Dečiji biseri

odgovora

Objavljeno

Pametna deca,to na mame najvjerovatnije :wub:

Probudio se O jutros i ko iz topa meni : gdje si maco,sta radis,kako je?onda smjesak i poljubac.Pogadajte?Ucio ga tata,ima neki klip na jutjub majmun koji govori ovo i on to prvo mami jutros rekao :D maca no sta :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bog zna kako smesno, ali zanimljivo pitanje na koje nemam odgovor :D

Setamo malo Sara i ja i ide neki deda, klasican penzoski stav, ruke iza ledja drzi - pita Sara onako glasno - mama, zasto je ovaj deka sakrio ruke? Pocela sam da se smejem..rekoh ne znam, lakse mu tako da hoda..

Mejja, Drina, paper_moon i 12 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trci K. po kuci,udari se u krevet i vikne :"Izvini!"

Rekoh :"Sine,nema potrebe da mi se izvinjavas kada se udaris",a ona ce :"Izvinila sam se krevetu".^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Starija cerka videla njenu sliku kad se tek rodila i govori:" Mama, vidi kako sam bila ruzna!" :lol::lol:

Pre dva dana videla mi mokru kosu pa iz toga: " Mama, kosa ti je grozna, a grozna je i A kosa( mladja sestra njena), iz toga se javlja mladja cerkica " A kosa nije glozna ".:lol:

Starija veceras: "Mene je moja tetka vodila kod šišarke", misleći na frizerku, povezalo dete sa šiškama.:lol:

paper_moon, Enika, Drina i 14 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A: "Mama, daj mi kostim vile da obučem."
Ja: "U kesi je u plakaru, mnogo visoko, sačekaćemo tatu da dođe s posla da dohvati, on je visok."

par sati kasnije, mm došao

A: "Tata, daj mi kostim vile, mama je rekla da ona ne može da dohvati, ali ti si debeli pa možeš!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AHAHAHA, Anka! :D :lol:

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko daleko mogu da se sjetim moj je dedo hodao sa rukama iza ledja, a dok sam bila mala i setkala se njivama sa njim sam isto hodala kao i on. Dedina cura :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neki dan idemo u trgovinu,ja spremna,a persa nit umivena nit obuvena....

napenalila kupiti neku kroasanu chipicao sa minions sličicom i u svemu tome bitno je bilo pokupiti novce iz kasice,a musava može biti...
velim ja vozi prat zube i lice,ne idem s tobom takvom..umiljava se persa:ALI MAMA,JA TEBE VOLIM :wub:

reko' aham,i ja tebe,ali i alje se trebaš oprati...kad ona meni sva uvrijeđena i povrijeđena odbrusi:
MAMA -_-....LJUBAV SE LJUBAVLJU VRAĆA,ZNAŠ? :rolleyes:

pukla sam od smijeha :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj moja se jutros nekako doteturala do dnevnog boravka i legla na pod. Pa, rekoh, sto si legla tu na pod? Kaze, pa moram da se odmorim :huh:

Ja:"Od cega, sunce mamino?"

I.:"Pa od spavanja." :huh:

Blesa blesava :D

Smey, Mejja, andisam i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda jednog ljepog dana

dodje mama nasmejana

pljavo iz poljodiljista kao da to nije nista,

to kaza to kaza pa ga smaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A. je jela čorbu u koju sam joj sipnula malo jogurta. Dok je jela, čujem kako mi govori da meša taj jogurt da joj se zabeli ravnomerno čorba i na kraju me zove da vidim kako je pojela sve, da se pohvali. I kaže: "Bilo je ukusno! Zato što sam mešala, mešala, na sve strane moj Dragane!" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za vikend, bili smo kod babe i dede. Sin u jednom trenutku ode kod dede i kaže mu da mu je ključ od nekih vrata upao u WC šolju :) Deda se ubio tražeći ključ, a ovaj mali se smejao :D 

Posle mu je rekao da mu ništa nije upalo ali je hteo da se šali sa dedom :) 

MimaS, Ummu, Drina i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.. mešala, mešala, na sve strane moj Dragane!" :lol:

Divna devojcica <3

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Erica :wub:

evidentno, kod nas su aktuelne starogradske pesme, tako se uspavljujemo :) Moj tata ih zove međugradske pesme :lol: 

(dobro, tema je dečiji biseri, moj tata ima 73 godine a do sasvim skoro je i on bio nečije dete :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neki dan u trgovini kupujemo meso za ručak....
persa stoji kraj friza i vadi kadicu sa srdelama:JAOOOO,MAMAAAA,GLE KAKO SU LIJEPEEEEE :wub: AJDE DA IH KUPIMO.....

za ručak?hoćeš jesti?

MA KAKVI,GLE KAKO SE SJAJE,SREBRNE SU....ZA USPOMENU DA IH IMAMO....

ja već imam viziju "uspomene" u glavi....

mama,ajde da gledamo ribice....i čučimo onak čoporativno svi,obiteljski,pred ladicom zamrzivača i vadimo kadicu smrznutih srdela i sjetno mislimo:AHHH,KUPOVINA MESA ZA RUČAK....KAKVA DIVNA VREMENA....:lol:

otfikarim opciju ledenih memoara,krenem na dvonožne i četveronožne opcije,kadli viče persa odozdola,sa odjela peradi:MAMAAAAA,A DA KUPIMO PILE??i vadi neku kokošetinu od dobre 2-3 kile,uspuhala se....reko' vraćaj to,imam pun friz piletine,hoću nešto drugo....
i zabodem ja nos u mljeveno meso,kad opet persa:UUUUU,MAMAAAA,GLE KOL'KI BATAK!!!AJMO TOOOOO!!
dohvatila neku pureću toljagu,batačina ko da si dinosaura prikoljkio pa strpao u škrinju....

ma reko',to je preveliko...vratim se na mljeveno,tražim paketić,kadli tišina odjednom....meni čudno,al šutim,pa da vidim što će....
i odjednom PLONK!,zvuk probušenog vakum-najlona....ja se okrenem,a persa tutnula prst,rošta po rupi i pipka batak....

meni oči na federe,kosa u vis,rekoh ama što radiš?!?

MAH...SAD DA TI OBJASNIM -_-....KAD NEĆEŠ KUPIT,MORALA SAM PROBAT JEL BAR MEKAN,DA NIJE STARO MESO....DA SE NE RAZBOLI NETKO OD POKVARENOG,ZNAŠ B),zaključi mudrac ženski....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biser mog djeteta, izuzetno ogranicenog vokabulara.

Ja: D, pomazi svoju seku.

D: Ooo neeee!!! (rece on piskavim glasom i ode u suprotnu stranu)

Smey, Mejja, Strelac84 i 12 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao sad kad procitah ovo za meso... Danas u mesari tražim pileca ledja za supu a L me pita "mama, jel i meso ima ledja ili samo ljudi". :lol::huh:

Da li je moguce da ona mukica jos uvek ne zna odakle dolazi "meso". Ja ne znam kako da joj kazem :mellow:. Imala je i pre izjave tipa "ovo mi liči na nogicu" za batak ali sam mislila da je do sad vec ukapirala. Joj, stvarno cu morati da joj objasnim...

Ovo i nije neki biser ali me Iraela podseti pa sam morala da podelim sa vama...

anisoptera, Mejja, Smey i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biti će to zanimljiv razgovor, kada joj budeš objašnjavala. Podijeli reakciju kada dođe do razgovora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i meni Ingrid, zato i dalje ne zna. Objasnjavala sam i kako beba izlazi iz stomaka, i jos svasta nesto ali ovo bas izbegavam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veceras L slaže slagalicu i peva "Zelim da pronadjem princa ili bar nekog lepog klinca" :o:lol:

Inace, nisam joj objasnjavala odakle "dolazi" meso ali jos gore, morala sam da objasnjavam sta je rat :(

Girasole, Nice, Anchi82 i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhuhuh

Kako je prošlo? 

Ja sam se već spetljala oko zlih ljudi i rata kad su se ona deca utopila u S.Moru letos, video me N da plačem, pa sam morala da mu objasnim. E ne da sam to uprskala, negoooo...bas bas. I što je najgore, sve je zapamtio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto mislis da si uprskala, kako je reagovao? 

Pa zatekla me, nisam ocekivala to pitanje pred spavanje. Nista, rekla sam joj da je rat kada se ljudi bore oko teritorije, pa sam objasnjavala sta je teritorija i dvoumila sam se ali sam joj na kraju ipak rekla da ljudi tada ubijaju jedni druge :(, i da je to strasno i tuzno i da to rade neki loši ljudi. Nije se potresla, vise se zbunila, ne znam kako je to u svojoj glavi obradila, brzo smo promenile temu, nije vise zapitkivala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma standardno sam se zeznula-umrli su sad na nebu. Ne znam šta sam očekivala od trogodisnjaka, prosto previše je mali za taj pojam, a nikad me nije video da plačem, pa se baš uznemirio, a ja ne slagah. Nikad ga nisam slagala, možda sam trebala, nemam pojma. I sad ima razne ideje-kad god vidi crkvu, seti se da smo išli da palimo sveće deci koja su na nebu, pa da zovemo vatrogasce sa merdevinama, pa da dodju avionom itd itd.Propast.

Isto mislim kao i ti-ko zna šta mu je u glavi, a ne nacinje mi se ta tema ponovo, baš je mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.