Novi Sad

odgovora

Objavljeno

Drage Novosađanke, u domovima zdravlja, pojedini ginekolozi organizovano pljačkaju pacijentkinje. Analize i preglede koje su dužni da obavljaju, oni čine, ali tako što pacijenkinje upućuju na svoju privatnu praksu, subotom, u tim istim ordinacijama i debelo naplaćuju svoje usluge. To i nije strašno toliko, koliko činjenica, da je na videlo izašla novonastala praksa naših ginekologa, da svakoj drugoj pacijentkinji dijagnostikuju RANICE NA GRLIĆU, i savetuju postupak uklanjanja, električnim spaljivanjem, procedurom koja košta oko 5000 dinara, u tim istim ordinacijama, SUBOTOM. Većina pacijentkinja takvu dijagnozu doživljava stresno, jer to može biti pokazatelj ozbiljnih i teških oboljenja. Lično poznajem 7 devojaka koje su od istog lekara dobile ovu dijagnozu (ta činjenica je i izazvala sumnju u njegove dijagnoze, kao i navaljivanje dotičnog lekara, da se zahvat obavi što pre). Neke od njih, obratile su se privatnoj ordinaciji, kako bi čule još jedno mišljenje, međutim, privatni lekar nije ništa primetio, nikakve ranice, niti bilo kakve promene. Jedna moja poznanica, čije ime neću iznositi (jer ne iznosim ni ime dotičnog lekara), uradila je zahvat, i tek posle se obratila drugom ginekologu, koji joj je rekao da za tim zahvatom nije bilo potrebe. Druga devojka je bacila pare na preglede u dve privatne ordinacije, jer nije mogla da poveruje, da je jedan lekar spreman na takav bezobrazluk, i nehuman postupak. Ovo pismo nije namenjeno diskreditovanju dotičnog lekara u domu zdravlja, iako je to zaslužio, već je apel na sve devojke i žene, koje su se našle ili će se tek naći u sličnoj situaciji, da ne dozvole da pojedinci prave eksperimente nad nama i time pune svoje novčanike. POTRAŽITE JOŠ JEDNO MIŠLJENJE!!!!! Pošaljite ovo pismo svima koje poznajete, i pomozite, da se ova priča proširi, da svi čuju ko nas i kako leči. Najiskrenije se nadam, da će doći i do tog bezobzirnog lekara, koji ne zaslužuje da se bavi tom profesijom, a on će se sam prepoznati. Verujem da među vama ima još, koje su doživele nešto slično, ili isto. POMOZITE, DA SE DRUGIM DEVOJKAMA I ŽENAMA NE DOGODI TAKO NEŠTO

Ovo sam dobila od prijateljice na fb,inace i ja sam imala negativna iskustva sa doticnim lekarima na Novom Naselju.Iznenadila sam se da je u toj igri i dr.Savin posto ona vazi za omiljenu dr. medju trudnicama.

Ovo postoji i u Bg-u.

2007. mi je doktorka "konstatovala" ranicu i rekla da može to da ukloni za 3sek. bezbolno u privatnoj ordinaciji sa 10x ponovljenom izrekom ZDRAVLJE NEMA CENU. Tada mi je tražila 9000din.

Posle konsultacije sa još 2 ginekologa, potvrđeno je da NEMAM nikakvu ranicu i da sam savršeno zdrava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke!

Moram da Vam se pozalim. Od jutros pokusavam da se zakazem pregled kod ginekologa, ali to je izgleda nemoguca misija.

Isla sam ranije kod dr Tokina na Naselje, nemam neko posebno misljenje a sada je i u penziji. Iz nekog razloga, nemam tamo karton. Mozda i bolje jer mi se stvarno ne ide kod Tabsa i Rodica, a za dr Savin ne znam kakva je.

Pokusala sam da se ubacim kod dr Dobric u ZO Vuka, naravno nema mesta. Kao i ko dr Curcic i Ivkovic u Signalu :-( A za njih tri provereno znam da su dobre doktorke. Moja mama ide ide kod Dobric, a dve dobre drugarive kod doktorki u Signal.

Bas sam nesto isfrustrirana. Ne znam gde da krenem.

Hocu da idem da se ispregledam i odradim sve potrebne testove pa da se bacimo na pravljenje bebca.. A kontam, ako odem kod privatnika da mi odradi Papa test i sta vec treba, oderace me kao jazavca.

I da, koji su mi sve testovi potrebni pre trudnoce?

Svaki savet je dobrodosao :-)

E ja vec jako dugo idem na Liman kod dr Radovanovic i jako sam zadovoljna s njom,jako dobra i prijatna zena, trudnocu mi je vodila savrseno, imama puno strpljenja za sva pitanja i ne menjam je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Blanka, videcu da li ima slobodnih mesta kod nje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Blanka, videcu da li ima slobodnih mesta kod nje! :)

Vidi zakazuje se preko call centra,a trudnice prima posebno i one ne zakazuju ma super je doktorica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala, sve je popunjeno, kaze da zovem sledeci petak. Jos me isprozivala operaterka sto zovem ovako kasno :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala, sve je popunjeno, kaze da zovem sledeci petak. Jos me isprozivala operaterka sto zovem ovako kasno :lol::lol::lol:

haha moram i ja zakazati od porodjaja jos nisam otisla stidim se :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, marica-dino :)

Moja kuma vodi vec drugu trudnocu kod Rodica, ni sama ne zna zasto. Sve iz njega mora kljestima da izvlaci.

Malo sam se posavetovala sa nekim drugaricama i vec dve su mi preporucile dr Petrovica iz ordinacije Maric. Kazu da je jako fin i kulturan. A dosta doktora zaposlenih u toj ordinaciji radi i u Betaniji. Ali, sad mi se Betanija cini bas daleko <_<

Ne znam, nisam pametna. Zvacu, pitacu, videcu..

Dr Petrovic je dobar, a ima i smisla za humor, ako to volis. Tu su i dr Bjelica, dr Cetkovic, dr Grujic(zensko)...Oni/e su ujedno i veoma dobri za porodjaj. A nece ti traziti pare. Ima ih jos, ali ne mogu sad da nabrajam. Za njih garantujem da su dobri u svom poslu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja licno idem u DZ C.signal kod dr Curcic. Ali ona ima jako veliku guzvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja licno idem u DZ C.signal kod dr Curcic. Ali ona ima jako veliku guzvu.

Nisi pacijent muža? :D

Ajde u temu-Kako smo se upoznali. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali za njega mi treba uput. Za porodjaj je posluzio.

A za pitanje kontracepcije nece pitati muza, naravno, jer on hoce jos dece, a ja bih malo da odmorim.

Nisam bila njegov pacijent kad sam ga upoznala. Ali on je bio moj djak u priv.skoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm radi privatno, ali nije lepo da ga reklamiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, najvise bih volela da idem kod nekoga iz klinike Maric, privatno. Bas zato jer su svi oni u Betaniji i ako hocu epidural da ga dobijem ili platim, svejedno, ne da me gledaju kao da sam pala s kruske :D

Joooj majko, ja vec u Betaniji s epiduralom a jos nisam ni trudna.. Svasta!! :wacko::wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm radi privatno, ali nije lepo da ga reklamiram.

Pa, ako je dobar stručnjak (u šta ne sumnjam) pomozi Novosađankama. Vidim da baš imate problema sa ginekolozima. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke!

Moram da Vam se pozalim. Od jutros pokusavam da se zakazem pregled kod ginekologa, ali to je izgleda nemoguca misija.

Isla sam ranije kod dr Tokina na Naselje, nemam neko posebno misljenje a sada je i u penziji. Iz nekog razloga, nemam tamo karton. Mozda i bolje jer mi se stvarno ne ide kod Tabsa i Rodica, a za dr Savin ne znam kakva je.

Pokusala sam da se ubacim kod dr Dobric u ZO Vuka, naravno nema mesta. Kao i ko dr Curcic i Ivkovic u Signalu :-( A za njih tri provereno znam da su dobre doktorke. Moja mama ide ide kod Dobric, a dve dobre drugarive kod doktorki u Signal.

Bas sam nesto isfrustrirana. Ne znam gde da krenem.

Hocu da idem da se ispregledam i odradim sve potrebne testove pa da se bacimo na pravljenje bebca.. A kontam, ako odem kod privatnika da mi odradi Papa test i sta vec treba, oderace me kao jazavca.

I da, koji su mi sve testovi potrebni pre trudnoce?

Svaki savet je dobrodosao :-)

Sole, ako ti ista znaci, ja znam kakva je Dr. Savin. Meni je vodila trudnocu i ja sam prezadovoljna! Ne opterecuje previse, zna znanje i profesionalna je! Ne mogu da ti kazem kako je zakazivanje kod nje jer znam da je prezauzeta, ali uvek mozes da probas! Eto, nadam se da ti je ovo znacilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, svaka Vam cast, covek bas moze da racuna na Vas! :wub:

enav, samo opleti po reklami, bar sto se mene tice! Iskreno, nisam bas pomno citala uslove i pravila foruma pa ne znam da li je dozvoljeno :unsure: , ali ako jeste, svima ce nam znaciti!

Hvala Dunjina mama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali mm ne radi u DZ, on je malo na Betaniji, malo na Poliklinici(to je odeljak Betanije). To znaju trudnice koje idu na CTG. I one pacijentkinje sa sumnjama na rak grlica, na biopsiju i sl. On, inace, jedini tamo radi biopsiju sa lokalnom anestezijom.

Iz iskustva znam da je jako dobro imati dr u DZ koji vodi trudnocu, zbog svih uputa, analiza, recepata, bolovanja i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage Novosađanke, u domovima zdravlja, pojedini ginekolozi organizovano pljačkaju pacijentkinje. Analize i preglede koje su dužni da obavljaju, oni čine, ali tako što pacijenkinje upućuju na svoju privatnu praksu, subotom, u tim istim ordinacijama i debelo naplaćuju svoje usluge. To i nije strašno toliko, koliko činjenica, da je na videlo izašla novonastala praksa naših ginekologa, da svakoj drugoj pacijentkinji dijagnostikuju RANICE NA GRLIĆU, i savetuju postupak uklanjanja, električnim spaljivanjem, procedurom koja košta oko 5000 dinara, u tim istim ordinacijama, SUBOTOM. Većina pacijentkinja takvu dijagnozu doživljava stresno, jer to može biti pokazatelj ozbiljnih i teških oboljenja. Lično poznajem 7 devojaka koje su od istog lekara dobile ovu dijagnozu (ta činjenica je i izazvala sumnju u njegove dijagnoze, kao i navaljivanje dotičnog lekara, da se zahvat obavi što pre). Neke od njih, obratile su se privatnoj ordinaciji, kako bi čule još jedno mišljenje, međutim, privatni lekar nije ništa primetio, nikakve ranice, niti bilo kakve promene. Jedna moja poznanica, čije ime neću iznositi (jer ne iznosim ni ime dotičnog lekara), uradila je zahvat, i tek posle se obratila drugom ginekologu, koji joj je rekao da za tim zahvatom nije bilo potrebe. Druga devojka je bacila pare na preglede u dve privatne ordinacije, jer nije mogla da poveruje, da je jedan lekar spreman na takav bezobrazluk, i nehuman postupak. Ovo pismo nije namenjeno diskreditovanju dotičnog lekara u domu zdravlja, iako je to zaslužio, već je apel na sve devojke i žene, koje su se našle ili će se tek naći u sličnoj situaciji, da ne dozvole da pojedinci prave eksperimente nad nama i time pune svoje novčanike. POTRAŽITE JOŠ JEDNO MIŠLJENJE!!!!! Pošaljite ovo pismo svima koje poznajete, i pomozite, da se ova priča proširi, da svi čuju ko nas i kako leči. Najiskrenije se nadam, da će doći i do tog bezobzirnog lekara, koji ne zaslužuje da se bavi tom profesijom, a on će se sam prepoznati. Verujem da među vama ima još, koje su doživele nešto slično, ili isto. POMOZITE, DA SE DRUGIM DEVOJKAMA I ŽENAMA NE DOGODI TAKO NEŠTO

Ovo sam dobila od prijateljice na fb,inace i ja sam imala negativna iskustva sa doticnim lekarima na Novom Naselju.Iznenadila sam se da je u toj igri i dr.Savin posto ona vazi za omiljenu dr. medju trudnicama.

Cula sam za ovo, ali nisam imala iskustva sa tim, posto nisam imala osiguranje i privatno sam vodila trudnocu. Ali mene je doktorica iz Betanije uputila na svoju privatnu polikliniku, na UZ glave i zivu me isprepadala zbog cistice na mozgu. Ja otisla u drzavnu , Taske ima malu cisticu, koja ce vremenom proci i uopste ne utice na psihofizicki razvoj bebe. Jeb.. sam joj i mamu i tatu koliko me isprepadala! Da mi je bila pri ruci, gadjala bih je cim stignem! :angry: :angry: :angry: !

A i drugu trudnocu cu, ako Bog da, voditi privatno, kod istog doktora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jedino mogu da preporucim dr.Budakova i 100 posto sam sigurna u njegovu strucnost.On je jedini lekar sa kojim nisam imala problema a promenila sam ih "milion".

Slazem se Enav reklamiraj muza vidis da smo ocajne,jako je malo dobrih doktora i puno znaci preporuka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, ali ako se on sad rastrci oko tudjih zena, sta cu ja sama sa decom?!

Dr Budakov je sad v.d. direktora, pa nema toliko vremena. Nazalost.

Pa, ko ima moju facebook stranu, zna i moje prezime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala, sve je popunjeno, kaze da zovem sledeci petak. Jos me isprozivala operaterka sto zovem ovako kasno :lol::lol::lol:

Ovako ja prolazim već treći petak za mog dr. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, ali ako se on sad rastrci oko tudjih zena, sta cu ja sama sa decom?!

Dr Budakov je sad v.d. direktora, pa nema toliko vremena. Nazalost.

Pa, ko ima moju facebook stranu, zna i moje prezime.

Ha,ha,ja imam kasno paljenje,dok nisam povezala,sada mi je jasno,mada nisam cula za tvog mm budi sigurna da cu ga proganjati u buduce i pozivati se na tebe!!!!

:lol: :lol:

Sada kad ga okupiraju mame sa bebca nece moci da digne glavu od posla

Cula sam za Budakova i njegovu novu funkciju i sva ta frka oko Novakovke me je bas iznenadila s obzirom da je vrlo cenjena.Ali ko zna sta je po sredi,ode nam i veciti ministar (hvala Bogu!!!) pa sto ne bi i ona!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovdje da pitam! Ima li koja Novosadjanka da ide u DZ na bul. Mihajla Pupina, da mi preporuci ginekologa i doktora opste prakse? Unaprijed hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovdje da pitam! Ima li koja Novosadjanka da ide u DZ na bul. Mihajla Pupina, da mi preporuci ginekologa i doktora opste prakse? Unaprijed hvala!

Moj ginekolog je dr Boris Stojančić, ali ako ti smeta što je muško (nemoj se ljutiti, znam da ima žena kojima to smeta, pa zato kažem) dr Božana Stepanov je takođe super. Ja sam zadovoljna oboma. Dr Stojančić mi je vodio i trudnoću.

Što se tiče lekara opšte prakse, moj lekar je bila Nadica Živančev, ali ne mogu je baš pohvaliti. Za ostale ne znam. Dr Živančev je malo čudna. Jedino što kod nje nikad nije gužva.

Eto, nadam se da sam ti malo pomogla. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na početku Veliki pozdrav svim budućim i sadašnjim mama...

Mi smo na samom početku i imamo jako puno pitanja :blink: trenutno sam u fazi izbora lekara i imam jako puno nedoumica pošto je svaki dr koji mi je preporučen zauzet i nepotpisuje više ugovore!!! :angry: ako još koji put čujem tu rečenicu flipnuću.

Suzio mi se izbor na dr Stanišić i Dr Jojić iz Z.O.V. ako neko ima neka iskustva ili savete svaka pomoć je dobrodošla... može i preporuka za neke druge dr. na Limanu ili Z.O.V...

evo ja ti iz svog (pozitivnog) iskustva predlazem doktorku Radovanović -Liman IV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,i ja sam Novosadjanka...zivela sam na Grbavici,mm je sa Limana a sada zivimo na Adicama...moja cura ce sledece nedelje napuniti dve godinice,kako prolete vreme,ne verujem...trudnocu sam vodila u DZ na Limanu kod DR Radovanović za koju me vezu samo pozitivna iskustva,uvek je bila vrlo pazljiva,nezna,detaljna,konkretna...sve OK( e problem je nastao kada je pred kraj moje trudnoce ona otisla na neko duze bolovanje,zbog svoje neke bolesti i ja ostala prepustena samoj sebi kada mi je najvise trebala,tada su me svi ostali samo tako otaljavali jer kao nisam njihov pacijent,ali dobro sad...bilo pa proslo,zaboravilo se...porodila sam se u Betaniji C.Rezom(bez veze,i plaćanja ikakvog bilo kome)porodila me Dr Kozarov,i Dr Djordjevic...sve je bilo OK ali dijagnoza Makrozomija ploda...ona imala 5kg a ja relativno male one karlicne mere...da je bolelo-jeste,bolelo je,jako,bolelo bi i sa vezom i bez nje,boli i prirodan i carski...valjda mora tako,prezivela sam i i to se zaboravilo :) Inace zaista nemam ni jedno negativno iskustvo sa lekarima i sestrama u Betaniji...cak sta vise,uvek ih hvalim i zao mi je kad cujem da ima mnogo negativnih iskustava,lekarskih gresaka,zapostavljanja,grubosti prema pacijentima...svi smo mi zivi ljudi,jedinke za sebe i ima nas svakakvih,kako nas,tako i njih...samo ne treba generalizovati i sve stavljati u isti kos...nisu svi losi,potkupljivi,neljubazni...ali isto tako nisu ni svi dobri,savesni,ljubazni...samo ne treba cutati! Treba se boriti da se cuje i da se ne cuti na neciji bezobrazluk,korumpiranost,nezainteresovanost i nestrucnost na poslu...i isto tako naravno treba javno pohvaliti i nagraditi neciju pozrtvovanost i zalaganje! ...eto,ja sam izgleda imala srece...POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.