Nova trudnoća tokom dojenja

odgovora

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa tim da li se nekome desilo da je ostao u drugom stanju a da jos nije dobio menstruaciju nakon porodjaja,moj mali ima 10 meseci i jos sisa nisam jos dobila ali se brinem sto mi stomak nesto cudno raste a cula sam da ukoliko nastupi nova trudnoca treba podhitno prekinuti dojenje.A muz me zeza da se odmaknem od stola pa ce manje da raste...

wonderwoman i Zorica83 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi radila test? Ne vredi da nagađaš, najbolje uradi prvo kućni test za utvrđivanje trudnoće.

Da, moguće je da ostaneš u drugom stanju, a da menstruaciju još nisi dobila, jer da bi se desila menstruacija, prethodi joj ovulacija (u najvećem broju slučajeva).

A to da moraš da prekidaš dojenje nije tačno. U koliko i jesi trudna, ako je trudnoća bez problema, možeš da nastaviš da dojiš dokle god hoćeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodila sam se pre 3 meseca,a nemam jos da dobijem menstruaciju ... dojim bebicu ali ne toliko dovoljno kolko njoj treba,pa je i zato prehranmjujem .... muz me je malo nesto cuvao,ali smo se prevarili dva puta i nismo se cuvali .... dali postoji mogucnost da ostanem trudna iako dojim ????? mnogo me strah :( ,a to bi mi bila treca trudnoca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodila sam se pre 3 meseca,a nemam jos da dobijem menstruaciju ... dojim bebicu ali ne toliko dovoljno kolko njoj treba,pa je i zato prehranmjujem .... muz me je malo nesto cuvao,ali smo se prevarili dva puta i nismo se cuvali .... dali postoji mogucnost da ostanem trudna iako dojim ????? mnogo me strah :( ,a to bi mi bila treca trudnoca

Naravno da postoji,dojenje je kontracepcija 70%,mada sve zavisi od zene.Rano je jos,tek je 3 meseca proslo od porodjaja.Najbolje uradi test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ti se samo nije regulisala jos menstruacija.Neke zene uopste ne dobiju dok doje,a kod mene je slucaj bio da sam dobila 1.put kad je mali imao oko7-8meseci(a jos dugo sa ga dojila).Mi se nismo cuvali uopste jer smo planirali i 2.sto brze moguce-a ostala sam trudna ponovo tek kad sam prestala da dojim.

Ali,to je moj slucaj,najbolje da uzmes test...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodila sam se pre 3 meseca,a nemam jos da dobijem menstruaciju ... dojim bebicu ali ne toliko dovoljno kolko njoj treba,pa je i zato prehranmjujem .... muz me je malo nesto cuvao,ali smo se prevarili dva puta i nismo se cuvali .... dali postoji mogucnost da ostanem trudna iako dojim ????? mnogo me strah :( ,a to bi mi bila treca trudnoca

Da, moguće je. I dešava se i češće nego što ljudi misle. Neke žene ne dobiju prvu menstruaciju po nekoliko meseci, a neke dobiju u roku od mesec dana od porođaja. Problem je što nikako ne možeš predvideti kad će ti se desiti prva ovulacija nakon porođaja.

Najbolje uradi test nakon 10.tak dana od poslednjeg odnosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da je moguce ostati trudan za vreme dojenja i cak i tako rano....zato najbolje ili kod dr ili uzmi test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poseti ti ginekologa,sto je sigurno,sigurno je.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam prvu menstruaciju dobila nakon 6 meseci , a dojila sam bebu 8 meseci ..

nadam se da cu drugo i vise , volim taj osecaj... kad znam da sam ja najbitnija u bebinom zivotu.. :lol:

malo zvuci sebicno ali to je moje misljenje..

naravno , sad ponavljam sve sto su prethodne napisale, postoji mogucnost da si trudna..

znam puno slucajeva gde je razlika medju decom 11-12 meseci a ne verujem da je to drugo bas planski vec upravo to sto ljudi misle da su tad 100% sigurni..

Zorica83 i Anđelka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna moja bivsa koleginica je ostala trudna cak i prije isteka onih 40 dana... :blink: Znaci, dojenje nije pouzdano kao kontracepcija..

A bas me interesuje da li je dama koja je postavila temu zaista trudna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženskice, nisam sigurna, al mislim da sam trudna...još uvek :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženskice, nisam sigurna, al mislim da sam trudna...još uvek :lol: :lol:

e pa to je bas divno...ajde drzim ti fige....zelim ti da jesi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

clara82 , ima li lepih novosti?

drzimo fige :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

clara82 , ima li lepih novosti?

drzimo fige :rolleyes:

Očekujemo svakoga dana :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,pomozite mi pls:-(Imam bebu od 6 meseci i jos uvek je dojim,menstruaciju jos uvek nisam dobila a imala sam nezasticene odnose.Uradila sam 2 kucna testa za trudnocu i oba su bila negativna a radila sam i beta hcg iz krvi(18 dana posle poslednjeg odnosa) i rezultat je bio 0,100 iu/ml.Opterecena sam time jer sam se rastala sa muzem i prosla kroz tezak period pa je trudnoca nesto sto mi trenutno uopste nije potrebno.Izvinjavam se ako sam previse duzila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, šanse za trudnoću su minimalne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

beta HCG u krvi polako skace vec nakon 48h, tako da sigurno nisi u drugom stanju, test za trudnocu je pozitivan nakon 7-10 dana od odnosa, tako da tad je koncentracija BHCG-a vec preko 25, sa 0,1 nakon 18 dana, nisi trudna 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi trudna,razmisljam ja o tome jer jos nisam dobila,a nismo se cuvali.A Nedi ne odgovara kad sisa,sve bljucne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi trudna,razmisljam ja o tome jer jos nisam dobila,a nismo se cuvali.A Nedi ne odgovara kad sisa,sve bljucne.

Ni ja nisam jos dobila od porodjaja, ali ne verujem da sam trudna. Uglavnom smo se pazili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni ja dobila a imam mucnine i ne dojim... To je vec za paniku... :unsure::o Kupila sam test i ostavila na krevetu i nikako da ga nadjem kao da je u zemlju propao... Moracu drugi da kupim... Trudnoca mi nikako ne bi odgovarala... A pazili smo se... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni ja dobila a imam mucnine i ne dojim... To je vec za paniku... :unsure::o Kupila sam test i ostavila na krevetu i nikako da ga nadjem kao da je u zemlju propao... Moracu drugi da kupim... Trudnoca mi nikako ne bi odgovarala... A pazili smo se... :wacko:

I mi se pazimo, ali sto se kaze nikad se ne zna... I ja se panicim s vremena na vreme, ali ne verujem... Ne bih nikako volela da sam trudna... ne bih smela sad da radjam, posle onakve trudnoce... :blink::wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih nikako volela barem narednih nekoliko godina... Nikako... Narocito posle carskog... I to za par godina ako se desi... Radije bih ostala na jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam,mnogo ste mi pomogle,pala mi je stena sa srca:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test,nisam trudna i od sad se pazimo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test,nisam trudna i od sad se pazimo.....

super! ja sam sad na redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.