Kako se na najbolji način pripremiti za trudnoću

odgovora

Objavljeno

čitala sam negde da, ukoliko niste pili folnu kiselinu pre trudnoće, nema nikakve koristi da je pijete tokom trudnoće. Ja sam u 6. nedelji trudnoće i lekar mi je savetovao da počnem da pijem folnu kiselinu i vit.C i E.

dakle, moja pitanja su,

1. je l tačno ono za beskorisnost folne kiseline ako je niste pili pre trudnoće

2. da li Mamavit može da zameni pojedinačno pijenje folana npr.

Pozdrav drage mame

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

čitala sam negde da, ukoliko niste pili folnu kiselinu pre trudnoće, nema nikakve koristi da je pijete tokom trudnoće. Ja sam u 6. nedelji trudnoće i lekar mi je savetovao da počnem da pijem folnu kiselinu i vit.C i E.

dakle, moja pitanja su,

1. je l tačno ono za beskorisnost folne kiseline ako je niste pili pre trudnoće

2. da li Mamavit može da zameni pojedinačno pijenje folana npr.

Pozdrav drage mame

Folnu kiselinu je potrebno unositi. Nije bitno da li si je pila pre trudnoce. A sto se tice drugog pitanja, doktor mi je rekao da nema potrebe da pijem folnu kiselinu jer Mamavit vec sadrzi istu u dovoljnim kolicinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je bio uslovno receno problem moja preterana zelja tj. nemanje strpljenja, ja sam mislila to se pokusa par puta i to je to , truduili smo se 3,4 meseca ,i onda kada smo se "umorili" i kada smo imali realno najmanje shanse da ostanemo trudni eto nas sada u 23-oj nedelji.

Veliki faktor je napetost, bez nerviranja, bez preterane zelje i samo opusteno ako je sve naravno u redu. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Želim da zatrudnim /MM i ja pokušavamo 3 meseca/ a pošto smatram da je priprema u svemu u životu najvažnija, sve zam uzela za ozbiljno.

Pošto je zaključeno da sam, hvala Bogu, "u najboljem redu" /bila sam na pregledima od glave do pete/ na meni je da se maximalno potrudim da sve i dalje funkcioniše dobro, a i da moje telo pripremim za najdivniji zadatak: da postane moj genetski replikator i podloga za stvaranje novog života.

Ja vec tri meseca redovno pijem po jedan Folan dnevno, a jedem često i pomorandže, za koje sam pročitala da imaju folne kiseline u sebi. Dodajem i ostale vitamine, naizmenično. Trudim se da jedem raznovrsne i redovne obroke /radim po ceo dan i bukvalno nemam kad da se opustim i užinam/ a i da smanjim povišeni holesterol /od brze hrane i stresa/. Nameravam da se vratim trčanju, mojoj ljubavi i navici, jer sam zimus nabacila par kilograma viška. Nisam sigurna koliko je pouzdana Peruvian Maca, ali ću probati uskoro. Nemam poroka a izbegavam kofein, gazirana pića i zadimljene prostorije. Borim se da mislim samo optimistično pa se zato i često informišem na sajtovima u vezi stvaranja porodice. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

evo da i ja dodam koji komentar.

Imam 26 god. U braku sam 1.5 god. MM i ja pokusavamo da ostanemo u drugom stanju negdje od Nove godine. Za sada nazalost bezuspjesno :(

Imam redovne cikluse (29 dana) i uvijek racunam plodne dane.

Prije 1.5 sam prestala da pusim, izbjegavam alkohol, brzu hranu, gazirane sokove....

U principu jos od prvog odnosa praktikujem redovne ginekoloske preglede, a i prije vjencanja smo i ja i suprug radili neke analize na koje su nas uputili cisto radi provjere. Da budem iskrena nemam pojma koje su to analize, ali znam da je tada bilo sve ok i da smo dobili zeleno svjetlo od ginekologa.

Prije 2 mjeseca sam pocela da pijem folnu kiselinu i da koristim vise voca i povrca....

Ma cini mi se da sam uradila sve... i sada cekam ..... :unsure:

Nadam se da necu jos dugo .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takodje folnu pocela da pijem 2-3 meseca pre zaceca,prestala sam da pusim proslog leta.Ja sam ,izgleda, poprilicno sretna jer samo ostali trudni ODMAH,bukvalno,prvi mesec pokusaja! :lol: nisam nesto posebno korigovala ishranu,jer se svakako trudim da se hranim raznovrsno.Ginekosloke preglede uvek obavljam rutinski,tako da sa tog aspekta nije bilo sta da se posebno radi.Mesecnice su mi uvek bile uredne,pa smo znali kad treba poceti sa ``projektom`` :lol: Zajedno smo vec 6,5 godina,uskoro ce nam prva godisnjica braka i 13. nedelja nase bebe :lol:

JOS JEDAN PREDLOG ZA ONE KOJI POKUSAVAJU DA ZATRUDNE,NE ZNAM DA LI JE TO NAMA POMOGLO(kao sto rekoh,odmah smo ostali trudni),ali vi probajte.

na nasme trzistu su se pojavili preparati koji sadrze biljku MAKU,poreklom iz juzne amerike(Peru).Ima razlicitih proizvodjaca i razlicitih naziva.I muz i ja smo to pili,po jednu kaspulu na dan.MOGU DA POOTVRDIM DA MI JE DELOVALA NA UBLAZAVANJE PMS-A I BOLOVA KOD MESECNICE,inace,vazi i za afrodiyijak,ali je izuzetna i za plodnost kod oba partnera.mislim da u ovakvim slucajevima ,kada je najveca sreca u zivotu u pitanju,cilj opravdava sredstvo,pa pokusajte,zasto da ne!

SVIMA ZELIM MNOGO USPEHA I LEPIH BEBA ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam pokusacu sa ovim sa tenperaturom i javljam vam rezultat.....

ZELIM VAM MNOGO USPEHA! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame ;)

Imam 22 godine, moj partner sa kojim se zabavljam ima 26 godina. Znam da sam mlada, ali ja zelim bebu :rolleyes: Kada imamo seksualne odnose, moj partner veoma pazi <_< a ja tako zelim da on omane :D On je tip muskarca koji ceka da se sve kockice sloze, pa onda porodica. Mene to veoma nervira, a ja necu da ga pritiskam. Ne znam sta da preduzmem da bih dobili bebicu ? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame ;)

Imam 22 godine, moj partner sa kojim se zabavljam ima 26 godina. Znam da sam mlada, ali ja zelim bebu :rolleyes: Kada imamo seksualne odnose, moj partner veoma pazi <_< a ja tako zelim da on omane :D On je tip muskarca koji ceka da se sve kockice sloze, pa onda porodica. Mene to veoma nervira, a ja necu da ga pritiskam. Ne znam sta da preduzmem da bih dobili bebicu ? :wub:

BEBU TREBATE OBOJE DA ZELITE,pa nemoj nista raditi ``na kvarno``,vec lepo o tome porazgovarajte.STO se godina tice,nema tu ``pravih``,kad se osetis spremnom i to zaista zelis,TO je pravo vreme.ZELIM TI PUNO SRECE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BEBU TREBATE OBOJE DA ZELITE,pa nemoj nista raditi ``na kvarno``,vec lepo o tome porazgovarajte.STO se godina tice,nema tu ``pravih``,kad se osetis spremnom i to zaista zelis,TO je pravo vreme.ZELIM TI PUNO SRECE!

Hvala !!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima!

Jasmina NS, čestitam na želji da postaneš buduća mama! Ah, to je baš jaka i lepa želja, a ja je osećam relativno od skoro /čekala sam da se sve kockice slože, ha,ha!/

Želja je za svaku pohvalu, ali način ostvarenja NIJE!

Pridružujem se Bokicinoj Mikici i dodatno: savetujem ti da dobro razmisliš i da sve odvagaš pre nego što jednostrano doneseš tako važnu životnu odluku da zatrudniš bez znanja partnera.

Ne želim da slutim na najgore, ali nikako ne bi volela da postaneš samohrana majka. Nisi napisala koliko ste dugo zajedno /mislim i da je to bitno/, ali bez obzira, verujem da partnera ne poznaješ onoliko koliko bi trebalo, kada želiš da ga tako "iskoristiš".

Za početak, probaj da otvoreno razgovaraš sa partnerom i da pronađeš razloge za odlaganje začeća, i da ih onda racionalno eliminišeš.

Dok tvoj muškarac "ne odraste" iskoristi vreme da uložiš u sebe najbolje što možeš: dodatno se obrazuj, završi kurseve kompjutera i stranih jezika. Time ćeš i ti da "rasteš" i u svojim i u partnerovim očima, a ako ga "prerasteš" tj. ako i dalje "nije spreman" lepo nađi nekoga ko je spreman, i ko bi jedva čekao decu sa tobom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima!

Jasmina NS, čestitam na želji da postaneš buduća mama! Ah, to je baš jaka i lepa želja, a ja je osećam relativno od skoro /čekala sam da se sve kockice slože, ha,ha!/

Želja je za svaku pohvalu, ali način ostvarenja NIJE!

Pridružujem se Bokicinoj Mikici i dodatno: savetujem ti da dobro razmisliš i da sve odvagaš pre nego što jednostrano doneseš tako važnu životnu odluku da zatrudniš bez znanja partnera.

Ne želim da slutim na najgore, ali nikako ne bi volela da postaneš samohrana majka. Nisi napisala koliko ste dugo zajedno /mislim i da je to bitno/, ali bez obzira, verujem da partnera ne poznaješ onoliko koliko bi trebalo, kada želiš da ga tako "iskoristiš".

Za početak, probaj da otvoreno razgovaraš sa partnerom i da pronađeš razloge za odlaganje začeća, i da ih onda racionalno eliminišeš.

Dok tvoj muškarac "ne odraste" iskoristi vreme da uložiš u sebe najbolje što možeš: dodatno se obrazuj, završi kurseve kompjutera i stranih jezika. Time ćeš i ti da "rasteš" i u svojim i u partnerovim očima, a ako ga "prerasteš" tj. ako i dalje "nije spreman" lepo nađi nekoga ko je spreman, i ko bi jedva čekao decu sa tobom!

Mi smo zajedno 4 godine i mi o tome pricamo, ne zelim da ga iskoristim ili da zatrudnim da on to ne zna, tj da ja petljam njemu iza ledja kako se kaze. I on zeli bebu, samo sto misli da je rano, a ja mislim da za to nikada nije rano !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da, ponekad mi se cini da muskarcima uvijek treba malo vise podsticaja... Ne znam da li to ima veze i sa majcinskim osjecajem koji se kod zena moze razviti i samo gledajuci tudju djecu, ali muskarac svoj "ocinski osjecaj" stice tek sa rodjenjem djeteta.

Sigurno ima i izuzetaka, ali puno sam citala o tome, i mislim da je ta tvrdnja tacna.

Ja sam pozeljela bebicu kada je moj brat dobio svoje prvo dijete, pa sam gledajuci malu Milicu, zamisljala kako drzim svoju bebu... A mm.... nekada se pitam da li zaista ima osjecaj da ce za par mjeseci postati otac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

One koje misle da su predugo cekale da zatrudne, mogu da odu kod ginekologa na folikulometriju i da tacno utvrde plodne dane. Ja sam tako ostala u drugom stanju u roku od 2 meseca.

Nista nisam menjala u ishrani, nisam pila Folnak pre trudnoce, pusila sam i pila alkohol.(uzivala u zivotu maksimalno! ;) Ako ste zdrave, ovo je metoda koja daje rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Imam sa vama da podelim fantastične vesti! Drage moje, juče ujutru sam videla drugu crticu, pa su moje pretpostavke da sam trudna potvrđene! Presrećna sam! Hvala Bogu! NE UMEM REČIMA DA OPIŠEM KOLIKO SAM UZBUĐENA! MM je presrećan što će postati tata!

Drage buduće mame, konačno se učlanjujem u vaš klub! Cmok svima, i još jednom hvala na svakoj podršci! Pozz

IgAnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Imam sa vama da podelim fantastične vesti! Drage moje, juče ujutru sam videla drugu crticu, pa su moje pretpostavke da sam trudna potvrđene! Presrećna sam! Hvala Bogu! NE UMEM REČIMA DA OPIŠEM KOLIKO SAM UZBUĐENA! MM je presrećan što će postati tata!

Drage buduće mame, konačno se učlanjujem u vaš klub! Cmok svima, i još jednom hvala na svakoj podršci! Pozz

CESTITAM OD SRCA!UZIVAJTE!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS-,,mackice`` DOBRODOSLA U KLUB :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Imam sa vama da podelim fantastične vesti! Drage moje, juče ujutru sam videla drugu crticu, pa su moje pretpostavke da sam trudna potvrđene! Presrećna sam! Hvala Bogu! NE UMEM REČIMA DA OPIŠEM KOLIKO SAM UZBUĐENA! MM je presrećan što će postati tata!

Drage buduće mame, konačno se učlanjujem u vaš klub! Cmok svima, i još jednom hvala na svakoj podršci! Pozz

Cestitam draga,uzivaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, drage moje! Danas sam imala ceo dan da saberem misli i da pokušam da poverujem u ovako veliku sreću! Ne znam kako je dobiti sedmicu na lotou, ali sigurno se ne može ni prineti ovom osećaju! Odmah sam počela da čitam i planiram koje, gde i kada radim analize i preglede, pa da razmišljam kako, kada i kome sve saopštiti radosne vesti, i kako će se kolege "oduševiti" što odlazim a ionako smo bili svi pretrpani poslom... jednom reči uzbuđena sam i svesnija odgovornosti i obaveza koje me čekaju!

Cmok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Imam sa vama da podelim fantastične vesti! Drage moje, juče ujutru sam videla drugu crticu, pa su moje pretpostavke da sam trudna potvrđene! Presrećna sam! Hvala Bogu! NE UMEM REČIMA DA OPIŠEM KOLIKO SAM UZBUĐENA! MM je presrećan što će postati tata!

Drage buduće mame, konačno se učlanjujem u vaš klub! Cmok svima, i još jednom hvala na svakoj podršci! Pozz

Dobrodosla! Cestitamo ti od srca! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мој случај је да сам пила чај од мацине траве, пила сам због упале мокраћних канала мјесец дана, али ето...догодио се Филип, али и упала је ријешена. Не знам да ли је чај то све убрзао...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Imam sa vama da podelim fantastične vesti! Drage moje, juče ujutru sam videla drugu crticu, pa su moje pretpostavke da sam trudna potvrđene! Presrećna sam! Hvala Bogu! NE UMEM REČIMA DA OPIŠEM KOLIKO SAM UZBUĐENA! MM je presrećan što će postati tata!

Drage buduće mame, konačno se učlanjujem u vaš klub! Cmok svima, i još jednom hvala na svakoj podršci! Pozz

MAČKICE, ČESTITAM I DOBRO NAM DOŠLA! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, drage moje! Danas sam imala ceo dan da saberem misli i da pokušam da poverujem u ovako veliku sreću! Ne znam kako je dobiti sedmicu na lotou, ali sigurno se ne može ni prineti ovom osećaju! Odmah sam počela da čitam i planiram koje, gde i kada radim analize i preglede, pa da razmišljam kako, kada i kome sve saopštiti radosne vesti, i kako će se kolege "oduševiti" što odlazim a ionako smo bili svi pretrpani poslom... jednom reči uzbuđena sam i svesnija odgovornosti i obaveza koje me čekaju!

Cmok!

cestitam :) i uzivaj u trudnoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema tu neke specijalne pripreme..ako su oba partnera zdrava, pitanje je samo kvaliteta života..dakle kvalitetna ishrana, što manje nikotina i alkohola..i što više optimizma :rolleyes:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takodje folnu pocela da pijem 2-3 meseca pre zaceca,prestala sam da pusim proslog leta.Ja sam ,izgleda, poprilicno sretna jer samo ostali trudni ODMAH,bukvalno,prvi mesec pokusaja! :lol: nisam nesto posebno korigovala ishranu,jer se svakako trudim da se hranim raznovrsno.Ginekosloke preglede uvek obavljam rutinski,tako da sa tog aspekta nije bilo sta da se posebno radi.Mesecnice su mi uvek bile uredne,pa smo znali kad treba poceti sa ``projektom`` :lol: Zajedno smo vec 6,5 godina,uskoro ce nam prva godisnjica braka i 13. nedelja nase bebe :lol:

JOS JEDAN PREDLOG ZA ONE KOJI POKUSAVAJU DA ZATRUDNE,NE ZNAM DA LI JE TO NAMA POMOGLO(kao sto rekoh,odmah smo ostali trudni),ali vi probajte.

na nasme trzistu su se pojavili preparati koji sadrze biljku MAKU,poreklom iz juzne amerike(Peru).Ima razlicitih proizvodjaca i razlicitih naziva.I muz i ja smo to pili,po jednu kaspulu na dan.MOGU DA POOTVRDIM DA MI JE DELOVALA NA UBLAZAVANJE PMS-A I BOLOVA KOD MESECNICE,inace,vazi i za afrodiyijak,ali je izuzetna i za plodnost kod oba partnera.mislim da u ovakvim slucajevima ,kada je najveca sreca u zivotu u pitanju,cilj opravdava sredstvo,pa pokusajte,zasto da ne!

SVIMA ZELIM MNOGO USPEHA I LEPIH BEBA ;)

Draga,

Da li bi mi rekla koji je to proizvod, ili bar gde da ga kupim?

Ja sam iz Sapca.

Znam da mozda ne sme da se reklamira, ali te molim za bar neki nagovestaj.

Hvala ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.