Pumpice za izmlazanje

odgovora

Objavljeno

Dobila sam Avent sterilizator sa flasicama za mikrotalasnu i pumpicu. Rekli su mi da i pumpica moze da se sterilise u njemu.

Da li neka od vas ima iskustva sa tim? Tips & tricks?

post-16782-1296820265_thumb.jpg

post-16782-1296820274_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam AVENTOVU pumpicu i sterilisala sam je tako sto u neku serpicu stavim vodu ubacim je i cekam da prokuva.Pumpice su superiska ali u prvim mesecima jer posle ja nista nisam mogla da izmlazam islo mi je to sporije nego kad samu sebe izmuzavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam Avent sterilizator sa flasicama za mikrotalasnu i pumpicu. Rekli su mi da i pumpica moze da se sterilise u njemu.

Da li neka od vas ima iskustva sa tim? Tips & tricks?

Ja sam koristila i jedno i drugo :lol:

Nakon upotrebe sve spakujem u sterilizator, ubacim 2 dcl vode i ubacim u mikro, mislim da sam na najvećoj T na 8-10 min....

Obavezno nakon završetka otvoriš vrata mikrotalasne i ne diraš ništa jer je vrelo!!! Nakon 10 min izvadiš na čistu suvu krpu da se sve dobro ocedi ( ili na sušač za flašice) i to je to :)

U početku sam stalno sterilisala, a posle par nedelja sam samo 1 dnevno... nakon par meseci sam dva puta mesečno, a u međuvremenu samo prala toplom vodom i deterdžentom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti, Maki!

A reci mi da li se hvatao kamenac, posto uz sterilizator vidim da idu 2 kesice sredstva za skidanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na flašice, pumpicu, cucle, kašičice i sve ostalo što sam sterilisala nije se hvatao kamenac, al jeste na onoj plastici od sterilizatora, al lako se skidala mlakom vodom i deterdžentom. Ja sam zadovoljna sa sterilizatorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti jos jednom! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na flašice, pumpicu, cucle, kašičice i sve ostalo što sam sterilisala nije se hvatao kamenac, al jeste na onoj plastici od sterilizatora, al lako se skidala mlakom vodom i deterdžentom. Ja sam zadovoljna sa sterilizatorom.

potpisujem. Nikad se na flašicama nije hvatao kamenac, ali odozdo se hvatao i brzo se skida. No sikiriki, po meni nema potrebe da stavljaš to za kamenac unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam taj sterilizator taj smo kupili-samo bez flasica druge sam flasice uzela, ali super staju u njega, uzeli smo ga po preporuci, ali pumpicu nisam kupila razmisljam o tome uzeti ili ne :)

Moj bi ti savet bio da uzmeš pumpicu, znači mnogo, pogotovo na početku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvalaa draga na savetu....uzecu je onda vidim svi hvale pa uzecu, a na sajtu porodilista pise da je preporucljivo poneti sa sobom :)

pumpica je mnogo dobra stvar,ali ti u porodilistu nece sluziti,jer ona nista ne znaci dok se potpuno ne uspostavi laktacija i ne razrade mlecni kanali,moze ti samo napraviti ragade i stvoriti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da u porodilistu ne treba pumpica, barem ne prvih dana(osim ako ne daj Boze ostanete duze u bolnici) ali i ja sam je nosila zbog psihickog mira...neka je u torbi za svaki slucaj. Mleko kod prvorotki nadolazi tek treci-cetvrti dan tako da ste do tad vec kod kuce, a tada sto vise nudite bebu da sisa, da izvuce mleko iz kanala i da ih razradi, ako ne ide a grudi su tvrde, bolne i kao pod temperaturom, onda mlako tusiranje, masiranje, izmlazavanje pomalo rukom pa tek onda pumpicom i na kraju hlade obloge od listova svezeg kupusa..meni je pomogao kupus da mi grudi ne prsnu! Patronazna sestra mi je rekla za melem AMER-D (kosta oko 300 din u apoteci) i on mi je razbio sve grudvice vec posle prvog mazanja...a za bolne bradavice obavezno mazite MULTI-MAM LANOLIN, ima ga i kao komprese ali bolje odmah kupite celu tubicu, (1100 din) dugo traje ali ne mora da se pere pre podoja, ne skodi bebi i ne menja ukus mleka a pomaze mnoooooogo.

A da, moja pumpica je NUK, ima i flasicu sa cuclom koja moze i posle da se koristi, a ima i podesavanje intenziteta izvlacenja mleka pa je po tome bolja od aventove, ali ne mogu da garantujem, nisam probala avent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pumpicu koristila i u porodilistu-1 dnevno.doduse tamo su mi donosili njihovu elektricnu pumpu!!! kad sam izasla iz porodilista kupila sam MENDELA pumpu i njihovu kremu za bradavice i prezadovoljna sam!! pumpica ima i flasicu sa zatvaracem za cuvanje mleka,a za zamrzavanje mleka sam koristila kesice(isto mendeline)!!!!pumpu se odvaja na sitne delove i lako se odrzava ili otkuvavanjem ili u sterilizatoru-toplo preporucujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne verujem kakvi su uslovi u porodilistima u inostranstvu.Imaju cak i pumpice.A kod nas bebama oblace pocepane benkice, pa oblace po dve da pokriju supljine...Mame koje zivite u inostranstvu,podelite sa nama sve,sto je za nas u Srbiji strano,a kod vas ipak uobicajeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne verujem kakvi su uslovi u porodilistima u inostranstvu.Imaju cak i pumpice.A kod nas bebama oblace pocepane benkice, pa oblace po dve da pokriju supljine...Mame koje zivite u inostranstvu,podelite sa nama sve,sto je za nas u Srbiji strano,a kod vas ipak uobicajeno...

sad cu da odem u OT da bi ti odgovorila.ja sam se porodila u privatnoj klinici tako da im je sve to dobro placeno!!! ali su uslovi vrhunski,evo mozes ovde da vidis

http://www.genesishospital.gr/en/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

WoW,nisam cak mogla ni da odaberem apartman,vec su u sobi po tri zene.A ne mogu prezaliti sto moj privatni doktor nije mogao da me porodi.... :(

Hvala jelena,aj da ne budemo vise OT..... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad cu da odem u OT da bi ti odgovorila.ja sam se porodila u privatnoj klinici tako da im je sve to dobro placeno!!! ali su uslovi vrhunski,evo mozes ovde da vidis

http://www.genesishospital.gr/en/

prosto moram da se nadovezem(znam da smo OT) ali ja sam se poradjala u drzavnoj i uslo vi su ekstra,zena pored mene u sobi je imala blizance i ispumpavali su je 2 puta dnevno elektricnom pumpom,ja sam koristila Aventovu rucnu,i zadovolljna sam... inace link za Danku:

http://www.spitalverbund.ch/contento/Spita...CH/Default.aspx

na cetvrntoj slici je sala u kojoj sam se ja poradjala

pardon za OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glasam za Avent.Imam i nju i Nuk.Nisam bila zadovoljna Nukovom,nju sam kupila a Avent dobila na poklon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svima bih preporucila medelinu pumpicu,i to onu rucnu,ima silikonski nastavak i zbog toga nije bolna,i lako se koristi,chicco i avent pumpice zahtevaju vise snage,jer se malo teze koriste,barem je to kod mene bio slucaj,umorila bih se posle 5 minuta koriscenja,a medelina me je spasila,recu vam samo da mi se grudi nijednom nisu upalile od kad je koristim :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam Aventovu rucnu i odlicna je, pomogla mi je u stratu kad je nadolazilo mnogo mleka, a ona jos nije imala toliko snage sve to da posisa, a mene grudi uzasno bolele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

God bless Avent pumpicu! Da mi je nisu dostavili u porodilistu ko zna koliko bih jos ostala zbog temperature! A slozicete se drage moje da je jedan bolnicki dan kao godina!I jos nesto-nisam za rucno izmlazavanje,cini mi se da nije efektno u nekoj meri a bolno je itekako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pumpica je mnogo dobra stvar,ali ti u porodilistu nece sluziti,jer ona nista ne znaci dok se potpuno ne uspostavi laktacija i ne razrade mlecni kanali,moze ti samo napraviti ragade i stvoriti problem.

ja sam u porodilistu koristila aventovu pumpicu. Neverovatno kako mi je izvukla bradavice i razradila mlecne kanale,mleko je islo u mlazu,sestre su se cudile!Ne znam sta bi bilo da je nisam imala,mnogo mi je pomogla,i posle toga sam dojila dete puni 15 meseci bez ikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AVENT je zakon :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila medelinu pumpicu i zadovoljna sam , nisam probala ni jednu drugu pa ne mogu da poredim ali mogu da kazem da mi je ova bila dobra jer pored kabela za struju ima i baterije ... ja sam morala nocu da se budim da se izmlazujem jer je moj Markic sa mesec dana prestao da se budi nocu da jede, i dosta je tiha tako da nisam ni ustajala iz kreveta da bih se izmlazivala , nije ga budio taj zvuk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nsanja mozes li mi reci gde si nabavila medelinu pumpu i po kojoj ceni pisi mi na pp,ja sam obisla sve apoteke u mojoj blizini i svi su me gledali kao da trazim svemirski brod....ja sam koristila aventovu i apple....AVENTOVA je super,nije ni ova losa samo cesto puca rucka,a ja sam se 6 meseci izdajala non stop zbog prelezanog mastitisa i to je bila mom malenom jedina hrana....na apple pumpicub sam najvise uspevala da izdojim mleka po 250 ml odjednom....pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nsanja mozes li mi reci gde si nabavila medelinu pumpu i po kojoj ceni pisi mi na pp,ja sam obisla sve apoteke u mojoj blizini i svi su me gledali kao da trazim svemirski brod....ja sam koristila aventovu i apple....AVENTOVA je super,nije ni ova losa samo cesto puca rucka,a ja sam se 6 meseci izdajala non stop zbog prelezanog mastitisa i to je bila mom malenom jedina hrana....na apple pumpicub sam najvise uspevala da izdojim mleka po 250 ml odjednom....pozdrav

odgovorila sam ti na pp ali evo ti ovde ... http://www.google.com/products/catalog?hl=...ved=0CD0Q8gIwBA

ova nema ruckicu napravis vakum i zaspis slobodno a ona radi posao :D salim se ali ni meni se nisu svidjale te sa ruckicom a ovu sam dobila na poklon... Ne zna samo cemu se cude ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odgovorila sam ti na pp ali evo ti ovde ... http://www.google.com/products/catalog?hl=...ved=0CD0Q8gIwBA

ova nema ruckicu napravis vakum i zaspis slobodno a ona radi posao :D salim se ali ni meni se nisu svidjale te sa ruckicom a ovu sam dobila na poklon... Ne zna samo cemu se cude ?!

evo i ovde da se zahvalim na pomoci....

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.