Igrice za podsticanje razvoja

odgovora

Objavljeno

Ne stavljam ga u dubak.

Pametno...ne bih ni ja ali moram npr.dok mu spremim rucak.Ako slucajno ne stigne na vreme on se dere,place a nece ni na podu,ni u stolici,ni u krevecu.

Nisam bas srecna zbog toga ali sta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo se sama zabavlja, malo sa tatom, malo sa mamom, valjamo se po krevetu, setamo...

Ali nista je ne zabavlja kao nas pas :lol:

Dovoljno je da pas sedne ispred nje da ona pocne da se smeje kao blesava...i tako je u stanju sat vremena da gleda u psa i nista drugo je ne zanima...

Prvo sto je naucila bilo je " Gde Una? " ...odmah gleda i trazi je i kada je ugleda,vrisne od smeha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebana voli da se igra sa sestrom. Prostrem im jorgancic na pod, okruzim ih jastucicima i dok se moja ciculjka od 4 godine igra barbikama, ova miculjka od 7 meseci svojoj lutkici glodje noge. I svima bude sjajno! Em ja sve stignem sto treba da se uradi, em njima nije dosadno, em su svaki dan sve bliskije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ce skoro 7 meseci, obozava ogledala i staklo. Ogledalo mi je jasno, jer vidi sebe i mene. smeje se, tudi se da dohvati svoju saku,da se poljubi :) ali nije mi jasno zasto voli staklo. Stavim ga na prozor da gleda vani ali on samo udara u prozor i trudi se da ga uhvati ko papir kad poguzva, ne obraca panju na desavanja vani...

Mnogo voli muziku, jer smo sa muzikom poceli dok je jos bio u stomaku.

Ponekad mu pustam baby einsteina pa kad zavrsimo s tim hoce da udara po laptopu, iskopao mi je nekoliko dugmica sa tastature. Zato sada samo pogleda einsteina i sklanjamo comp.

Dok sam u kuhinji voli da je samnom ali pod uslovom da mu pevam :) ponekad me grlo zaboli dok pripremim rucak...

I naravno kao svaka beba najvise voli kad mu sklonim pelenu pa ga tako malo ostavim na podlozi za prepovijanje..odmah pocne prica,i zabavljanje sam sa sobom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pronalazim nova mesta u stanu za igru. Evo naprimer juce sam uzela cebence i rasirila na pod i legla pored nje i igrale se... Bila je "mirna" sigurno preko 1h... Sto je za nju uspeh... Jos joj je sad postalo interesantno da se prevrce pa obozava veliki prostor oko sebe
J se bas plasim da mi se tako ne udari jace o pod, ispod ima deblji tepih ali opet kad spusti glavu jace... A i mm mi ne da zbog toga... Francuski oj je vise nekako mali za igru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ovaj uzrast:

stacking-alphabet-blocks.jpg

elmoshead.jpg

balls.jpg

__kgrhqf__kse5dktm3kzbocfeui_2w__60_59.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove poslednje lopte su meni bile super i kupila sam ih, ali vrlo brzo smo ih sklonili, jer su dosta teške i kad ih bebac baci, jako lako može nešto da se razbije, tako da ih ne preporučujem u fazama kada beba/dete voli intenzivno da baca stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove poslednje lopte su meni bile super i kupila sam ih, ali vrlo brzo smo ih sklonili, jer su dosta teške i kad ih bebac baci, jako lako može nešto da se razbije, tako da ih ne preporučujem u fazama kada beba/dete voli intenzivno da baca stvari.

Slazem se. Medjutim, neki period od 6-9 meseci je sasvim dobar za ovakve kugle kada se beba igra na podu. Osim sto se kotrljaju, imaju razlicite 'teksture' na dodir i razlicite zvukove. Mi smo Pertu kupili i kocke koje su providne,a u svakoj se nalazi po jedna zivotinja ili voce. To je bilo zabavno u ovom periodu,a kasnije, za slaganje jednu na drugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena gde kupujes sve te 'pametne' igracke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fisher Price ih ima dosta, mada i u Pertiniju ih ima raznih. Ne mogu samo danadjem te kockice sto smo mu kupili,a ne secam se firme. Znam da ih mm kupio u Metrou slucajno.

Ukucaj 'edukativne igracke' pa vidi sta ima online da se kupi.

Nama je psiholog rekla da su dobre cak i obicne drvene kocke raznih boja, razlicitih velicina i za bebe koje tek hvataju igracke u ruke.

Inace, ovo sto sam postavila od slika, su nam i sada aktuelne igracke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su i te providne koje spominješ takođe Fisher Price-ove. Oni stvarno imaju dobrih igračaka, kao i Smoby, Tommy (iako je prilično skup) za decu preko godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto mislis za mesec, dva? Tvoje dete puzi, istrazuje... vreme je da joj to postavis. super je sator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

13213_large5.jpg

Koliko je ovo efektno?

Moj Markic ima istu ovaku samo druga komb boja i prvi put je ustao na nogice uz nju jest da se par puta i razbio kad mu pobegne ali on ne odustaje :D A hoda uveliko na kolenima i gura je :D

inace se i cesto sluzimo ovim sajtom ima odlicnih predloga i ideja za zanimljiv i koristan igranjac http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=232...6&cmaxAge=9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Tara ima neki kao taj sto se gura auto biciklo sta li je vise, samo nas ima precke pa ne moze da ispadne sa njega, isto tako pokusava da se popne pa joj pobegne ona se tako slatko razbije :lol: odplace minut pa opet i u krug :)

Njih dvoje su show , ko blizanci :D Sve isto :D Dva zvrka :D Jedan muski jedan zenski zvrk :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni se ona stalno cini nesto mala, veceras cu da joj postavim pa cemo da vidimo kako ce da reaguje slikacu je bas, a mozda i snimati :)

Postavi, postavi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao što je dobar šator!! To nisam kod nas viđala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tomy-2079-raziskovalni-sotor-839019_1024

Slažem se sa Phoenix - super je. Daj nema sajt gde možemo da virnemo u polovan a odlično očuvan ;)

Sashka_Ks voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je i dalje najzanimljivije sve sto ukljucuje loptu. Da sedimo jedna ispred druge i da se dobacujemo, da sakrivam loptu pa je ona trazi i vice "de de" ( gde je ), da je suta dok seta, gurne pod krevetac ili sto pa se zavlaci da je nadje. Kad prolazimo pored terena to je iskakanje iz kolica ako slucajno cuje da neko tapka loptu. Ne znam vise kakve jos igre sa loptom da ukljucim, posto joj je to bas zanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja mALA ima one velike sundjeraste kocke koje se sastavljaju kao puzle i tu sedi igra se...takodje sam joj napunila bazen igracaka i u njemu sedi i igra se...voli muziku i djuska njise guzom...takodje ima i lutka koja se smeje ,nju voli jako...ali voli i flasicu od rose da je okrece ... :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja malenoj stavim smoki u tanjir i ona sama jede...bas si mi dobru ideju dala sa flasicom i pasuljom :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>

Sjajna knjiga o razvoji, mnoge stvari koje nisam znala sam procitala ovde

http://www.amazon.co...rain rules baby

Ima li kod nas da se kupi ova knjiga? Imam dosta knjiga o razvoju i vaspitanju dece, ali čim vidim nešto novo prosto ne mogu da odolim.Prelistala sam malo na netu, baš mi se dopala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kupili smo mu neke kocke, i neke drangulije jos.. zanimljivo mu je. Ja ih poredjam, i on sedi i gleda kako to radim. i onda uzme i srushi xD sreci nikad kraja.

i onda opet ispochetka :D

onda on uzme dve kocke i lupa jednu u drugu, i onda jednu baci i juri je po stanu :D

ima neki vozic koji vuce za kanapcic nekad za sobom, ne bash pravilno ali ga vuche xD (jadan vozic)

ne znam sta bih mogla jos da mu uzmem za ovaj period, sad je upravo ispod stola xD i sedi tu i gleda sta i kako :D

hahahha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.