Dečiji biseri

odgovora

Objavljeno

A da, oni u tom uzrastu ne mogu da shvate drugacije nego vrlo konkretno i bukvalno. Mi smo vec pricali o smrti,   mozda je zato iskulirala taj deo oko ubijanja. Ja sam izbegavala to objasnjenje o nebu, jednostavno sam rekla da neko ko je umro vise ne postoji. Mada je insistirala da joj kazem gde je sad taj neko, nisam htela da pominjem nebo i vremenom je usvojila to da kad neko umre vise ne postoji i gotovo. 

Jbg, to je bas kompleksno pitanje, nije lako dati dobar odgovor, jos je on tebe video kako places pa ga je to dodatno uznemirilo i dalo tezinu tvom odgovoru. Mislim da nisi uprskala, u smislu da on sad pati zbog toga. On jos uvek ne kapira da je to ireverzibilno i trajno stanje. I to ga štiti,kada jednom bude u stanju da shvati sta to zapravo znaci imace i mnogo vise kapaciteta da to podnese. 

Kate Kapetanica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, zaboravih... Nisam ni ja za to da se laze, njeno poverenje mi je previse vazno da bi se tako igrala sa tim. Jbg, sve je to zivot i saznace pre ili kasnije. 

Ne planiram da ponovo potezem tu temu, kontam da ako joj je objasnjenje bilo zadovoljavajuce da prosto nece vise pominjati a ako ponovo pita, jbg, pokusacu da pronadjem neki drugi nacin da objasnim a da ne slažem. 

Uzas, totalno sam OT, pisem o ovim uzasima na najlepšoj temi na forumu. Obustavljam dalju pricu...Sorry

Kate Kapetanica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si potpuno. Nadam se da neće zameriti.

Brisacu sve, nije problem ako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ništa od toga ne shvatam da bi ih moglo potresti kao što mi to zamišljamo.Deca daleko bolje sve to prihvataju nego mi odrasli.Kada sam čitala knjigu emocionalna inteligencija dobro se sjećam jednog djela gdje pisac opisuje kako se djeca izbore sa ratom a kako odrasli.Djeca se zadugo poslije nekog nemilog dogadjaja brane mehanizmom kojim sve to opet prolaze kroz igru.Npr djeca se igraju igara rata.Možda se ne sjećate ali ja se baš sjećam tih igara.Mislim da su moji roditelji daleko gore prošli brinući za nas i egzistenciju u takvom periodu nego što smo mi.Djeca daleko bolje filtriraju sve.

Oni ne shvataju ozbiljnost nečega u mjeri u kojoj mi to shvatamo.Njima je sve samo igra.

Nice, kaficica, mama maza i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisi ti kriva, ja sam zapocela i potpuno sam zaboravila na kojoj temi pisem. Valjda niko nece zameriti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sad cu otvoriti temu, pa moze Admin tamo da prebaci ove postove. Mislim da je korisno i zanimljivo. Samo se nadam da ne dupliram temu, po sto ne znam kako da je trazim. Ako dupliram neka admini obrisu.

Izmenjeno od strane In-Greed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

V: V, ja te volim. 

V: I ja te volim. (Hteo je da kaže- i ja volim tebe :lol: ).

Ja na to: A volim i tatu. (Očekujući da će da odgovori da i on voli tatu).

V: A ja volim mamu. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broj 1:

Šetamo se nas četvoro večeras po Knezu...

Kažem ja mužu: Jao vidi, naš A. (ljubi ga majka :babymommy:) se već okreće za devojčicama.. a ćerka na to: Nemate pojma, gleda samo one koje nose lizalicu :D:D... (inače Knez pun onih tezgi sa lizalicama, leciderskim srcima i sl)...

 

Broj 2:

Kaže A. (inače uskoro 5) danas: Ja znam kako se piše pismo Deda Mrazu. Napišeš pismo šta želiš iz Deksika, onda staviš u kornet (:huh:) i pošalješ... I budeš dobar...

Kad samo pomislim na sve moje strahove oko njegovog govora... sad stvarno nadoknađuje propušteno u prve tri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obecala ja I.da ce dobiti lizalo ako mi dozvoli da joj fino osijecem nokte(sa njom je uvijek bio rat za te nokte <_<). I tako ja pocela, a ona mi oborila glavu na ledja i umirila se.

Ja:"Volis li ti svoju mamu?"

I.:"Volim."

Ja:"A stoooooo?"

I.:"Zato sto ces mi dati lizalo." (Auch <_<:()

Ja:"Samo zato! Znaci bez lizala me ne volis?!"

I."Volim i bez lizala, ti si moja najbolja mama na cijelom svijetu i ja te uvijek volim."

:wub::wub::wub:

Meni su suze krenule :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm se igra sa Sarom, i kljuca od umora, sklapaju mu se oci...

Kaze Sara - Pa ti spavas?? Ne smes to da radis! Moras ceeeeo dan biti budan. Da vise to nikad nisi uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili nam skoro neki gosti, a moja S iz cista mira poce da prIca: Znate, nocu moj tata ustaje da jede. Cuje se samo krc gric mljac. Mama ga uvek uhvati zato sto ujutru nadje mrvice od plazme. Ili ako mama spremi tortu nadje tanjir od torte. A nekada posto pojede sta je hteo kad zaspi curi mu cokoladna bala na jastuk. :P:lol:  Sou program sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A. i ja isle do akse na nbg-u juce, autobusom, of kors. U povratku u basu, sela pored neke zene, a ona drema. Kaze "mama, ova teta doktorka i leci kolena" :D

zasmejala je okolinu :D

(inace imamo knjigu sa zanimanjima, prva i jedina za koga se zalepila je dr, u knjizi ilustracija kako dr lepi flaster klincu na koleno)

Nice, paper_moon, Hellen i 10 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idemo danas A i ja i pored ceste neko bacio casu od jogurta. Pita on: 

"Ko je bacio ovde čašu od jogurta?"

"Ne znam, neko je bacio, nisam videla ko". 

"A zasto?" 

"Zato sto je nekulturan, smeće se ne baca u prirodu vec u kantu za smeće". 

Idemo malo napred, tamo neka flasa.

"Mama vidi, i čiko koji je bacio ovu flašu je nekul...,   netul.....blesav". 

:D 

Smey, Enika, majat i 13 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

persa je ovih dana izvodila bijesne gliste,pa za kaznu tjedan dana nema slatkiša i kolača...

prvi dan-kriza:MAMAMAMMAMAAAA,MOOOOOLIM TE,PLIIIIIIZIM TE,DAAAAJ MI BOMBONČIĆ,SAMO JEDAN....

jok...

<_< PA DOBRO....BAŠ MI I NE TREBA ZAPRAVO,DA ZNAŠ -_-

drugi dan stoje keksi u djeli,a kolači na stolu....s jednog keksa otpala oblatna,a jedan kolač veći od ostalih....

MAMAAAA....JA TEBE JAAAAAKO VOLIM :wub:

i ja tebe....

AMA MAMAAA.GLE OVO :o NEKI SE KEKS RASPAO,PA POKVARIT ĆE SE DRUGI OD NJEGA....NAJBOLJE DA GA NETKO POJEDE  :D

ok,tata će....i smaže mm kleti keks....

<_< persa frkne nosom,pa se obrecne na kolače:A ŠTA S OVIM DEBELIM KOLAČEM,GLE KAKO NA TACNI IZGLEDA KRAJ OVIH TANKIH.....A ŠTA S NJIM?NEĆE SE VALJDA TATA I S NJIM MUČITI ,ETO DA MU JA MOŽDA POMOGNEM B)

ne treba,veli mm mljackajuć...

I SAD JA U KAZNI,A ON MLJACKA :rolleyes:....EEEE,AKO TE MAMA UHVATI,BOME ĆEŠ I TI U KAZNU TAKO NEPRISTOJAN -_-,zaključi persa i ode u svoju sobu....

Drina, Sanja 79, *Sole* i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi nasu kaznjavamo nedavanjem slatkisa, ali kad je ona u toj kazni kao da smo i mi.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma meni nije problem da ona pojede slatko,nek jede.....al kad mi ručak,voće i sve ostalo pogleda,odgurne i počne se kreveljiti za čokoladom,prebrojavati koliko je keksa ostalo u zdjelici i baki i nama govoriti da ih ne pojedemo NJOJ,e onda gotovo....
tu nema pregovora,basta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veceras dok sam trazila nesto u korpici gde drzim sve i svasta naidjem na narukvicu iz porodilista.Nenad uzme narukvicu i vice Mama,sta to?Sta to?

Ja kazem,a to kad si se ti rodio mama je dobila.

To torta mama,tortu dobila?:D

 

Hellen, Drina, Smey i 10 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cerka je tatina mezimica i sve joj dopusta,legne pored njega tata mazi mi nogu,mazi ruku pa ledja i tako ga zeki u krug,on je mazio i zaspao,tata budi se ne smes da spavas mazi me,i videla da ne reaguje prisla i udarila mu samar i to dobar,on je pogledao ona mu kaze,probudila sam te,sada znam kako da te probudim,dok me mazis nema spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

persa crta elsu i annu....brzinski zdrljala,ja velim popuni podlogu malo...

JOK,persida će,ONE STOJE NA SNIJEGU -_-

pa nacrtaj koju pahulju bar....

:rolleyes: AJD DOBRO....i nadrlja pahulje veličine krumpira,a oblika petardom češljane metle...

ama :huh: kakve su to velike pahulje,pitam ja,a jesi ih zbrzala....

PA ŠTA HOĆEŠ,KAD BRZO PADAJU -_-,zaključi persa i ode svojim poslom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.