Proliv kod bebe

odgovora

Objavljeno

Prije nego sto doktorki sa zdravstvenom knjizicom ne prilozim i bebinu punu pelenu, pomagajte...

Poslednjih mjesec moja beba, koja ima tri i po mjeseca, ne kaki redovno - svaki drugi-treci dan. U medjuvremenu, ima naprezanja, ali mrka kapa :rolleyes: Kad napuni pelenu, kaka je uglavnom kao tecniji senf. Znaci, nije kašasta, nego kao rjedji puding. Pelena to skoro sve upije. Veceras je bilo i malo sluzi.

Kad smo doktorki na prosloj kontroli (prije nedelju dana) objasnili kakva joj je stolica, ona kaze da je ok ako nije vodenasta.

Da mi je da znam kako izgleda proliv, a kako normalna stolica. Plasim se da to ipak nije proliv, jer prva dva mjeseca je stolica znala da bude kasastija. E, kako ovo objasnih.

Inace, rijec je o dojenoj bebi.

PS Veceras sam cak guglovala slike proliva kod beba :rolleyes: E budale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li i moju 'bebu' mogu ovde da uvrstim(ima 20 meseci) i virus koji pored povracanja ukljucuje i proliv vec par dana!DR nam nista nije dala sem Probiotika al ne vidim da deluje na bilo sta!!!

Znate li nesto(sto ja ne znam) :wacko: sta bih joj mogla davati da sprecimo proliv a da ne tera na povracanje?!

Hvala vam unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li i moju 'bebu' mogu ovde da uvrstim(ima 20 meseci) i virus koji pored povracanja ukljucuje i proliv vec par dana!DR nam nista nije dala sem Probiotika al ne vidim da deluje na bilo sta!!!

Znate li nesto(sto ja ne znam) :wacko: sta bih joj mogla davati da sprecimo proliv a da ne tera na povracanje?!

Hvala vam unapred!

Čaj od dunjinog lista je dobar sa stolicu. Ali to je stomačni virus i dok se organizam sam ne očisti ne vredi ništa :( samo da uzima po malo tečnosti (supice, čajići i voda) i lagana hrana (ako u opšte i hoće) tipa pirinač na vodi, krompir na vodi, dvopek i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,Kuvala sam dunju..nisam od lista(moram danas to da kuvam)...ruski caj smo probali ali.. :(

Nije probirljiva sto se tice jela al ne voli ni kuvani krompir ni pirinac... :angry: corbice hoce..al uvek brinem da je gladna!

Koliko tome treba da se ocisti...kuku meni? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbitnije je da dijete ne dehidrira. Nije toliko bitno da li je sito....Samo joj stalno nutkaj čajeve(po meni je šipak jako dobar)....nemoj kamilicu....

Kuhaj joj supicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o soku od borovnice,negde sam citala da je dobro?

I znate li da li joj mogu dati kuvano testo(samo)il sa necim??????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o soku od borovnice,negde sam citala da je dobro?

I znate li da li joj mogu dati kuvano testo(samo)il sa necim??????

Ne bih ja sokove, samo još više iritiraju....

Na ulju malo proprži slaninicu i bijelu luk, pa dodaj tjesteninu(ako misliš na makarone)...ali po meni je sve to preteško, bazirala bih se na supice...eventualno pileći batak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,Kuvala sam dunju..nisam od lista(moram danas to da kuvam)...ruski caj smo probali ali.. :(

Nije probirljiva sto se tice jela al ne voli ni kuvani krompir ni pirinac... :angry: corbice hoce..al uvek brinem da je gladna!

Koliko tome treba da se ocisti...kuku meni? :blink:

Traje od 3 dana pa naviše (do 7 dana). Sve zavisi od virusa do virusa ali i od organizma.

Dovoljno je što ti jede supice. Možeš da napraviš supice sa knedlama, čorbe pa unutra ubaciš jaje i sl. krompir čorba ....

Sokovi se ne preporučuju kada povraća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih joj przila nista na ulju...mislila sam samo kuvano testo(makarone),nekad je volela i samo pa sam pomislila da probam!

Najvise me muci predvece i kad ide noc(navikla je da zaspe uz mleko) muka me hvata,sinoc sam joj kuvala kasu od pirinca,banane...ali nije htela ni da proba i onda je u krevetu trazila mleko... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko ona ima? Nemamo nikakav podatak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima 20 meseci(napisala sam ja u prvom postu) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od tekućine: prokuhana voda, ili blagi čaj sa malo limuna, ili obična flaširana voda.

Od hrane: kuvana riža s malo soli, ili samo sluz od kuhane riže, kuhani krumpir, kuhana mrkvica, kuhana piletina ili teletina, juha od čistog mesa bez puno masti.

Ne nikako: šećer (niti kupovni voćni sokovi, pekmezi itd.) i mlijeko.

NE smije opterećivati velikim količinama hrane, već više paziti na tekućinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno Filipa ,na tome uglavnom pokusavamo biti koliko hoce al slabo ide...Nadam se da ce je brzo proci!Hvala vam puno sto ste mi odgovorile :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enterofuryl sirup protiv proliva mozes da das i orosal prasak za rehidrataciju,naravno i probiotik.Nama je ovo pomoglo kod stomacnog virusa,pedijatar nam je preporucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Smecta prasak je odlican kod virusnih proliva.Rastvoris u 50ml prokuvane vode i to popije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

makki da li ste vi sva tri preparata koristili u isto vreme,ili dva?ili posebno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

makki da li ste vi sva tri preparata koristili u isto vreme,ili dva?ili posebno?

Nisam makki, ali da te pitam od kad imate proliv?

Ako traje duze od dva, tri dana onda obavezno probiotik, orosal i nesto za zaustavljaje proliva (smecta je odlicna, ali i onaj entreofuril).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

makki da li ste vi sva tri preparata koristili u isto vreme,ili dva?ili posebno?

Koristili smo sirup i probiotik i orosal prasak poslednji put.A predhodni put smectu i probiotik.Pitaj u apoteci,ali moras dati nesto protiv konstantnog proliva,cudi me da je doktorka dala samo probiotik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene to cudi,al pomislih da se ne pravim bas uvek pametna :unsure: i ako vidim da probiotik bas i nije za proliv...

Proliv imamo od ponedeljka...

PS:(malo sam se zbunila sve nam to pocelo u nedelju noc a ne subotu) :huh: a od ponedeljka ujutru je krenuo proliv i odmah taj dan smo poceli samo sa probiotikom :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene to cudi,al pomislih da se ne pravim bas uvek pametna :unsure: i ako vidim da probiotik bas i nije za proliv...

Proliv imamo od ponedeljka...

PS:(malo sam se zbunila sve nam to pocelo u nedelju noc a ne subotu) :huh: a od ponedeljka ujutru je krenuo proliv i odmah taj dan smo poceli samo sa probiotikom :blink:

Probiotik regulise crevnu floru,njega moras da nastavis da dajes,ali slobodno mozes dati nesto i od ovoga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probiotik regulise crevnu floru,njega moras da nastavis da dajes,ali slobodno mozes dati nesto i od ovoga!

Ok,sad sam zvala doktoricu al je otisla kuci..pitacu u apoteci,nece valjda nista da joj skodi ako uzmem ovako a vama je pomoglo... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,sad sam zvala doktoricu al je otisla kuci..pitacu u apoteci,nece valjda nista da joj skodi ako uzmem ovako a vama je pomoglo... <_<

Naravno da nece nemas razloga da brines

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da nece nemas razloga da brines

Hvala vam puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i moj bebac ima proliv vec 4 dana 5-6 puta dnevno se ukaki.S tim sto on ima tek 6 meseci pa me interesuje zna li neko sta se moze dati tako maloj bebi...danas cu da mu prokuvam malo pirinca i te vodice cu mu dati a ako ima jos neko neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih prvo probala sve sto znam a da nije neki lek, znaci pirinac, pecena jabuka, supica iz kesice zbog elektrolita.. doduse ne znam da li samo dojis ili kako?

Mi smo imali proliv pre tri nedelje i dala sam joj Enterofuryl sirup i posle prve doze se stanje poboljsalo (taj dan je kakila samo jednom). Inace enterofuryl moze da se daje deci od 1.meseca zivota. Doduse sve ima u uputstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.