Novi Sad

odgovora

Objavljeno

Pozdrav za novosadjanke!

Evo pridruzujem se i ja! :)

Jel zna neko da li dr Djordje Ilic, ginekolog radi negde privatno ili radi samo u Betaniji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaš li šta je najveći problem.... kod nas u grupi od 38 samo 16 mama rade.. a ostale sede kod kuće i šalju decu u vrtić....naravno da bi imale vremena za ispijanje kafe i blejenje po selu.... Ja da ne radim, ne bi slala dete u vrtić, već bi vreme provodila sa njim, u druženju, učenju i dr... ali pošto radim, on ide u vrtić.

Ja sam jedna od tih majki koja pokusava da posalje dete u vrtic, a ne radim :( . Ne treba mi vreme za ispijanje kafe i blejanje po selu, ali mi treba neko da mi pricuva dete da bih mogla da pronadjem posao i pocnem da radim, jer nam nije dovoljno koliko mm zaradi. Ne treba bas sve generalizovati ;) . Apsolutno se slazem da su u goroj situaciji roditelji koji oboje rade, pri dodeli mesta u vrticu. Ali ne mogu reci da dete roditelja u nasoj situaciji treba zanemariti, realno, u kakvom vremenu zivimo, ne verujem da mnogo nas moze da se pohvali da lagodno zivi od jedne plate. U ostalom, ja volim svoje dete do besvesti, ali takodje mislim da je bolje za nju da bude okruzena decom svog uzrasta, da se razboljeva i jaca imunitet, a za mene da imam jos cemu da se posvetim osim nje. Nadam se da niko nece pogresno protumaciti ovo sto sam napisala, a pogotovo Maki-D, jer mi nije namera da menjam nicije misljenje, vec samo da prikazem da nije bas sve crno ili belo. Pozdrav za sve novosadske mamice i njihove andjelcice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebrini nece niko pogresno protumaciti tvoju izjavu. Naravno da svako dete treba da ide u vrtic i da je tesko naci posao ako dete nije upisano u vrtic i sama sam bila u toj situaciji ali sreca da imamo babe pa uskoce kad treba jer nase dete ide u vrtic od 14.30 do 18.30h. Borila sam se da upadne u celodnevno ali nisam dobila rat :)

Inace ima raznih majki i licno poznajem jednu koja je troje upisala u vrtic ( na ko zna koji nacin ) a pri tome ne radi niti trazi posao a vreme kada su joj deca u vrticu provodi po komsiluku. Maki je napisala kakva je situacija kod njih u grupi, mislim da nije generalizovala.

U grupici u kojoj je nasa mala ima 10 dece i samo nas 3 majke rade a ostale ne niti traze posao... to znam sa sigurnoscu jer su i same tako rekle. One salju decu u vrtic da bi se malo odmorile i poradile neke poslove koje ne mogu sa decom.

Inace ...drage moje ...hocemo se skupljati ovog leta negde, da se malo druzimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebrini nece niko pogresno protumaciti tvoju izjavu. Naravno da svako dete treba da ide u vrtic i da je tesko naci posao ako dete nije upisano u vrtic i sama sam bila u toj situaciji ali sreca da imamo babe pa uskoce kad treba jer nase dete ide u vrtic od 14.30 do 18.30h. Borila sam se da upadne u celodnevno ali nisam dobila rat :)

Inace ima raznih majki i licno poznajem jednu koja je troje upisala u vrtic ( na ko zna koji nacin ) a pri tome ne radi niti trazi posao a vreme kada su joj deca u vrticu provodi po komsiluku. Maki je napisala kakva je situacija kod njih u grupi, mislim da nije generalizovala.

U grupici u kojoj je nasa mala ima 10 dece i samo nas 3 majke rade a ostale ne niti traze posao... to znam sa sigurnoscu jer su i same tako rekle. One salju decu u vrtic da bi se malo odmorile i poradile neke poslove koje ne mogu sa decom.

Inace ...drage moje ...hocemo se skupljati ovog leta negde, da se malo druzimo?

Ja hoću... Da se nađemo u Ns-u... Ja tamo nisam bila od osnovne škole, a nemam ni 100kma od mene...

Svi mi pričaju kako je lepo, a ja nikako da dođem na izlet jedan dan... Dođemo - na izlet!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde.. ja sam za uvek!!!

samo smo bre neorganizovane i skroz smo zapustile ovu temu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde.. ja sam za uvek!!!

samo smo bre neorganizovane i skroz smo zapustile ovu temu!!!

:)

A ja samo search-ujem da malo menjamo teme...

Samo smo u ž. pričama i specijalnim pitanjima ;)...

Organizacija pola posla!!!

Daj i da napravimo neki klub članova, da nađemo sponzora da pomažemo i stavrno, osim virtuelno! I da se družimooo!

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad opet malo bude lepo, uvek može Štrand da bude mesto okupljanja. Mi smo išli svaki dan kad je bilo ono pakleno toplo od 8 ujutru do pola 11.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi jos nismo isli ove godine na strand. a i inace ne idemo preko dana, praktikovala sam prosle god sa prijateljicom predvece..

a i sad sa ovim malim nisam bas za celodnevni boravak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi jos nismo isli ove godine na strand. a i inace ne idemo preko dana, praktikovala sam prosle god sa prijateljicom predvece..

a i sad sa ovim malim nisam bas za celodnevni boravak..

Razumem. Mi nikada ne ostajemo ceo dan. Ujutru rano je tamo stvarno najlepše - nema gužve (nama se dešavalo da čak stignemo pre otvaranja kapija), još uvek je sveže koliko toliko. Budemo u onom drugom delu, posle mosta, na travi prema trambolinama gde je hladovina. Ima tamo ograđeni pesak i par tobogana. Stvaro raj za decu. A najbliži kafić je svega 2 metra od toga, pa može i kafa da se popije. :)

Već oko 10 počinju da pristižu druga deca i postaje gužva, zato mi onda i krećemo polako kući, plus da izbegnem najgore sunce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunjina mama, kao što je Nina napisala ja sam samo iznela činjenice kod nas u grupi i u našem vrtiću, znam da ima mama koje ne mogu da traže posao jer nema ko dete da im čuva, ali kod nas je takvih jako malo...

Za državni vrtić ti treba debela veza, to je svima poznato... Nadam se da ćeš u skorije vreme uspeti upisati dete u vrtić!

Što se tiče druženja ja sam ZA :) odgovara mi svako mesto gde se dogovorite, dal parkić ili Štrand...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ove godine bili samo jednom na strandu inace Phoenix i mi idemo desno od mosta ali blize plazi....tamo imedju drveca na pesku....ko zna mozda smo se i sretale ovih godina ( mi smo na tom mestu vec evo 5-ta godina).

A sto se tice mesta gde da se nadjemo meni je sve jedno, samo da se mi okupimo i druzimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo juce imali lep dan. nista specijalno, otisli na igraliste u parku .. najbolje je sto je Luka trazio da kaki, pa je to obavio na zemlju.. bas sam bila ponosna. srecna sam svaki put kad trazi da piski ili kaki. to sad u pocetku dok smo u fazi odvikavannja..

Sada sam se setila jedne situacije vezana za kakenje u prirodi.... Naime, nase dete je imala 2 god i 2-3 meseca ( pelene nismo nosili) i odemo nas dve na Spens... izadjemo i krenemo prema Radnickom kad ona na po puta kaze " mama meni se kaki" ja se okrecem da vidim gde ce da obavi....njoj vec hitno a kafic nam daleko, bojim se nece izdrzati do tamo .... skrenemo mi u travu iza zive ograde ... i dete lepo i kada je zavrsila krenemo mim kad ona odjednom pocne da place ... ja je pitam " sta je sad, jesi se ubola, da li te nesto boli ?" ... a ona meni odgovori sva tuzna i uplakana " Hocu moju kaku da nosim kuci " :blink: :blink: Ja joj objasnim da kaka treba da ostane tu gde jeste a ona pocinje da vristi " HOCU MOJU KAKU DA NOSIM KUCIIIIII" ..... jedva sam je smirila ali uspela sam .... kaka je ostala na zemlji !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li nekog iz Temerina?

Ja sam iz Temerin city,vidim toliko majušnih bebica i mamika u centru,teško mi je poverovati da nema nikog ovde... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvonka, jel se to meni čini ili si za mesec i po smršala čak 14 kg??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jes jes i ja u soku vidim lete kile moj sin sve zivo isisa iz mene rekla sam muzu za 2 meseca ako budem imala 60 kg ja cu pevati ....jutros oblacim topic kad ono malo stomaka kaze mm gde ti stomak reko isiso tvoj sin :lol: :lol:

Auuu, bre svaka čast i tebi i sinu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li nekog iz Temerina?

Ja sam iz Temerin city,vidim toliko majušnih bebica i mamika u centru,teško mi je poverovati da nema nikog ovde... :)

Ja planiram polovinom avgusta da budem jedno nedeju dana tamo pa ako hoces mozemo se videti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram polovinom avgusta da budem jedno nedeju dana tamo pa ako hoces mozemo se videti ;)

Može može Blankić.. :)

E a jel stvarno nema nikog ovde osim nas 2 is temerina? :blink:

Ne znam kad si zadnji put bila ali temerin je pun dece,prosto neverovatno da ovde nema nikog.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može može Blankić.. :)

E a jel stvarno nema nikog ovde osim nas 2 is temerina? :blink:

Ne znam kad si zadnji put bila ali temerin je pun dece,prosto neverovatno da ovde nema nikog.... :blink:

Bila sam prekjuce a to uvalim dete mojima i ja u setnju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može može Blankić.. :)

E a jel stvarno nema nikog ovde osim nas 2 is temerina? :blink:

Ne znam kad si zadnji put bila ali temerin je pun dece,prosto neverovatno da ovde nema nikog.... :blink:

Da da nas temerin je pun dece :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao evo jos jedne okorele Novosadjanke . Toliko volim N.Sad da sam supruga naterala da zivimo u njemu a ne u njegovom mestu.Inace rodjena sam u NS zivela do 12 g kod cuvenog restorana bela ladja, sad zivim na klisi . Obozavam petrovaradinsku tvrdjavu i dunavski park . Jedva cekam da bebac poraste pa da ga vodimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POZIC...Ja sam rodjena u Bg-u, ali NS je zaista lep i poseban grad. Sutra bas dolazim u NS, da pobeegnem malo od ove Bg guzve, da se opustim i nauzivam. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta bi sa okupljanja? Vi samo recite gdje i kada, a ja ako budem mogla, eto me! Posto moji odlasci u grad zavise od slobodnog vremena mm. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

niko nista ne dogovara. ja sa malim bebcom ne mogu bas nesto da organizujem..

hehehehe, moze posle 20-og kod nas na placu (karagaca)

ajde, da vidimo ko je za?

plac je veliki, imamo supicu-tu nemamo stambeni objekat. rostilj, posudje... dvoriste je veliko, trava lepa, voca-ako do tad ne prodje sve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja hocu moje dete sad veliko mogu gde god hocete :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje mame Novosađanke, hajte neku preporuku za pedijatra! Može i na pp! Hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.