Folna kiselina

odgovora

Objavljeno

izvinite sto se vracam na ovu temu, znam da ste je vec komentarisali! Zanima me do koje nedelje trudnoce ili do kog meseca se pije folnak? Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvinite sto se vracam na ovu temu, znam da ste je vec komentarisali! Zanima me do koje nedelje trudnoce ili do kog meseca se pije folnak? Unapred hvala!

preporucuje se da se folna pije 2-3 MESECA PRE zaceca,ako vec nisi pocela,pocni ODMAH...ONA TI JE SAD NAJPOTREBNIJA,kasnije je unosis preko mamavita i ostalih preparata za dopunu ishrani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja uskoro ulazim u cetvrti mesec trudnoce, a skoro svuda sam citala da se folnak pije pre trudnoce i u prvom trimestru, pa me zanima dokle ste ga vi pile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kraja trećeg meseca je bila preporuka mog ginekologa.

Ako se zdravo hraniš, posle ti ne treba ni mamavit ni dodatni vitamini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Folnak pijem od 7. nedelje i picu ga do kraja trudnoce zajedno sa Mamavitom. Krvna slika mi je extra, cak mi je gvozdje 16. Prezadovoljna sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Folnak nisam pila uopste, jer mi je doktor rekao da mi je MamaVit dovoljan. Krvna slika mi je super, a pre trudnoce sam imala problema sa malokrvnoscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM PILA DO 4MESECA,ODNOSNO SVE DOK NISAM POCELA DA PIJEM MAMAVIT,NJU JOS PIJEM,JER DOJIM BEBU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam puno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kraja trećeg meseca je bila preporuka mog ginekologa.

Ako se zdravo hraniš, posle ti ne treba ni mamavit ni dodatni vitamini.

Slažem se. Ni ja nisam pila niti mamavit, niti neki drugi preparat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se. Ni ja nisam pila niti mamavit, niti neki drugi preparat.

stvarno? nisi nicim dopunjavala? nije ti doktor preporucio ili nisi zelela?

ja sma pila samo folnu do kraja prvog trimestra,pa sam posle presla na mamavit(koi je takodje ima)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stvarno? nisi nicim dopunjavala? nije ti doktor preporucio ili nisi zelela?

ja sma pila samo folnu do kraja prvog trimestra,pa sam posle presla na mamavit(koi je takodje ima)...

Dr mi je tako rekao jer sam imala odličnu krvnu sliku tokom cele trudnoće. Vodila sam računa šta jedem, da li je to pomoglo ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

preporucuje se da se folna pije 2-3 MESECA PRE zaceca,ako vec nisi pocela,pocni ODMAH...ONA TI JE SAD NAJPOTREBNIJA,kasnije je unosis preko mamavita i ostalih preparata za dopunu ishrani.

Znaci ja bih trebala da je pijem jer planiram da ostanem trudna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci ja bih trebala da je pijem jer planiram da ostanem trudna?

DA,POD OBAVEZNO! folna je izuzetno vazan tokom cele trudnoce.u prva 3 meseca je bitna za pravilno formiranje ploda,mozga i kicme..a kasnije za krvna zrnca i zaboravih,sta sve ne...mislim da neces zakasniti ni ako pocnes ,kad ti se utvrdi trudnoca...ali ja nisam htela da rizikujem.nije skupa,pije se 1 tabletica dnevno-ne kosta te nista ,a bebi mnogo znaci.

SRETNO SA TRUDNOCOM! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke ajde da pazimo gde postavljamo teme...... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sorry, ovo mi je prva tema, mislila sam da tu treba biti! reci mi samo gde bi vise odgovarala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre trudnoce i u prvom trimestru- tako su meni lekari i babice savetovali i tako sam i radila. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA,POD OBAVEZNO! folna je izuzetno vazan tokom cele trudnoce.u prva 3 meseca je bitna za pravilno formiranje ploda,mozga i kicme..a kasnije za krvna zrnca i zaboravih,sta sve ne...mislim da neces zakasniti ni ako pocnes ,kad ti se utvrdi trudnoca...ali ja nisam htela da rizikujem.nije skupa,pije se 1 tabletica dnevno-ne kosta te nista ,a bebi mnogo znaci.

SRETNO SA TRUDNOCOM! :)

Hvala. Upravo sam oterala muza u Apoteku! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sorry, ovo mi je prva tema, mislila sam da tu treba biti! reci mi samo gde bi vise odgovarala?

IDI NA naslovnu stranu foruma..TAMO SU TI TEME

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IDI NA naslovnu stranu foruma..TAMO SU TI TEME

nisam zavrsila...tamo su ti teme podeljene po obalstima,svaka oblast ima i po nekoliko tema (tipa beba do 6 mseci,novorodjence,problemi u trudnoci...itd)..pa pre nego sto postavis novu temu,pogledaj da li vec postoji,ako ne postoji,u koju grupu bi ona isla...pa tako necemo teme iz npr ishrane imati u temama i npr licne nege.

polako UHODACES SE :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam je na pocetku, kada sam pocela sa MAMAVITom prestala sam jer nije bilo potrebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je važno piti folnu kiselinu tokom cele trudnoće.

Naročito nekoliko meseci pre trudnoće jer deo u kojem bebi najviše treba je taj u početku ... ne znam tačno do koje nedelje ...do nekog 3. meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je lekar odmah dao folnu kiselinu i vitamin c... Rekao je da pijem dok on ne kaze STOP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozeljno je uzimati folnu kiselinu i pre trudnoce, ali eto ja sam pocela tek od 5 nedelje kad smo saznali da sam trudna. Meni je dr rekao da je pijem obavezno prva 3 meseca, a da mogu slobodno i kasnije jer ne moze da skodi. Inace ne pijem ama bas nista od drugih vitamina, naravno dr mi je rekao da nema potrebe jer krv mi je odlicna, unosim dosta voca i povrca, zitarica, i sasvim se dobro osecam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvinite sto se vracam na ovu temu, znam da ste je vec komentarisali! Zanima me do koje nedelje trudnoce ili do kog meseca se pije folnak? Unapred hvala!

Najvaznije je toku prva tri meseca trudnoce... Inace treba pre, za vreme i posle trudnoce... Ja sam pila folnak tabletice prva tri meseca pa sam onda presla na mama vit-one u sebi imaju folnu kiselinu...khg-MamaVi.png

MamaVit tablete sadrže: beta-karoten, vitamine A,B,C,D, vitamine B kompleksa, folnu kiselinu, kao i minerale i oligoelemente (kalcijum, magnezijum, molibden, gvožđe, hrom, jod, mangan, bakar, cink i selen).

Osim toga, vitamini A,B,C,D, kao i cink, selen i mangan su antioksidansi i štite ćelije ljudskog organizma od štetenog dejstva slobodnih radikala, koji su posledica aerozagađenja, ultraljubičastog zračenja, pušenja, konzumiranja alkohola i nepravilne ishrane.Primena MamaVit tableta preporučuje se ne samo tokom cele trudnoće i perioda dojenja, već i 2-3 meseca posle porođaja.

2c9f1693f920cbab042a8753db427809.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam pila folnak, a cim sam saznala da sam trudna kupila sam Mama vit. Doktorka mi je preporucila Pregna vitaly, jer imaju i riblje ulje. Jesu skuplje, 1500 din kutija, traje mesec, al' nije vreme da se stekam. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.