od mene,DRAGO MI JE DA ti je lepo u nasem gradu

hvala na dobrodoslici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage NOVOSADJANKE,nadam se da u drustvo primate jos jednu novopecenu novosadjanku :) .I ja sam se isto tako zaljubila u jednog novosadjanina i evo me tu vec 3 godine u NS. Sto se moje trudnoce tice,da bi izbegla neprijatne ginekologe,ja sam od prvog dana isla privatno kod doktorke Veber. Sa njom sam stvarno prezadovoljna.Porodila sam se prirodnim putem tacno tog dana kad mi je bio termin :) Rodila sam sina i mi cemo sledece nedelje imati 2 meseca :D A sto se tice Betanije,ja licno ni nemam tako lose iskustvo,mada sam svasta videla.Inace me je porodila jedna divna babica rada. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došle dunjina mama i zoca :)

Drago mi je da vam se sviđa Novi Sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došle dunjina mama i zoca :)

Drago mi je da vam se sviđa Novi Sad :)

Bas ti hvala na dobrodoslici :) Nadam se da su sve forumasice ljubazne kao ti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ti hvala na dobrodoslici :) Nadam se da su sve forumasice ljubazne kao ti :D

e058.gif

Uglavnom jesu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla Zoco. Osećaj se kao kod kuće :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.