Adaptirana mleka

odgovora

Objavljeno

Doktorki se valjda ucinilo da je slabo napredovala pa nam je rekla da bolje predjemo na NAN jer Bebelac nije tako dobar.Imala je mesc dana kad smo presli na NAN.

A sto ne valja menjati meko ako ne odgovara?Jel moze da ima problem sa stomakom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su DR rekli da bebama nije preporucljivo menjati mleko, osim ako nema bas nekih velikih problema.

Vladana, a sta ti je rekla DR, sto Bebelac nije dobar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko cesto vase bebice bljuckaju, posto je moj sin poceo da to radi cesce nego pre mesec dana. Sad ima 3 meseca i pije Humana 1

Moj bebac je prvih mesec-mesec i po dana pio Humanu i puno je bljuckao. Nisam kapirala da je od Humane i ni sada nisam sigurna da je bilo od Humane, ali je Humanu poceo da odbija i 2 dana je pio samo moje mleko (sto je bilo jako malo) i vodu. Onda sam mu kupila Bebelak i odmah je popio svih 100ml pripremljenih, a vremenom je prestao da bljucka. Ne znam da li je bljuckao zato sto mu Humana nije odgovarala ili zato sto mu se organizam malo sredio.

Bljuckanje nije zbog adaptiranog mleka vec zbog vece kolicine mleka koju, dete koje voli da rucka, popije i preko potrebe. Bila sam kod pedijatra specijalno zbog ovog problema.

Moja doktorka je rekla da je oguce da je bljuckao od Humane koja mu mozda nije odgovarala. Ja mislim tako, ali ne mogu da potpisem, sta ja znam...

Doktorki se valjda ucinilo da je slabo napredovala pa nam je rekla da bolje predjemo na NAN jer Bebelac nije tako dobar.Imala je mesc dana kad smo presli na NAN.

A sto ne valja menjati meko ako ne odgovara?Jel moze da ima problem sa stomakom?

Mlekca se malo razlikuju, ako beba navikne na jedno mleko, a ti mu promenis moze da ima problema sa varenjem ili da odbija mleko zato sto nije navikla na taj ukus.

Meni je doktorka rekla da nije problem promeniti mleko ako nesto nije u redu, da je itekako potrebno menjati mleko. Ali ako nema nikakvih problema, ne bi valjalo menjati mleko.

Sto se Bebelaka tice, ne misim da je manje dobro od drugih mleka. Mom bebanu bas Bebelak super odgovara i lepo napreduje. Ne znam zasto doktorka tako generalizuje stvari, to sve zavisi od bebe do bebe. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam starijoj cerkici davala bebelac pa sam zato i sad pocela sa njim ali je dr rekla da nije bas kvalitetno,da je NAN bolji pa da predjemo na njega ali eto bebi ne odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto nije kvalitetno? Jel ti dala neko objasnjenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvo koristili Bebi Lak ali nije napredovala od njega pa smo presli na Humanu ali mislim da se od nje nadima i da ima vece gasove od nje.Jel ima neko iskustva sa promenom dohrane i da li smem uopste da joj promenim Humanu i da probamo nesto drugo? Hvala unapred :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi koristimo nan1 ,imamo 3,5 meseca...jos nam je rano za cvrstu hranu...mene interesuje koliko vam beba pojede mleka i u kom vremenskom razmaku?pozdrav za sve forumasice :D

I ja imam bebu od 3,5 mjeseca i isto jede nan1 i prezadovoljna sam sa njim trenutno jede svaka 4h. 150ml. i preskace jedan nocni obrok.Danas sam mu dala malo pire krompira i graktao je od srece iako nemam potrebe za dohranom jer ima vec 7 kg. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvo koristili Bebi Lak ali nije napredovala od njega pa smo presli na Humanu ali mislim da se od nje nadima i da ima vece gasove od nje.Jel ima neko iskustva sa promenom dohrane i da li smem uopste da joj promenim Humanu i da probamo nesto drugo? Hvala unapred :rolleyes:

Ja sam hranila prvo dijete sa BEBILAKom i super mi je napredovao sad je to veliki djecak od 8 god.dok mi drugom djetetu nije odgovarala ni jedna adaptirana formula pa sam vec sa 3 mj.presla na 2/3 kravlje mlijeko i nije bilo nikih problema sad ima 5god. a skoro sam dobila bebu i pocela sam da hranim sa IMPAMILOM po preporuci dr.medjutim beba mi je dobila alergiju pa sam presla na NAN1 i za mjesec dana je dobio 1,600kg. grceva uopste nije imao. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto nije kvalitetno? Jel ti dala neko objasnjenje?

Nije mi dala nikakvo objasnjenje,samo je rekla da nam ona preporucuje NAN jer bebelac nije bas najkvalitetniji.Ne znam zasto... Kazem,i moja starija cerka je pila bebelac i nikakvih problema nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi dala nikakvo objasnjenje,samo je rekla da nam ona preporucuje NAN jer bebelac nije bas najkvalitetniji.Ne znam zasto... Kazem,i moja starija cerka je pila bebelac i nikakvih problema nije bilo.

Nikada ne izlazite od lekara bez odgovora na pitanje.

Procitala sam dosta odgovora na ovoj temi, ne sve, za sada.

Sto se debljine tice, mladjeg sina sam iskljucivo dojila i bio je jedri bucko, ali samo tada. Sada je vitak momak, sportista.

Sada cuvam unuku koja pije "Gallia" mleko (Francuska). Sada je u drugoj nedelji petog meseca. Ne slazem se sto bebi mleko rastvaraju u fabrickoj vodi (Evian), bez zagrevanja (sobna temperatura) pa sam ubedjena da joj hladno ne godi jer se nakon obroka savija u predelu stomaka. Inace, beba je napredna.

Ne znam kako da ih ubedim da se voda mora zagrejati, pa molim za savet. Roditelji vise slusaju savet lekara nego svoju bebu, sto mene brine.

Sto se kravljeg mleka tice, mislim da se ne treba davati bebama. Kazu, kravlje za tele, ovcije za jagnje itd. itd.

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ne izlazite od lekara bez odgovora na pitanje.

Procitala sam dosta odgovora na ovoj temi, ne sve, za sada.

Sto se debljine tice, mladjeg sina sam iskljucivo dojila i bio je jedri bucko, ali samo tada. Sada je vitak momak, sportista.

Sada cuvam unuku koja pije "Gallia" mleko (Francuska). Sada je u drugoj nedelji petog meseca. Ne slazem se sto bebi mleko rastvaraju u fabrickoj vodi (Evian), bez zagrevanja (sobna temperatura) pa sam ubedjena da joj hladno ne godi jer se nakon obroka savija u predelu stomaka. Inace, beba je napredna.

Ne znam kako da ih ubedim da se voda mora zagrejati, pa molim za savet. Roditelji vise slusaju savet lekara nego svoju bebu, sto mene brine.

Sto se kravljeg mleka tice, mislim da se ne treba davati bebama. Kazu, kravlje za tele, ovcije za jagnje itd. itd.

Pozdrav svima!

moje bebe piju aptamil, pa pise na kutiji kako se priprema, bar na Aptamil-u, pise da se voda prokuva pa onda ohladi na 40 stepeni doda mleko i tako pripremljeno da bebi, moje bebe vole toplo mlekce, od hladnog ih odmah boli stomacic (odmah pocnu da se grce)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje bebe piju aptamil, pa pise na kutiji kako se priprema, bar na Aptamil-u, pise da se voda prokuva pa onda ohladi na 40 stepeni doda mleko i tako pripremljeno da bebi, moje bebe vole toplo mlekce, od hladnog ih odmah boli stomacic (odmah pocnu da se grce)

Hvala na odgovoru. Mislim da nasoj bebi smeta hladno mleko narocito sto je temperatura u celom stanu 17 °C pa cak i 16°C, a to je niska temperatura osim za sobu gde beba spava. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru. Mislim da nasoj bebi smeta hladno mleko narocito sto je temperatura u celom stanu 17 °C pa cak i 16°C, a to je niska temperatura osim za sobu gde beba spava. :huh:

Pa treba podići na 18 do 20C. Što se tiče vode, nikad nisam pravila u hladnoj, pio je Humanu i koristili smo po uputstvu sa kutije. Mislim da je bilo da se pravi na 50 jer smo sipali pola klučale, pola hladne prokuvane i pravili mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa treba podići na 18 do 20C. Što se tiče vode, nikad nisam pravila u hladnoj, pio je Humanu i koristili smo po uputstvu sa kutije. Mislim da je bilo da se pravi na 50 jer smo sipali pola klučale, pola hladne prokuvane i pravili mleko.

Upravo tako. Isto savetujem i roditeljima bebe ali ne prihvataju savet pod obrazlozenjem da se beba tako celici a lekari savetuju, sto meni nije prihvatljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada cuvam unuku koja pije "Gallia" mleko (Francuska). Sada je u drugoj nedelji petog meseca. Ne slazem se sto bebi mleko rastvaraju u fabrickoj vodi (Evian), bez zagrevanja (sobna temperatura) pa sam ubedjena da joj hladno ne godi jer se nakon obroka savija u predelu stomaka. Inace, beba je napredna.

Ne znam kako da ih ubedim da se voda mora zagrejati, pa molim za savet. Roditelji vise slusaju savet lekara nego svoju bebu, sto mene brine.

Da li je njima prijatno da u hladnim danima piju hladno mleko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako. Isto savetujem i roditeljima bebe ali ne prihvataju savet pod obrazlozenjem da se beba tako celici a lekari savetuju, sto meni nije prihvatljivo.

Ne mislim da beba bas treba da bude pod staklenim zvonom, ali da se celici u relativno hladnoj prostoriji mi bas i nije prihvatljivo. Prijatna temperatura prostorije, isto kao i prijatna temperatura mleka, znaci makar mlako. Pa ni mi odrasli ne jedemo hladan rucak, a ne beba da pije hladno mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!!! Da li se pridrzavate propisanih mera za davanje mleka za obrok? Odnosno, da li malo "preskocite" i preko mere..Nasa Irina ima 2 meseca i cini nam se da ce i 150 gr biti malo za jedan obrok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!!! Da li se pridrzavate propisanih mera za davanje mleka za obrok? Odnosno, da li malo "preskocite" i preko mere..Nasa Irina ima 2 meseca i cini nam se da ce i 150 gr biti malo za jedan obrok...

Sve zavisi kolika je beba. Mislim da nema adekvatnog merenja, beba jede koliko joj je potrebno. Ako to odstupa od tabela - nije ni važno, važno da je dete sito i zadovoljno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!!! Da li se pridrzavate propisanih mera za davanje mleka za obrok? Odnosno, da li malo "preskocite" i preko mere..Nasa Irina ima 2 meseca i cini nam se da ce i 150 gr biti malo za jedan obrok...

Sve zavisi kolika je beba. Mislim da nema adekvatnog merenja, beba jede koliko joj je potrebno. Ako to odstupa od tabela - nije ni važno, važno da je dete sito i zadovoljno ;)

Slažem se...ne morate se strogo pridržavati...samo umereno i bez preterivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, uglavnom tako i radimo...LAGANO I SA OPREZOM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima mesec dana i hrani se na flasicu adaptiranim mlekom u prahu, u nasem slucaju Aptamil 1... Problem je sto ne znam koliko bi ml trebao da pojede... Po onoj tamo tabeli pise 150ml na 5 sati... Meni se cini da je to previse... Dok sam u casopisu Moja Beba procitala da bebe do tri meseca ne mogu pojesti obrok veci od 100ml...

Sta vi mislite..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima mesec dana i hrani se na flasicu adaptiranim mlekom u prahu, u nasem slucaju Aptamil 1... Problem je sto ne znam koliko bi ml trebao da pojede... Po onoj tamo tabeli pise 150ml na 5 sati... Meni se cini da je to previse... Dok sam u casopisu Moja Beba procitala da bebe do tri meseca ne mogu pojesti obrok veci od 100ml...

Sta vi mislite..?

Mislim da treba da jede bar na tri sata...ti napravi tu količinu, a on koliko pojede...jeste li bili na kontroli sa mesec dana, koliko je beba napredovala? Mislim, ja nemam iskustva sa adaptiranim, nisam ga nikada davala...ali puno mi je da beba tako mala jede na 5h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nikako da udjemo u stos, doduse nedavno smo presli bas na flasicu jer sam ga dojila do 22. dana, posle sam ostala bez mleka... Bili smo 21. dan kod pedijatra lepo je napredovao i ona je rekla da nastavim tako da ga hranim, a davala sam mu moje i uglavnom 60 ml dohrane... ( Nekada i malo vise )

A sad sa druge strane on moze da pojede tih 150ml davala sam mu, tj on ne zna da stane, bukvalno... Ali to bi jeo na odprilike 3 sata i puno bi bljuckao, inace taj problem smo imali od pocetka... Jos i u porodilistu...

Tako da sam sada pocela da mu davam 90ml, pa za nekih 2-3h kada ogladni 60ml da kao za 5 sati pojede ukupno 150ml. I prekidam ga u toku obroka recimo na pojedenih 30 ml da podrigne, jer sam primetila da tako manje bljucka... Sad se samo pitam da li mu je ta miligraza dovoljna..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunja sa 8,5 meseci uglavnom pije od 120-170ml.I nista joj ne fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Tara je pila sa mesec dana 100 ml na 3 sata, nekad i na 2-2,5 sata...super je napredovala tj super napreduje..pusti tabele sa kutije nisu oni normalnio bas..

Pa da vidim da to nesto nije ok.. A kao treba se pridrzavati uputstva... Tako da sam i ja sam pocela da mu pravim 100ml i isto na taj vremenski razmak ogladni... Samo kako kad, sto ti kazes nekada je na 3, a nekada na 2-3h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.