Nova trudnoća tokom dojenja

odgovora

Objavljeno

Ako je sa trudnoćom sve ok, nemaš prepreka da nastaviš da dojiš do kraja, pa onda opet iz početka! :D

Dakle, mleko ti se može malo smanjiti usled drugačijeg rasporeda hormona sada, ali ne mora da nestane svakako. Kad se porodiš, kreće sve od početka - kreće kolostrum i mleko se prilagođava novoj bebi, ali te ništa ne sprečava da nastaviš tandemsko dojenje!

Hvala na iscrpnom odgovoru! ;) To bi bilo super, to tandemsko dojenje. Ali to bi znacilo da Andja sisa i posle 2.godine...masla,sto bi rekli odje! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na iscrpnom odgovoru! ;) To bi bilo super, to tandemsko dojenje. Ali to bi znacilo da Andja sisa i posle 2.godine...masla,sto bi rekli odje! :rolleyes:

Ne bi bila ni prva ni poslednja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biksna mi cemo opet zajedno u trimestre :)

:lol: odlično! neka nam je sa srećom! Idem za neki dan kod ginekologa, pa kad saznam tačan datum postavljam tiker, mada sam sigurna da smo tu negde.

Čitam ovih dana po netu za trudnoću i dojenje i stvarno ima svega. Kad sumiram sve što sam pročitala to bi bilo ovako, ukoliko trudnoća nema problema može se nastaviti dojenje. U trudnoći mleko menja ukus pa često dete samo odbaci siku ( što mislim da je kod mene naučna fantastika, jer to ona nikad neće sama uraditi). U svakom slučaju je potrebna ekstra kvalitetna hrana, dakle vitamini , proteini, mlečni proizvodi, vlakno ... sve kao i inače u zdravoj ishrani samo u većim količinama.

Meni za sada ne predtavlja problem dojenje jer sam oko 9 nedelja trudna, ali mislim da će sa stomakom biti problema, tako da počinjemo polako da smanjujemo broj sikanja, tj da probamo da sikimo samo ujutru i uveče, pa da smanjujemo dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami, Ribizla ti da uradiš jedan detaljan ginekološki i hormonski pregled. Da li si i ranije imala problema sa ciklusom?

Uradila ginekoloski pregled :) sve je u redu,nema trudnoce,doktor kaze da dojenje moze cijelo vrijeme da ometa ciklus....Nisam nikad imala inace problema sa ciklusom,a ja u medjuvremenu dobijem menstruaciju,prije par dana...nema me srecnije :) jos za dvije nedelje idem na ljetovanje,pa mi se bas uklopilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo,

ja imam bebu od 12 mj.koja doji, medjutim moj menst,ciklus nije nikako poceo. Bila sam kod doktora i kaze da je to normalno zbog dojenja i da necu ubrzo ni dobiti menst. Medjutim mi jako zelimo jos jednu bebicu, ali dojenje ne zelim prekinuti. Imate li neki savjet kako do nove trudnoce, ako nemam menst cıklusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav :)
Suprug i ja "planiramo" drugo dete...već imamo bebu, 12 meseci staru, dojim je, menstruaciju nisam dobila. Pa me zanima da li je moguće da zatrudnim ako nemam menstruaciju, i da li se nekoj od vas desila slična situacija? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi se desilo, ali cula sam da su velike sanse da se zatrudni tako, cak znam par osoba koje su zatrudnile upravo na taj nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti :)
Ja čitala dosta o takvom zatrudnjivanju, ali kao šanse 30%...ali videćemo. Valjda uspe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti :)
Ja čitala dosta o takvom zatrudnjivanju, ali kao šanse 30%...ali videćemo. Valjda uspe :)

Zelim ti od srca da uspijete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaa, ubicu se citajuci vas. Godinu dana niste dobile srecnice. Ja 1,5 mesec posle porodjaja, taman kad su prosle lohije i od tad redovno. A beba iskljucivo dojena, ni d od dohrane nije uzela nikad. 

Inace, mislim da bez mece nema zatrudnjivanja, nema logike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za trudnoću je potrebna ovulacija. Dok nema ovulacije nema menstruacije. E sad dok to traje trudnoća se zaista ne moze desiti, medjutim nijedna zena ne zna kad ce dobiti prvu menstruaciju posle porodjaja. Moze biti par dana posle porodjaja, moze par meseci, a pre te menstruacije ide ovulacija. Većina zena koja zatrudni dok doji iako nema menstruaciju,zatrudni u vreme te prve ovulacije (za koju nije bila svesna da se desila). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nice, tacno da tacnije ne moze biti. U prvoj ovulaciji je tajna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz, prvi put sam na forumu. 
Porodila sam se pre 6 meseci, prvu menstruaciju dobila posle 2 i po meseca, ciklusi bili uredni na 28, 29. dana, poslednji ciklus dosao na 23. dan i evo sad vec 32. dan i jos uvek nista. Svako jutro osetim nelagodu u donjem delu stomaka i mislim da sam dobila ali kada odem u wc nista. Da li su u pitanju hormoni ili trudnoca? -_- A inace, pazili smo bas jer ne bih zelela cerkici da uskratim ono najzdravije - sisanje :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.