Farbe za kosu

odgovora

Objavljeno

Stavi sliku da vidimo boju :)

Pa stavljala sam skoro slicice, nisi videla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, ako ne dodjes uskoro sklanjam sliku :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gotovo, sklonjena, niko nije hteo da vidi moju boju kose... Nema veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajmo ako ima žena koje izvlače pramenove, zanima me kako ih radite, pomoću kape ili folije, koliko dugo vam traju i nakon koliko vremena ih ponovo izvlačite, kako vaša kosa sve to podnosi? Sede su ubrzano počele da mi se pojavljuju, malo bih da ih zakamufliram a ne bih se počinjala farbati odmah, pa bih htela da isprobam pramenove.

P.S. Nikad u životu nisam ništa radila sa kosom po pitanju promene boje jer sam zadovoljna sa svojom, pa otud malo čudno pitanje.

Sto se tice pramenova, to da se deblji izvlace na foliju, a tanji na kapu, nema veze, meni je frizerka izvlacila divne tanke pramenove na foliju. U sustni, ako ti je kosa duga, na kapu bi te samo nepotrebno iscupala. Ranije je vazilo da su pramenovi na kapu bolje rasporedjeni, ali danas su frizeke (one dobre, jelte) toliko ispraksane, da mogu sa folijom da naprave sta god ti zamislis. Moja je kosa jako gusta i bila je duza od polovine ledja kad mi je izvlacila po celoj kosi, ali je ona tako vesta i brza, da je sve ispalo isto, i to bas lepo rasporedjeno. Po meni, najvazinije ti je da ti premonove izvalci neko ko ima brzinu i pretnost, i prosto zna sa pramenovima.

posto se nikada nifi farbala, insistiraj da ti ne stavljaju blans, nema potrebe, meni je morao, jer sam isla preko crne farbe. i neka ti ne stavljaju samo hidrogen 12%, bez veze ce ti osusiti kosu. Na prirodnoj kosi ce najlepsi biti neki prirodni pramenovi, do nekoliko nijansi razlike.

Ali, ako ti je prirodna kosa bas tamna, a vidim da te muce sede, mozda je onda bolje da se farbas, znaci celu kosu dobrom farbom na kojoj pise da pokriva sede. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle nekoliko godina farbanja sa lorealovom farbom, konacno sam je promenila i prezadovoljna sam. kao prvo kvalitetom, jer sam neocekivano osedela i ova farba je sve lepo pokrila, boja je prosto divna evo i sad posle 3 nedelje od farbanja. a da ne pricam o ekonomicnosti jer je veliko pakovanje, za dva farbanja a kosta 490din!!!

farba alter ego je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajmo ako ima žena koje izvlače pramenove, zanima me kako ih radite, pomoću kape ili folije, koliko dugo vam traju i nakon koliko vremena ih ponovo izvlačite, kako vaša kosa sve to podnosi? Sede su ubrzano počele da mi se pojavljuju, malo bih da ih zakamufliram a ne bih se počinjala farbati odmah, pa bih htela da isprobam pramenove.

P.S. Nikad u životu nisam ništa radila sa kosom po pitanju promene boje jer sam zadovoljna sa svojom, pa otud malo čudno pitanje.

Ja sam jedno vreme izvlacila pramenove, pa sam se posle vratila klasicnom farbanju, jer je tesko odrzavati pramenove, tacnije nisam mogla da trpim da gledam tamni izrastak 3-4 meseca, a izvlaciti pramenove na izrastku od 1-2 cm bi bilo suludo, da ne kazem nemoguce.

Na kapu nikako ne bih savetovala, to sam jednom radila i nikad vise, doduse ja imam bas bas gustu kosu, mozda je za retku kosu kapa ok.

Na foliji mogu da se odrade savrseni pramenovi ako imas provereno dobru frizerku, i boja moze da bude prelepa, ali eto to odrzavanje je minus..

Ako ti je kosa tamna, svakako nek ti stavi blans, jer u protivnom ces imati one ruzne zute pramenove...mislim, bar su meni ruzni, kad vidim na tamnoj kosi zute pramenove.

Onu belo sivu nijansu tesko da ce ti izvuci farbom, ali ima kvalitetnih blanseva danas, meni uopste nije bila unistena kosa.

Naravno - sve je do frizerke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam lepo, drage moje devojke. Kod frizerke kod koje idem videla sam fantastične pramenove, i ja bih nešto tako, kosa mi je tamno smeđa. Sede nisu još uvek tolikp primetne, pogotovo ne iz daljine, a nekako nisam primetila nijednu farbu koja mi liči na moju boju kose, a ne bih da menjam, ako ću već menjati onda bih se radije ofarbala u plavo pa nek ide život :lol: Naravno da ne bih da ispadnu žuti, pa videću šta će mi frizerka predložiti. Dobro šiša, a kako radi s bojama nemam pojma, pa nek mi je Bog na pomoći :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, ako ne dodjes uskoro sklanjam sliku :P

e breeeeeeee <_< nisam bila tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja koristim 1517 ali mi je zuta kosa. Mislis dva hidrogena na jednu farbu? Da nije to mnogo, da ne osteti kosu?

Pa tako pise u uputstvu, mada su male flasice i to je onaj gusti (mlecni) hidrogen. Evo ja se godinama farbam i stvarno mi kosa nije ni malo ostecena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim u zadnje vreme Still-ovu farbu "Blue Ice" iliti Plavi led, 11.1. Ako si nekada koristila Igoru ovo je nesto slicno. Ja inace imam jako tamnu prirodnu boju, za sada mi ova koren najsvetlije ofarba. Pricala sam sa prodavacicom kaze da zene sa raznim prirodnim bojama nju koriste i da se nijedna do sada nije pozalila, svima izvlaci skoro istu boju.

E pa meni je frizerka preporucila bas tu stll-ovu farbu, moracu da je probam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako pise u uputstvu, mada su male flasice i to je onaj gusti (mlecni) hidrogen. Evo ja se godinama farbam i stvarno mi kosa nije ni malo ostecena.

Sad pitah drugaricu sto me farba, ona kaze da dva i stavlja <_< a opet je zuto. Kakva li je ta still-ova, moracu nju da probam. Ne mogu da pobegnem od zutila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je kuma hvalila tu stilonu farbu,probacu je za par dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio SYOSS farbe za kosu? Probala bih neku pepeljastu varijantu, pa me interesuju vaša iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio SYOSS farbe za kosu? Probala bih neku pepeljastu varijantu, pa me interesuju vaša iskustva?

Moja drugarica je koristila njihovu smedju, jednom valjda kesten, a drugi put tamno smedju i jako je zadovoljna... Kaze i da se dobije dosta smese... Ako te zanimaju plave, to stvarno ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je koristila njihovu smedju, jednom valjda kesten, a drugi put tamno smedju i jako je zadovoljna... Kaze i da se dobije dosta smese... Ako te zanimaju plave, to stvarno ne znam...

Pa da, neka plava 8-52, tamnija je. Nije od onih belih. U svakom slučaju, hvala ti na odgovoru. Interesuje me kakva kosa bude posle nje. Više od godinu dana sam koristila kene, ali mi je kosa bila očajna, kao metla. Sad bih malo da je oporavim, pa sam htela da probam ovu bez amonijaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio SYOSS farbe za kosu? Probala bih neku pepeljastu varijantu, pa me interesuju vaša iskustva?

Ja sam jednom probala syoss, neku najsvetlije plavu i ispala bas bas narandzasta :angry:

Tako da za farbanje iz tamne u plavu nikako ne preporucujem...ko ima svetliju prirodnu njemu je mozda je i ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ofarbala sam se juče, i baš sam zadovoljna. Ispala je pepeljasta i lepa boja, ali je i moja kosa svetlija, a prirodna boja vrlo slična ovoj u koju sam se ofarbala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio SYOSS farbe za kosu? Probala bih neku pepeljastu varijantu, pa me interesuju vaša iskustva?

Ofarbala sam se juče, i baš sam zadovoljna. Ispala je pepeljasta i lepa boja, ali je i moja kosa svetlija, a prirodna boja vrlo slična ovoj u koju sam se ofarbala.

Mozda sa svetlijom bude bolje, ja koristim crnu koja se isprala za dvadesetak dana, prirodna mi je slicna ali imam sede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prelazim u crnke,jel preporucujete neku farbu :rolleyes: :rolleyes: bila sam crvena a sad sam plava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prelazim u crnke,jel preporucujete neku farbu :rolleyes: :rolleyes: bila sam crvena a sad sam plava :)

Ja sam se juce ofarbala,isto sam crnka..Uzela sam ovu,i super je. ;)

p74-532106.gif

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inace koristila sam Revlon farbu,i ona ti je takodje dobra.A ovu mi je preporucila devojka sto radi u parfimeriji,i kaze da je uzmem da je super..i stvarno je super.. :)

Blesava reci mi jel ces odmah u crno,ili ces prvo u nesto smedje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inace koristila sam Revlon farbu,i ona ti je takodje dobra.A ovu mi je preporucila devojka sto radi u parfimeriji,i kaze da je uzmem da je super..i stvarno je super.. :)

Blesava reci mi jel ces odmah u crno,ili ces prvo u nesto smedje?

mislila sam odmah u crno,jel to moze uopste?nisam prirodna plavusa,moja je kosa tamno smedja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislila sam odmah u crno,jel to moze uopste?nisam prirodna plavusa,moja je kosa tamno smedja :rolleyes:

I moja je isto prirodna tamno smedja.. :) E sad ako si ofarbana u plavo,ne znam da li moze,da li ce ti biti odmah bas crna.

Inace ja kad sam prelazila takodje iz plave,isla sam prvo nesto smedje,pa onda crno..da bi mi lepo primilo..E sad ne znam,pitaj frizera,oni znaju najbolje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja je isto prirodna tamno smedja.. :) E sad ako si ofarbana u plavo,ne znam da li moze,da li ce ti biti odmah bas crna.

Inace ja kad sam prelazila takodje iz plave,isla sam prvo nesto smedje,pa onda crno..da bi mi lepo primilo..E sad ne znam,pitaj frizera,oni znaju najbolje..

hvala draga :) pitacu vec sutra,jer stvarno moram da menjam ovu boju,postajem zuta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala draga :) pitacu vec sutra,jer stvarno moram da menjam ovu boju,postajem zuta :lol:

Joj cuti znam kako je to.. <_< Zato mi je i dosadila,morala sam non stop da se farbam,a i brate mili unistila sam je..Zato crna je crna.. :)
blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.