Pumpice za izmlazanje

odgovora

Objavljeno

ja sam koristila pumpicu u porodilistu i bradavice su mi bile jako tvrde posto mi je mleko tek krenulo i tad beba nije htela da sisa.Kada mleko krene da curi u mlazevima tek tada mozes da krenes da koristis pumpicu....ja sam prvo koristila cikovu i nisam bila zadovoljna i onda sam pocela da koristim aventovu jako je dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam koristila pumpicu u porodilistu i bradavice su mi bile jako tvrde posto mi je mleko tek krenulo i tad beba nije htela da sisa.Kada mleko krene da curi u mlazevima tek tada mozes da krenes da koristis pumpicu....ja sam prvo koristila cikovu i nisam bila zadovoljna i onda sam pocela da koristim aventovu jako je dobra.

hvala,to nisam znala...na spisku za porodiliste pise da treba da se ponese i pumpica.tako da sma je vec svakako kupila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemogu da verujem da traže i pumpica da se ponese u porodilište. Stvarno su neverovatni. A šta ako neko nije u mogućnosti da je kupi ili pozajmi. Nerazumem.

Ja sam baš sinoć svoju prosledila jetrvi. Manju bebu od Petre još nisam videla. Rođena je sa 2400 naspram 4100 koliko je bila moja beba, mala Palčica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupi Aventovu bez razmisljanja.Mojoj je tek posle 13 meseci pukla drska :) ,a sterilisala sam je i koristila 7 puta dnevno.

A za prvih par dana savetujem kombinaciju izmlazanja rucno+pumpica

Mada bi najbolje bilo ako imas od koga da je pozajmis...

slazem se sa tobom. u pocetku kombinuj rucno i pumpica.

samo pre svakog podoja omeksaj grudi pa daj bebi da sisa, ili malo rucno ili pumpicom, sve zavisi ako ti mnogo mleka nadodje. beba ce lakse da sisa i da ti izvuce ostatak mleka.

jagodicama kaziprsta i palca hvatas deo oko bradavice (areolu) i polako vuces do bradavice, nemoj samu bradavicu, vec sto veci precnik hvataj. tako ces i bradavice da izvuces, a i grudi da omeksas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidim da se AVENT najvise koristi...imate li neka saznanja o tome kakve su NUK,CHICCO,mEBBY...i ostale???

hvala na odgovorima!

Koristila sam chiccovu svakodnevno skoro 7 meseci jer moja beba nije htela da sisa pa je sve pijo na flasicu.Ja sam zadovoljna sa tom flasicom samo ti treb akoji dan da udjes u stos kao i sa svim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aventina pumpica je definitivno najbolja.Samo pazite kada je pozajmljjujete od nekoga jer je rok trajanja tri godine.Posle toga nije bezbedno mleko koje se izmaza u flasicu.O tome treba voditi racuna.Ta napomena boldiranim slovima pise na upustvu za upotrebu. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aventina pumpica je definitivno najbolja.Samo pazite kada je pozajmljjujete od nekoga jer je rok trajanja tri godine.Posle toga nije bezbedno mleko koje se izmaza u flasicu.O tome treba voditi racuna.Ta napomena boldiranim slovima pise na upustvu za upotrebu. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aventina pumpica je definitivno najbolja.Samo pazite kada je pozajmljjujete od nekoga jer je rok trajanja tri godine.Posle toga nije bezbedno mleko koje se izmaza u flasicu.O tome treba voditi racuna.Ta napomena boldiranim slovima pise na upustvu za upotrebu. :o

I ja sam koristila aventovu pumpicu i imam jako lepo mišljenje o njoj..naravno i ovog puta ćemo kupiti avent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

definitivno avent, dok se ne razrade mlecni kanali. a posle najbolje rucno, jer ipak sve pumpice prave ragade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... sve pumpice prave ragade.

Sta su ragade?

Nisam koristila pumpicu u prvoj trudnoci. Cula sm od nekih mama da im te pumpice nadraze bradavice pa ih onda bole. Da li je to tacno?

i interesuje me koliko dugo majcino mlijeko moze da stoji u flasici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

definitivno avent, dok se ne razrade mlecni kanali. a posle najbolje rucno, jer ipak sve pumpice prave ragade.

Cekaj nije mi jasno... Sto mislis da sve pumpice prave ragade? Toliko nas je na ovoj temi kucalo koje smo, koliko dugo i cesto koristili i nisam citala zalbe na temu ragada... Ja ih licno nisam nijednog trenutka imala i pumpicu sam kupila bas da bih sebi olaksala i izbegla rucno izdajanje... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj nije mi jasno... Sto mislis da sve pumpice prave ragade? Toliko nas je na ovoj temi kucalo koje smo, koliko dugo i cesto koristili i nisam citala zalbe na temu ragada... Ja ih licno nisam nijednog trenutka imala i pumpicu sam kupila bas da bih sebi olaksala i izbegla rucno izdajanje... ;)

Tacno tako! Pumpice ti samo olaksavaju proces izmuzavanja i ukoliko je pravilno i redovno koristis ne bi trebalo da bude problema. Ja sam prezadovoljna! Samo to izmuzavanja smaaara, pogotovo nocu sve uz skripanje :lol: ali je spas za dojke! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

definitivno avent, dok se ne razrade mlecni kanali. a posle najbolje rucno, jer ipak sve pumpice prave ragade.

Ne prave pumpice ragade, nego samo nepravilno korišćenje istih... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam nuk izdajalicu,i zadovoljna sam,samo pazi da prvo das bebi da povuce par puta,pa tek onda izvlaci na izdajalicu,tako te nece boljeti,a mlijeko ce teci u mlazu,a ne samo kapati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta su ragade?

Nisam koristila pumpicu u prvoj trudnoci. Cula sm od nekih mama da im te pumpice nadraze bradavice pa ih onda bole. Da li je to tacno?

i interesuje me koliko dugo majcino mlijeko moze da stoji u flasici?

Ragade su ranice na bradavicama koje nastaju kada beba nepravilno sisa pa ih napravi mami, i onda dojenje ume da bude jako bolno...Rucno izmuzanje je najbolje jer na taj nacin se ne diraju ionako preosetljive bradavice, dok kada se pumpica previse koristi svakako vrsi pritisak na bradavice, sto moze dovesti do stvaranja ragada... Naravno sa pumpicom je lakse i brze, ali rucno je najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aurora mislim da gresis.13 meseci nisam ispustala pumpicu iz ruku maltene a nisam imala ni R od ragada

Po meni rucno izmlazanje je em sporije...i to dosta, em bolnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i interesuje me koliko dugo majcino mlijeko moze da stoji u flasici?

48h...ali ja licno nikad nisam smela duze od 24h...i to mi je bilo mnogo

u frizu 3 meseca sigurno...mada negde pise da moze i duze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

48h...ali ja licno nikad nisam smela duze od 24h...i to mi je bilo mnogo

u frizu 3 meseca sigurno...mada negde pise da moze i duze

3 sata napolju, 3 dana u frizideru, 3 meseca u zamrzivacu! Tako mi rekao pedijatar i tako sam i radila, sve bilo u redu i nije se kvarilo :)

A rucno izmuzavanje :wacko: pa to je pakao, mucenje! Kada nisam svisnula dok sam tako radila svega par sati dok mi nisu doneli pumpicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA koristim AVENT vec mesec i po tj: od porodjaja i extra mi je! Uvek bih nju preporucila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam Medela Swing Dual Phase elektricnu pumpicu:

http://www.medela.co.uk/UK/breastfeeding/products/swing.php

Vec dugo su u svetu njihove pumpice broj jedan i svaka para koju sam u nju ulozila vredela je. Ovde Medelu koriste na neonatoloskim odeljenjima i za iznajmljivanje majkama, vise no bilo koju drugu vrstu. Svi Medala proizvodi su bez bisphenola A, pumpica moze da pumpa u plasticnu bocicu i u kese koje su super za zamrzavanje.

Ja sam pumpicu koristila ne da bih maloj davala mleko na flasicu jer dok je dojila flasicu je mozda dva puta probala. Izdajala sam se da bih olaksala sebi kad mi nadodje mleko i koristila ga za kasice. Dok sam dojila dotle sam joj i hranu sa svojim mlekom spremala.

Otad sam pumpicu pozajmljivala prijateljici koja ju je koristila puna 3 meseca za svakodnevnu upotrebu za bebu prerano rodjenu koja nije mogla da sisa. I dalje je ko nova, samo smo prijateljica i ja koristile svaka svoj onaj deo koji ide na dojku i svoje kese i flasice.

Molim te da mi napises gde u Beogradu mogu da kupim Medelinu elektricnu pumpicu, jurim je vec danima, i nema je nigde?

Hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Avenova pumpica skroz odgovarla dok su mi grudi bile tvrde od mleka. Super mi je izvlacila. Sada su mi grudi meke i ne jedva nacedim malo mleka pumpicom. Vise nacedim rucno. Ne znam o cemu se radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to. koliko mleko moze da stoji u flasici, vidim, svi pricaju drugu pricu. Meni su u porodilistu rekli da moze da stoji 6-8 sati na sobnoj temperaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Avenova pumpica skroz odgovarla dok su mi grudi bile tvrde od mleka. Super mi je izvlacila. Sada su mi grudi meke i jedva nacedim malo mleka pumpicom. Vise nacedim rucno. Ne znam o cemu se radi...

Da li izmasiraš grudi pre upotrebe pumpice?

Radi se o anatomiji grudi i o tome gde se nalazi mleko u trenutku kada počneš izmlazanje. Ali da se ne bavimo time, jer nije toliko važno...

Kod tebe se uspostavio odnos između ponude i potražnje, pa su ti grudi mekše i to je o.k. Budi svkako oprezna i redovno prepipavaj grudi, da bi predupredila mastitis, ali nema potrebe da mnogo izmlazaš nakon podoja, osim ako ne želiš da povećaš količinu dnevne proizvodnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to. koliko mleko moze da stoji u flasici, vidim, svi pricaju drugu pricu. Meni su u porodilistu rekli da moze da stoji 6-8 sati na sobnoj temperaturi.

3h-na sobnoj temperaturi

3dana-u frizideru

3meseca-u zamrzivacu

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.