Pasoš

odgovora

Objavljeno

Planiramo septembra za cg pa me zanima jel isla neka i jel trebao pasos za bebu ili je mogla samo krstenica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiramo septembra za cg pa me zanima jel isla neka i jel trebao pasos za bebu ili je mogla samo krstenica...

Djule išla i kaže da ne treba, ja idem uskoro, pa ti javljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem sredinom avgusta pa i mene zanima. Za sada koliko znam, ne treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok,javi,neznam ni dal trebamo da imamo njen izvod ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bili brat i snaja sa bebom, nije im trebalo. došli pre nedelju dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za CG za decu samo zdr.knjižica i izvod iz knjige rođenih (da se nađe)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi planiramo u Herecg Novi u septembru sa bebicom da putujemo, ali cemo ici avionom......pa mi je nekako logicno da nam treba pasos......jel tako ili nije tako???? Jao bilo bi super da ne moram sa tim pasosem sada da se maltretiram, ali bojim se da cu morati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nadjoh ovo:

Putovanje maloletnih lica u Republiku Crnu Goru

Oblast prelaženja državne granice sa Republikom Crnom Gorom još uvek nije uređena propisima koji bi striktno ukazivali na neophodnu putnu dokumentaciju za putovanje u Republiku Crnu Goru.

Dosadašnja praksa nalaže da su punoletni državljani Republike Srbije u obavezi da poseduju kod sebe važeću ličnu kartu ili važeći pasoš Republike Srbije, odnosno Republike Crne Gore.

Za maloletna lica, ako putuju sa roditeljima, potrebno je da poseduju dokument koji će ukazivati na njihov identitet. Za decu školskog uzrasta potreban je važeći dokument sa fotografijom (đačka knjižica, pasoš, lična karta...).

Za mlađa maloletna lica (deca predškolskog uzrasta), kada putuju sa roditeljima, potreban je dokument kojim se može potvrditi identitet deteta (putna isprava, izvod iz matične knjige rođenih, zdravstvena knjižica...). Ukoliko maloletna lica putuju bez pratnje roditelja (staratelja), preporučuje se da dete uz identifikacioni dokument (putnu ispravu, izvod iz matične knjige rođenih, zdravstvenu knjižica...) ima i pisanu saglasnost oba roditelja.

Ovakva praksa primenjivaće se do donošenja propisa koji će regulisati pitanje uzajamnog putovanja državljana Republike Srbije i Republike Crne Gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi cemo najverovatnije na more,i ja sam svuda citala prethodni tekst,ali mislim da je najpametnije napraviti pasos,jer se sa njima nikad ne zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko maloletna lica putuju bez pratnje roditelja (staratelja), preporučuje se da dete uz identifikacioni dokument (putnu ispravu, izvod iz matične knjige rođenih, zdravstvenu knjižica...) ima i pisanu saglasnost oba roditelja.

Ukoliko putuju bez jednog ili oba roditelja pod obavezno se mora imati saglasnost roditelja( oba ili samo jednog u koliko dete ide sa jedniom roditeljem) i ta potvrda mora biti overena u sudu ili opštini!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko putuju bez jednog ili oba roditelja pod obavezno se mora imati saglasnost roditelja( oba ili samo jednog u koliko dete ide sa jedniom roditeljem) i ta potvrda mora biti overena u sudu ili opštini!!!

Obzirom da ja i beba putujemo avionom, a tata ce ici autom kako bi smo imali auto na moru.....mi smo za bebu i pasos izvadili i overili tu saglasnost u opstini.....mada ni sada nisam sigurna da li mi je sve to bilo potrebno, ali ajde, bolje da imam nego da mi prave problem......

I da, savet roditeljima koji maloj bebi vade pasos......slikajte bebu kod fotografa a ne u MUP-u, pa ponestite slikicu sa sobom. Mi smo se namucili u MUP-u dok je nisu uslikali kako treba, posto oni ocekuju da beba od dva meseca moze da se slika kao odrastao covek, da glavu nasloni na onu belu pozadinu iza i da gleda pravo u aparat :blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obzirom da ja i beba putujemo avionom, a tata ce ici autom kako bi smo imali auto na moru.....mi smo za bebu i pasos izvadili i overili tu saglasnost u opstini.....mada ni sada nisam sigurna da li mi je sve to bilo potrebno, ali ajde, bolje da imam nego da mi prave problem......

I da, savet roditeljima koji maloj bebi vade pasos......slikajte bebu kod fotografa a ne u MUP-u, pa ponestite slikicu sa sobom. Mi smo se namucili u MUP-u dok je nisu uslikali kako treba, posto oni ocekuju da beba od dva meseca moze da se slika kao odrastao covek, da glavu nasloni na onu belu pozadinu iza i da gleda pravo u aparat :blink::blink::blink:

zar moze da im se ponese slika?

To bi bilo super, jer onda bi ceo taj proces bio dosta skracen. ALi meni su rekli mora iskljucivo tamo da se slika jer cisto sumnjam da oni imaju i skener, mnogo je i ovo bilo sto su nabavili za biometrijske pasose :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne moze da se ponese slika.

juce podigli pasos Luki. opet samo na 3 god vazi, a da ima pune 3god vazio bi 5, kasnimo mesec dana. nigde ne pise ali moze nekom da koristi:

ko pravi detetu ponovo biometrijski, znaci kao sto smo mi jer je istekao, ne treba da se uzima drzavljanstvo za dete. fakticki nista ne treba. samo se dete slika, oba roditelja se potpisu i to je to. gotovo za 5 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne moze da se ponese slika.

....

Ovo je tačno ali u retkim slučajevima prave izuzetak (ako je beba baš nemirna pa sistem neće da prihvati fotke koje su slikane kod njih). Ali to se baaaš retko dešava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zar moze da im se ponese slika?

To bi bilo super, jer onda bi ceo taj proces bio dosta skracen. ALi meni su rekli mora iskljucivo tamo da se slika jer cisto sumnjam da oni imaju i skener, mnogo je i ovo bilo sto su nabavili za biometrijske pasose :)

Verovatno zavisi od MUP-a do MUP-a, mada bi trebalo svuda da bude isto. Nas su odmah pitali da li smo doneli fotografije, i napravili su smor facu kada su culi da nismo :blink: , a kada posle 10 puta beba nikako nije gledala pravo u objektiv bili su u fazonu jaaaaao pa ne vredi, moracete do fotografa....ja reko ma nema sanse da je cimam sada tamo vamo, samo vi pokusavajte :), i na kraju smo nekako uspeli, slika je komicna, glavica joj je skroz u stranu otisla, ali gleda u objektiv - sto je bilo bitno. Ali bas smo se namucili. U pitanju je MUP Vozdovac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne moze da se ponese slika.

juce podigli pasos Luki. opet samo na 3 god vazi, a da ima pune 3god vazio bi 5, kasnimo mesec dana. nigde ne pise ali moze nekom da koristi:

ko pravi detetu ponovo biometrijski, znaci kao sto smo mi jer je istekao, ne treba da se uzima drzavljanstvo za dete. fakticki nista ne treba. samo se dete slika, oba roditelja se potpisu i to je to. gotovo za 5 min.

Ivana, moguce da su ti rekli da ne moze slika da se donese posto tvoje dete vec moze samo da sedi i gleda u objektiv, ali kada su skroz male bebe u pitanju muka je ziva uslikati ih, i tada im je lakse da doneses slikicu od fotografa.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno zavisi od MUP-a do MUP-a, mada bi trebalo svuda da bude isto. Nas su odmah pitali da li smo doneli fotografije, i napravili su smor facu kada su culi da nismo :blink: , a kada posle 10 puta beba nikako nije gledala pravo u objektiv bili su u fazonu jaaaaao pa ne vredi, moracete do fotografa....ja reko ma nema sanse da je cimam sada tamo vamo, samo vi pokusavajte :) , i na kraju smo nekako uspeli, slika je komicna, glavica joj je skroz u stranu otisla, ali gleda u objektiv - sto je bilo bitno. Ali bas smo se namucili. U pitanju je MUP Vozdovac.

Tamo sam vadila prosle godine. Ali nista mi nisu rekli. Ma nema veze. ALi bi mi to znacilo za neke druge stvari, zato sam iznenadjena ako to moze.Tj da se da slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiramo septembra za cg pa me zanima jel isla neka i jel trebao pasos za bebu ili je mogla samo krstenica...

Za putovanje u Crnu Goru dovoljno je da kod sebe imate krstenicu ili zdravstvenu knjizicu, i saglasnog drugog rodtelja ako putuje sa jednim odnosno oba ako putuje sa trecom osobom (inofrmaciju sam dobila od policijske uprave na aerodromu) mi putujemo uskoro, i nosim samo krstenicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo isli da predamo za pasos bebi,jao sto smo se namucili oko slikanja :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nedelju smo prelazili granicu CRO/RS...i mm je namjerno na granici(Rep.Srpska) dao samo naša dokumenta, nije od Filipa...Carinik nije ni pogledao...toliko o profesionalnosti...

Hm...i djevojke promoterke dijele neke letke...ja pomislila neki turistički materijal...kad ono štednja jedne banke...prestrašno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nedelju smo prelazili granicu CRO/RS...i mm je namjerno na granici(Rep.Srpska) dao samo naša dokumenta, nije od Filipa...Carinik nije ni pogledao...toliko o profesionalnosti...

Hm...i djevojke promoterke dijele neke letke...ja pomislila neki turistički materijal...kad ono štednja jedne banke...prestrašno!

:o :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prelazak u drugu drzavu sa krstenicom mi je katastrofaaa!!! mogu da zamislim 100scenarija u glavi kako bi to neko iskoristio. mada, tamo svakako ne idem. u Italiju stignem za 3 sata manje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u ponedeljak idemo da radimo pasos za Marka ... Jel treba oba roditelja da potpisuju ili ne ? i sta mi treba od papira , zna li neko ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.