Proliv kod bebe

odgovora

Objavljeno

Od porodjaja imam problem sa uraslim noktom na palcu na nozi i posto nikako ne prolazi doktorka mi je dala da pijem palitrex i vec treci dan mi beba ima po tri puta na dan proliv. Ima 3,5 meseca i zasad iskljucivo sisa. Dali je neko pio antibiotike i imao slicno iskustvo? Jutros sam popila poslednju dozu pa ce valjda stati uskoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od porodjaja imam problem sa uraslim noktom na palcu na nozi i posto nikako ne prolazi doktorka mi je dala da pijem palitrex i vec treci dan mi beba ima po tri puta na dan proliv. Ima 3,5 meseca i zasad iskljucivo sisa. Dali je neko pio antibiotike i imao slicno iskustvo? Jutros sam popila poslednju dozu pa ce valjda stati uskoro

Nisam imala takvo iskustvo,al je vrlo vjerovatno da ti je od toga,antibiotika.Trebala si naglasiti doktorici da dojiš.Al sigurno će bebcu stati proliv.A ako ne,onda ćeš morati ljekaru.Jer beba sve uzima od tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od porodjaja imam problem sa uraslim noktom na palcu na nozi i posto nikako ne prolazi doktorka mi je dala da pijem palitrex i vec treci dan mi beba ima po tri puta na dan proliv. Ima 3,5 meseca i zasad iskljucivo sisa. Dali je neko pio antibiotike i imao slicno iskustvo? Jutros sam popila poslednju dozu pa ce valjda stati uskoro

Sara,ja sam pila dozu antibiotika palitrexa kad mi je beba imala oko 3 meseca i nije bilo problema mada mi je dr napomenula da ce mozda imati grceve,tako da ipak moze da utice na njihova crevca.Pedijatri kazu da se 2-3 retke stolice dnevno ne smatra prolivom tako da verovatno tvom bebcu nije nista,i mi smo imali te periode i naravno-prodje samo od sebe.Ne brini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek preko cetiri stolice na dan se vode prolivom, meni su rekli da je kod beba koje sisaju dozvoljeno da kake i vodu samo da nema sukrvice ili nekih drugih promena inace gustina nije bitna. To su reci iskusnog pedijatra, eventualno mozes da dajes malo probiotika bebi pola kapsule rastvoris u vodi ili tvom mleku i to dajes jedno pet dana.Probiotik je dodatak ishrani tako da je dozvoljen, i regulise crevnu floru koju mi narusimo nasim bebama necim sto pojedemo ili popijemo. Ja sam mojoj cerkici davala probiotik i regulisala joj se stolica. Nadam se da sam bila od neke koristi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saro, mozda bi trebala da se posavetujes sa pedijatrom u vezi probiotika..... Ukoliko ti beba ima proliv od palitrexa onda bi trebalo da je pustis tj da joj nista ne dajes jer kroz stolicu izbacuje sve toksine iz organizma. Vazno je da joj dajes dosta tecnosti kako ne bi dehidrirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majka sam dvomjesecne bebe...Vec dva dana beba ima problema sa dijarejom,pa ukoliko neko ima iskustva neka mi pise sta moze biti uzrok s obzirom da dojim bebe!Hvala! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica je 19.05.2010. napunila 3 meseca. Bila je prehladjena pa je pila Sinacilin kapi i Prospan sirup. To je bilo pre 2 nedelje. Cim je prestala sa antibioticima pojavilo se nesto kao proliv.3 - 4 vodenastije stolice na dan,manje obilne,ponekad sa malo sluzi... pre je imala redovnu stolicu svaki drugi dan. Svi mi govore da to izbacuje slajm al se ja mnooogooooooooo nerviram. Da li da je opet vodim kod pedijatra,glupo mi je da maltretiram zenu za svaku sitnicu ?!

btw. posto sam nova,veliki pozzzzzzzz svima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica je 19.05.2010. napunila 3 meseca. Bila je prehladjena pa je pila Sinacilin kapi i Prospan sirup. To je bilo pre 2 nedelje. Cim je prestala sa antibioticima pojavilo se nesto kao proliv.3 - 4 vodenastije stolice na dan,manje obilne,ponekad sa malo sluzi... pre je imala redovnu stolicu svaki drugi dan. Svi mi govore da to izbacuje slajm al se ja mnooogooooooooo nerviram. Da li da je opet vodim kod pedijatra,glupo mi je da maltretiram zenu za svaku sitnicu ?!

btw. posto sam nova,veliki pozzzzzzzz svima :rolleyes:

Da znas za ubuduce, antibiotici u velikom broju slucajeva izazivaju proliv, bar je tako bilo kod moje dece. A rezultat proliva je uvek i obavezno ojed. Tako da ja mislim da je od antibiotika, slobodno joj daj neki probiotik. Ja mojima dajem Probiokid imuno, bebi pola kesice jednom dnevno. A moze i od sekreta iz nosa da bude vodena stolica, jednostavno taj sekret mora negde da izadje :) U svakom slucaju, probiotik joj nece skoditi, a pomoci ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam i ja mislila ali nosic joj odavno ne curi,vise ne kije i ne kaslje,samo taj proliv me nervira :angry:

Hvala na odgovoru,videcu sta ima kod nas u apotekama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Anci!!!

Ja imam nedoumica iako mi je trece dete. Najstariji sin je predhodnih 7 dana imao neki stomacni virus, proliv...On je pio Linex i Enterofuril na kraju. A sad beba od 4 meseca ima ceste stolice - proliv... A subota je i ne znam sta da joj dam i da li da joj dam... Inace samo sisa...Plasim se da ne dehidrira... Videcu kasnije veceras pa joj mozda dam pola probiotika.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin od 16 meseci ima proliv vec 3 dana. Sve sto pojede iskaki. Stolica mu jako mirise,i evo jutros je neke zelenkaste boje,sluzava,cudna mi je skroz. Pitala sam doktorku telefonom,kaze da mu dajem probiotik i dijeta. Sta vi mislite? Da li je vasa beba imala takvu stolicu? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ne kaze se dzabe "dosadan ko proliv".Mucimo muku vec 4 dana a desavalo se da u roku od sat vremena promenim 5 pelena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ne kaze se dzabe "dosadan ko proliv".Mucimo muku vec 4 dana a desavalo se da u roku od sat vremena promenim 5 pelena.

banana zatvara stolicu a i čaj od lista dunje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste pokusali sa linexom ? i caj od sipka je dobar...

Bili smo jutros kod doktora i dobili Normolytoral(rastvor soli i sluzi pri gubitu tecnosti...nesto kao zamena infuzije kako mi je objasnio) i kapsule Bioflorin,ciji prah mu dajem kroz hranu 2-3 puta na dan.

Za caj od sipka nisam znala.Odmah cu da skuvam da imamo za preko noci.

Videcemo kako ce sutra biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

banana zatvara stolicu a i čaj od lista dunje

Ne videh tvoj post juce. :) Inace jede i bananu,sargarepu,rizu...i sve sto zatvara ali nista,stegne mu se stolica vrlo malo.

Nocas mu je bilo bolje i sve do podne danas nije kakio ali od tad evo na svakih pola sata.Taman pomislim da mu je malo bolje,kad eto ti opet. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da,da li mogu da mu dajem Bacilac infantis?Dobila sam od rodjake iz Srbije pa rekoh da vidim da li je neka od vas koristila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas mu je bilo bolje i sve do podne danas nije kakio ali od tad evo na svakih pola sata.Taman pomislim da mu je malo bolje,kad eto ti opet. :angry:

Jel to posle ručka? :unsure:

Probaj da uvedeš dijetu (supica stalno ga nutkati, čajići, dvopek, keks) a privremeno izbaci neke namernice - mlečno na prvom mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do juče smo i mi imali proliv. Trajao je skoro nedelju dana. Što se ishrane tiče, mleko, voće i voćni sokovi ne dolaze u obzir. Može jogurt i od voća samo banana. Šargarepa, pirinač, supe i čorbe, dosta tečnosti... Dobili smo i probiotik i sirup enterofuryl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,mi i jesmo na nekoj vrsti dijete.Dajem mu sve to sto si navela.Mleko nije pio vec 5 dana.

Kristal,koji ste antibiotik dobili,jel mogu da mu dajem Bacilac infantis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,mi i jesmo na nekoj vrsti dijete.Dajem mu sve to sto si navela.Mleko nije pio vec 5 dana.

Kristal,koji ste antibiotik dobili,jel mogu da mu dajem Bacilac infantis?

Jeste da nisi mene pitala ali ako mislimo na isti Bacilac infantis... On je jedna vrsta probiotika... Ne može da vam škodi sigurno da i sa tim probaš dok definitivno ne dobijete terapiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad sam i ja isčitavala po netu... čak se pominje da je dobar i za grčeve kod malih beba... Iskreno, ja bih dala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,mi i jesmo na nekoj vrsti dijete.Dajem mu sve to sto si navela.Mleko nije pio vec 5 dana.

Kristal,koji ste antibiotik dobili,jel mogu da mu dajem Bacilac infantis?

Nismo koristili antibiotik, nego probiotik. I to što ti pominješ je probiotik, pa možeš da ga daš klincu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo koristili antibiotik, nego probiotik. I to što ti pominješ je probiotik, pa možeš da ga daš klincu.

:lol: Sad tek vidim da sam pogresila.

Rodjaka mi je rekla da joj je doktorka to preporucila sad kad bili u Srbiji,njen mali je imao nekih problema sa stomacicem. Zbog promene klime i hrane kakio je cesto ali nije imao proliv zato i pitam dal bih mogla da mu dajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.