Igrice za podsticanje razvoja

odgovora

Objavljeno

pa da to se i zove guralica ili hodalica valjda...

a ovo je drugo zovem pa kao luka sto ga je zvao sa godinu dana "brm" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brm...

ruc-PA0201.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove guralice su fenomenalne!!! Genijalno! I moj Petar bi bio srecan sa kravicom ;)

Hajde sad savet za 1,5 godinu. Sta jos moze da bude korisno?

GDE IMAJU DA SE KUPE OVE GURALICE? EXTRA SU! I koja je cena.

Mi imamo neku glupu chicco guralicu koja je onako reklo bi se nikakva... ni na izgled ni ovako... A i Aleksa nije nesto odusevljen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brm...

ruc-PA0201.jpg

jaoj vidi ga sto je srecan...slatkis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde kad je lepo je suncano sva mala deca ovde guraju ovo :) )...i bas mnogo hvale na tv-u ove stvarcice ne znam jeste li imali priliku da ga koristtite i kakv je , od koliko god moze dete ovo da koristi...vidim bas mali klinci guraju trckaraju sa ovim "biciklom" pise da sluzi za uspostavljanje ravnoteze...

5259.jpg

ovo extra izgleda ali ne znam koliko je to za decu od godinu, dve..ili jeste,bas zbog ravnoteze....a i ne mogu da izvalim visinu bicikla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda za dvije godine...slatko je u svakom slučaju...volim drvene stvari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da to se i zove guralica ili hodalica valjda...

a ovo je drugo zovem pa kao luka sto ga je zvao sa godinu dana "brm" :lol:

pa i mi to zovemo brm,brm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo bas sad citam i maxi cosi je izbacio svoju liniju ovih drvenih biciklica...uzrast od 1-3 god...jedan malac jurca s tim ko lud ispred nase zgrade ,a kad hoda dusa splice se sav :) ovde je to bas "hit"...

Moj Petar inace otkida kad vidi bicikl ili motor. Sa ovim bi bio odusevljen, ali kod nas nema :( Moracu nekog od mojih slovenaca da zaduzim. Jel imas neki link gde se to kupuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GDE IMAJU DA SE KUPE OVE GURALICE? EXTRA SU! I koja je cena.

Mi imamo neku glupu chicco guralicu koja je onako reklo bi se nikakva... ni na izgled ni ovako... A i Aleksa nije nesto odusevljen...

Micilici je postavila slike tih guralica, a ona zivi u UK. Tako, sto bi rekao moj sin: " To je leeeeeeeeeko!" (daleko :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu je Baca, malo je konfuzno sa tim nazivom "guralica" jer se on na srpskom koristi i za dubak, i za one bebece za prohodavanje, i za ove za voznju...

Ja nisam htela da pisem na engleskom (ima nas alergicnih na strane termine :lol: ), ali evo ove sto se na njima sede i odguruje se zovu "ride on". Ovaj bicikl bez pedala je "balance bike".

Milica23 nasa kravica je marke Wheely Bug i Australija joj je mesto porekla. Ima ih svuda po svetu, mozda cak i u Srbiji, ali nisam sigurna... Cena oko £45 za malu (1-2.5god) i £55 za veliku (2.5-5god). U dinarima je to puta 126 po kursu. Evo njihove stranice:

http://www.wheelybug.com/

E sad balance bike- mi imamo ovaj (izvinjavam se na povecoj slici, sa neta je):Early%20Rider%20Lite%20Natural-2.jpg

Marka mu je Early Rider, model Lite od 20 meseci do 3.5god ili od visine od 85cm. Mi smo ga maloj kupili za drugi rodjendan jer smo hteli Classic, ali je ona odabrala ovaj kao laganiji i njoj laksi za voznju i upravljanje. Ovaj ima 3.25kg, classic sa 5kg nije mogla da zadrzi kad se zaustavi i obarao ju je. E to je razlog da dete isproba pre kupovine!

Mi smo drvenasi, ali ima puno i metalnih modela. Po cenama mogu se naci ovde i od £25 pa do £180. Ti najskuplji su Like A Bike, ali su oni prenaduvani sa cenom. Znam, isprobali smo ih, planirali njihov da uzmemo i u radnji su nas nagovorili da ne bacamo pare jer samo se marka i uvoz dodatno placa. Jos se i maloj ER vise dopao, odmah ga je mogla voziti i kraj dilemi. :rolleyes:

Evo ideje kakvih sve modela BB ima:

http://www.evanscycles.com/categories/comp...cooters-runners

Nasi drugari ih svi imaju- bez razlike decaci ili devojcice, i kupovali su (metalne obicno) sa 2.5-3god.

Mi smo nas izvozili i smatram ga za jednu od najboljih investicija, ako ne i najbolju od svih igracaka! Ne koristimo kolica vec dugo, biciklom svuda idemo, po bilo kakvom vremenu, osim po snegu. Mali je dovoljno da ga u radnju unesemo (ponekad ga i vozi po marketima), lagan je da meni ruke ne otpadaju da ga nosim, ona ga obozava jer joj daje slobodu, polet, kontrolu. Mozete li da zamislite kako se malo dete oseca vaznim kada SAMO nesto radi! E ovaj bicikl je pravi dokaz! Definitivno ih od srca preporucujem- bilo koji ili kakav balance (naravno da je po EN 71 i ostalim sigurnosnim standardima).

jos jednu stvar da dodam- i WheeleyBug i Balance bike ih uce ravnotezi. Wheeley leti po kuci, tu nema zaustavljanja i treba umece da se njime upravlja. Nakon balance za pomocnim tockovima na pravom nema jer deca nauce da odrzavaju ravnotezu samo uz BB.

E sad bi ove dve firme lepo mogle da plate moju reklamu :lol:

Salu na stanu skoro sam se raspricala na tu temu sa dvojicom jednako entuzijasticnih tata i mm nam se smejao koliko samo decijim igrackama fascinirani :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.trikiklo.com/Toys/Ride-on_toys/

evo ima ih i u atini...a cene su sledece...ni malo niske.....ali stvarno izgleda sve za medalju.

Skupo, skupo!!!!

Micilici, to se zove objasnjenje!!!

Posto vidim da si sva u 'igrackama', sta bi jos bilo interesantno za 1,5- 2 godine? Ako nije problem...jednom, kad stignes... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skupo, skupo!!!!

Micilici, to se zove objasnjenje!!!

Posto vidim da si sva u 'igrackama', sta bi jos bilo interesantno za 1,5- 2 godine? Ako nije problem...jednom, kad stignes... ;)

Jao Jelena, ne objasnjenje nego kad se zanesem ne umem da stanem! :lol::lol::lol:

Ne znam trenutno za igracke, nista mi ne pada na pamet... Vise sam u stvari u fazonu edukativnih igracaka, Montessori materijala i svega od drveta... Ako ste u tom fazonu onda sam tu ;)

E kad je voznja u pitanju jos imam preporuku za nesto vezano za putovanja sto se nama isto pokazalo kao pun pogodak- Trunki:

trunki-harley.jpg

http://www.trunki.co.uk/

Mi imamo ovaj crveni, buba maru i najboli nam je drugar gde god da krenemo, nezamenljiv za aerodrome. Jedini nacin da se dete sigurno zadrzi na jednom mestu u onoj guzvi. Kad sedne ne silazi, ne mozes je naterati! :D

Sad kad idemo na put sama ga i pakuje, stavi u njega sta joj treba i spremna je! Opet prica o tome koliko im znaci kad sami nesto urade ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,a sto ja volim kad se ti tako zaneses! ;)

Super je ovaj kofercic. Sjajna stvar!

O Montessori metodi se nisam dovoljno informisala, ali mi zvuci kao ozbiljan 'posao'. Petar ce sada da napuni 1,5 godinu. Da li ima neki primer za njegov uzrast ili se sa tim pocinje od 2. godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocinje se od rodjenja, nikad nije ni rano, ali ni kasno. Sa godinu i po je super vreme, tad smo i mi poceli. ;)

Evo pisala sam ovde ponesto:

http://www.bebac.com/forum/index.php?s=&am...ost&p=65556

al sta god te interesuje u detalje tu sam, samo kucni! ;) E samo u temi Montesori nemoj da tragas za mojim komentarom jer ona je sve samo ne Montessori :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocinje se od rodjenja, nikad nije ni rano, ali ni kasno. Sa godinu i po je super vreme, tad smo i mi poceli. ;)

Evo pisala sam ovde ponesto:

http://www.bebac.com/forum/index.php?s=&am...ost&p=65556

al sta god te interesuje u detalje tu sam, samo kucni! ;) E samo u temi Montesori nemoj da tragas za mojim komentarom jer ona je sve samo ne Montessori :lol:

Videla sam tvoj post i bas ti hvala. Mi se vec zabavljamo sa presipanjem stvari, brisanjem poda i potapanjem krpa. Pre neki dan sam mu dala dve serpice: u jednu sipala malo vode, dodala 10ak zrna pasulja, a drugu stavila pored. Onda sam mu dala malu kutlacicu i pokazala mu kako da po vodi hvata pasulje. Igrao se skoro citav sat jer je razvio brzo tehniku kako da prebaci prstima pasulj, a kutlacom kasnije vodu. :D Biser!

Inace, mi se kupamo u zadnje vreme iskljucivo sa dva bokala i 4 krpe razlicitih boja. Nema vece zabave nego prebacivati mokre i natopljene krpe iz bokala u bokal i jos bolje, sa sve vodom B)

Moram naci knjige. Zabavi nikad kraja. Samo ideje! i lepo je da ima objasnjenje za sta je koja radnja. Mi, ovako, odokativno radimo 'kucne' stvari, ali mozda tu nema dovoljno kreativnosti.

Bas ti hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam se zagrijala da kupim Nikoli ovu guralicu!Djeluje mi odlicnooooooo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Balance bajkova ima u Hrvatskoj i Madjarskoj oko 30 evra su najjeftiniji. A nacula sam da su neki nas poceli da ih prave i prodaju na/oko Tasa,to bi Mna mogla da potvrdi,mozda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Jelena, ne objasnjenje nego kad se zanesem ne umem da stanem! :lol::lol::lol:

Ne znam trenutno za igracke, nista mi ne pada na pamet... Vise sam u stvari u fazonu edukativnih igracaka, Montessori materijala i svega od drveta... Ako ste u tom fazonu onda sam tu ;)

E kad je voznja u pitanju jos imam preporuku za nesto vezano za putovanja sto se nama isto pokazalo kao pun pogodak- Trunki:

trunki-harley.jpg

http://www.trunki.co.uk/

Mi imamo ovaj crveni, buba maru i najboli nam je drugar gde god da krenemo, nezamenljiv za aerodrome. Jedini nacin da se dete sigurno zadrzi na jednom mestu u onoj guzvi. Kad sedne ne silazi, ne mozes je naterati! :D

Sad kad idemo na put sama ga i pakuje, stavi u njega sta joj treba i spremna je! Opet prica o tome koliko im znaci kad sami nesto urade ;)

e bas sam pre neki dan videla ovaj kofercic. mislim da je on oko 20 evra....

ali samo nam jos to fali.... :lol:

puna nam je kuca, hocu reci stan :lol:

kad se ratosiljamo ovih stvari, onda moze to na red da dodje..mada iskreno vise mi se svidjaju ovi balance bike-ovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Balance bajkova ima u Hrvatskoj i Madjarskoj oko 30 evra su najjeftiniji. A nacula sam da su neki nas poceli da ih prave i prodaju na/oko Tasa,to bi Mna mogla da potvrdi,mozda

ma veoma moguce. kod nas je drvo jeftino a ljudi talentovani..tako da ne sumnjam...

nego od kog drveta se prave ti bajkovi kad su tako lagani a opet se ne lomi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj kofercic je odlican,mnogo mi se svidja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e bas sam pre neki dan videla ovaj kofercic. mislim da je on oko 20 evra....

ali samo nam jos to fali.... :lol:

puna nam je kuca, hocu reci stan :lol:

kad se ratosiljamo ovih stvari, onda moze to na red da dodje..mada iskreno vise mi se svidjaju ovi balance bike-ovi.

Jao Seceru daj ako su tamo stvarno 20e da ti narucim par! Ovde su £35, konkretno za ovaj nas. Jos ove zezalice sto se dodatno kupuju... Sreca nisam pokazala maloj inace bi i to trazila. :lol:

Nas Balance je od breze, a za ostale drvene tog tipa nemam pojma. Kravica je od laminirane topole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Seceru daj ako su tamo stvarno 20e da ti narucim par! Ovde su £35, konkretno za ovaj nas. Jos ove zezalice sto se dodatno kupuju... Sreca nisam pokazala maloj inace bi i to trazila. :lol:

Nas Balance je od breze, a za ostale drvene tog tipa nemam pojma. Kravica je od laminirane topole.

pa mozda nije ta marka....ali bas cu da vidim kad odemo u tu prodavnicu koja je marka i da li je zaista 20 evra, ili se to meni ucinilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Aleksa uzasno radoznao, i ni dva minuta ga ista stvar ne zanima. Meni je drago da je radoznao, ali ovoliko....stvarno nema smisla :). Nastojim da cesto menjam prostorije, u levom uglu sobe nam je vrtic, pa tu 10min, onda u levi ugao na pod, pa u stolicu na hranjenje, pa 5 minuta u hodaljku... i juce otkrije lavor za ves, celih sat vremena se sa njim igra. Cak sam i mali bazen naduvala i drzimo ga u sobi :), i tu bude miran jedno 14 minuta....i eto. Kad bas nista ne upali, onda balkon ili nosanje po kuci. Jos nije skroz propuzao, nadam se da ce mu vise biti zanimljivo kad propuze. Za sada ide unazad. ;)

Ah ne mogu da verujem kako su nam bebe iste. :) Doduse,tvoja je sad porasla a mi smo tek usli u ovu fazu.

Ne samo sto ga ista stvar ne zanima 2 minuta,ne moze ni da miruje 2 minuta.Najvise voli da je na nogama ili u hodaljci koju izbegavam(najvise pola sata-sat na dan)jer jos ne ume ni sam da se podigne u sedeci polozaj.

Mi se zabavljamo na velikom krevetu u sobi,tu nesto najvise voli,onda ga stavim malo u ogradicu;kad mu dosadi malo se nosamo;pa opet malo na pod;malo u krevetac...Ima takodje jednu veliku knjigu sa zivotinjama koju najvise voli,sarenu da sarenija ne moze da bude,tu mu redovno pokazujem zivotinje i oponasam ih.Sve se nesto u krug vrtimo.Kad vise ne znam sta cu,onda mu dajem stvari iz kuhinje ili tako nesto sto inace ne bi smeo sam da uzima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve isto radimo. Uglavnom je na podu prekriven cebicima. Tu vezba posto je u fazi puzanja, sedenja, prevrtanja... Tako mu najvise i odgovara. Stavim mu igrackice i on se igra.

Kad mu to dosadi, a dosadi mu, uzmem malo da ga nosim i pokazujem mu stvari po kuhinji, drugoj sobi, pricam mu cemu sta sluzi...

Onda se malo valjamo po bracnom krevetu.

Kad ruca obavezno ga ostavim malo u hranilici da se igra. I tako sve u krug.

Ne stavljam ga u dubak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.