Kako se na najbolji način pripremiti za trudnoću

odgovora

Objavljeno

Бебо, постоји још једна метода, инсиминација, ако сам добро написала. Колико сам упозната о томе, чиними се да се спермици директно на дан овулације убаце у материцу. Надам се да ти неће требати, али провери на нету и код свог гинеколога. Једна моја познаница је тако добила бебу.

Као што рекох, надам се da se mrvica već nastanila u tvom stomaku, pa ti neće trebati više ove metode.

Joj da znas da se nadam da mi nece zatrebati :(

Mada bilo sta samo da zatrudnim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj da znas da se nadam da mi nece zatrebati :(

Mada bilo sta samo da zatrudnim :)

Samo se opusti i sve ce doci na svoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo se opusti i sve ce doci na svoje

Slažem se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav od mene. Ja sam vec pisala kako ne mogu da zatrudnim. Pokusavamo vise od pola godine, pijem i folnu kiselinu ali na kraju opet nista. Moram pokusati sa "dizanjem" nogu, pa da vidimo :rolleyes: ...

Ako ima neko jos nekih savjeta , molim vas da napisete pa da isprobam ostale metode ...

Ja sam vec napisala da postoji ultrazvucna metoda koja se zove folikulometrija.

Ultrazvukom se u odredjenom periodu ciklusa proveri da li je doslo fo 'pucanja' folikule (opne jajne celije i da li ona krece putem jajovoda). Kod privatnika jedan UZ kosta oko 1.500 din. u Beogradu. Bitno je da odes na pregled 11 ili 12 dana od menstruacije da pogledaju. Nije svakog meseca isti ciklus 'pucanja' folikula iako si mozda imala menstruaciju tacno u dan. Meni je to lako uspelo i ne vidim zasto bi se pile razne tablete i preparati ako si zdrava i prava. Mislim da folikulometrija ne izadje nista skuplje od bilo kog preparata, a mnogo su vece sanse da zatrudnis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec napisala da postoji ultrazvucna metoda koja se zove folikulometrija.

Ultrazvukom se u odredjenom periodu ciklusa proveri da li je doslo fo 'pucanja' folikule (opne jajne celije i da li ona krece putem jajovoda). Kod privatnika jedan UZ kosta oko 1.500 din. u Beogradu. Bitno je da odes na pregled 11 ili 12 dana od menstruacije da pogledaju. Nije svakog meseca isti ciklus 'pucanja' folikula iako si mozda imala menstruaciju tacno u dan. Meni je to lako uspelo i ne vidim zasto bi se pile razne tablete i preparati ako si zdrava i prava. Mislim da folikulometrija ne izadje nista skuplje od bilo kog preparata, a mnogo su vece sanse da zatrudnis.

Slazem se,u pravu si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima...

interesuje me kako se tacno meri bazalna temp?

zelimo da pocnemo da pravimo malenu bebicu...a naravno ja sam veoma nestrpljiva,pa bih volela da se to desi sto pre :)

i koji tacno testovi treba da se odrade?

hvala

cmokic :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi vec dve godine pokusavamo i nista...

Zdravi, pravi, pre dve nedelje sam bila kod ginekologa, kaze da je sve u redu, izracunao mi je plodne dane i dao rok od tri meseca, kaze da veruje da cu sledeci put doci zbog trudnoce...

Osim sto imamo izuzetno stresne poslove, narocito muzic koji radi po ceo dan, i sto se ja malo bojim trudnoce jer sam po prirodi panicarka :angry: , sve ostalo je ok...

Svakako joj se nadam uskoro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima...

interesuje me kako se tacno meri bazalna temp?

zelimo da pocnemo da pravimo malenu bebicu...a naravno ja sam veoma nestrpljiva,pa bih volela da se to desi sto pre :)

i koji tacno testovi treba da se odrade?

hvala

cmokic :rolleyes:

Ciao Malenic,

verovatno si se dosada i sama snasla, ali evo da ti posaljem sta sam nasla o postupu utvrdjivanja bazalne temperature.

Pozz

Kako pravilno meriti bazalnu temperaturu?

  • Merite temperaturu 5 minuta neposredno nakon buđenja, dakle pre ustajanja, jela, pića ili pušenja.
  • Toplomer držite u ustima i to svaki dan na istom mestu.
  • Izmerenu temperaturu odmah zabeležite (možete sami napraviti kalendar beleženja temperature ili ga tražiti od vašeg doktora). Ako se izmerena temeratura znatno razlikuje od prethodne, a posebno ako je niža, istresite toplomer i izmerite je još jednom.
  • Ako temperatura poraste za 4 do 5 desetine stepena iznad prethodne visine, i ako povećanje nije nastupilo zbog prehlade ili nekog drugog oboljenja, verovatno je došlo do ovulacije. To je još verovatnije ukoliko je do povećanja došlo odprilike 14 dana pre očekivane iduće menstruacije ili ako ste povećanje zabeležili na isti dan u prethodnom ciklusu. U mnogim slučajevima temperatura padne 2 do 3 desetine stepena dan pre nego usledi povećanje, odnosno ovulacija.
  • Ako merite temperaturu tačno prema ovim uputstvima, vrlo je verovatno da ćete uspeti odrediti dan ovulacije. Preporučljivo je imati odnose u toku 24 sata neposredno nakon pada temperature ili u toku 24 sata od trenutka kada ste zabeležili povećanje jer su vam tada najbolje mogućnosti da zatrudnite.
  • Kako bi ovo merenje imalo vrednost potrebno je beležiti temperaturu barem dva ciklusa. Pomoću merenja u toku ta dva ciklusa verovatno ćete već moći da predvidite kada ćete u sledećem ciklusu imati najvišu temperaturu. Napomena: suzdržavanje od polnih odnosa nekoliko dana pre ovulacije omogućiće partneru da nakupi dovoljno zrelog semena i tako poveća mogućnost oplodnje. U toku 24 sata dovoljno je imati odnos samo jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok tako intezivno razmišljaš o tome, neće biti ništa..čim budeš digla ruke, videćeš :D;)

Mislim da je ovo ključ svega.

Opustiti se i uživati u vođenju ljubavi ... b020.gif

Već pola godine sigurno pijem folnu kiselinu, svakodnevno uzimam C vitamin 500 mg i Sant - E - Gal Vitamin.

Pušač sam nekoliko godina , ništa posebno zaista mi je lako da ostavim cigarete i to sam nedavno odlučila, smanjila sam tako da ću ih uskoro izbaciti. :P

To je to...

Jedem raznovrsnu hranu, imam koji kg viška ali šta da radim... :lol:

Od avgusta krećemo u ofanzivu ...

Htela sam dodati i to, da pored redukcije ishrane i redovnog unosa vitamina u organizam jako je važno posetiti ginekologa pre planirane trudnoće i uraditi Papa test, test na hlamidiju, ureoplasmu i mikoplasmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre svega treba se konsultovati sa ginekologom... Pre prve trudnoce pila sam folnu kiselinu, kad sam ostala trudna dodali su mi i mamavit... i ja inace pijem i ekomer... Treba uraditi i analize koje vas ginekolog smatre da treba... svako je prica za sebe i svakako da ako imate stalnog ginekologa znace sta je neophodno...

E sad, sto se prve trudnoce tice kad smo planirali, tj. odlucili da pravimo bebca, odmah nam je uspelo... mislim iz prvog pokusaja (ako to uopste moze da se zna?!). Sada kad sam doktorki rekla da bih drugu bebu, i pitala da li da pocnem sa folnom kiselinom, ona se nasmejala i rekla da mi to nece pomoci da ostanem trudna, nego moramo i da se potrudimo ;)

Dakle, folna kiselina je vezana za razvoj nervnog sistema bebe, kao i u prevenciji protiv nekih drugih deformiteta... a preporucuje se da se sa njom pocne pre trudnoce, jer od momenta zaceca do saznanja da ste trudni prodje neko vreme (a to vreme ne bi bilo lose da ste "pokriveni" folnom kiselinom).

I tacno je i to, da kad postoji psihicka barijera zatrudnjivanju, kad dignete ruke od svega desice se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ciao Malenic,

verovatno si se dosada i sama snasla, ali evo da ti posaljem sta sam nasla o postupu utvrdjivanja bazalne temperature.

Pozz

Kako pravilno meriti bazalnu temperaturu?

  • Merite temperaturu 5 minuta neposredno nakon buđenja, dakle pre ustajanja, jela, pića ili pušenja.
  • Toplomer držite u ustima i to svaki dan na istom mestu.
  • Izmerenu temperaturu odmah zabeležite (možete sami napraviti kalendar beleženja temperature ili ga tražiti od vašeg doktora). Ako se izmerena temeratura znatno razlikuje od prethodne, a posebno ako je niža, istresite toplomer i izmerite je još jednom.
  • Ako temperatura poraste za 4 do 5 desetine stepena iznad prethodne visine, i ako povećanje nije nastupilo zbog prehlade ili nekog drugog oboljenja, verovatno je došlo do ovulacije. To je još verovatnije ukoliko je do povećanja došlo odprilike 14 dana pre očekivane iduće menstruacije ili ako ste povećanje zabeležili na isti dan u prethodnom ciklusu. U mnogim slučajevima temperatura padne 2 do 3 desetine stepena dan pre nego usledi povećanje, odnosno ovulacija.
  • Ako merite temperaturu tačno prema ovim uputstvima, vrlo je verovatno da ćete uspeti odrediti dan ovulacije. Preporučljivo je imati odnose u toku 24 sata neposredno nakon pada temperature ili u toku 24 sata od trenutka kada ste zabeležili povećanje jer su vam tada najbolje mogućnosti da zatrudnite.
  • Kako bi ovo merenje imalo vrednost potrebno je beležiti temperaturu barem dva ciklusa. Pomoću merenja u toku ta dva ciklusa verovatno ćete već moći da predvidite kada ćete u sledećem ciklusu imati najvišu temperaturu. Napomena: suzdržavanje od polnih odnosa nekoliko dana pre ovulacije omogućiće partneru da nakupi dovoljno zrelog semena i tako poveća mogućnost oplodnje. U toku 24 sata dovoljno je imati odnos samo jednom

Da li se toplomer mora staviti u usta ili može i ispod pazuha? Teško dišem na nos :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam sad za drugu trudocu merila bazalnu a ciklusi su mi od 30 do 36 dana posle 3 meseca sam skapirala kad mi je ovulacija i eto bebe. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima! :)

trebala bi mi jedna pomoc...MM i ja radimo na bebi vec skoro godinu dana i nista...evo citam da su mnoge od vas pile folnu kiselinu pre zaceca.mislila sam da i ja pocnem :)

da li mi mozete preporuciti koja je najbolja za to?i kad se moze poceti piti?da li pre ili posle mentruac,ili to nema veze?

unapred hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tebi preporučujem čaj od macine trave, šolja dnevno-mjesec dana i da vidiš kako dolazi bebica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tebi preporučujem čaj od macine trave, šolja dnevno-mjesec dana i da vidiš kako dolazi bebica...

da,pila sam 4 meseca caj od vrkute (rekli su mi da je to slicno,ali bolje jer se moze biti i za vreme ovulacije,a caj od macine trave ne).

hvala na odgovoru i na lepim zeljama :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za taj čaj...ali ja sam pila čaj od macine trave i za vrijeme ovulacije i eto...desio se Filip...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caooss..ja sam bas rekla drugarici da mi kupi taj caj i posalje, ali dosla je bebica pre... posle menstr sam pocela piti folnu kiselinu( koju god da pocnes mislim da je to sve isto, odes u apoteku i trazis folnu i daju ti, ja sam pila ti-fol tako se zove i proizvodjac je krka, novo mesto) i za mesec dana sam ostala trudna, mada ona ne utice na plodnost ona je za sasvim nesto drugo, ja bih preporucila aloe veru da ti muz pije pored caja od macine trave i folne... citala sam dosta o tome mm je dva meseca to stalno pio ja sam ostala trudna,ta aloe vera je kao sok i mm i je i sad pije svidja mu se :)

izvini tek sad sam videla odgovor.hvala na savetu! :) raspitacu se o aloe veri,i da vidim od koga da narucim.

hmmm ponudicu i MM da je pije :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima! :)

trebala bi mi jedna pomoc...MM i ja radimo na bebi vec skoro godinu dana i nista...evo citam da su mnoge od vas pile folnu kiselinu pre zaceca.mislila sam da i ja pocnem :)

da li mi mozete preporuciti koja je najbolja za to?i kad se moze poceti piti?da li pre ili posle mentruac,ili to nema veze?

unapred hvala :D

Bilo koja folna kiselina,jednu tableticu dnevno...i tako sve do 12.nedelje trudnoce...a posle ce vec dr da ti kaze sta dalje.Ja bih ti savetovala (ako si iz Srbije) i Galenikin E-vitamin od 150mg (sazvaces 1 dnevno),ti i tm izbacite alkohol,duvan...A da probaj i LH tracice ako vec nisi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima! :)

trebala bi mi jedna pomoc...MM i ja radimo na bebi vec skoro godinu dana i nista...evo citam da su mnoge od vas pile folnu kiselinu pre zaceca.mislila sam da i ja pocnem :)

da li mi mozete preporuciti koja je najbolja za to?i kad se moze poceti piti?da li pre ili posle mentruac,ili to nema veze?

unapred hvala :D

Posto je bila planirana trudnoca, folnu kiselinu sam pocela da pijem dva meseca ranije. Tada sam pocela i da se mazem kremom protiv strija. Nije vezano za ciklus kada ces poceti jer ne utice na plodnost.

Trazis u apoteci folnu kiselinu i oni ti preporuce. Razlika je u miligramima. Folan je najjaci.

Pozdrav i nadam se da ces nam javiti lepe vesti uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno na savetima!!! :D danas sam kupila FOLNAK,pa se nadam da ce mi i on pomoci :)

nisam probala LH trakice.kako se one koriste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno na savetima!!! :D danas sam kupila FOLNAK,pa se nadam da ce mi i on pomoci :)

nisam probala LH trakice.kako se one koriste?

Pogledaj OVDE

Ako ti nesto nije jasno,rado cu ti pomoci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,upravo sam procitala o LH trakicama i sve mi je jasno. Hvala ti :)

Videcu sta mi ``kaze`` FOLNAK koji pijem vec para dana. Tj, sacekacu do datuma kad bih trebala dobiti, a posle mi jos uvek ostaje da kupim te LH trakice. Znaci one se koriste onda kada predpostavljas da su ti plodni dani.A koja je njihova cena ako neko zna?Mislim smo pitam da znam za unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od vas imala bilo kakvu rekciju, kad ste pocele da pijete folnu kiselini. Ja sam pre dva dana pocela da pijem folnak i javile su mi se mucnine. Help!!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke ja cekam da me pozovu za VTO,na listi cekanja sam,Dr u Nisu na komisiji posle pregleda dao mi je da pijem Bromokreptin 2 puta po 1/2 i Siofor 850 2 puta po 1. meni je strasno muka od tih tableta a sekret mi ovih dana nesto roze. Interesuje me da li ste pile neke od tih tableta i kakvi su simptomi.Pomagajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od vas imala bilo kakvu rekciju, kad ste pocele da pijete folnu kiselini. Ja sam pre dva dana pocela da pijem folnak i javile su mi se mucnine. Help!!!! :rolleyes:

ne bi trebala da ih imas,ali ako imas mucnine-odmah prestani da pijes folnak!

cula sam da je nekom bilo muka i od mamavit-a.da li si i ranije nesto pila?

mozda je najbolje da se konsultujes sa apotekarkom ili da odes kod tvog ginekologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.