Kako se na najbolji način pripremiti za trudnoću

odgovora

Objavljeno

ne bi trebala da ih imas,ali ako imas mucnine-odmah prestani da pijes folnak!

cula sam da je nekom bilo muka i od mamavit-a.da li si i ranije nesto pila?

mozda je najbolje da se konsultujes sa apotekarkom ili da odes kod tvog ginekologa.

Nisam pila nista drugo, folnak mi je ginekolog preporucio. Hvala na savetu :rolleyes: , u svakom slucaju cu ponovo posetiti ginekologa, jer su i meni bile cudne ove mucnine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovde nova,ali zelim isto reci da pokusavamo tri meseca da zatrudnim i nista.Porodila sam se novembra meseca i posle 3 dana nam je umrla cerkica greskom lekara......... :(:(:( Od pre tri meseca pokusavamo ponovo ali nista,plasim se da nije od stresa ili straha,ciklus mi je pomeren na 32 dana.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovde nova,ali zelim isto reci da pokusavamo tri meseca da zatrudnim i nista.Porodila sam se novembra meseca i posle 3 dana nam je umrla cerkica greskom lekara......... :(:(:( Od pre tri meseca pokusavamo ponovo ali nista,plasim se da nije od stresa ili straha,ciklus mi je pomeren na 32 dana.... :(

Mislim da je ne samo tvoje telo već i mozak doživeo šok i da je još uvek pod stresom a svi dobro znamo da je stres, na prvom mestu, neprijatelj začeća. Daj sebi vremena da se malo oporaviš i da polako nastaviš dalje. Možda čak i da nađete jednog zajedničko psihoterapeuta (tm i ti) da ovaj period prebrodite što pre uz zajedničke snage. Samo strpljenje i doćiće ona prava i samo vaša beba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek stigoh i vec imam jedno pitanjce :)

Mi smo tek poceli da pokusavamo i sve je to ok za sada. Ali, posto sam ja po prirodi i paranoicna ne samo dzangrizava brine me to sto ja nisam prelezala boginje, ni ovcije, ni rubeole, jednostavno nisam mogla da ih dobijem i pored svih pokusaja :)

Da li je neko u istoj situaciji, i jel bila frka? Meni jeste... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se za prvu trudnoću nismo pripremali uopšte i zatrudnela sam posle prvog nezaštićenog odnosa.Nažalost izgubili smo bebe. Zatim smo pola godine bili bez odnosa,nakon toga od kad smo počeli još uvek ništa evo pola godine,al mi je na pitanje dal trebam nešto da pijem il da radim neke analize pre novih pokušaja, ginekolog mi je rekla samo da zatrudnim... Pa čak mi ni za folnu kiselinu nije ništa rekla, u prvoj trudnoći sam je pila od kad sam saznala da sam trudna (5.nedelja) pa sve do 12.nedelje,a nakon toga mamavit. Sad ne znam dal da uzmem nešto na svoju ruku da pijem? Inače,ne pušimo i ne pijemo ni muž ni ja,a i gazirano samo on ponekad uzme. Jedino što nam smeta sigurno to je stres nerviranje u kući,ne među nama nego oko nas...al valjda ćemo i to prevazići... pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko ste odlučili da ostanete u drugom stanju, promena navika u ishrani jedna je od veoma bitnih faktora koji utiču na zdravlje vašeg deteta. Imajte na umu da hrana koju unosite može bitno uticati na vašu mogućnost da ostanete u drugom stanju – i na dobar i na loš način.

Na koji način ste se vi pripremali za trudnoću, da li ste pili neke vitamine, koliko ste brinuli o ishrani?

Meni je doktorka, kada sam joj rekla da zelim da zatrudnim rekla da uzimam folnu kiselinu i vitamin E. I onda mi je ona rekla da mogu da kupim Femibion 1, da je to nesto novo i da sadrzi sve sto je potrebno da se pripremim za trudnocu. Rekla je da to pijem tri meseca, pa ako nista ne bude, ponovo na kontrolu. Medjutim, posle jedne i po ispijene kutije ja sam zatrudnela. :) Pre toga sam godinu dana pokusavala da zatrudnim. Slucajnost ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radimo oko godinu dana na bebi mozda i malo vise, nije mi redovna menstruacija pa ne znam da li su mi bas uvek plodni dani kad mi pise u kalendaru koji sam instalirala na telefonu pa me zanima da li mogu obicnim ginekoloskim pregledom da utvrdim da sam trudna? I da li da pijem neke lekove za trudnocu ili samo da cekam da se desi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako radite vise od godinu dana, trebalo bi da se javite lekaru. Trudnoca se ne utvrdjuje ginekoloskim pregledom nego iz krvi ili ultrazvukom. S tim sto ultrazvuk ne vidi bas ranu trudnocu, to se ipak najbolje vidi iz krvi. Ne postoje lekovi za trudnocu, ali postoje lekovi koji mogu resiti neki problem koji mozda imate cim do trudnoce ne dolazi tako dugo. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sto ti je Mardz gore napisala, samo bih jos dodala da nikakav kalendar na telefonu ti ne moze reci kada su ti plodni dani, to je indivudualno i koriscenje trakica za ovulaciju ti tu moze pomoci.

Ono sto bi mogla da pijes jeste folna (ne moze da skodi) i da se zdravo hranis, ubacis neke aktivnosti. 

A kod lekara obavezno i srecno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li kad vadim krv treba da naglasim zbog cega vadim ili mogu odmah da vide da sam trudna i ako ne trazim da zbog toga vadim? Sad malo glupo pitanje ali me zanima ako se obrisem odmah nakon odnosa koji smo imali da li je i to problem i ako odem u wc nakon toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beta hcg je test iz krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada vadis krv iz razloga da saznas da li si trudna,vadis betu hcg. Na osnovu rezultata bete,vidis da li si trudna.

Meni je ginekolog preko uzv video trudnocu na 11dana kasnjenja. Tri dana kasnije i srcanu radnju. 

Tokom planiranja trudnoce mozes da pijes folnu kiselinu koja se i preporucuje tokom planiranja trudnoce.

Idi kod lekara neka itvrdite zasto jos nisi trudna...proverite spermogram,stitnu,secer,ali svakako ce vam lekar reci sta da.peoverite... ukoliko nesto treba da se leci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! :) Nisam znala u kojoj temi da postavim ovo pitanje... nadam se da nije problem :/ Da li moze neko da mi preporuci dobrog ginekologa u Zmaj Ognjena Vuka, Novi Sad? Hvala unapred! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav.

Dugo me nije bilo na forumu.

Nadam se da na pravom mestu postavljam pitanje.

Naime, imam 32god.

Rodila sam cerkicu u 29.godini. Nisam se posebno pripremala za tu trudnocu, nisam zivela ni narocito nezdravo a ni potpuno zdravo - znalo se i izaci i popiti, i probdeti noc, ali i redovno trenirati, paziti na ishranu... Zatrudnela u roku od 2 meesca. Trudnoca savrsena, bebica savrsena, sve u najboljem redu.

Sada mm i ja mislimo da je vreme za drugo. Medjutim, nacin zivota mi se dosta pogorsao, i vodim silom prilika u poslednjih 6 meseci (usled spoljnih faktora koji su sada konacno uklonjeni) jako neuredan zivot, nedostatak sna, odredjeni jaci lek, propusila, dodala kg... od pocetka meseca sam se uzela u pamet i jednu po jednu negativu eliminisem, kako bih imala i normalan i zdrav zivot, i zdravu trudnocu i bebicu.

Zanima me sledece: koliko je vremenski potrebno organizmu (zdravom, bez IR, hormonskih disbalansa, ma bilo kakvih smetnji) da se zdravom ishranom, fizickom aktivnoscu, normalnim zivotnim ritmom "procisti" odnosno koliko je pametno cekati sa pokusajima da se zatrudni? Ne bih cekala ni previse ali ni nedovoljno???

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.