Proliv kod bebe

odgovora

Objavljeno

Ja bih prvo probala sve sto znam a da nije neki lek, znaci pirinac, pecena jabuka, supica iz kesice zbog elektrolita.. doduse ne znam da li samo dojis ili kako?

Mi smo imali proliv pre tri nedelje i dala sam joj Enterofuryl sirup i posle prve doze se stanje poboljsalo (taj dan je kakila samo jednom). Inace enterofuryl moze da se daje deci od 1.meseca zivota. Doduse sve ima u uputstvu.

Slažem se sa tobom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e hvala devojke,dojim ga ali je poseo i da jede pa mislim da je malo i od hrane,probacu sve,od pirinca mu je malo bolje...sad cu jabuku da mu pecem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a 99% je od zuba znaci ludili koliko se muci sa njima bas je nervozan,ja sa prvim detetom nikad nisam imala taj problem a sad ...uh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sad bas imali problem, kako joj proliv nije stajao, i guza joj se ojela, bas smo imali frku. Nista, probaj sa jabukom i neka pije dosta tecnosti. Moguce da su zubici, procackaj i tu temu pa mozda i nadjes nesto sto pomaze i u tom slucaju. Svakako javljaj kakvo je stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce uzeli sirup Enterofuryl i od sinoc pijemo...jer sa hranom nismo mogli,nikako nije htela ni da okusi pirinac,krompir kuvani pogotovo....kuvala sam joj kasicu od pirinca i sargarepe i samo je pogledala i nema sanse ni da proba(a nije takva sto se jela tice..probace pa ako voli jede,ako ne nece)...

Honey koliko dana ste koristili sirup kad je bilo poboljsanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS:Da li bi banana mogla pomoci?jel pomogla nekom s obzirom da ona stvrdnjava stolicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama ni pirinac ni banana nesto bas i ne pomazu jos jabuku da probam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS:Da li bi banana mogla pomoci?jel pomogla nekom s obzirom da ona stvrdnjava stolicu?

Pa stvrdnjava, ali je teža za varenje, pa je ne bih preporučila - ne u količini za ceo obrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm.... :wacko: :wacko:

Honey,bas me zanima koliko dana ste koristili sirup kad je bilo poboljsanja?Da znam da li da se skoro nadam poboljsanju ili treba dosta dana?! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo prosli pakao, strahinja je citavih 5 dana imao explozivne prolive, zakrci mu u stomaku, iskaki se, zbuni se :D i tako 5 dana, ja sam poludela jer je bilo virusno, sve nas je u kuci zakacilo, davala sam mu probiotik (preporuceno) kuvala slanije supice, kuvala krompir ili ga pekla u rerni sa sve korom, na svu srecu hteo je pirincane vodice i pecene jabuke... ali posto je bilo virusno moralo je da prodje par dana pre nego sve se regulise.... mislim da se i njemu smucilo i da je bio srecan kad je prdnuo prvi put posle toga i nije se kakio :D ali grozno iskustvo..

i tri dana posle toga izasla mu je alergija na ledjima, kazu da je to neko ekcemsko ciscenje, jer je sisao a i ja sam imala virus... ali je proslo za dva dana.. fala bogu i nije se vratilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo prosli pakao, strahinja je citavih 5 dana imao explozivne prolive, zakrci mu u stomaku, iskaki se, zbuni se :D i tako 5 dana, ja sam poludela jer je bilo virusno, sve nas je u kuci zakacilo, davala sam mu probiotik (preporuceno) kuvala slanije supice, kuvala krompir ili ga pekla u rerni sa sve korom, na svu srecu hteo je pirincane vodice i pecene jabuke... ali posto je bilo virusno moralo je da prodje par dana pre nego sve se regulise.... mislim da se i njemu smucilo i da je bio srecan kad je prdnuo prvi put posle toga i nije se kakio :D ali grozno iskustvo..

i tri dana posle toga izasla mu je alergija na ledjima, kazu da je to neko ekcemsko ciscenje, jer je sisao a i ja sam imala virus... ali je proslo za dva dana.. fala bogu i nije se vratilo...

I mi smo isto virusno ,samo je mene kratko drzalo a nju muci.... :(

Jedino jos da probam krompir pecen u rerni...ne znam vise....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm.... :wacko: :wacko:

Honey,bas me zanima koliko dana ste koristili sirup kad je bilo poboljsanja?Da znam da li da se skoro nadam poboljsanju ili treba dosta dana?! :(

Hana isto nista nije htela da jede sem pirincane vode i supice, zato sam ja probala sa sirupom. U apoteci su mi rekli nikako i probiotik i sirup. Ili jedno ili drugo. Poceli smo u ponedeljak i odmah posle prve doze je bilo malkice bolje ali davala sam joj mislim 4 dana.. ili 5. treceg dana je vec kakila normalno ali sam joj davala cisto da se to skroz regulise.

A za bananu ne znam gde sam to cula da isto regulise stolicu a ne da je steze.

Kao pomaze i kod dijareje i kod tvrde stolice :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana isto nista nije htela da jede sem pirincane vode i supice, zato sam ja probala sa sirupom. U apoteci su mi rekli nikako i probiotik i sirup. Ili jedno ili drugo. Poceli smo u ponedeljak i odmah posle prve doze je bilo malkice bolje ali davala sam joj mislim 4 dana.. ili 5. treceg dana je vec kakila normalno ali sam joj davala cisto da se to skroz regulise.

A za bananu ne znam gde sam to cula da isto regulise stolicu a ne da je steze.

Kao pomaze i kod dijareje i kod tvrde stolice :unsure:

A joj,jesu li ti rekli zasto ne i jedno i drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas uspela malo....jela je gotovu supu i krompir pecen u rerni...

:rolleyes:

Zanima me da li ste stavljali secer u pirincanu vodu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne samo onako oceđena vodica evo lepo je danas pio videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne samo onako oceđena vodica evo lepo je danas pio videcemo

Blago tebi,ova moja probala i pocela da se mrsti...nece...joj vise i virus,to je da poludis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi,ova moja probala i pocela da se mrsti...nece...joj vise i virus,to je da poludis!

pa probaj malo zasladi ne moze da fali,jbg procice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa probaj malo zasladi ne moze da fali,jbg procice

Probacu al stvarno je bljutavo ..da se ne lazemo! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enterofuril sirup dva puta na dan i za tri dana nema proliva.Daki je morao da ga pije jer je imao proliv 7 dana a i guza je pocela da se crveni jako.Nista drugo nije pomagalo ,i pozeljno je da nepiju mleko a ako su jako mali onda adaptirano sa formulom protiv proliva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enterofuril sirup dva puta na dan i za tri dana nema proliva.Daki je morao da ga pije jer je imao proliv 7 dana a i guza je pocela da se crveni jako.Nista drugo nije pomagalo ,i pozeljno je da nepiju mleko a ako su jako mali onda adaptirano sa formulom protiv proliva.

Mi pijemo kao sto pise na svakih 6h!Tek je ceo jedan dan prosao kako koristimo...videcemo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas uspela malo....jela je gotovu supu i krompir pecen u rerni...

:rolleyes:

Zanima me da li ste stavljali secer u pirincanu vodu?

Ja jesam, ma de.. ne bi ni liznula da nisam.

Sto se tice probiotika i sirupa zajedno ne znam stvarno ali rekli su nikako.

Dobila je proliv u petak uvece, pila je probioKID do ponedeljka kada smo kupili sirup i onda sam prestala da joj dajem probiokid i nastavila sa sirupom. Prvu dozu oko 2 popodne, drugu pred spavanje, i onda ujutru kad je ustala oko 9. Nisam je budila da bi popila, mozda da jesam, proliv bi prosao i ranije. A mleko joj nisam davala ta 4 dana, pila je samo caj i tu pirincanu vodu, tu i tamo po neki gutljaj sokica ali to bas malo.

Ajd pa javi sutra kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas kupila probiotik bacilac infantis kod proliva je odlican kazu sutra ga dajem pa javljam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas kupila probiotik bacilac infantis kod proliva je odlican kazu sutra ga dajem pa javljam!

Bacilac je fantastican, ja ga uvek imam za nedaj boze. Mozes da ga samesas u sta god hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jesam, ma de.. ne bi ni liznula da nisam.

Sto se tice probiotika i sirupa zajedno ne znam stvarno ali rekli su nikako.

Dobila je proliv u petak uvece, pila je probioKID do ponedeljka kada smo kupili sirup i onda sam prestala da joj dajem probiokid i nastavila sa sirupom. Prvu dozu oko 2 popodne, drugu pred spavanje, i onda ujutru kad je ustala oko 9. Nisam je budila da bi popila, mozda da jesam, proliv bi prosao i ranije. A mleko joj nisam davala ta 4 dana, pila je samo caj i tu pirincanu vodu, tu i tamo po neki gutljaj sokica ali to bas malo.

Ajd pa javi sutra kako je.

Vazi.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi.... :(

Kiki, kako dete danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.