Pumpice za izmlazanje

odgovora

Objavljeno

Molim te da mi napises gde u Beogradu mogu da kupim Medelinu elektricnu pumpicu, jurim je vec danima, i nema je nigde?

Hvala puno

Draga videla si odgovor na PP! Nadam se da ces uspeti da nadjes! Srecno sa dojenjem i pumpicom! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3h-na sobnoj temperaturi

3dana-u frizideru

3meseca-u zamrzivacu

;)

Da. tako rece i tamara/Mina. Sta li su one sestre meni pricale?! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li izmasiraš grudi pre upotrebe pumpice?

Radi se o anatomiji grudi i o tome gde se nalazi mleko u trenutku kada počneš izmlazanje. Ali da se ne bavimo time, jer nije toliko važno...

Kod tebe se uspostavio odnos između ponude i potražnje, pa su ti grudi mekše i to je o.k. Budi svkako oprezna i redovno prepipavaj grudi, da bi predupredila mastitis, ali nema potrebe da mnogo izmlazaš nakon podoja, osim ako ne želiš da povećaš količinu dnevne proizvodnje.

Izmasiram grudi, ali je ocigledno da to ne radim dovoljno. A sto se tice kolicine izmlazanja mleka posle podoja, sestre su mi rekle da moram da iscedim sto vise da ne bih opet zaradila masititis. A to me tako smaraaaaa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takilend jel bolje?

nemoj da te smara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje je, bolje. Nego, eto bas nocas... Nahranim klinca, izmuzem se, legnem, taman me uhvai san i sve od pocetka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e nasmeja me :lol:

sacekaj jos malo pa ce Aki duze spavati...a i ti sa njim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taki,ne brini nece jos to dugo tako... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha... i ja cu slatko da se smejem tome kad aki bude porastao, pa ja budem duze spavala. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izmasiram grudi, ali je ocigledno da to ne radim dovoljno. A sto se tice kolicine izmlazanja mleka posle podoja, sestre su mi rekle da moram da iscedim sto vise da ne bih opet zaradila masititis. A to me tako smaraaaaa!!!

Pišem ti i kao neko ko je preboleo gadan mastitis, a i kao savetnica za dojenje. Ne moraš se mukotrpno izmlazati do iznemoglosti. Dovoljno je da grudi nakon podoja preventivno prepipavaš da li ima grudvica, odnosno da izmlazavaš dok ti nisu prijatno meke. A tebi već jesu postale mekše, ako sam dobro razumela? Ako za bebu ima dovoljno mleka, nemoj izmlazati preterano, jer to može dovesti do povećanja priliva mleka, pa je lakše onda dobiti mastitis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

postosampokrenula ovu temu,evo da kazem i svoje iskustvo.

aventova pumpica sepokazala kao FENOMENALNA! spasila je i mene i dete,posto je malac otpusten kuci sa zuticom(za koju mi NISU REKLI),bio je previse mlitav i nejak da bi mogao da sisa,tako da sam se izmlazala i hranila ga na flasicu.

vrlo je efikasna i bezbolna!sve u svemu-prezadovoljna sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam spremna da je kupim u svakom momentu, ali nije mi bila potrebna. Ako su mi grudi bas tvrde, jer malac preskoci neki podoj, ili doji samo iz jedne, onda se izmuzem rucno. I to sam radila svega 2-3 puta.

BM, ne mogu da vjerujem da ti nisu rekli za zuticu... Dobro je sto si istrajala i hranis bebu svojim mlijekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam spremna da je kupim u svakom momentu, ali nije mi bila potrebna. Ako su mi grudi bas tvrde, jer malac preskoci neki podoj, ili doji samo iz jedne, onda se izmuzem rucno. I to sam radila svega 2-3 puta.

BM, ne mogu da vjerujem da ti nisu rekli za zuticu... Dobro je sto si istrajala i hranis bebu svojim mlijekom.

draga boki,nisam ni ja verovala! u porodilistu je guzva,pa sve koji su manje -vise za otpust,salju kuci,nismo tamo sastavili ni onih ,,obaveznih`` 48 sati!ja nisam znala sama da se izmuzem,a i uz muzevljevu pomc to je predugo trajalo,cim sam malo raskrcili kanale ,pocela sma sa pumpicom uz koju sam brzo i lako uspevala da nacedim dovoljno mleka za obroke,cim je mali malo ojacao pocela sam da kombinujem,prvo ga stavim na dojku,vidim koliko ce sisati,onda ostalo izmuzem i dam mu na flasicu.sad smo vec uspostavili dojenje,meni mleko samo krene,kad je vreme za podoj,on se sam budi i place,trazi,sisa po pola sata!sad smo super!pumpica mi jej bila saps u pravi cas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super sto ste uspjeli! Ma, bebice su pravi zmajevi! :)

P.S. Ja sam pokusala da se izmuzem dovoljno za jedan obrok, ali mi to nije uspjelo. :blink: A znam da imam dovoljno mlijeka. Mozda bih zbog toga trebala kupiti pumpicu- kada negdje trebam da idem, da za bebicu ostavim hranu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki, u takvim prilikama pumpica je zakon. Iscedim punu flasicu kad treba da odem do grada i ostavim svekrvi mleko za slucaj da Aki ogladni i ne brinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam Medelinu elektricnu pumpicu,i ja sam treca osoba koja je koristi.Do sada nisam uspevala skoro nista da izmuzem njom,cini mi se da je slaba,a i povredjuje mi bradavise.Negde sam citala da posle duge upotrebe motor moze da oslabi,i da zato ne izvlaci dovoljno.Naravno,svi me u mojoj okolini ubedjuju da to nije tacno.Razmisljam da kupim drugu.Sta mislite?Je li bolja rucna ili elektricna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam iskustvo ni sa jednom, ali moja drugarica kaze da je bolja rucna. Ona je koristila elektricnu, ali je bilo bolno. Sa rucnom joj je bilo lakse... I ja jos uvijek razmisljam da uzmem Aventovu, pa vidjecemo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam spremnu chicco pumpicu mozda mi zatreba..neka je ne trazi leba :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Maro

Ako ti pumpica povređuje bradavice, prestani sa upotrebom. Ukoliko pumpaš, a ništa ne izlazi nakon maximum 5 minuta, prekidaj. Ako te boli, a ništa ne izlazi, prekidaj i ranije! Ne sme da boli. Pre korišćenja pumpice potrebno je dojku izmasirati onako kako sam opisala, pa tek onda staviti pumpicu. Da li je motor oslabio? Moguće da jeste. A možda i nije... Da bi bila sigurna, kupi, ako si u mogućnosti, ali bez motora, - ručnu. Onda si sigurna, a kod takve pumpice ti sama možeš dozirati jačinu vakuma, onako kako ti prija, da ne boli.

Imaš mastitis po svoj prilici, s obzirom na tvoje postove na temi o mastitisu, pa ti možda zato pumpica ne izvlači ništa. A najverovatnije si i nasekirana oko svega toga i uplašena, potpuno te razumem! Imala sam i ja mastitis, i to sa temperaturom preko 39*C! Zato ću ti i ovde napisati, da bih bila sigurna da ćeš pročitati - IDI KOD LEKARA UKOLIKO IMAŠ POVIŠENU TEMPERATURU! IDI KOD SVOG GINEKOLOGA, DA TI PREPIŠE ANTIBIOTSKU TERAPIJU! NE TREBA DA PREKIDAŠ DOJENJE AKO TI DA TERAPIJU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala jos jednom,Zemunci!Pod terapijom sam vec,i bebac siska ovu drugu dojku.Danas ni traga temperaturi,hvala bogu.Samo nisam bila sigurna oko ove pumpice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mara77 koju medelinu si dobila? Ja imam njihovu Dual Phase I prezadovoljna sam bila njome. Pozajmljivala sam je I drugarici (mada na garanciji pise da je za koriscenje samo jedne osobe, ne za iznajmljivanje isl) za svakodnevno izdajanje 3 mseca I ona je bila odusevljena jer ju je poredila sa onim njihovim duplim.

Jedine koje ne znam kakve su su one najmanje elektricne, Deluxe.

...

U sustini Medela se ovde najvise koristi- u bolnicama I u apotekama se samo njihove iznajmljuju I najproporucivanije su (neonatoloska odeljenja samo njih koriste). E sad dal je tvoja zaista oslabela (koliko su je mame pre tebe koristile) ili jednostavno tebi ne odgovara- sve je moguce. Koja god da je marka ili tip ako ti ne odgovara nije vredno produzivati agoniju. Bolje uzmi obicnu rucnu nego da se mucis. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Devojke, samo jedno pitanje ;) Posto nemam aventov sterilizator, a imam pumpicu, zanima me kako da je sterilisem u vodi u kucnim uslovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Devojke, samo jedno pitanje ;) Posto nemam aventov sterilizator, a imam pumpicu, zanima me kako da je sterilisem u vodi u kucnim uslovima?

Sipaj vodu u odgovarajuću posudu (šerpu) pusti da voda vri pet-šest minuta, a onda skini sa ringle, ubaci rasklopljenu pumpicu u tu vodu i ostavi neko vreme. U vodu možeš dodati i malo sode bikarbone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Devojke, samo jedno pitanje ;) Posto nemam aventov sterilizator, a imam pumpicu, zanima me kako da je sterilisem u vodi u kucnim uslovima?

ili kupi tabletice za hladnu sterilizaciju,neko je vec ovde spomenuo thermobaby,mozda ima i drugih proizvodjaca...imas u aksi,sigurno i u drugim radnjama...

jedna tabvletica kada se rastopi traje 24 sata.pakovanje kosta oko 350 dinara i imaza mesec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ili kupi tabletice za hladnu sterilizaciju,neko je vec ovde spomenuo thermobaby,mozda ima i drugih proizvodjaca...imas u aksi,sigurno i u drugim radnjama...

jedna tabvletica kada se rastopi traje 24 sata.pakovanje kosta oko 350 dinara i imaza mesec dana

Da,ima ih u Aksi,cini mi se da se prodaju i u pakovanju i na komad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebu sam hranila svojim mlekom do 6 meseci.Cim sam izasla iz porodilista odlucila sam da cu se izmazati i hraniti je na flasicu,jer mi je bilo muka od njenog sisanja po 2 sata i spavanja na grudima.U pocetku izmazanje nije bilo moguce dok se nisu razradili mlecni kanali,a kasnije je islo super.I bila sam mirna.Uvece namuzem po 300ml podelim u sterilne bocice,ostavim u friz i uvece samo podgrevam porcije.Preko dana izmuzem pred hranjenje i dam joj taze.Ovo mi je pomoglo da vec sa mesec dana uspem da je uobrocim,jer sam uveg znala koliko pojede i nisam je stavljala na dojku kad god zaplace.Koristila sa Nuk pumpicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.