Beba odbija adaptirano mleko?!?

odgovora

Objavljeno

moja cerkica ima 5 ipo meseci i jos uvek je dojim!! naravnno pocela je i kassice da jede ali po savetu njenog pedijatra trebala bi i da pocne da pije i mleka!! problem je sto ona totalno odbija flasicu!! vec danima pokusavam da joj dam i uzalud!! dali neko ima koji savet da prihvati flasicu, hvala lepo

Ne kontam,zasto flasica?Boze,ko je sve danas pedijatar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je lepo napredovala...ali ako bas hoces,i ako ona vec nece flasicu,tu dozu adaptiranog mleka joj daj u kasicama koje joj vec pravis (pirincane npr.)

evo jedne slicice koja me asocirala na ovu temu,a i na moje dete :lol:9e849185f4361b21490fe3ca9f4ba726.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovako, po pedijatru moja cerkica u zadnjem mesecu nije dovoljno napredovala (450 gr) pa zato je predlozio da joj dodajem i mleka u flasici!!!zato sam htela da joj dodam mleko!! imam inace svee moguce cuce ali nijednu ne prihvata!!ccak i vodu pije na kasicicu ili spric!! ona se inace rodjena 4 nedelja ranije sa 2kg770 i 47cm!! tako da sada sa 5 ipo meseci ima 6 ipo kilograma i 66 cm!!

I kod mene je bila ista situacija i isti sam savet dobila. Međutim, ni moja beba nije htela ni flašicu, niti adaptirano mleko, ma, nije bilo šanse da je nateram da popije makar gutljaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je od rodjenja do 4-5 meseca jedino palilo da joj damo flasicu 5min.nakon sto zaspi... dr.nas je stalno kritikovala "stvaramo joj lose navike u ishrani itd..."...ma koje crne navike kad dete nece mleko...

Kasnije je bilo malo lakse,ali nikad nije ni zavolela flasicu,oko godine sam joj kroz flasicu stavila slamcicu i tako je jedino pila mleko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tina pa beba je sasvim ok napredovala za taj period.nema potreba da joj uvodis flasicu ako planiras da je jos dojis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na savetima , ponekad su saveti majka bolji od lekarskih!! ne pokusavam vise da joj dajem flasicu i naravno nastavljam da je dojim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

imam jedan veliki problem! Moj Aleksa ima 7 meseci i uveliko je na cvrstoj hrani. Od 2 meseca je na adaptiranom mleku, medjutim od pre par dana poceo je da mi odbija mleko. Nije problem ako napravim griz ili kasicu sa mlekom, to ce pojesti, ali ako je u pitanju flasica, to odbija, cak i u snu! Da li je neka od Vas imala slican problem?

Do sada je imao 3 mlecna obroka, pa sam jedan izbacila ( posto nije hteo da pije), ali problem je sto nece da pije mleko pred spavanje....

Pomagajte!! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

imam jedan veliki problem! Moj Aleksa ima 7 meseci i uveliko je na cvrstoj hrani. Od 2 meseca je na adaptiranom mleku, medjutim od pre par dana poceo je da mi odbija mleko. Nije problem ako napravim griz ili kasicu sa mlekom, to ce pojesti, ali ako je u pitanju flasica, to odbija, cak i u snu! Da li je neka od Vas imala slican problem?

Do sada je imao 3 mlecna obroka, pa sam jedan izbacila ( posto nije hteo da pije), ali problem je sto nece da pije mleko pred spavanje....

Pomagajte!! :unsure:

Moj mali je sa 10 meseci počeo da odbija, do 11 je pio kad ga uspavam, posle ni to nije palilo.

Kako ti rekla Zvonka, probaj da skuvaš griz retko, pa da sipaš u flašicu i daš.

Nego, jel sa AD prešo na kravlje, ili...?

Pošto kad promene mleko može da se desi da im se ne sviđa ukus, pa bojkotuju.

Zvonka, moj je i sad na jogurtu (nema šta od mlečnih proizvoda ne jede), al mleko neće.

Pedijatar nam je reko da ga pustimo neko vreme, pa da mu opet ponudimo... I tako smo pokušavali nekoliko puta - bez uspeha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u zivotu nisam popila casu kravljeg mleka...znam da je moja mama muku mucila sa mnom i na kraju joj je rekao doktor da odustane ...evo ni dan danas ne podnosim mleko i nista mi ne fali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba sada ima 7meseci i id rodjenja do 4 meseca sisao je uz adaptirano mleko..od 4meseca smo prestali sa dojenjem i bio je iskljucivo na adaptiranom mleku..pre 7 dana javio se ozbiljan problem odbijanja a.mleka i uz savet pedijatra smo presli na kravicu..

Bas me je strah :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba sada ima 7meseci i id rodjenja do 4 meseca sisao je uz adaptirano mleko..od 4meseca smo prestali sa dojenjem i bio je iskljucivo na adaptiranom mleku..pre 7 dana javio se ozbiljan problem odbijanja a.mleka i uz savet pedijatra smo presli na kravicu..

Bas me je strah :huh:

A sto nisi promenila samo ad mleko mozda nece vise to koje je do tad pila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u zivotu nisam popila casu kravljeg mleka...znam da je moja mama muku mucila sa mnom i na kraju joj je rekao doktor da odustane ...evo ni dan danas ne podnosim mleko i nista mi ne fali

ISTO! Sve mlecne proizvode obozavam i konzumiram ali je mleko FUJ za mene...

Jelena D. -moj ti je savet da ne forsiras dete i umesto mleka mu daj jogurt,pavlaku ili nesto sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, moj bebac ima 3 meseca i do pre dva dana je sve bilo ok, ruckao je po 180ml humane a onda se desila promena. Naime imali smo blagu upalu grla i dobili pentraksil sirup od koga smo dobili proliv, i ono sto me najvise brine, to je da odbija mleko, jedva popije 100ml, a onda nakon pola sata krene da place i da se uvija. Probali smo i sa drugim dohranama isti slucaj. Moja drugarica je imala isti problem pre mesec dana i beba se nije smirila dok nije dobila kravlje 2/3. Interesuje me sta vi mislite o tome??? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Jana bojkotuje adaptirano mleko!!!! A ja se nerviram zbog toga, posto znam da je za njen pravilan razvoj potrebno da pije mlekce......

Do pre mesec dana je jednom u toku dana pila mleko, u 16:00, zatim pred spavanje oko 20:30, i rano ujutru oko 5-6. Od pre mesec dana nece vise da pije to mleko u 16:00, a i pred spavanje je uveeeeek borba da se popije flasica (uglavnom je ne popije). Ali ajde, nisam se toliko nervirala tada posto se nocu budila 2-3 puta i tada je pila po celu flasicu. Ali, ali, ali, od pre neki dan to pred spavanje naravno i dalje nece, pa se probudi oko 00:00-00:01, ja joj dam flasicu, ona popije 30-50ml i nece vise, pa spava do 06:00, tada isto bas mlo popije, tipa 50ml i nece vise. I to je sve!!! Znaci za 24 sata ne popije ni 100 ml :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li probala da promenis mleko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li probala da promenis mleko?

Nisam....... Znam jos u startu kada smo prvi put uvodili adaptirano mleko da sam kod kuce imala jednu kutiju Humane, to sam kupila jos kao trudnica, da se nadje za svaki slucaj, i kada mi je doktorka krajem drugog meseca rekla da uvedem Novalac AR, ja sam rekla kao ok, samo Humanu da popije prvo pa cu onda da predjem na Novalac, secam se da mi je rekla kao ne ne neeeee, sa kojim mlekom pocnes sa tim i nastavi.....i ja tako od onda dajem Novalac.

Ma ne znam, evo veceras je popila 210 mililitara pred spavanje, nije se bunila, ali zato je danas samo doruckovala bila onako slabasno, rucala bas lepo, 230 grama u 13:30,i posle toga vise nista nije htela......do tog mleka pred spavanje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam....... Znam jos u startu kada smo prvi put uvodili adaptirano mleko da sam kod kuce imala jednu kutiju Humane, to sam kupila jos kao trudnica, da se nadje za svaki slucaj, i kada mi je doktorka krajem drugog meseca rekla da uvedem Novalac AR, ja sam rekla kao ok, samo Humanu da popije prvo pa cu onda da predjem na Novalac, secam se da mi je rekla kao ne ne neeeee, sa kojim mlekom pocnes sa tim i nastavi.....i ja tako od onda dajem Novalac.

Ma ne znam, evo veceras je popila 210 mililitara pred spavanje, nije se bunila, ali zato je danas samo doruckovala bila onako slabasno, rucala bas lepo, 230 grama u 13:30,i posle toga vise nista nije htela......do tog mleka pred spavanje.....

Mozda je samo faza, mozda je ubrzo prodje. Da li je nervozna, kenjkava ili samo nece da pije mleko? Pitam jer mi se dva puta desilo da je Luka odbijao da sisa i da jede jer ga je bolelo uvo ili grlo, ali je pri tom bio nervozan i placljiv.

Ako se normalno ponasa, mislim, nije placljiva lepo spava, onda joj je samo naisao period, pocece opet da pije mleko. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, inace, dobro jede ostalu hranu?

Kako pije vodu? Na cuclu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je samo faza, mozda je ubrzo prodje. Da li je nervozna, kenjkava ili samo nece da pije mleko? Pitam jer mi se dva puta desilo da je Luka odbijao da sisa i da jede jer ga je bolelo uvo ili grlo, ali je pri tom bio nervozan i placljiv.

Ako se normalno ponasa, mislim, nije placljiva lepo spava, onda joj je samo naisao period, pocece opet da pije mleko. ;)

Nadam se da je faza.....

Pa nije nervozna, mislim nista vise nego ranije.....ono, unervozi se kada je pospana, ja je uspavam i kada odspava lepo onda je opet super vesela i nasmejana.....

A, inace, dobro jede ostalu hranu?

Kako pije vodu? Na cuclu?

Da, ostalu hranu super jede bas, samo me u poslednja 2-3 dana malo zeza, tipa nece lepo da doruckuje, ali zato smaze ceo rucak i vise nego sto sam planirala da joj dam. Ma da, super jede, samo to mleko....... :(

Vodu na flasicu isto poije, ali nudim joj non stop vodicu, uvek gutljaj-dva uzme i nece vise, i tako.... Jedino onu vodicu od kompota ume lepo da popije, ali i to kad joj dodje, nece uvek. Davala sam joj vodu i kompot i na onu casu sa kljunom, ali nije bas sigurna sta tu treba da se radi, vise se igra sa tom casom nego sto pije iz nje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha! Pa delovalo mi je da dobro jede. Taj dorucak joj ne ide jer sada drugacije vari mleko, pa joj treba vremena.

Kad si rekla da si joj davala mleko? U 16h? probaj neku uzinicu da joj das umesto mleka da vidis hoce li uopste u to vreme da jede.

Posle koliko vremena od obroka joj dajes to mleko pred spavanje?

Hajde da joj mozda napravis novi raspored obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha! Pa delovalo mi je da dobro jede. Taj dorucak joj ne ide jer sada drugacije vari mleko, pa joj treba vremena.

Kad si rekla da si joj davala mleko? U 16h? probaj neku uzinicu da joj das umesto mleka da vidis hoce li uopste u to vreme da jede.

Posle koliko vremena od obroka joj dajes to mleko pred spavanje?

Hajde da joj mozda napravis novi raspored obroka.

Hajde pomozi mi sa tim rasporedom!!!!

Ovako je to bilo do pre neki dan:

09:00 dorucak (oko 200 grama, palenta sa mlecnim proizvodima i puterom ili kasa neka Milupina)

13:00 rucak (200 grama pojede za rucak)

16:00 do pre mesec dana mleko, poslednjih mesec dana voce

18:00 vecera (kasice razne, tipa Humanin griz sa vanilom, ili Hippova jabuka ovas i jabuka komaraca neke goodnight kasice, ili jos puno nekih vrsta kasica, i tada joj opet napravim 200 grama)

20:30-21:00 tada ide to mleko pred spavanje koje nije htela da pije!

I nocu se budila 1-2 puta i pila mleko

I ja sam kapirala da ne moze to mleko posto je nedavno vecerala, ali nisam nikako uspela da se iskombinujem kako da joj uklopim dorucak, rucak i veceru, plus uzinu plus to mleko.....

A sada u poslednjih par dana doruckuje to u 9, pa ruca u 13, pa onda oko 17 jede zitarice sa vocem (vecera i uzina u jednom), pa to mleko nece, pa nocu pije mleko par puta, a sada najnovije je da ni nocu ne pije mleko.....malo konfuzno pisem, jel da?

Ajde Jeco pomagaj!!! Gde gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas sta? Moje dete nije imalo uzine do 1. rodjendana. ;)

razmak izmedju takvih obroka treba da bude veci.

Dorucak je odlican i kvalitetan. Pomeri joj rucak za pola sata, a daj joj u medjuvremenu neku vocku da glocka.

Rucak u 13:30 ili14h, videces sama

a vecera posle takvog dorucka bi morala da dodje oko 19h i to ne u takvoj kolicini. Manje!

To sto ti se budila nocu a nece da pije mleko, budila se jer hoce vode.

Ako ti njoj dajes zitarice za dorucak, rucak i veceru, to moze da bude mnogo. Inace, to je sve mnogo kolicinski koliko pojede za jedan obrok i zato odbija mleko. Ona je sita i presita. Mnogo voli da jede :lol:

I uz to, ni ranom zorom, ono oko 6h ne popije mleko?

Ili probaj ovako, jednostavnije, za pocetak:

Ostavi sve kako je bilo, samo joj za veceru skuvaj neko povrce i zalij sa puterom bez zitarica, pa vidi hoce li piti mleko u 21h. ;)

I ja sad pisem sve sto mi padne na pamet jer mi je nesto losija koncentracija veceras(godine :lol: ), ali ja znam da ces me ti razumeti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Jeco!

Pa mislis da joj smanjim kolicinski i dorucak i rucak? da ne jede 200 grama? Danas je za rucak pojela cak 230, ali je slabije doruckovala.....

Zitarice joj ne dajem za rucak, za rucak ide povrce i meso, ili zumance....... A od zitarica jedan obrok mi je uglavnom ili palenta ili taj Milupin griz, a drugi obrok su neke zitarice sa vocem..... Mada ume ona da pojede i celu porciju griza od 200 grama, plus joj ja ubacim unutra Hippovu sljivu od 125 grama, i sve to smaze, i otvara usta i dalje :blink:

Probacu da joj dam vodu to nocu ako mleko ne bude htela...........

A koje povrce za veceru mogu, bilo koje? Mislim da joj ne dam nesto pa da ne moze da mi spava posle, otkud znam..... Tipa kao za rucak sto joj dajem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, dorucak je sasvim OK. Uvek joj daj za dorucak da jede koliko hoce, pa i za rucak, samo povecavaj meso i uvedi tu neke zitarice ako neces hleb da joj das.

Za veceru, voce, povrce, sve jedno, ali manju kolicinu i bez zitarica.

Daj joj izmedju rucka i vecere voce da glocka, kao uzinu, pa ce smanjiti kolicinu vecere.

Za veceru mozes da joj das sargarepu sa jogutrtom, tikvicu sa pavlakom, karfiol , brokoli, krompir sa puterom.

Od voca, super ide kruska sa puterom i vanilom. jabuka sa puterom i cimetom, bundeva sa cimetom. ;)

odosmo mi od teme. :lol:

Hajde javi sta si uradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.