Novi Sad

odgovora

Objavljeno

Zelim dobrodoslicu novim clanovima...Mial2005 i Ksenija81, Dobro dosle u nas skromni klub... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvini,zaboravila sa da te pitam,sta je bETA?

I ja sam se to pitala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se to pitala...

beta hcg, hormon trudnoce, kad je veci od pet ukazuje da trudnoca postoji :)

Ma morate to znati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

beta hcg, hormon trudnoce, kad je veci od pet ukazuje da trudnoca postoji :)

Ma morate to znati ;)

da ,ali ja to kazem celim nazivom BETA HCG :lol::lol: ZATO ME JE ZBUNILA SKRACENICA :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelim dobrodoslicu novim clanovima...Mial2005 i Ksenija81, Dobro dosle u nas skromni klub... :lol: :lol: :lol:

Hvala, hvala! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenske cuvajte se Rodica,on nije bas pri cistoj pameti.Sve zene za koje ja znam da su isle kod njega izasle su iz ordinacije sa dijagnozom raka grlica materice.Totalno je promasen slucaj.Ja sam kod njega bila pre nekoliko godina,zato sto nisam mogla da ostanem u drugom stanju,on mi je rekao da mi nije nista i da idem kuci da pravim decu.Kada sam se obratila drugom dr.ustanovio je da imam dvorogu matericu i da cu zbog toga teze ostati trudna.Mojoj mami je isto rekao da je potpuno zdrava,pa je zena zavrsila posle samo dva meseca u Betaniji gde joj je izvadjena materica (i to je bila hitan slucaj) koja je bila prepuna cista i mioma. Poucena tim iskustvom UVEK sam posle trazila drugo misljenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenske cuvajte se Rodica,on nije bas pri cistoj pameti.Sve zene za koje ja znam da su isle kod njega izasle su iz ordinacije sa dijagnozom raka grlica materice.Totalno je promasen slucaj.Ja sam kod njega bila pre nekoliko godina,zato sto nisam mogla da ostanem u drugom stanju,on mi je rekao da mi nije nista i da idem kuci da pravim decu.Kada sam se obratila drugom dr.ustanovio je da imam dvorogu matericu i da cu zbog toga teze ostati trudna.Mojoj mami je isto rekao da je potpuno zdrava,pa je zena zavrsila posle samo dva meseca u Betaniji gde joj je izvadjena materica (i to je bila hitan slucaj) koja je bila prepuna cista i mioma. Poucena tim iskustvom UVEK sam posle trazila drugo misljenje!

Pobegla sam od njega, hvala dragom Bogu! Takav se jednom radja. :angry:

Posle nekoliko pregleda daje mi uput za VTO, a ja skoro pala u nesvest!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pobegla sam od njega, hvala dragom Bogu! Takav se jednom radja. :angry:

Posle nekoliko pregleda daje mi uput za VTO, a ja skoro pala u nesvest!

Sa Rodicem nisam imala posla....ima mi neki svalerski pogled i nisam htela kod njega....hahaha plasil sam da me nezavede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vece sugradjanke moje

Imam troje dece i doooosta iskustva sa dr. moj savet je da se pazite gore pomenutog dr Rodica9ranije je radio u Kikindi ( kad je moju tetku poradjao slomio je mom bratu obe potkolenice). Dr Artur Bijelica se igrao doktora na mom drugom porodjaju pa mu je ta igra dosadila i pre nego sto sam rodila dete je otisao da pije kafu. Kad se na moje insistiranje vratio da bi me usio, uradio je to ,ali...40 min. posle porodjaja i bez anestezije. I nije me pregledao, tako da mi je krenula sepsa jer je ostalo placente u meni, a niko me nije pregledao. 'prosla sam kroz iglene usi. Sve pohvale za dr Cetkovic Nenada, dr Kopitovic, dr Stojic i dr Stajic.

p.s. kad sam se sa trecim detetom poradjala dr me je pustio da se prosetam i skinuo mi je indukciju. I tad sam srela ulickanog dr Vejnovica koji me je sav u cudu pitao: Gospodjo jel vas to boli nesto??? Ludak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vece sugradjanke moje

Imam troje dece i doooosta iskustva sa dr. moj savet je da se pazite gore pomenutog dr Rodica9ranije je radio u Kikindi ( kad je moju tetku poradjao slomio je mom bratu obe potkolenice). Dr Artur Bijelica se igrao doktora na mom drugom porodjaju pa mu je ta igra dosadila i pre nego sto sam rodila dete je otisao da pije kafu. Kad se na moje insistiranje vratio da bi me usio, uradio je to ,ali...40 min. posle porodjaja i bez anestezije. I nije me pregledao, tako da mi je krenula sepsa jer je ostalo placente u meni, a niko me nije pregledao. 'prosla sam kroz iglene usi. Sve pohvale za dr Cetkovic Nenada, dr Kopitovic, dr Stojic i dr Stajic.

p.s. kad sam se sa trecim detetom poradjala dr me je pustio da se prosetam i skinuo mi je indukciju. I tad sam srela ulickanog dr Vejnovica koji me je sav u cudu pitao: Gospodjo jel vas to boli nesto??? Ludak

Strasno !!!!!!! Zista svaka ti cast kad si se pored svega usudila da se vratis u betaniju po treci put...sala mala. Meni sedr. Tapsa pokazao kao super, mada kazu da mu je zena grozna a mislim da radi u betaniji.

E ajde da ipak ovde pricamo o lepsim temama koje su vezane za Novi Sad. Ipak je NS lepgrad i ima toliko divnih stvari.

Juce smo isli u futoski park i posle 100 god ponovo ima igraliste...juhhuuuu.

Nije lose i nije klasicno igraliste, samo je malo za toliki broj dece. Mi na Telepu i nemamo neki park ili igraliste u blizini. Oni na NN su svi na suncu, nigde hlada a sve od metala...pakao.

Apelujem da NS kao grad napravi jedno igraliste u blizini Vrsacke ulice .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se u okolinu racuna i Becej...

ja idem u Perinatal kod doktorke Kozarov evo vec druga godina :D

Jako sam zadovoljna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke,ja sam jos jedna Novosadjanka...prvo da cestitam mama Sonji

Inace zivim na Limanu 4...sa obe trudnoce sam isla kod Dr Dragana Stajica,meni je on skroz ok.Bogavac me jecesto zvala zbog nekih ispitivanja nadam se da vise nece jer me pomalo plasi...nadam se da cemo se ponekad sve naci i popricati...ljubim Vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju Boze ja sam i sa Rodicem i sa Bjelicom imala posla. A bjelica mi je radio hsg i cim sam se probudila(ne razbudila) trazio mi je pare da moze da podeli da bi sestra i anesteziolog isli kuci! Sramota!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u svemu mozda ne bi bilo lose da sa zene same poradjau kod kuce. same da vode trudnocu,skupimo pare,kupimo aparat za ultrazvuk,odradimo sve same...nema puno vajde od nasih cuvenih dr.

A sto se tice parkica u pravu ste,nas kod tozinog sokaka je po ceo dan osuncan,tako da deca izlaze tek predvece da se igraju.Ali bolje je i tako nego da ga nema uopste.Mada mislim da je leti za decu Strand prava stvar.Moj Viki uziva svaki put,uvece dodje premoren,na brzinu ga "oribamo" od peska i za deset minuta zaspi kao prava bebica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u svemu mozda ne bi bilo lose da sa zene same poradjau kod kuce. same da vode trudnocu,skupimo pare,kupimo aparat za ultrazvuk,odradimo sve same...nema puno vajde od nasih cuvenih dr.

A sto se tice parkica u pravu ste,nas kod tozinog sokaka je po ceo dan osuncan,tako da deca izlaze tek predvece da se igraju.Ali bolje je i tako nego da ga nema uopste.Mada mislim da je leti za decu Strand prava stvar.Moj Viki uziva svaki put,uvece dodje premoren,na brzinu ga "oribamo" od peska i za deset minuta zaspi kao prava bebica.

Ma grozal je i taj u Tozinom i onaj iza ambulatne... a strand je super samo sto isto moras da ides ili busom ili kolima...mi smo bili par puta ovog leta i odustali smo jer nasa ide samo u vodu i nista je onda ne zanim,, kakvo igraliste i deca...vodu je videla i ulazi bez obzira jer dan ili noc, da li je toplo ili hladno. Proslo leto smo isli cesce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ccccccccc Novosadjanke, malo se aktivirajte... :angry:

:lol: :lol: kako provodite ove dane?

pisite o sebi da se bolje upoznamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ubijamo se od vrućine.

Svaki dan nam je skoro isti. Pre podne smo u limanskom parku, skačemo na trambolini. Toliko mu se sviđa, da moram da mu platim 3 ture od po 10 minuta.

Na Štrand smo išli par puta predveče. Ali nekako je sve polu pusto. Ukinuli su gomilu onih roštilja, što je baš šteta.

Eto.. tako mi nekako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mogu ja malo da uskočim...sa komentarom...da obožavam Novi-Sad....tamo sam studirala...i upoznala moju ljubav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno ne mogu da se drzim onih 40 dana babina.Vec posle tri nedelje smo isli na Strand. Nervira me ova vrucina,i to sto ne mogu sama sa decom da idem napolje. uvek nam treba dodatna pomoc! Samo jos malo da porastemo... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno ne mogu da se drzim onih 40 dana babina.Vec posle tri nedelje smo isli na Strand. Nervira me ova vrucina,i to sto ne mogu sama sa decom da idem napolje. uvek nam treba dodatna pomoc! Samo jos malo da porastemo... :P

ma ja sam posle deset dana redovno isla u setnju s bebom...i naravno da nam nista nije bilo samo izbegavaj veliku guzvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se vec5.dan po rodjenju setali,nista mu ne fali... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mogu ja malo da uskočim...sa komentarom...da obožavam Novi-Sad....tamo sam studirala...i upoznala moju ljubav :)

Naravno da mozes, bitno da volis Novi Sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo setali, izdrzali smo 6 nedelja, ali mi zivimo u kuci pa smo bili u dvoristu po ceo dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno ne mogu da se drzim onih 40 dana babina.Vec posle tri nedelje smo isli na Strand. Nervira me ova vrucina,i to sto ne mogu sama sa decom da idem napolje. uvek nam treba dodatna pomoc! Samo jos malo da porastemo... :P

I kako je nase novosadjance?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kako je nase novosadjance?

Bas je dobra bebica,malo je muce grcevi ali ona to junacki podnosi.I bata nam je bio dobar tako da smo ocekivali od nje da bude mali divljak,ali eto imamo srece,dve dobre bebe,prava retkost! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.