Adaptirana mleka

odgovora

Objavljeno

cao mame,vidim da su misljenja razlicita,pa evo i nase iskustvo...moj bebac ima 5 meseci i od 3. meseca je na aptamil 1 jer nismo imali dovoljno mleka....i kad je samo sikio i sad kad je na aptamilu napreduje oko 1kg za mesec i ne mislim da je to puno i da ce biti "prase".. deca obicno kad prohodaju ili propuzu manje dobijaju na kilazi...

inace on rucki oko 180ml po obroku na svakih 4 sata, ali zna da pojede i 210ml i 150ml,jer ja ga ne teram..

poceli smo i sa kasicama i njih je lepo prihvatio,stim da smo uveli prvo povrce pa sad i voce....zna li neko savet za izbacivanje nocnog obroka,osim onog-pusti ga da place jer to nema sanse? hvala

probaj da mu spremis griz sa mlijekom, kap secera i to bebcu daj..to ce ga zasititi i nece se buditi do jutra.. (dobro, mozda se ponekad probudi ako preko dana nije bio aktivan u uzimanju hrane)

mozda da probas sa onim Good Night kasicama, i one su dosta efikasnog dejstva :)

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog glutena, griz ne bi trebalo (citaj ne bi smelo) da se daje bebama pre 10 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probaj da mu spremis griz sa mlijekom, kap secera i to bebcu daj..to ce ga zasititi i nece se buditi do jutra.. (dobro, mozda se ponekad probudi ako preko dana nije bio aktivan u uzimanju hrane)

mozda da probas sa onim Good Night kasicama, i one su dosta efikasnog dejstva :)

pozz

hvala za savet,probacu to obavezno...ali ne znam da li je pravi trenutak sad kad ga muce zubici,ili je bolje da sacekam da to prodje....

hvala u svakom slucaju i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko imao problem sa prihvatanjem adaptiranog mleka? Danas smo poceli sa dohranom HUMANA 1 i pljuje, ne svidja mu se ukus. Nekako sam uspela da mu dam 30 ml na kasicicu. Ako neko ima problem slicne prirode neka nam uskoci u pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, i koliko dugo sme da stoji pripremljeno adaptirano mleko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko imao problem sa prihvatanjem adaptiranog mleka? Danas smo poceli sa dohranom HUMANA 1 i pljuje, ne svidja mu se ukus. Nekako sam uspela da mu dam 30 ml na kasicicu. Ako neko ima problem slicne prirode neka nam uskoci u pomoc :)

Nikad nije prihvatila adaptirano, o tome sam već negde i pisala. Pljuvala ga je, a oko usta joj je izlazio osip, zbog čega su doktori sumnjali da ima alergiju na proteine iz kravljeg mleka. Test je urađen, alergiju nije imala, ali adaptirano nipošto nije htela. Probali smo skoro sva adaptirana mleka koja postoje na tržištu i nije htela ni jedno. Teško je prihvatila i kravlje mleko kasnije, ali ga sada obožava i pije u velikim količinama.

Da dodam, znam dosta majki čija deca nisu htela adaptirana mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad hoce da pije AD mleko, ali samo na kasicicu, cim mu stavim u flasicu nece ni da okusi, sad je pa problem da ga nateram da pije iz flasice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm... Nemoj mu davati kravlje mleko, jos je mali. Umesto Humane probajte Bebelac, on je najpriblizniji majcinom mleku. Imas NUK-ove flasice sa sirom cuclom, ne znam kako da ih opisem, simuliraju dojku. Potrazi to u apoteci ili nekoj bolje snabdevenoj radnji sa bebi opremom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, i koliko dugo sme da stoji pripremljeno adaptirano mleko?

to se i ja pitam :mellow:

mi mu ne dajemo ako stoji duže od sat vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sme da stoji najduze pola sata (van frizidera)! Mozes ujutru da pripremis nekoliko flasica i da stavis u frizider pa da ih vadis po potrebi i zagrevas ili u mikrotalasnoj ili da stavis vodu u neku serpicu pa u to flasicu i tako zagrevas na sporetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili prvo na Aptamilu,pa je od njega imao retku i cestu stolicu,presli na Humanu i bilo je super.Humana je inace sitija od Aptamila i vise se preporucuje bebicama koje vise vole da klopaju jer ih brze zasiti.

Kasnije (maltene pred prelazak na kravlje) smo probali i Nestle Nativu (cisto iz radoznalosti) i imam utisak da je isto vrlo dobra formula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sustini sva mleka su ista, samo je pitanje kako kome odgovara. Mi smo npr koristili Aptamil 1 i kada je presla na Aptamil 2 dobila je alergiju na njega. Posle smio se prebacili na Bebelac 2 i sve je bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo tu nukovu cuclu sa staklenom flasicom, mala "zdepasta", a imamo i one dugacke flasice, svaku koristim posebno: za mleko, za sokic i caj, i za vodicu. Danas sam mu dala iz nje, i bilo je hocu-necu, malo uzme pa se raspekmezi, nesto je bio nervozan. Kupicu mu bebelac pa cemo i njega da probamo.

Inace, neko mi je odgovorio da AD mleko moze 3 sata da stoji na sobnoj temperaturi a u frizideru do 6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, i koliko dugo sme da stoji pripremljeno adaptirano mleko?

kada sam ja zvala servis Halo beba rekli su mi ne duže od pola sata... pitala sam i svoju patronažnu sestru i ona mi je rekla isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, neko mi je odgovorio da AD mleko moze 3 sata da stoji na sobnoj temperaturi a u frizideru do 6.

Ja znam da moze do 2h van frizidera a u frizideru 24h.Eto,svi drugacije savetuju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam sa Lenom bila u bolnici, sestre su uvece donosile pripremljeno mleko i stavljale ga u frizider da stoji preko noci. Mi smo uzimale kako je kome trebalo i nije bilo nikakvih problema. Kod ovih stvari treba biti jako obazriv. Negde sam procitala da moze da stoji u frizideru oko 12 sati ali na sobnoj temperaturi nikako duze od 30 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vise nemam pojma kako i sta treba. Jos ovaj mali poceo da me zeza, cas nece da pije ad mleko, cas hoce ali ne uvek u istoj flasici, nekad iz staklene, nekad iz plasticne, nekad na anatomsku cucu, nekad na obicnu... Nikako da mu udjem u stos, poludecu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi pijemo novalak od 2m,sve smo isprobali za grceve (je majka mara),za tvrdu stolicu...i super smo zadovoljno,na cvrstu hranu smo presli kad smo imali skoro 5m

za sad smo super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, mi smo se namučili dok nismo pronašli odgovarajuće adaptirano mleko.

Ja sam relativno brzo ostala bez mleka i prvo smo kupili Bebelac. Iskreno, do tad sam bila čula samo za njega i Humanu, ali Humanu nisam htela da probavam, jer je to pio u porodilištu i tamo je imao problem sa stolicom.

Uglavnom, odmah je prihvatio Bebelac (jadničak, verovatno je bio gladan i popio bi bilo šta), ali se nastavio problem sa stolicom, nikako se nije praznio, a jako ga je mučilo. Onda sam čula za Aptamil pa smo i to probali, ali rezultat je bio isti - lepo ga je prihvatio, ali opet nije kakio. Sledeći je bio Aptamil Comfort, baš za problem grčeva i kakanja - ali od njega je povraćao.

Tad mi je patronažna sestra preporučila Novalac i ja sam PREZADOVOLJNA. Koristili smo Novalac IT1, to je formula protiv zatvora i od nje se redovno praznio. Malo smo koristili i Novalac AC, protiv grčeva, ali on mu je takođe izazivao zatvor, pa sam se ja odlučila da trpim grčeve zarad redovne stoloce :rolleyes:

Mi još pijemo Novalac, sad 3. Tako ga slatko pije da mi je žao da mu ukinem. Ali moraću... uskoro...

Što se tiče količine, jedno vreme se uklapao u onu njihovu tabelu, a onda nije... to je baš individualno i ne treba se opterećivati. Vuk je jeo na 4h, a između je dobijao dosta tečnosti, ja sam tako čula da se deci na formuli mora davati dosta tečnosti.

N O V A L A C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj matia ima 3 meseca i koristimo Aptamil pepti 1. Od 4 meseca krecemo sa kasicama za taj uzrast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dohranjivala sam bebca sa novalacom. Od četvrtog meseca smo počeli sa čvrstom hranom :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ponovo imamo problem sa AD mlekom. Probali smo humanu, bebelac, sad mu dajem i nan ali nece da pije, jedino ako uspem na kasicicu da ga prevarim, pa pokusa 5-6 kasicica, sto njemu naravno nije dovoljno. Ne znam sta da radim?

Na kraju cu mu dati kravlje mleko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E owako...moj bebac je star swega mesec dana i jednu nedelju i imamo problem sxto mnoooogo trazi da jede :) ... ja nemam dowoljno mleka pa mu kao doxranu dajem Bebelac...Ali on posle sisanja kao da nisxta nije ni pojeo i pojede na flasxicu josx 120gr bebelaca i ubrzo ogladni ...posle nekix 2 sata :blink: ...i onda mucximo muku josx onix sat wremena,jer mi je basx mnogo da mu dajem toliko....nisam ni sama pametna...mada je bebac ok...do prwe kontrole je dobio 800gr .... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, i koliko dugo sme da stoji pripremljeno adaptirano mleko?

---------------------------------------

mleko u prahu (pripremljeno) mora stajati u frizideru i potrositi ga u roku do najdalje 24 h. Tako rade i u bolnicama. Tamo sam i videla kad sam rodila prvo dete, pitala i dobila taj odgovor. Tako da na taj nacin evo hranim i 3. dete. Uvek imam spremno mleko kad se dete probudi i pocne plakati. Napravim 2 pune flasice i onda po potrebi sipam i podgrejem.

Prvo dete mi je odraslo na BEBA NESTLE

drugo dete na MILUMIL

trece smo pokusali na APTAMIL pa joj nije bio po volji te isto MILUMIL i vrlo smo zadovoljni.

PS. Inace nikad decu nisam drzala na dijeti, dete kad je gladno je nervozno, ne da mira i ne pomaze ni cist pempas ni ljuljanje. Dajte brate detetu da jede kad je gladno, ako se malo prejede nista s tim izbacice podrigavanjem.

Mnoga se deca rode debela ali to je uglavnom posledica *rasta secera kroz trudnocu* sto mnogi ne kontrolisu kod trudnica te nema veze sa kasnije ishranom.

Moj drugi sin je kao beba jeo kao provaljen :) nije nikad bio debeo a sad sa 5g postao je pravi probirac ovo hocu ovo necu pravi mrsavko, tako da tu nema pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske!

Da li je neko primetio da su se "kasicice" u Humani 2 nesto produbile u poslednjih mesec dva?

Duplo su vece od onih prethodnih i bas nisam pametna sta da radim po tom pitanju, da koristim stare ili ove duboke nove?

Babica mi je jos na prvom dolasku "uterala strah u kosti" :lol: oko te pripreme mleka... strogo izravnata nozem (citaj ogrebana o kutiju u mom slucaju) i zaokruzena na 30,60....ml ( jer luda majka je spremala 45ml...)

uzivajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.