Pasoš

odgovora

Objavljeno

Mi smo prije neki dan išli S da vadimo pasoš :) ... gotov je za 20 dana. Iz BiH ne može nigdje da se putuje samo sa rodnim listom djeteta, mora da ima pasoš inače ne daju preko granice da se pređe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u ponedeljak idemo da radimo pasos za Marka ... Jel treba oba roditelja da potpisuju ili ne ? i sta mi treba od papira , zna li neko ?

Sanja raspitaj se da li će ti trebati potvrda o pristanku tm da vodiš sama Marka na more jer znam da to traže za malu decu ako ga vodi samo jedan roditelj!

I ono što ti je Ivančica dala link je previše :) hehehe

treba ti samo detetov izvod i državljanstvo, uplatnica na 2000 dinara i tvoja i muževa lična karta ( i naravno oboje da prisustvujete izradi pasoša) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja raspitaj se da li će ti trebati potvrda o pristanku tm da vodiš sama Marka na more jer znam da to traže za malu decu ako ga vodi samo jedan roditelj!

I ono što ti je Ivančica dala link je previše :) hehehe

treba ti samo detetov izvod i državljanstvo, uplatnica na 2000 dinara i tvoja i muževa lična karta ( i naravno oboje da prisustvujete izradi pasoša) :D

:* Sve to vec imam spremno ... i dobila sam u medjuvremenu jos jednu informaciju , moze da se uradi pasos i za 7 dana i manje , ako si dobra sa nekim od sluzbenika i on napise da je hitno , tj da imate rezervisan aranzman ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ima li neko informaciju kako se to radi u CG?

Znam da kosta 15e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:* Sve to vec imam spremno ... i dobila sam u medjuvremenu jos jednu informaciju , moze da se uradi pasos i za 7 dana i manje , ako si dobra sa nekim od sluzbenika i on napise da je hitno , tj da imate rezervisan aranzman ;)

Ja sam cula da je ovako kod nas.

P>S>A mogu li znati na koliki se put spremate? Mi sa Andjelom planiramo na put do CRO, oko 500km,kolima. Uzasno me je strah,da se ja pitam ne bismo ni isli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da je ovako kod nas.

P>S>A mogu li znati na koliki se put spremate? Mi sa Andjelom planiramo na put do CRO, oko 500km,kolima. Uzasno me je strah,da se ja pitam ne bismo ni isli.

A što te strah...kako će ona podneti ili samog toka putovanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što te strah...kako će ona podneti ili samog toka putovanja?

I jednog i drugog,mada vise prvog. Nikad nismo isli na tako dug put. Ne znam kako ce ona reagovati, oce li joj biti muka,oce li povracati...kako ce toliko dugo sjedjeti,znajuci da je ona na nogama po cijeli dan...ma stotinu nekih misli...

Ja sam malo OT,zar ne? ;) Dajte mi pravi link,dobrodosli bi mi neki savjeti npr sta obavezno ponijeti itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraju li oba roditelja ici u sup prilikom vadjenja pasosa bebi? Al ga srocih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraju li oba roditelja ici u sup prilikom vadjenja pasosa bebi? Al ga srocih.

Da, moraju biti prisutna oba roditelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraju li oba roditelja ici u sup prilikom vadjenja pasosa bebi? Al ga srocih.

Da, moraju...a jednog odrede, tj. vi kažete ko će doći po pasoš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, prošle godine sam vadila pasoš i mm nije morao da ide sa nama ni kada smo predavali dokumenta ni kada smo podizali.

Evo bre preslišavam se u glavi i sve mi se čini da je tako. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nesto sam procitala na sajtu da ako ne oba onda jedan al sa overenom izjavom drugog, kao saglasnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mora oba roditelja ili podpisana i overena saglasnost. Anci ti si ih sarmirala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mora oba roditelja ili podpisana i overena saglasnost. Anci ti si ih sarmirala
:D

Devojke dajem bre desnu ruku da ne moraju oba roditelja ali mislim da sam imala iz Kruševačkog suda overenu saglasnost supruga. I stvarno on nije bio tu kada sam podnosila zahtev ali mi je poslao tu saglasnost. Tu ste u pravu, sinoć mi je rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zahtev za izdavanje pasoša za maloletno lice podnosi jedan od roditelja uz pismenu saglasnost drugog roditelja (overena u sudu ili opštini, ili ukoliko je drugi roditelj lično prisutan, saglasnost se daje samo potpisivanjem na zahtevu ), odnosno drugi zakonski zastupnik ili staratelj......
IZVOR: MUP KLIKNI

Dakle dovoljno je overena izjava da se podnese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna..treba da preuzmemo bebin pasos e sad ona spomenu da opet zakazemo i za to preuzimanje. Ili samo odem na salter sa potvrdom i trazim? Inace smo zakazali smsom nisam isla da uzimam broj i cekam u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna..treba da preuzmemo bebin pasos e sad ona spomenu da opet zakazemo i za to preuzimanje. Ili samo odem na salter sa potvrdom i trazim? Inace smo zakazali smsom nisam isla da uzimam broj i cekam u redu.

Prošle godine kada smo mi vadili u ovo vreme trebalo je da se zakaže i preuzimanje...kod nas ima onaj aparat što izbacuje listiće kada treba da dođeš...i ne moraš ujutro rano za to da ideš...mislim jeste glupost i cimanje...trebalo bi da odmah zakažu preuzimanje kada predaješ papire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prošle godine kada smo mi vadili u ovo vreme trebalo je da se zakaže i preuzimanje...kod nas ima onaj aparat što izbacuje listiće kada treba da dođeš...i ne moraš ujutro rano za to da ideš...mislim jeste glupost i cimanje...trebalo bi da odmah zakažu preuzimanje kada predaješ papire.

Hvala Neuhvatljiva. Mi smo se pravili ludi i banuli u sup oko 18h, nije bilo guzve, mm sacekao red i pitao jel gotov pasos i da li moze da preuzme, ona devojka rece moze nije ni pitala jel smo zakazali, i tako dobila mala pasos.

A sad me zanima, kad putujem za CG bez mm sa malom, da li mi treba ona izjava tj. pristanak mm napismeno da vodim dete bez njega....znate na sta mislim.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Neuhvatljiva @ 3.08.2012, 22:17)

Prošle godine kada smo mi vadili u ovo vreme trebalo je da se zakaže i preuzimanje...kod nas ima onaj aparat što izbacuje listiće kada treba da dođeš...i ne moraš ujutro rano za to da ideš...mislim jeste glupost i cimanje...trebalo bi da odmah zakažu preuzimanje kada predaješ papire.

Hvala Neuhvatljiva. Mi smo se pravili ludi i banuli u sup oko 18h, nije bilo guzve, mm sacekao red i pitao jel gotov pasos i da li moze da preuzme, ona devojka rece moze nije ni pitala jel smo zakazali, i tako dobila mala pasos.

A sad me zanima, kad putujem za CG bez mm sa malom, da li mi treba ona izjava tj. pristanak mm napismeno da vodim dete bez njega....znate na sta mislim.?

Za CG ti i ne treba pasoš...a potvrda kao treba...mada mojim roditeljima to nisu ni tražili kada su vodili moje dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama nisu trazili drzavljantstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo još jedna info, možda nekom pomogne:

Mi smo sinu prošle god vadili pasoš i nikako nisu uspeli da ga slikaju, pa sam ga ja uslikala kod kuće (jurila za njim ceo dan), zatim sam odnela kod fotografa da uradi sliku (malo je u PS izbrisao cevi od radijatora :) ) i to sam odnela u MUP. Tamo su sliku skenirali, a mene su slikali (bez deteta) i službenica je lično zvala da potvrdi slanje skenirane slike. Rekli su mi da je to uobičajena procedura, kad ne uspeju da slikaju dete....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo moje mace jebilo zlatno na slikanju. tata ga drzao sa strane, ja ispred skretala paznju kako bi napred gledao. sluzbenice se odusevile kako nam je uspelo slikanje odmah. ocenjuje komp - dobio je 10 iz prve. :wub: mnogo sam ponosna. :D

majat i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow, treba li deci pasos, ili moze na izvod? Nesto sam cula da su menjali skoro, ali nisam sigurna sta... Srbija- Crna Gora je u pitanju:)

Ne znam, Broc, ali mogu da provjerim. Javljam brzo;)

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da potvrdim, za sad moze bez pasosa.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle godine, kad sam isla sa decom u CG bez mm, tata me ubedio da moram imati tu potvrdu. Meni bilo nelogicno, rekoh niko to ne trazi, ali eto umaju pravo, moze da se nadje neki namcor-_- Nije mnogo komplikovana procedura, mi smo u opstini zavrsili...

Snow, treba li deci pasos, ili moze na izvod? Nesto sam cula da su menjali skoro, ali nisam sigurna sta... Srbija- Crna Gora je u pitanju:)

Ako ides preko Bosne,treba ti pasos,ako ides preko Zlatibora direkt na granicu CG dovoljna je zdravstvena knjizica.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.