Nedonoščad

odgovora

Objavljeno

Zdravo drage mame!

Moj sincic ce uskoro napuniti 3 meseca a rodio se 2 meseca ranije! Fino napreduje sa kilazom i rastom ali zabrinjava me oblik njegove glave... Glavica mu je blago spljostena sa obe strane i malo izduzena nazad... Kazu doktori da je to normalno za bebe koje su rodjene prevremeno ali ja se bojim... citala sam da mora da se radi operacija da bi se to popravila ili da se nosi "helmet" za korigovanje oblika... a za inat moj beban voli da spava iskljucimo na stomaku i uvek mu je glava pozicionirana sa strane iako se on vrti i okrece kada spava....

Da li neko ima iskustva sa tim? Nas pedijatar je to nazvao "Toaster head" (zivimo u USA) ..

Pomagajte da se malo smirim, ovaj internet je katastrofa... sve ukazuje na operaciju :(

Nataša, ne guglaj... Na netu svašta piše - on je mali, ima vremena korigovaće se. Moj mališan je bio karlično okrenut i bukvalno se rodio četvrtaste glavice (drugačiji oblik nego dea koja prednjače glavicom)... U trećem mesecu je dobio pavlika da nosi, pa tako je spavao isključivo na leđima i glava se super oblikovala. Genetika će da učini svoje i biće na vas, a još je mali da se toliko uzrujavaš i tražiš informacije na netu...

Opusti se, još je mali da brineš za oblik glave :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u 26 nedelji trudnoce hitnim carskim rezom. Bebac ima 700 gr i dug je 31 cm. Nalazi se na Institutu za neonatologiju. Sve je bilo ok prvih nedelju dana, ali sada su krenuli problemi... Najvise brige zadaje problem sa njegovim nerazvijenim crevima, izgleda da je u pitanju debelo crevo, sutra idemo na snimanje abdomena pa cemo saznati zasigurno. Uglavnom dr kaze da za sve postoji lek i za bubrege i za srce itd., ali problem sa crevima se resava hirurskim putem, a on je jako mali. Nadamo se da ce bebac biti dobar i jak kao i do sad a i mi sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvrco, tako treba, samo pozitivne misli da vas okružuju i hrabricu da bodrite. Nadam se da ćete sutra imati lepe vesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke. Vesti bas i nisu dobre, on je ostao na hirurgiji u Tirsovoj, trebao bi da bude u toku dana operisan ako procene doktori da mu je stanje dovoljno stabilno da bi bio u anesteziji. Dusa mala, danas sam ga prvi put drzala kad je bio na rendgenu. To je jedna mrvica od 590 gr (kalirao je 110 gr).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke. Vesti bas i nisu dobre, on je ostao na hirurgiji u Tirsovoj, trebao bi da bude u toku dana operisan ako procene doktori da mu je stanje dovoljno stabilno da bi bio u anesteziji. Dusa mala, danas sam ga prvi put drzala kad je bio na rendgenu. To je jedna mrvica od 590 gr (kalirao je 110 gr).

Grlim te jakoooo :wub: Tek sad vidim ovo. Držim fige da beban bude jak i da sve bude u redu.

Stala mi knedla u grlu dok sam čitala. Drž' se mama, tvoja snaga je i bebina. :) .-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh Zvrcooo, nadam se da će biti mogućnosti da ga danas operišu pa da što pre krene da ručka kako treba.

Javi nam se kada budeš mogla.... Ljubimo vas PUNOOOOOO :*****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Operisan je i kazu da je stabilno, jedva cekam sutra da odem da ga vidim i da popricam sa doktorkom. Nemate pojma koji kamen mi je pao sa srca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Operisan je i kazu da je stabilno, jedva cekam sutra da odem da ga vidim i da popricam sa doktorkom. Nemate pojma koji kamen mi je pao sa srca.

Ljubiiim vas punoooo.... :wub: :wub: Javljaj kako napredujete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast malom deliji. Nadam se da će sad krenuti da se malo buci i goji a da su svi problemi iza vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvrco kako ste ti i tvoj hrabri bebac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije izdrzao. Takva nam je bila sudbina. Zasto nama, ne znam. Ali eto to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije izdrzao. Takva nam je bila sudbina. Zasto nama, ne znam. Ali eto to je to.

Ja stvarno ne znam sta bih rekla... Malo je reci da mi je zao... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije izdrzao. Takva nam je bila sudbina. Zasto nama, ne znam. Ali eto to je to.

:( Jako mi je zao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije izdrzao. Takva nam je bila sudbina. Zasto nama, ne znam. Ali eto to je to.

Bas mi je zao :( :( :( :( Sad je sa andjelima :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije izdrzao. Takva nam je bila sudbina. Zasto nama, ne znam. Ali eto to je to.

:( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije izdrzao. Takva nam je bila sudbina. Zasto nama, ne znam. Ali eto to je to.

Mnogo mi je zao :( :( :( :( , neka ga cuvaju andjeli...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije izdrzao. Takva nam je bila sudbina. Zasto nama, ne znam. Ali eto to je to.

Mnogo mi je zao :( :( :( :( , neka ga cuvaju andjeli...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, a i bebci koji su ranije dosli na svet...

Porodila sam se 33 dana pre termina, 35-36GN, u Cacku.. Devojcica je bila teska 3kg i 49cm dugacka.. Ocena na rodjenju 7/8.. Porodjaj je protekao super, a i bebac se javio placom istog momenta kad je napstio stomak.. Mislila sam sveje super proslo, kad ono ALI!

Posle 25sati od rodjenja, Nadja mi je poslata u Institut za neonatologiju, rekose, preventive radi jer u cacanskoj bolnici nemaju inkubator sa vestackim plucima za slucaj da joj zatrebaju , posto je malo plice disala i ubrzanije, ali su tamo doktori procenili da je dete u jako kriticnom stanju i da uopste nije bezazlena situacija.. :( Ja sam siznula,kao sto bi i bilo ko drugi na mom mestu..

Meni nisu dali da krenem sa detetom tada, jer sam morala da zavrsim boravak u bolnici, napominjem, porodjaj je bio prirodan.. Tih dana je muz isao za Bg da je poseti i vidi u kakvim je uslovima, a ja sam samo mogla telefonom da se informisem i iskljucivo od 12-14h.. Vikendom su samo od inormacija davali kilazu deteta..

Srecom sto je bila svega 7 dana na odeljenju intenzivne nege, pa sam po njenom prebacivanju na odeljenje poluintenzivne i ja mogla doci na odeljenje za majke doilje koje svoje mleko ostavljaju i u banci humanog mleka, tako da sam joj bila blize i sve nam bilo lakse..

Kad je dosla u Bg, izgubila je 150gr, odmah su je prikacili na vestacka pluca, uveli cist kiseonik i pozitivno je reagovala na svaku terapiju koju su joj uvodili.. Po UZ pluca su rekli da joj nije razvijeno levo plucno krilo i da se nagutala plodove vode, cak su rekli da je dete prelezalo i neku pocetnu upalu pluca, ali se na kraju nije znalo od cega.. Mislili su da sam mozda imala neke bakterije u trudnoci, ali po svim redovnim i cestim analizama bakteriologija mi jeuvek bila uredna, sterilna.. Jesam pila lekove za pritisak poslednjih 7 dana, ali to nisutoliko povezali sa ovim problemom..

Devojcica je posle 7 dana pocela sama da dise, bez aparata, pa je prebacena na poluintenzivnu u inkubator..

Ja sam tada dosla, prvo je hranila na flasicu, a onda smo pocele i da sikimo.. :)

Ubrzo je prebacena u krevetac iz inkubatora, ali je tada dobila Acido Bakteri, pa je primala terapiju za tu Gram - bakt. 7 dana.. Taman kad je doktorka htela da je u

brzo pusti kuci, CRP je poceo da raste i pored terapije za Acido.. Doktorka uvede antibiotik iza Gram + bakt, dok ne pronadju o cemu se radi.. Hemokultura je pokazala da je dobila Stafilokok u krvi.. Potom je primala 10 dana nove antibiotike.. CRP je poceo da spada.. U medjuvremenu je zakacila i konjuktivitis, al sto kazem kad smo vec tu, onda nek prelezi sve sto moze dok smo tu, da kuci ne bude problem..

Kako smo naredovale sa sikenjem, tako smo sa kilazom i uopstenom slikom organizma.. Imale smo tu srecu da je nas boravak na Institutu zavrsen posle 27 dana boravka sa 3500gr i sad je Nadja u svom krevecu, okrenula mami guzicicu, spava, sve to dok je mama ne probudi da ruckaju..

Na kontroli smo bili posle 5 dana po dolasku kuci i sad merimo 3700gr i jako smo ockoperni :)))

Sve u svemu,tamo sam se svega naslusala i nagledala.. HVALA INSTITUTU STO POSTOJI, HVALA MEDICINSKOM KADRU KOJI JE ZAPOSLEN I HVALA CACANSKOJ BOLNICI STO JU JE ZADRZALA SAMO JEDAN DANU CACKU..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Nađu i mamu....dobro nam došle na forum! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.