Adaptirana mleka

odgovora

Objavljeno

Ma ja se u potpunosti slazem sa tobom,on je inace krupna beba,i mnogo trazi da jede,nikako ne mozemo da ga smirimo kada je gladan i ako mu ne napravis da se najede,ubije se dete od plakanja...Ja stvarno ne znam kolko da mu dajem...A kolko si ti davala svom detetu sa puna 3 meseca?

Boookice neću da ti pametujem... I ja sam dete hranila Humanom, rođena sa 3.300, sa šest meseci imala je 8kg a sa godinu dana skoro 12... Bila je bucka, bucka... Sada ima 16 meseci i skoro 13kg. Izdužila se, manje dobija na kilaži ( što je normalno posle 1.godine) prohodala pa troši i sada je super!!!

Sva deca u našoj porodici su bila debela kao mala uključujući i mene, pa smo najkasnije do 3. godine sredili kilažu.

Što se tiče adaptiranog mleka, davala sam joj koliko joj je bilo dovoljno da se najede, da ne plače... Posle 4.meseca krenula sam sa sokićima, kašicama... a od godine dana pa i ranije samo nemoj da upadneš u zamku grickalica. Ne jede smoki, grisine, čokoladicu dobije svaki treći dan posle ručka... Plazma keks gricka.. Ali i da i sve to jede, to su deca koja rastu i veruj mi ako jede sve (a moje dete jede) nema zime za vas :))))

Deca ostanu debeljuškasta ako jedu jednoličnu hranu, ne jedu zeleniša, voća, raznovrsnog mesa...

Uživaj u svom debeljku...tu će jedino nastradati tvoja kičma :D :D :D

P.S. da ti ne pričam kolika je muka kad dete neće da jede...i da ti ne pričam da se kod nas pokazalo tačnim ona narodna "zdravlje na usta ulazi"!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske!

Da li je neko primetio da su se "kasicice" u Humani 2 nesto produbile u poslednjih mesec dva?

Duplo su vece od onih prethodnih i bas nisam pametna sta da radim po tom pitanju, da koristim stare ili ove duboke nove?

Babica mi je jos na prvom dolasku "uterala strah u kosti" :lol: oko te pripreme mleka... strogo izravnata nozem (citaj ogrebana o kutiju u mom slucaju) i zaokruzena na 30,60....ml ( jer luda majka je spremala 45ml...)

uzivajte!

Uvek i isključivo koristi mericu iz te kutije koju si otvorila... Zvala ja , pitala ;) Oni stave mericu shodno koncentraciji mleka koja je u kesi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E owako...moj bebac je star swega mesec dana i jednu nedelju i imamo problem sxto mnoooogo trazi da jede :) ... ja nemam dowoljno mleka pa mu kao doxranu dajem Bebelac...Ali on posle sisanja kao da nisxta nije ni pojeo i pojede na flasxicu josx 120gr bebelaca i ubrzo ogladni ...posle nekix 2 sata :blink: ...i onda mucximo muku josx onix sat wremena,jer mi je basx mnogo da mu dajem toliko....nisam ni sama pametna...mada je bebac ok...do prwe kontrole je dobio 800gr .... :unsure:

Daj detetu koliko traži... Moj bratanac je jeo 3 puta veću dozu, bio je kao bumbar a sad da ga vidiš...glista... Veruj mi nije problem kad dete jede nego kad ne jede!!! Uživaj! Evo imaš gore i iskustvo sa mojim detetom pa ti možda to pomogne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske!

Da li je neko primetio da su se "kasicice" u Humani 2 nesto produbile u poslednjih mesec dva?

Duplo su vece od onih prethodnih i bas nisam pametna sta da radim po tom pitanju, da koristim stare ili ove duboke nove?

Babica mi je jos na prvom dolasku "uterala strah u kosti" :lol: oko te pripreme mleka... strogo izravnata nozem (citaj ogrebana o kutiju u mom slucaju) i zaokruzena na 30,60....ml ( jer luda majka je spremala 45ml...)

uzivajte!

---------------------------

Pa Mila covece naravno da treba odredjena kolicina vode za odredjeni broj *ravnih* kasicica mleka :rolleyes: najbolje nozem (onim delom sto ne sece) jer on je ravan. Zasto ?? Ako stavis izvrsne kasicice mleko bice prejako i dete ce imati bolove u stomaku, ako zahvatas ispod nivoa mleko ce biti slabo i dete ce opet plakati jer nije sito ;) tako da......:) uostalom na svakom pakovanju stoji pravilno uputstvo kako pripremati,

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj detetu koliko traži... Moj bratanac je jeo 3 puta veću dozu, bio je kao bumbar a sad da ga vidiš...glista... Veruj mi nije problem kad dete jede nego kad ne jede!!! Uživaj! Evo imaš gore i iskustvo sa mojim detetom pa ti možda to pomogne ;)

E xwala ti puuuno :D ne znasx koje olaksxaanje :))) kada smo bili na kontroli doktorka je pocxela pricxu kako deca koja ne sisaju,a piju puno adaptiranog mleka postaju u buducnosti gojazni ljudi bla bla...prosto me gledala popreko kao da sam ja kriwa sxto nemam dowoljno mleka da dojim...ma sxto ti kazesx samo da on meni jede... :) xwala na pomoci puno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E xwala ti puuuno :D ne znasx koje olaksxaanje :))) kada smo bili na kontroli doktorka je pocxela pricxu kako deca koja ne sisaju,a piju puno adaptiranog mleka postaju u buducnosti gojazni ljudi bla bla...prosto me gledala popreko kao da sam ja kriwa sxto nemam dowoljno mleka da dojim...ma sxto ti kazesx samo da on meni jede... :) xwala na pomoci puno ;)

Nema na čemu!

Moje dete je šesto unuče u porodici..Ni sestra, ni snaha, ni ja nismo imale mleka i sve smo podigle decu na adaptiranom mleku... Ništa im ne fali. Sva su deca bila debeljuce kao bebe a posle od te debljine nije ostalo ništa.Svaka od nas bi dojila da ima mleka, nismo maloumne...ali to što je nisam dojila ne znači da će biti manje zdrava ili više debela!!!!! Ti ne možeš ni da zamisliš kakav je problem kad dete neće da jede..to je horor!!! Meni sad moja cica jede super i jede sve, kad odmahne glavom da neće više ja ne ne forsiram ni zalogaja...kad ogladni ješće. Videćeš kasnije kako će ti neka jela jesti sa slašću a neka slabije...ali ti samo guraj sve i neće biti nikakvih problema. Sad sam gledala slike kad je cica imla 7 meseci...jaaaoooj kako je bila puna... a sad da je vidiš... sve od trčanja. Tako će i tvoj bebac.Videćeš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svog Aleksu sam dojila tacno 4 meseca a onda sam morala preci na adaptirano mleko. Aptamil nije hteo da prihvati ali zato jeste bebilak. Sutra puni 5 meseci, pa me interesuje koliko mililitara dajete svojim bebama i koliko obroka dnevno? I dajete li kasice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svog Aleksu sam dojila tacno 4 meseca a onda sam morala preci na adaptirano mleko. Aptamil nije hteo da prihvati ali zato jeste bebilak. Sutra puni 5 meseci, pa me interesuje koliko mililitara dajete svojim bebama i koliko obroka dnevno? I dajete li kasice?

Moj sin ima 5 i po meseci.Pije Humanu,200ml po obroku,sem kad jede kasicu(isto humaninu)tada 100ml.Ima 5 obroka dnevno,3 samo mleko,2 mleko i kasica.Kasice je poceo da jede sa nepuna 4 meseca,ali samo humanine,ove druge u teglicama nece da jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na čemu!

Moje dete je šesto unuče u porodici..Ni sestra, ni snaha, ni ja nismo imale mleka i sve smo podigle decu na adaptiranom mleku... Ništa im ne fali. Sva su deca bila debeljuce kao bebe a posle od te debljine nije ostalo ništa.Svaka od nas bi dojila da ima mleka, nismo maloumne...ali to što je nisam dojila ne znači da će biti manje zdrava ili više debela!!!!! Ti ne možeš ni da zamisliš kakav je problem kad dete neće da jede..to je horor!!! Meni sad moja cica jede super i jede sve, kad odmahne glavom da neće više ja ne ne forsiram ni zalogaja...kad ogladni ješće. Videćeš kasnije kako će ti neka jela jesti sa slašću a neka slabije...ali ti samo guraj sve i neće biti nikakvih problema. Sad sam gledala slike kad je cica imla 7 meseci...jaaaoooj kako je bila puna... a sad da je vidiš... sve od trčanja. Tako će i tvoj bebac.Videćeš...

Narawno da bix ga dojila da imam mleka...josx sam ti se ja mucxila sa bradawicama do zadnjeg dana dojenja...bebac je bljuckao krw uz mleko...bilo je strasxno i gledati ...ali sam opet imala wolju da ga dojim bez obzira na swe...i pila cxaj za dojilje..ma nisxta....Ali dobro,josx par meseci kada krenu kasxice i ostala xrana bice nam laksxe :)) a kada proxoda swe manje dobija na kilazi...xexexex ex da setix se pedijatra iz porodilisxta sxta nam je rekla pa moram da ti ispricxam...po nekim ispitiwanjima u Americi u jednom zatworu 99% zatworenika je kao beba bilo xranjeno adaptiranim mlekom :lol: ......... :)))) mislim sxta da ti kazem :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je bio prvih dva meseca na Aptamilu comfort zbog grceva da bi onda presao na Aptamil 1 koje koristi jos uvek.Za par dana puni 4 meseca pa cu mu uvesti dvotrecinsko kravlje mleko.Jedva cekam da vidim kako ce ga prihvatiti :D Inace sada pije po 150 ml po obroku i jedan obrok 125 ml sokic od jabuke koji obozava.Uskoro planiram da mu uvedem i jedan obrok sa zitaricama.Sokic od kruske nece,ne svidja mu se ukus tako da sam odustala od njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske!

Da li je neko primetio da su se "kasicice" u Humani 2 nesto produbile u poslednjih mesec dva?

Duplo su vece od onih prethodnih i bas nisam pametna sta da radim po tom pitanju, da koristim stare ili ove duboke nove?

Babica mi je jos na prvom dolasku "uterala strah u kosti" :lol: oko te pripreme mleka... strogo izravnata nozem (citaj ogrebana o kutiju u mom slucaju) i zaokruzena na 30,60....ml ( jer luda majka je spremala 45ml...)

uzivajte!

merica humane 1 je oko 4,3g a humane 2 4,7g.Naravno da treba da se za humanu 2 koristi ta koja je u kutiji,nisu je stavili za ukras :lol::lol::lol: I ja sam se bunila oko toga a ovo mi je rekla apotekarka(za ukras)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se od juce javio problem taj da moja beba je izgleda gladna jer posle svakog poijenog obroka humane od 210ml kada joj izvucem cuclu jako place.Onda sam danas pretrazila sve apoteke ne bi li kupila humanu 2 od 4.meseca.Medjutim rekli su mi da se ona vise ne proizvodi.A zena u apoteci mi je rekla da probam bebelac kao on je malo jaci.Sad mi ostaje da beba prihvati bebelac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se od juce javio problem taj da moja beba je izgleda gladna jer posle svakog poijenog obroka humane od 210ml kada joj izvucem cuclu jako place.Onda sam danas pretrazila sve apoteke ne bi li kupila humanu 2 od 4.meseca.Medjutim rekli su mi da se ona vise ne proizvodi.A zena u apoteci mi je rekla da probam bebelac kao on je malo jaci.Sad mi ostaje da beba prihvati bebelac

moj bebac pije bebelac od prvog dana i prixwatio ga je super,super napreduje ali je takodje cxini mi se stalno gladan ... :rolleyes: meni su rekli da je Humana jacxa od bebelaca...mada nisam ni smela da je probam jer mi je apotekarka rekla da crewa mogu da odreaguju i da beba dobije proliw...ali mislim da su to swe iste formule,samo zawisi od bebe do bebe koja im wisxe odgowara...nama je za sada bebelac super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko vam traje kutija adaptiranog mleka, tj. koliko na mesec dana potrosite iste? meni nesto mnogo brzo odlazi, jer sam tek sad pocela da joj dajem, prestali sa dojenjem i dajem joj bebelac koji ima 400gr u kutiji. Inace sara moja ima sad 10 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj ne pitaj, NAN HA 1 od 300 g, dva i po dana :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

le leeee, meni ovih 400gr izdrzi tako par dana, nisam as tacno brojala... pa zar je moguce da tako deru za ad? pa bolje da pocnem obicnu kravicu da joj dajem! oh majko sveta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

le leeee, meni ovih 400gr izdrzi tako par dana, nisam as tacno brojala... pa zar je moguce da tako deru za ad? pa bolje da pocnem obicnu kravicu da joj dajem! oh majko sveta!

secam se da mi je kutija aptamila trajala mislim 4 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ku kuuu, nisam ni bila svesna toga dok sad tek nisam pocela da joj dajem ad! a kakva su ti iskustva sa ad. koje ti je za sad najbolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Vanja pije Novalac i jako sam zadovoljna. Sredili se grcici a i lepo rucka i dobro napreduje. Pedijatar kaze da je to trenutno najbolje mleko, narocito zato sto ima razlicite formule koje mogu da se kombinuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa jel sam bese novalac videla da je skup kao djavo? koliko je on, Mina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste skup. Cene su od 800 pa do 1100 u zavisnosti od formule, i od apoteke. Vredi svaku paru. Da nismo uzeli AC, ko zna koliko bi nas mucili grcevi. Onda ako bebac ima zatvor, uzmete IT i problem resen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa mi nemamo problema sa time, grcici prosli odavnoooo... samo mi treba nesto da je lepo zasiti... mada za sad je beelac super nama... a i vidim da niko nije imao nesto lose za bebelac da kaze... jedino sto smo novi u tome, jer sam ja imala mleka od pocetka i to mnogo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa mi nemamo problema sa time, grcici prosli odavnoooo... samo mi treba nesto da je lepo zasiti... mada za sad je beelac super nama... a i vidim da niko nije imao nesto lose za bebelac da kaze... jedino sto smo novi u tome, jer sam ja imala mleka od pocetka i to mnogo...

Ima Novalac posebnu formulu i za gladnice, mislim da je NF u pitanju. Kazu da bebelac cesto napravi zatvor i tvrdu kaku. Probajte, mozda vama ne pravi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh, uh, meni moja poserulja i dalje kaki kao pre, mada tek par dana koristimo to, ajd videcu, pa sta bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno,meni je receno da je Bebelac najgore adaptirano mleko.Koliko ima istine u tome ne znam.

Ja sam Uni u pocetku davala Novalac protiv zatvora,pa smo presli na obican Aptamil.

I dalje pije Aptamil 2,ali samo pred spavanje.Skoro sam pocela da joj dajem kravlje mleko pa njega pije preko dana a Aptamil samo pred spavanje.

Trinny koliko ti puta Sara pije mlekce dnevno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.