Nova trudnoća tokom dojenja

odgovora

Objavljeno

super! ja sam sad na redu...

Ima i mene da zarazite da uradim jedan ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima i mene da zarazite da uradim jedan ...

:lol: Ako bebo... Sto je sigurno, sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JEDNA CRTA!!! JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JEDNA CRTA!!! JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi trudna,razmisljam ja o tome jer jos nisam dobila,a nismo se cuvali.A Nedi ne odgovara kad sisa,sve bljucne.

moja beba ima tri meseca i dojim je, poslednjih dana bljucne sve sto pojede, kazu da bebe tako rade kad je mama trudna

imali smo jedan nezasticen odnos i jos uvek nisam dobila

kupila sam test i jedva cekam sutra da proverim

toooliko se plasim druge trudnoce, luuudim! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I te kako je moguce!Tokom lezanja na ginekologiji (zbog prenesene trudnoce) upoznala sam devojku koja je primer zavaravanja da u toku dojenja bebe zena ne moze da ostane trudna.A ja sam posle porodjaja,posle tih 40 dana,odmah dobila prvu menstruaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci,nisam jedina....poslednjih mjesec dana sam nenormalno nervozna,nikako da rijesim tu dilemu.Imam dvoje djece,porodila se prije 6 mjeseci,ali kao da imam simptome trudnoce...cak imam osjecaj da mi je i stomak zaobljen....nisam dobila menstruaciju od porodjaja,pazila se jesam kondomom,doktor me je pregledao ultrazvukom i rekao da nema trudnoce,ali da ipak uradim analizu krvi,da budem sigurna....e sad rastezem sa tim,prosto me je strah,ne znam sta bih radila stvarno.Tek juce da poludim kad mi je beba iz 2 puta povratila po jedan mlaz,iz cista mira,a nikad nema obicaj da to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Test uradjen...nema trudnoce :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh, upravo sam u fazi strahovanja...ne bi trebalo ali ko zna...:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<br />Ja ne bih nikako volela barem narednih nekoliko godina... Nikako... Narocito posle carskog... I to za par godina ako se desi... Radije bih ostala na jednom...<br />
<br /><br /><br />

Ja sam mislila da sam jedina koja je posle visokorizicne trudnoce i carskog reza pocela tako da razmislja - ne druga trudnoca bar jos par godina, a i onda cu dooobro da razmislim...

Samo da napomenem da sam inace veliki ljubitelj dece i da sam zelela pre ove trudnoce da rodim troje...

E sad, sudeci da ne zelim da mi se desi nezeljena trudnoca, pogotovo ne sada (mada je previse rano o tome uopste da mislim, sudeci da sam jos uvek polunepokretna) zanima me imate li vi neku informaciju sto se tice spirale, i kada bi ona posle carskog reza smela da se stavi?

Uh, jesam otisla off topic sto posto... sorry :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako iko može da mi kaže da li smem uzimati progesteron dok dojim?Test mi je pokazao dve crtice,ali sinoć sam imala oskudno krvarenje braon boje,plašim se od spontanog.Ovu trudnoću su mi spasile progesteron injekcije.Doktorica kaže da bih morala svakako prestati dojiti ako sam trudna,a ako krvarim znači da je opet visokorizična trudnoća kao i sa Sofijom..Ja ne želim da prestanem dojiti,nikako :(:(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako iko može da mi kaže da li smem uzimati progesteron dok dojim?Test mi je pokazao dve crtice,ali sinoć sam imala oskudno krvarenje braon boje,plašim se od spontanog.Ovu trudnoću su mi spasile progesteron injekcije.Doktorica kaže da bih morala svakako prestati dojiti ako sam trudna,a ako krvarim znači da je opet visokorizična trudnoća kao i sa Sofijom..Ja ne želim da prestanem dojiti,nikako :(:(:(:(

Pa ako je visokorizična trudnoća, onda bi trebalo da prestaneš da dojiš, ako se ispostavi da je sve OK, onda svakako možeš nastaviti da dojiš, sve do kraja trudnoće.

Progesteron će eventualno uticati na smanjenje količine mleka, ako se ne varam, ali ne trebalo da škodi.

No, nisam nikakav stručnjak te je najbolje da vidiš sa lekarom. Ne znam baš da li sa tom tvojom, potraži drugo mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja princeza ima 10 meseci. Dojim je i obožava da siki, mmislim da siki mnogo više nego na početku. Menstruacija mi kasni mesec dana, što su kod mene normalne pojave jer imam uvek hormonski poremećaj, međutim....TEST JE POZITIVAN!

Dojenje NIJE kontracepcija, to dobro zapamtite! Ukoliko ne želite brzo trudnoću, posavetujte se sa lekarom o izboru kontracepcije. U mom slučaju ni prekinut odnos nije vrsta kontracepcije, ali je ipak doneo radost. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O biksna, cestitam!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Yelena. :) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja princeza ima 10 meseci. Dojim je i obožava da siki, mmislim da siki mnogo više nego na početku. Menstruacija mi kasni mesec dana, što su kod mene normalne pojave jer imam uvek hormonski poremećaj, međutim....TEST JE POZITIVAN!

Dojenje NIJE kontracepcija, to dobro zapamtite! Ukoliko ne želite brzo trudnoću, posavetujte se sa lekarom o izboru kontracepcije. U mom slučaju ni prekinut odnos nije vrsta kontracepcije, ali je ipak doneo radost. :)

Cestitamo!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja princeza ima 10 meseci. Dojim je i obožava da siki, mmislim da siki mnogo više nego na početku. Menstruacija mi kasni mesec dana, što su kod mene normalne pojave jer imam uvek hormonski poremećaj, međutim....TEST JE POZITIVAN!

Dojenje NIJE kontracepcija, to dobro zapamtite! Ukoliko ne želite brzo trudnoću, posavetujte se sa lekarom o izboru kontracepcije. U mom slučaju ni prekinut odnos nije vrsta kontracepcije, ali je ipak doneo radost. :)

CESTITAM!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja princeza ima 10 meseci. Dojim je i obožava da siki, mmislim da siki mnogo više nego na početku. Menstruacija mi kasni mesec dana, što su kod mene normalne pojave jer imam uvek hormonski poremećaj, međutim....TEST JE POZITIVAN!

Dojenje NIJE kontracepcija, to dobro zapamtite! Ukoliko ne želite brzo trudnoću, posavetujte se sa lekarom o izboru kontracepcije. U mom slučaju ni prekinut odnos nije vrsta kontracepcije, ali je ipak doneo radost. :)

čestotaaaam! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakih par mjeseci ja se tripujem da sam opet trudna...i opet sam u toj situaciji....uzasno je sto ne mogu da stavim spiralu,jer doktor kaze da prvo moram da dobijem menstruaciju,tako da se sad samo stitimo kondomima....mada ja ni kondomima bas ne vjerujem.Cudno mi je samo to da moja beba ima godinu i tri mjeseca,a da ja jos nisam dobijala....dojim je ,ali opet mi je to cudno sve....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja princeza ima 10 meseci. Dojim je i obožava da siki, mmislim da siki mnogo više nego na početku. Menstruacija mi kasni mesec dana, što su kod mene normalne pojave jer imam uvek hormonski poremećaj, međutim....TEST JE POZITIVAN!

Dojenje NIJE kontracepcija, to dobro zapamtite! Ukoliko ne želite brzo trudnoću, posavetujte se sa lekarom o izboru kontracepcije. U mom slučaju ni prekinut odnos nije vrsta kontracepcije, ali je ipak doneo radost. :)

Biksna mi cemo opet zajedno u trimestre :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakih par mjeseci ja se tripujem da sam opet trudna...i opet sam u toj situaciji....uzasno je sto ne mogu da stavim spiralu,jer doktor kaze da prvo moram da dobijem menstruaciju,tako da se sad samo stitimo kondomima....mada ja ni kondomima bas ne vjerujem.Cudno mi je samo to da moja beba ima godinu i tri mjeseca,a da ja jos nisam dobijala....dojim je ,ali opet mi je to cudno sve....

Bogami, Ribizla ti da uradiš jedan detaljan ginekološki i hormonski pregled. Da li si i ranije imala problema sa ciklusom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ce ovo zvucati glupo sto pitam, ali ajd ;)

Sta se desava sa mlijekom kad zena zatrudni? Koliko dugo cu moci da dojim Andju otkad ostanem trudna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ce ovo zvucati glupo sto pitam, ali ajd ;)

Sta se desava sa mlijekom kad zena zatrudni? Koliko dugo cu moci da dojim Andju otkad ostanem trudna?

Ako je sa trudnoćom sve ok, nemaš prepreka da nastaviš da dojiš do kraja, pa onda opet iz početka! :D

Dakle, mleko ti se može malo smanjiti usled drugačijeg rasporeda hormona sada, ali ne mora da nestane svakako. Kad se porodiš, kreće sve od početka - kreće kolostrum i mleko se prilagođava novoj bebi, ali te ništa ne sprečava da nastaviš tandemsko dojenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.