Novi Sad

odgovora

Objavljeno

Vidim da za skoro svaki grad ima posebna tema, pa rekoh " a gde je tu NS?"

Ako si iz Novog Sada ili okoline napisi nesto, predstavi se, reci svoje iskustvo o novosadskim doktorima ili porodilistu. Gde kupujete, gde se setate i slicno.

Evo ja cu prva....trudnocu sam vodila na N.Naselju kod Tapse i ekspertni mi je radjen u betaniji i to Belopavlovic ili Bjelopavlovic i jako sam zadovoljna i sa jednim i sa drugim doktorom. Ne znam koji doktor je prisustvovao na porodjaju i nije mi bitno, a babica se zove Ida.

Najvise vremena provodimo u svom dvoristu ili ispred kuce, a volimo da prosetamo i do futoskog parkica ili na igraliste u tozinom sokaku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jedne NATURALIZVANE novosadjanke :lol:

jako volim NS i hvala ti NIna za ovu temu :)

trudnocu sam pocela da vodim u zmaj ognjena vuka,ali doktoricom nisam bila zadovljna ,tako da sad idem u dz na novom naselju kod dr milosevica i mogu da kazem da sam jako zadovljna.

sto se betanije tice prva dva expertna uz mi je radila dr Bogavac,novosadjanke ce sad prevrnuti ocima,hahaha ja i nemam tako losa iskustva sa njom,uskoro idem na ehokardiografiju kod dr bjelopavlovica,koji slovi za vrsnog experta.zao mi je samo sto ce od sad sve manje stvari moci da se obavlja u ovoj ustanovi(ne rade vise double ni tripple test,kao ni expertna za male trudnoce :huh: ,pa sam mimala srece stosam to odradila dok je moglo).

videcu kako su proci na porodjaju :unsure:

volim da zujim po gradu,volim njegove parkove,volim sremske karlovce...NS je jedan divan i urban grad koji svasta ima da ponudi,a sa druge strane je dovoljno miran i pitom.zavolela sam ga od prvog dana kada sam se ovde doselila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo još jedne novosađanke.

Trudnoću vodila privatno u MC bolnici (kod mamine školske drugarice). Na drugi ekspertni otišla kod dr Novakov koja slovi za najbolju u toj oblasti i utvrđena krupna beba za uzrast. Pred kraj, nešto počela da paničim i odem kod dr Kozarov u Perinatal. Utvrđena makrosomia i indikovan CR. Otišla po još jedno mišljenje kod dr Vejnovića, koji je potvrdio isto.

CR mi je radio Vejnović. Prezadovoljna sam i samom operacijom i odnosom.

Na prijemu mi je bila divna dr Dragana Višnjevac. Ona je i asistirala na porođaju. Baš mi je ostala u lepom sećanju.

No, na kraju su svi pogrešili (odn. UZ-ovi). Rodila sam zdravog dečaka od 3.8kg (a procene su išle oko 4.5kg)

No, svi lekari sa kojima sam bila u kontaktu su bili zaista korektni. Na Bogavac nisam naletela. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li si kod svih tih zvucnih imena isla privatno ili drzavno?...ja sam htela da zakaszem ehokardiografiju kod dr novakov,ali mi je receno da ne mogu jer iskljucivo doktorka zakzauje za sebe i svoje pacijente(to je u betaniji).

za dr kozarov sam isto cula da je jako dobra(samo mi je perinatal preskup,kod njih je expertni uz 5800)

za dr vejnovica nisam cula

eto,ispada da bez obzira na opremu i experte ,moze da se omaken greska.

drago mi je za tvog malenog,da je sve u redu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jedne NATURALIZVANE novosadjanke :lol:

jako volim NS i hvala ti NIna za ovu temu :)

Ha, ha, ha pa videla sam da se svi nesto okupljaju po gradovima, pa rekoh ajde i mi...

DOBRO DOSLE NOVOSADJANKE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla u Perinatal da mi utvrdi trudnocu tj imala sam jake bolove u stomaku pa sam tamo otisla uvece oko 20h i potvrdila mi je da sam trudna, mada sam znala jer sam radila test. Zaista su ljubazni, cak sam imala i popust kao student.

posle toga sam otisla jos jednom na kontrolu i onda krenula kod dr. Tapsa

Ekspertni mi je radio dr.Bjelopavlovic i iako se neobraca majci i deluje grub on je bas ekspert za ekspertni ali kada su u pitanju male trudnoce . U 8 mesecu mi je ekspertni radio dr. Ilic i naravno hteo je da mi zakaze sledeci pregled kod njega ali privatno sto sam naravno odbila...

Phoenix, nisi jedina kojoj su pogresili, jos si ti dobro i prosla...mojoj rodjaci su pred porodjaj rekli da ce joj beba biti mentalnozaostala ( to su zakljucili po obimu i obliku glave ) istraumirala se, na kraju je rodila zdravo i normalno dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li si kod svih tih zvucnih imena isla privatno ili drzavno?...ja sam htela da zakaszem ehokardiografiju kod dr novakov,ali mi je receno da ne mogu jer iskljucivo doktorka zakzauje za sebe i svoje pacijente(to je u betaniji).

za dr kozarov sam isto cula da je jako dobra(samo mi je perinatal preskup,kod njih je expertni uz 5800)

za dr vejnovica nisam cula

eto,ispada da bez obzira na opremu i experte ,moze da se omaken greska.

drago mi je za tvog malenog,da je sve u redu. :)

Dr Novakov je u to vreme dolazila u ordinaciju Marić i tamo sam otišla samo jednom. Mislim da je EUZ koštao oko 3000din u to vreme i zakazivalo se mesec dana u napred samo jedan dan u nedelji!! Dakle, recimo da zakažeš za sledeći mesec zoveš samo tog i tog datuma između toliko i toliko sati. Kao na takmičenju!

Čula sam da je do nje dosta teško doći s obzirom da je direktorka i da u poslednje vreme radi UZ-ove i amnio samo kad se sumnja da sa trudnoćom nije nešto u redu.

Poskupeli su u Perinatalu izgleda, tamo sam isto plaćala UZ oko 3000din ako se ne varam.

A dr Vejnović je načelnik porođajnog dela u Betaniji i navodno je najbolji u NS za CR. Na mom primeru je to potvrđeno. Kod njega sam otišla preko prijateljice pred sam kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da dr novakov radi privatno,tamo u maricu je sad uz 6000 din!!samo nisam znala da je tolika guzva...predpostavljam da znea ima mnogo obaveza,cula sam i ja da ona sad radi uz u betaniji jedino ako je potrebno misljenje specijaliste,sad je i nacelnica i ko zna sta vec ne....svaka joj cast,samo mi je zao sto se do toh vrsnih lekara ne moze lako doci i sto nemaju svi taj ,,luxuz``.ja sam od onih sto NECE nikome nista da plate,jer smatram da je to bezobrazluk.doktori koji rade u drzavnim institucijama imaju svoje plate(koje TREBA DA BUDU VECE,a koje ,isto tako,ja i svi mi vec placamo preko nasih plata).meni mesecno za zdravstvao i penziono uzmu 10.000 sa bruto plate..molim lepo...

da ne spominjem da sam za betaniju cula vec iskustva da je doktor BIO PLACEN da porodi,pa senije ni pojavio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da dr novakov radi privatno,tamo u maricu je sad uz 6000 din!!samo nisam znala da je tolika guzva...predpostavljam da znea ima mnogo obaveza,cula sam i ja da ona sad radi uz u betaniji jedino ako je potrebno misljenje specijaliste,sad je i nacelnica i ko zna sta vec ne....svaka joj cast,samo mi je zao sto se do toh vrsnih lekara ne moze lako doci i sto nemaju svi taj ,,luxuz``.ja sam od onih sto NECE nikome nista da plate,jer smatram da je to bezobrazluk.doktori koji rade u drzavnim institucijama imaju svoje plate(koje TREBA DA BUDU VECE,a koje ,isto tako,ja i svi mi vec placamo preko nasih plata).meni mesecno za zdravstvao i penziono uzmu 10.000 sa bruto plate..molim lepo...

da ne spominjem da sam za betaniju cula vec iskustva da je doktor BIO PLACEN da porodi,pa senije ni pojavio!

Podrzavam tvoj stav. Meni su rekli da treba patronaznu sestru da castim sa jedno 50 e ali mi nije padalo napamet, dobila je kafu i flasu vina i dosta...mada ni to nismo trebali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novosadjanke, gde ste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA,gde ste? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tu. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novi Sadeeeee! Čitav život sam provela u Novom Sadu (3 decenije bre!), i onda se udam u Zemun pre dve godine! Nedostaje mi NS, - ovaj Bg je malo zagušljiv! Neka mi oproste Beograđanke, ali posle Novog Sada teško je navići se na grbavi Beograd, iako Zemun malkice liči na Podbaru. :) Porađala sam se prvi put u Betaniji, pre skoro osam i po godina, kod dr Kopitović. Divna, predivna, predobra žena i stručnjak, ali sada se bavi veštačkom oplodnjom, nije više ''klasični'' ginekolog akušer.

Eh... Dunavski park...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro dosla u klub " Zemunci"...Dunavski park, tamo sam provela najlepse dane u detinstvu (tako reci odrasla sam na keju), a kasnije i devojacke veceri...ha,ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jedne Novosadjanke!!! Slatko se nasmejah na pomen dr.Bogavac, sam njen izgled je monstruozan,da ne spominjem stav prema zenama! Doticna mi je usivala epiziotomiju na prvom porodjaju,tako sto sam morala da je smirujem i pricam viceve,ja onako sveze porodjena i izmucena,posto gospodja ne moze da radi u takvim uslovima :))) Da ne spominjem da je pri tom izgubila iglu,koju su posle trazili po podu spremacica i moja tetka,koja je bila samnom na porodjaju a pri tom je corava kao sova. Mislim da bi svaka mama mogla da napise roman o dogodovstinama iz cuvene Betanije!!! Znam sve doktore koje ste spominjali,sto iz licnog iskustva,sto po "cuvenju" (sad,dobrom ili losem...). Ja iskreno mislim da ih mozemo strpati pod isti kos,sve se vrti oko novca! Za sam porodjaj je glavna babica,a ja sam imala tu srecu da mi je tetka u Betaniji sestra i radi sa bebama,tako da mi je "dodelila" babicu Daliborku koja je za cistu desetku! Na doktora vec nije mogla da utice,zato mi je i zapala doticna Bogavac.

Inace,i mi smo na igralistu kod Tozinog sokaka,posto tu zivimo,tako da bi mogli da organizujemo druzenje nasih klinaca,samo ne znam koliko cete racunati na mene,posto treba da se porodim drugi put,i to za par dana!!! Javicu vam kako je proslo ovaj put :)))

Da li se neka od vas poradjala sa epiduralom,posto ga je gotovo nemoguce dobiti u Betaniji???? Odgovorite mi brzo dok se nisam porodila :)))

Poljubac za moje Novosadjanke i njihove bebirone!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosla MaMaSoNJa... e ja sam se porodila prirodno 100%, ali zena koja je bila samnom u sobi je isla sa epiduralom, i ne znam, cini mi se da joj je posle porodjaja bilo gore nego meni. Mada to zavisi i od osobe do osobe. Ja sam recimo vec uveliko drzala svoju bebu i istusirala se dok je ona morala da lezi jer je imala jake bolove.

Inace, u betaniji smo se tusirali sa hladnom vodom a tusa nismo imali vec samo crevo od tusa.

Mi smo kod Futoskog puta tako da nam je Toza poprilicno blizu, mogli bi da se vidimo...

MaMaSoNJa kada ti je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosla MaMaSoNJa... e ja sam se porodila prirodno 100%, ali zena koja je bila samnom u sobi je isla sa epiduralom, i ne znam, cini mi se da joj je posle porodjaja bilo gore nego meni. Mada to zavisi i od osobe do osobe. Ja sam recimo vec uveliko drzala svoju bebu i istusirala se dok je ona morala da lezi jer je imala jake bolove.

Inace, u betaniji smo se tusirali sa hladnom vodom a tusa nismo imali vec samo crevo od tusa.

Mi smo kod Futoskog puta tako da nam je Toza poprilicno blizu, mogli bi da se vidimo...

MaMaSoNJa kada ti je termin?

Termin mi je 17-ti jul,ali u petak skidam serklaz tako da ocekujem da cu se poroditi za vikend. Zato kazem da skoro necu sici do igralista :)

Ja sam se poradjala prosle godine u martu,ceo grad nije imao vode dva dana,nisu mi radili klistir zbog toga,a istusirala sam se tek posle 24 sata od porodjaja.Inace je sve ostalo bilo ok,narocito sestre,koje su i pored velikog broja zena i beba o kojima se brinu ipak uspevale da nas sve obidju. Stvarno ne znam sta se desava sa tim epiduralom kod nas,citajuci iskustva drugih majki,narocito iz Beograda,to prilicno je lako srediti,a kod nas uvek neka komplikacija ispadne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin mi je 17-ti jul,ali u petak skidam serklaz tako da ocekujem da cu se poroditi za vikend. Zato kazem da skoro necu sici do igralista :)

Ja sam se poradjala prosle godine u martu,ceo grad nije imao vode dva dana,nisu mi radili klistir zbog toga,a istusirala sam se tek posle 24 sata od porodjaja.Inace je sve ostalo bilo ok,narocito sestre,koje su i pored velikog broja zena i beba o kojima se brinu ipak uspevale da nas sve obidju. Stvarno ne znam sta se desava sa tim epiduralom kod nas,citajuci iskustva drugih majki,narocito iz Beograda,to prilicno je lako srediti,a kod nas uvek neka komplikacija ispadne...

Mozda traze koverat!!

Nisam u toku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da prenesem i moje prvo iskustvo sa dr bjelopavlovicem.danas sam imala zakazanu ehokardiografiju.

bila sam zakazana za 8.45,na red sam dosla u 11.10. devojka koja je prva bila zakazana (8.00)je dosla na red tek oko 10 i nesto...naravno da se covek uvek mora spremiti na cekanje,spremna sam bila i na to...samo sto je dr pre nego sto je poceo da radi nas zakazane primao svoje pacijente,za koje je sve odvojio po 30 min da ih pregleda(zbog cega se i stvorila guzva ),nas zakazanih se nakupilo sigurno desetak,pa posto je vec bilo kasno,neke od njih je preuzeo drugi dr.mi koje smo ostale smo ,,odradjene`` za 10-15 min.

doktor se ne obraca trudnici,samo izdiktira sestri biometriju i ostalo i ,,molim sledeca``...ja sam za njega cula da je prilicno detaljan,da odvoji vreme za trudnicu itd itd...pa mi je krivo da je nas samo ,,odradio`` za 10 min :(

ja razumem da je on expert na glasu,da pored nas zakazanih sa strane ima i svoje pacijente,samo mi nije jasno zasto to nije drugacije organizovano? :blink:

ako vec pored svojih pacijenata ne moze da primi 20 drugih,zasto mu zakazuju 20 drugih?? :blink:

bebika je ok,to me najvise raduje,samo eto,opet kazem,zao mi je sto meni i ostalim devojkama nije dato isto vreme i paznja kao i drugim pacijentkinjama...zasto bi moje dete bilo kome bilo manje bitno od nekog drugog samo zato sto nisam neciji pacijent? :( mozda sam se samo zadesila u takvoj situaciji,mozda da su okolnosti bile drugacije i ja dobila tih 30 min,ne znam...

znam samo da mi je bilo drago da sam uspela da zakazem kod njega,a sad mi je samo zao zato sto sam ovako prosla :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa on je takav bio i prema meni, sve sto se tice bebe je pregledavao dva puta i to je samo diktirao sestri a meni samo "dobar dan" i "dovidjenja", na jednu mamu je cak i povisio ton kada ga je pitala za bebin pol, on joj je grubo odgovorio " kakvo je to pitanje, valjda je bitno da je zdravo, a ne sta je"...svi smo ostali zateceni, ali bio je upravu ( inace bila je u 12 nedelji ). Sto se njega tice ima raznih iskutava, ali eto meni je bilo ok, i svidelo mi se bas to sto nije titrao oko mene kao onaj drugi, pa mi na kraju umesto "dovidjenja" da vizit kartu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da prenesem i moje prvo iskustvo sa dr bjelopavlovicem.danas sam imala zakazanu ehokardiografiju.

bila sam zakazana za 8.45,na red sam dosla u 11.10. devojka koja je prva bila zakazana (8.00)je dosla na red tek oko 10 i nesto...naravno da se covek uvek mora spremiti na cekanje,spremna sam bila i na to...samo sto je dr pre nego sto je poceo da radi nas zakazane primao svoje pacijente,za koje je sve odvojio po 30 min da ih pregleda(zbog cega se i stvorila guzva ),nas zakazanih se nakupilo sigurno desetak,pa posto je vec bilo kasno,neke od njih je preuzeo drugi dr.mi koje smo ostale smo ,,odradjene`` za 10-15 min.

doktor se ne obraca trudnici,samo izdiktira sestri biometriju i ostalo i ,,molim sledeca``...ja sam za njega cula da je prilicno detaljan,da odvoji vreme za trudnicu itd itd...pa mi je krivo da je nas samo ,,odradio`` za 10 min :(

ja razumem da je on expert na glasu,da pored nas zakazanih sa strane ima i svoje pacijente,samo mi nije jasno zasto to nije drugacije organizovano? :blink:

ako vec pored svojih pacijenata ne moze da primi 20 drugih,zasto mu zakazuju 20 drugih?? :blink:

bebika je ok,to me najvise raduje,samo eto,opet kazem,zao mi je sto meni i ostalim devojkama nije dato isto vreme i paznja kao i drugim pacijentkinjama...zasto bi moje dete bilo kome bilo manje bitno od nekog drugog samo zato sto nisam neciji pacijent? :( mozda sam se samo zadesila u takvoj situaciji,mozda da su okolnosti bile drugacije i ja dobila tih 30 min,ne znam...

znam samo da mi je bilo drago da sam uspela da zakazem kod njega,a sad mi je samo zao zato sto sam ovako prosla :(

To za cekanje duuugooo u cekaonici, to je normalno u betaniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam problemcic... nadam se da je mali i da se neosnovano plasim, al rekoh da vidim dal mi neka od vas moze pomoci svojim iskustima :)

treba da zakazem taj ekspertni UZ u betaniji za prvu nedelju avgusta, tad mi pada 25. nedelja i moja dr iz "zmaj ognjena vuka" mi je rekla zovem jos u junu da zakazem jer su strasne guzve i moze da mi se desi da izvisim za mesto, a kod privatnika ista stvar kosta oko 6000 din. ja zvala u junu, rekli mi da zovem u julu; zvala pre neki dan, rekli mi da zovem 29.jula. Lepo sam pitala tetu sa druge strane zice da nije to mozda kasno s obzirom da treba da zakazem za prvu nedelju avgusta, pa se plasim da nece biti mesta, na sta mi je ona jako fino odgovorilia kako ne moze ona da gleda u pasulj dal ce biti mesta il nece, ali da ja pre tog 29. nema smisla da zovem. Ispadne da treba da zakazujem "danas za sutra", a s obzirom na te guzve za koje sam cula, stvarno se plasim da cu izvisiti. sta mi savetujete? da li postoji nacin da osiguram sebi termin a da ne podrazumeva nikakva mita i korupcije? ili da zovem od rano ujutru tog 29. i da se nadam da cu prvo dobiti vezu, pa posle i termin?

inace, nisam bila nikad ranije u betaniji (osim kad me mama iznosila odande :) ), prvi ekspertni mi je radila moja dr, pa stvarno pojma nemam kakve su prilike tamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.rzzo.rs/index.php/component/con...ice-refundacija

Pročitaj, možda je ovo rešenje.

O ovome je na Bebac.com pisalo nešto ranije....

hvala! cula sam vec o ovome nesto.. nego zar mi za tu refundaciju nije potrebna nekakva potvrda iz drzavne ustanove (u mom slucaju iz betanije) da nisu mogli da mi urade taj pregled? na sajtu se to ne spominje.. Jel znas za slucaj da je neko uspeo to sve da sprovede do kraja? nekako sam skepticna :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam tek videla da jasno pise da ne treba potvrda... onda da se nadam da sve ide tako kako pise da ide :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.