Dečiji biseri

odgovora

Objavljeno

Sad sam videla da imamo novog clana Pedagog, pa se setih neceg. Kada je moja sestra trebala da krene u prvi razred isla je na razgovor sa pedagogom. Izmedju ostalog, postavio joj je pitanje: Sta bi izbacila Svecu, Sijalicu ili Sunce. (ja sva srecna odgovorila svecu, onako u sebi ?!), a ona cuti i kaze Sunce. E sad, pravi odgovor i jeste Sunce jer je prirodno. Pita nju pedagog a zasto? (jer ne moguce da dete od 6 god razlikuje prirodno i vestacko), kad kaze ona Pa sunce ne mozes da ugasis!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm-ova sestricina(3,5god),bila kod nas na 2 dana i posle kupanja kaze:"ujna,ujna,a ja hocu opet da dodjem kod vas sutra pre neki dan" :)

Hahahha, setih se Strumfova i pitanja na sudu: Sta si radio vece pred jutro doticnog dana??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahaa strumfovi :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj nećak Luka(7 godina):

Luka: Mama smijem li ići u kockarnicu(automati i sl)?

Mama: Možeš jednom, ali ćeš dobiti batina ako saznam da si bio.

Luka: Eto vidiš keka, dala mi je dopuštenje da mogu jednom.

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 6-7 meseci:

- Mama, jel ti imas bebu u stomaku?

- Ne Sofili, nemam... :unsure:

- A, onda znaci da je samo veliki, kao moj!

Pre par dana:

- Jao mama sto ti je velika guza! (ja se nagnula da pred njom nesto pokupim)

E da mi nije bilo toliko smesno jer je dete u pitanju bila bih verovatno :angry:<_< i mozda u oba slucaja krenula vec istog trena sa strogom dijetom!!! :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neku nedelju ja se sagnula da podignem nesto a imala sam majcu sa dekolteom i mali mi bila velika ,i kad se sagnem vide mi se grudi , i kako sam se sagnula Aleksa je bio pored mene uhvati me za sisu i kaze "MAMA MENE BATA NJAM NJAMA !!!" U PREVODU "mama daj bati da jede" ,ja se iskida od smeha.. On me gleda belo ,ja mu kazem "bata vise ne jede kod mame"...On se okrenu i nastavi da se igra..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe... Jao secer mali... A svaka ti cast na odgovoru... Mene bi bas zatekao i zbunio... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako smo mi nase dete naucili nekim principima ,, biologije,,

pitanje..zasto je trava zelena?

..zbog hlorofila..

pit..a sta je to hlorofil?

supstanca koja daje biljci boju ,putem fotosinteze bla bla..

pit..a sta je to fotosinteza?

moj odg,idi pitaj tatu :lol: :lol:

Blizanac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako smo mi nase dete naucili nekim principima ,, biologije,,

pitanje..zasto je trava zelena?

..zbog hlorofila..

pit..a sta je to hlorofil?

supstanca koja daje biljci boju ,putem fotosinteze bla bla..

pit..a sta je to fotosinteza?

moj odg,idi pitaj tatu :lol: :lol:

:lol::lol: :lol: Mislim da cemo proci kao i vi,i mi dajemo sve samo "pametne" odgovore,sad si me bacila na razmisljanje da li su pametni odgovori zaista pametni... :unsure::lol: Nas mali zasad samo pita sta je to,nisu jos krenuli pitanja tip "a zasto ...?"

,kontam da ce tad biti mnooogo teze... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol: :lol: Mislim da cemo proci kao i vi,i mi dajemo sve samo "pametne" odgovore,sad si me bacila na razmisljanje da li su pametni odgovori zaista pametni... :unsure::lol: Nas mali zasad samo pita sta je to,nisu jos krenuli pitanja tip "a zasto ...?"

,kontam da ce tad biti mnooogo teze... :)

luuuudiloooooooo.. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odem ja juce kod devera i njegove zene na kafu.. Inace oni imaju sina 3god.i cerku 7.god.koji su bas zivahni.. ;) i pricamo mi malom kako sam trudna pa kako cu se poroditi i tako to i on hoce da vidi bebu.. I pokusam da mu objasnim kako je ona u stomaku i da se ne moze sada videti. I on ce meni na to''Pojela si malu bebu!!!''

Dusa mala, rastuzio se i nisam uspela do kraja da ga ubedim da je nisam pojela.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahaha e jesu sasavi :lol: :lol: :lol: kako li to izgleda u njihovim glavicama :)

tako je meni jedna nepoznata klinka kada sam bila trudna,bukvalno ovim recima "evo je opet ova sto je progutala celu lubenicu"

Blizanac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja još nemam svoju decu (očekujem prvo), ali sam beskrajno volela malog komšiju iz zgrade u kojoj sam živela dok se nisam udala i preselila. On je bio baš živahno dete i kad je imao 3 godine jednom prilikom dok smo svi sedeli i gledali TV on je vrteo metalni dinar po rukama. Odjednom - nema dinara kod Ognjena u rukama! Svi skočimo da tražimo novac, pa na kraju zaključimo da ga je progutao i počne frka i ludilo u kući, a Ognjen na sve to zabrinuto pita: A čije su to pare bile? :D
Blizanac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja još nemam svoju decu (očekujem prvo), ali sam beskrajno volela malog komšiju iz zgrade u kojoj sam živela dok se nisam udala i preselila. On je bio baš živahno dete i kad je imao 3 godine jednom prilikom dok smo svi sedeli i gledali TV on je vrteo metalni dinar po rukama. Odjednom - nema dinara kod Ognjena u rukama! Svi skočimo da tražimo novac, pa na kraju zaključimo da ga je progutao i počne frka i ludilo u kući, a Ognjen na sve to zabrinuto pita: A čije su to pare bile? :D

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sta bili posle??? su mu izvadili???? :blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja još nemam svoju decu (očekujem prvo), ali sam beskrajno volela malog komšiju iz zgrade u kojoj sam živela dok se nisam udala i preselila. On je bio baš živahno dete i kad je imao 3 godine jednom prilikom dok smo svi sedeli i gledali TV on je vrteo metalni dinar po rukama. Odjednom - nema dinara kod Ognjena u rukama! Svi skočimo da tražimo novac, pa na kraju zaključimo da ga je progutao i počne frka i ludilo u kući, a Ognjen na sve to zabrinuto pita: A čije su to pare bile? :D

:lol::lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj luka kad nesto zgresi pa hoce da mi se ucepi malo, dodje, zagrli me i kaze mi "SRECA MAMINA". je ja njemu govorim sreca mamina, pa misli da se tako svima tepa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj luka kad nesto zgresi pa hoce da mi se ucepi malo, dodje, zagrli me i kaze mi "SRECA MAMINA". je ja njemu govorim sreca mamina, pa misli da se tako svima tepa :)

I ajde kako da mu odoliš :rolleyes:......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koja TV, niti koja emisija, ali ovako ide:

(decu pred skolu pita voditelj)

- Jesi li se spremio za skolu?

- Jesam.

- Nabavio svu opremu?

- Da, da, sve sto je potrebno. Samo mi jos knjige fale :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe, kad pomenu tv i emisije na njemu. Kod nas se emituje emisija Kefalica. Mnogo je dobra, samo mi je zao sto nikako ne mogu da zapamtim termin a ni kanal ^_^ (biser)...

Elem, pitali decu u obdanistu kako se zovu ljudi koji zive u Srbiji. Jedan od simpaticnih odgovora je bio i " pa... u Srbiji zive teta Rada. Cika Steva. Teta Zorica, cika Pera, on zivi sa teta Zoricom..."

Decak ama nije ni najmanje progresio! Mali je definitivno kefalica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ajde kako da mu odoliš :rolleyes:......

nikako! :)

zato je mamin razmazenko! :)

a danas kaze "mama, jel to lepo da zatvoris lukinu noshu. batine i ides u zator" (zatvor) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi bili nedavno na malom vikend izletu.Dok smo se vozali u kolima Teo se nesto bas zamislio,gledao kroz prozor.Odjednom samo provali pokazujuci napolje: Trava trci! :lol:

Bili drugovi kod nas,a bas taj dan me je mali zapitkivao ko se kako zove,pa je naucio i da se tata od njihove 2drugarice zove Tamas.Dosli oni i ja ponosno pitam i Teodore,kako se zove njihov tatica?On gleda devojke kako se igraju sa njegovom frulom zvanom guguliza(po vuvuzeli) i razmisja... Ja da mu pomognem Ta... a on provali TaGULIZA! i od tad ga tako zove ... :blink::lol: Taguliza bacsi=cika Taguliza... :lol:

Eto,mi jos imamo samo takve provale... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po savetu Ane Nikolic prebacujem ovde :)

MOJ GENIJE !

Lea: "Pishka,pishka" Ja radim nesto,kazem joj da donese nosu i skine trenerku,dolazim

Kada sam dosla,ona stoji,trenerku nije skinula,rasirenih nogu,izmedju nosa,i pishki pravac u nosu!!!Mukica nije mogla da se istrpi...a nije htela da upiski sveze opran i cist tepih...

i onda me pogledala...ceka reakciju...ja u nedoumici jos...a ona pocela da tapse i "bravo,bravo" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da upisem nesto za Strahinju,nije nista rekao ,jos ne zna da prica ali je zato uradio.. :D

Skinem mu danas ja pidzamu i dam mu je u ruke i kazem mu " idi odnesi u sobu i satvi na krevet", on je uzme , i ode, i vidim ja da otisao u kupatilo ,sad se mislim ,prosli put isto tako sam uradila i on je stavio u korpu za ves-sigruno je i sad..Posle 5min odem da vidim gde je stavio i da je spakujem i stavim u sobu ,kad ha gledam ,nema je pidzama,slucajno pogledam MOJ SIN BACIO PIDZAMU U WC SOLJU-.... :rolleyes::rolleyes: Sreca mamina... Zato mi se onako smeskao ...

Dobro je da uvek imam rezervnu pidzamu pa ima sta da obuce. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da upisem nesto za Strahinju,nije nista rekao ,jos ne zna da prica ali je zato uradio.. :D

Skinem mu danas ja pidzamu i dam mu je u ruke i kazem mu " idi odnesi u sobu i satvi na krevet", on je uzme , i ode, i vidim ja da otisao u kupatilo ,sad se mislim ,prosli put isto tako sam uradila i on je stavio u korpu za ves-sigruno je i sad..Posle 5min odem da vidim gde je stavio i da je spakujem i stavim u sobu ,kad ha gledam ,nema je pidzama,slucajno pogledam MOJ SIN BACIO PIDZAMU U WC SOLJU-.... :rolleyes::rolleyes: Sreca mamina... Zato mi se onako smeskao ...

Dobro je da uvek imam rezervnu pidzamu pa ima sta da obuce. :D

:lol: Mali zafrkant, nikad ne znas sta te ceka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.