Igrice za podsticanje razvoja

odgovora

Objavljeno

Ne znam kako je u drugim gradovima, ali u Beogradu kisa samo lije. Aleksa i ja smo se prvi dan lepo zabavljali, malo zvecke, malo let let, malo na stomak, ali vec nam ponestaje ideja. Posto se napolje ne moze, kako se vi, mame, snalazite i kako se zabavljate sa vasim bebcima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pronalazim nova mesta u stanu za igru. Evo naprimer juce sam uzela cebence i rasirila na pod i legla pored nje i igrale se... Bila je "mirna" sigurno preko 1h... Sto je za nju uspeh... Jos joj je sad postalo interesantno da se prevrce pa obozava veliki prostor oko sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac obozava dvoriste i sve sto se tamo nalazi: pcele, bubice, mravici, mace, leptirici.. Ali, ovo vreme je uzasno i prinudjeni smo da se snalazimo kuci.. Obozava da puzi, igra se sa svim sto nadje u sobi, a mama se ljuti kada dira kuciste (moracemo da ga podignemo).. Kada mu sve to dosadi, onda pozajmljujemo rekvizite iz kuhinje- plasticne cinije i cediljke, kutijice od plazme i sl. Voli i igru skrivalice, kada se mama i tata kriju, pa se iznenada pojave, bebac se cepa od smeha.. Ponekad gleda i Pepu Prase, ali to traje najvise dva minuta :D :D :D Ali, obozava kad cuje spicu za svetsko prvenstvo, onu africku muziku :lol: Voli i knjige, pojeo mi je jednu stranu :D Odusevljava ga i lopta, kako ona moze da ide sa jednog kraja sobe na drugi?? :P :P

Nadam se da sam dala bar neku ideju.. Pozz! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Aleksa uzasno radoznao, i ni dva minuta ga ista stvar ne zanima. Meni je drago da je radoznao, ali ovoliko....stvarno nema smisla :). Nastojim da cesto menjam prostorije, u levom uglu sobe nam je vrtic, pa tu 10min, onda u levi ugao na pod, pa u stolicu na hranjenje, pa 5 minuta u hodaljku... i juce otkrije lavor za ves, celih sat vremena se sa njim igra. Cak sam i mali bazen naduvala i drzimo ga u sobi :), i tu bude miran jedno 14 minuta....i eto. Kad bas nista ne upali, onda balkon ili nosanje po kuci. Jos nije skroz propuzao, nadam se da ce mu vise biti zanimljivo kad propuze. Za sada ide unazad. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, dvoriste, kako je to super. Mi imamo samo terasu, ali dobro, bolje ista nego nista. Jedva cekam da Aleksa propuze, onda ce biti zurka. Ali za sada ova debela guza samo mrda levo desno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Aleksa uzasno radoznao, i ni dva minuta ga ista stvar ne zanima. Meni je drago da je radoznao, ali ovoliko....stvarno nema smisla :). Nastojim da cesto menjam prostorije, u levom uglu sobe nam je vrtic, pa tu 10min, onda u levi ugao na pod, pa u stolicu na hranjenje, pa 5 minuta u hodaljku... i juce otkrije lavor za ves, celih sat vremena se sa njim igra. Cak sam i mali bazen naduvala i drzimo ga u sobi :), i tu bude miran jedno 14 minuta....i eto. Kad bas nista ne upali, onda balkon ili nosanje po kuci. Jos nije skroz propuzao, nadam se da ce mu vise biti zanimljivo kad propuze. Za sada ide unazad. ;)

Kod mene ista prica,mog Boska ne moze ni pola sata da interesuje ista stvar,i u stolicu za hranjenje ga stavljam,takodje sam i ja napumpala bazen i sedi nam u sobi :)....Ma strasno,sta li ce tek da bude kad prohoda,pa ko ce moci da ga stigne....Samo ja imam jedan problem,Bosko je 10kg,a moram da ga nosim jer ga ne drzi mesto.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša ćerka upravo puni 9 meseci, vrlo je komunikativna, zanima je baš sve što se dešava oko nje, i oseća se potreba za novim izazovima na dnevnoj bazi.

Zbog toga se trudimo da joj maštu zagolicamo sa sve "komplikovanijim" igrama/aktivnostima. Šta vi radite, ili ste negde čuli/pročitali, da bi kod svog deteta razvijali kako motorne tako i intelektualne sposobnosti? :)

Neša

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip ima 11 mjeseci...zasad se dobacujemo lopticom...postavim mu flaše da stavlja čepove...igračke ga baš ne zanimaju...tako da izmišljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

13213_large5.jpg

Koliko je ovo efektno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lea je tu guralicu obozavala,dobila ju je za prvi rodj. a i sad je koristi...

...mislim da je efektno...uvideces i sama gledajuci ga kako povezuje radnju okretanja volana i vozenja u zeljenom pravcu...sad cu da postavim sliku (na odgovarajucoj temi naravno) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su svi suprugovi rodjaci nakupovali neke slagalice,mozda nije za taj uzrast,ali ako petomesecna beba racuna B) onda moze i malo starijas da slaze. Ja sam za sve opcije gde beba moze razviti motoriku kao na gore pokazanoj guralici,a postoji i mnostvo plasticnih kutija sa raznim otvorima i uz to odgovarajucim kockicama,zvezdicama...pa je i to odlicna vezba. Ja citam price,pesme mojoj maloj i pokazujem slike razgovaram sa njom kao da je odrasla,kazu da je to bolje od preteranog tepanja. Ne treba forsirati,pokazace ono vec sta mu najbolje ide. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za taj uzrast recimo igracke tipa:

- kocke i prstenovi za slaganje po velicini

- jednostavni puzzle (drvene zivotinjice recimo gde se oblik uglavi u polje sa istom slikom)

- "ubaci oblik" igracke gde geometrijsko telo ide u odgovarajucu rupu

- razne guralice za odrzavanje ravnoteze i ucenje hodanja (ne mislim na dubak)

- drvene kocke (recimo sa azbukom) i geometrijski oblici za redjanje i slaganje (nece im brzo dosaditi- igracka koja traje)

- igracke po sistemu uzrok-posledica tipa loptice koje se kotrljaju, ringispil koji se okrece ili figurice koje iskacu pritiskom na dugme, itd

- guralice na stapu i one za vucenje kanapom

- knjigice od tvrdog kartona da sami mogu da listaju i to sa raznim materijalima za ucenje tekstura i otklopi-zaklopi prozorima

Ali interakcija je za razvoj najbitnija i otuda su extra citanje prica, muzika i puno price za razvoj govora, a takodje uvek fizicka aktivnost tipa motivisanje na puzanje, vreme na stomaku, istrazivanje novih prostora uz slobodu otkrivanja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj malac voli da igra fudbal,tj.sutira loptu po kuci,kida sarene novine i vrti zatvarace od kasice :D Nije da nema druge igracke,ali to ga najvise zanima,izgleda da ce biti dobar Ekonom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Emilija vec duze vreme obozava da se "igra" sa kutijicom od dude. To kada joj dam ihaaa.... mirna je sigurno 20ak minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Emilija vec duze vreme obozava da se "igra" sa kutijicom od dude. To kada joj dam ihaaa.... mirna je sigurno 20ak minuta.

jaoj slatkis mali...sto volim tu fazu igranja sa kutijicom od dude :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se trudim da spojim lepo i korisno,postavljam igracke oko nje da se okrece kako bi ih dohvatila,da vezba malo ruke u pruzanju. Pokazujem joj knjige,iako ona to ne moze shavatiti citam joj. Krijem se,prevrcemo se po krevetu,kada kuvam sa mnom je u kuhinji pa joj pokazujem sta radim. Sta mi padne u trenutku na pamet ja uradim,a ona se zabavlja sa mnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

13213_large5.jpg

Koliko je ovo efektno?

Pre nego sto smo dobili jednu na poklon, ja sam dosta slusala o BIG guralicama. Mnoge mame su mi ih hvalile. Sada kada je imamo, uverili smo se da je stvarno dobra.

Pronasla sam na netu da je preporuku za ove guralice dao i neki nemacki lekar, profesor ortopedije, koji je ove guralice preporucio deci koja imaju problema sa dislokacijom kukova.

Korisne su za razvoj motorike i ravnoteze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kog uzrasta se mogu koristiti guralice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove guralice su obicno od godine dana, ali od velicine njihove zavisi i neke mogu biti i za stariju decu.

Mi imamo jednu od ovih guralica:wheelybugs_bunch_3.jpg

Dobili smo ovu sa dizajnom kravice velicinu 1-2.5. Mala joj je dusu izvadila i extra je sto ima ove rotirajuce tockove i ide u svim pravcima, ne samo napred-nazad. Razmisljala sam da joj i sledecu velicinu uzmem 2.5-5 (misa ili tigra- on nije na slici, jer su mi lepsi), ali ipak mislim da nema potrebe jer je interesantnija za manje klince. Za vece vec ima balance bicikala, trotineta isl.

Mi smo nasu uglavnom po kuci vozikali, ali moze se i napolju koristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kog uzrasta se mogu koristiti guralice?

Filip ju je dobio za I rođendan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove guralice su obicno od godine dana, ali od velicine njihove zavisi i neke mogu biti i za stariju decu.

Mi imamo jednu od ovih guralica:wheelybugs_bunch_3.jpg

Dobili smo ovu sa dizajnom kravice velicinu 1-2.5. Mala joj je dusu izvadila i extra je sto ima ove rotirajuce tockove i ide u svim pravcima, ne samo napred-nazad. Razmisljala sam da joj i sledecu velicinu uzmem 2.5-5 (misa ili tigra- on nije na slici, jer su mi lepsi), ali ipak mislim da nema potrebe jer je interesantnija za manje klince. Za vece vec ima balance bicikala, trotineta isl.

Mi smo nasu uglavnom po kuci vozikali, ali moze se i napolju koristiti.

Ove guralice su fenomenalne!!! Genijalno! I moj Petar bi bio srecan sa kravicom ;)

Hajde sad savet za 1,5 godinu. Sta jos moze da bude korisno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micilici ove guralice se fenomenalne.

Mi smo nasu guralicu iskoristili do besvesti u dvoristu. so skoro smo je vozili , vise se raspala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze,ja kad kazem guralica uopste nemislim na ovo :wacko: vec na nesto deseto. Jana je dobila ovu spravicu za prvi rodjendan od tetke i jos uvek je koristi tj vozika se na njoj. Diznijeva je i ima neke princeze koje se vrte i jos trista svasta. Ja sam mislila na onu guralicu koju klinci guraju ispred sebe i tako uce da hodaju,nama totalno ne prakticna bila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze,ja kad kazem guralica uopste nemislim na ovo :wacko: vec na nesto deseto. Jana je dobila ovu spravicu za prvi rodjendan od tetke i jos uvek je koristi tj vozika se na njoj. Diznijeva je i ima neke princeze koje se vrte i jos trista svasta. Ja sam mislila na onu guralicu koju klinci guraju ispred sebe i tako uce da hodaju,nama totalno ne prakticna bila

pa da to se i zove guralica ili hodalica valjda...

a ovo je drugo zovem pa kao luka sto ga je zvao sa godinu dana "brm" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.