Folna kiselina

odgovora

Objavljeno

Koliko ja jos trebam da pijem folnu?Sad sam 11 nedelja i 3 dana.Jel do 12 nedelje,jos 4 dana ili i celu 12?Dr mi nije ni rekla da pijem,pocela sam na svoju ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja jos trebam da pijem folnu?Sad sam 11 nedelja i 3 dana.Jel do 12 nedelje,jos 4 dana ili i celu 12?Dr mi nije ni rekla da pijem,pocela sam na svoju ruku.

Slobodno pij do kraja trećeg meseca. Neće ti nikako škoditi, samo može da pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ovaj Bebac.com je divan.... sve sto me zanima imam odgovor, a ove ljepotice su divne sto sve odgovaraju i savjetuju...

Danas sam bila na prvom pregledu....i trudna sam :) Doktor mi propisao folnu kiselinu ( koju nisam koristila s prvim djetetom ), pa sam se uplasila...

Al zato ste mi vi tu .... sad sve znam :)

Hvala i ljubim vas :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvinite sto se vracam na ovu temu, znam da ste je vec komentarisali! Zanima me do koje nedelje trudnoce ili do kog meseca se pije folnak? Unapred hvala!

Prva tri meseca je "obavezno", ali ja sam pila do kraja, folna kiselina ne skodi nikada , mogu ga piti cak i deca, tako da neces pogresiti uzimas li do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, nisam pronasla ovo pitanje medju vec postojecim temama mada verujem da se ovde o tome vec govorilo ali ipak nisam nasla. molila bih buduce mame i one koje su vec mame da mi kazu do kada je potrebno piti folnu 400? Ja sada ulazim u 9 mesec pijem vitamine magnezijum i C kao sumece tablete, Ferum za zvaklanje i folnu mada sam cula da bih trebala prekinuti sa folnom, kakva su vasa iskustva do kada ste vi pile? Hvala :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovana Milla84,

neke članice su svoja iskustva o korišćenju Folne pisale na temi Folna kiselina KLIKNI Možda će ti ta tema nešto pomoći.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, jos uvek se ne snalazim bas najbolje tako da nisam ni videla da postoje vec razgovori o tome. Mnogo hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opušteno i polako ;) Uvek će ti neko pomoći ;)

Zatvoriću sad ovu temu kako bi koleginica kasnije mogla da spoji sa ovom postojećom.

PS Dobro nam došla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav!

Imam jedno pitanje za forumasice iskusnije od mene. :) Zanima me da li vam je svima u toku priprema za trudnocu i na pocetku trudnoce ginekolog prepisao striktno folnu kiselinu u tabletama ili je moguce da potrebnu kolicinu folne kiseline u organizam unesem iskljucivo kroz hranu? Ja sam uzela Folnak tablete od 5mg, ali nisam ih jos uvek pocela piti jer mi se ne mili, pre nego se konsultujem sa nekim kompetentnijim od mene, da pijem na svoju ruku nesto sto se, sudeci po uputstvu, naziva lekom. Ja bih to radije prirodnim putem, a uzgred, unosim i odredjenu kolicinu folne kiseline kroz multivitamine koje pijem.

Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Folna kiselina je vitamin iz grupe B kompleksa, tako da je u slobodnoj prodaji u apoteci. Msilim da ne postoji trudnica kojoj dr nije savetovao da pije folnu u prva tri meseca trudnoće (a poželjno je i 3 meseca pre začeća). Dovoljna količina folne u mnogome smanjuje rizik od nekih kongenitalnih malformacija ploda.

Ima je u spanaću i blitvi, kvascu, orasima itd..

Mislim da ti nikako neće škoditi da počneš odma da je piješ.

Bolje izbaci te ostale multivitamine, pa jedi dosta voća i povrća, a folnak uzimaj preventivno u prva tri meseca. Sigurna sam da će ti to i dr reći.

Ja sam je prvi put pila 3 meseca pre začeća i prva tri meseca trudnoće. Sada, čim sam ugledala pozitivan test, počela sam da pijem folnu kiselinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu! Tako sam i ja mislila ali me je malo pokolebalo to uputstvo koje sam procitala. U svakom slucaju jos uvek nisam sigurna da li u mom slucaju trudnoca postoji pa ako budu 2 crtice na testu verovatno cu je poceti piti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu! Tako sam i ja mislila ali me je malo pokolebalo to uputstvo koje sam procitala. U svakom slucaju jos uvek nisam sigurna da li u mom slucaju trudnoca postoji pa ako budu 2 crtice na testu verovatno cu je poceti piti.

Slobodno počni da je piješ, ako ne postoji sada trudnoća možda će postojati sledećeg meseca a folnak ne može da ti škodi. Ja sam počela tri meseca pre nego što smo planirali bebu pa je na kraju ispalo da sam je pila skoro 9 meseci pre nego što sam zatrudnela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slobodno počni da je piješ, ako ne postoji sada trudnoća možda će postojati sledećeg meseca a folnak ne može da ti škodi. Ja sam počela tri meseca pre nego što smo planirali bebu pa je na kraju ispalo da sam je pila skoro 9 meseci pre nego što sam zatrudnela.

Jos jednom, hvala na savetu! :) Puno mi znaci kada cujem tj. procitam vase iskustvo jer sam postala bas skepticna. Verovatno malo preterujem ali tako to ide kod mene... Preterivanje i nestrpljenje su dve lose osobine koje ja, definitivno, posedujem. ;) Pogotovo sada, jer su pripreme za prvu trudnocu u pitanju pa nemam nikakvih ranijih iskustava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila folnak 5 meseci pre trudnoce, celu trudnocu i ceo period dojenja. Druge suplemente nisam osim magnezijuma i kalcijuma u trudnoci, a u periodu dojenja sam uzimala i B 12.

Moja sestra od tetke koja zivi u nemackoj kaze da tamo preporucuju folnu kiselinu mnogo pre trudnoce zbog lakseg zacetka. Ona je tamo rodila dvoje dece i pila folnak sve vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BabyLove, ne brini nista, slobodno uzmi Folnak, ja ga pijem vise od godinu dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, svima, na odgovorima! Svakako cu poslusati vase savete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pila pred Nedino zacece folnak i cink,a i mm.Sad samo folnak,jer se desilo......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.