Преживела абортус своје мајке

odgovora

Objavljeno

@papagaj

ti pricas o veri, o dverima, o abortusu i sve sto si ovde pricao bilo je u stilu "ja rekoh i dusu spasih".

Kako te samo nije sramota???

Mnogo godina sam crkveni vernik i to o cemu ti pricas bi na povrsini moglo da pije vodu.

Ono sto nije u redu i sto ti ne vidis jer si slep kod ociju je NACIN na koji ti pricas.

Znas, hriscanstvo nije vera sile i necega sto se mora, svi kanoni koji su nastajali nastajali su u konkretnom dobu i odnosili se na konkretne stvari, ali hriscanski zivot se zasnivao na slobodi.

Хајте молим Вас, нађите где сам ја то писао о Богу и вери а везано за абортус?

цитирајте, или ми пошаљите линк.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je ovo opet ZP pod drugim imenom?????

Prvi post, pa na temi o abortusu :blink: :blink: :blink: ??!

Није златни папагај

али јесте чудно што је први пост баш овде ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Papagaju, jedno veliko izvini!

Sinoc sam pisala prilicno u dahu, kao kad mi padne roletna na oci, a to je obicno kad se pomene Vlada i njegovo delo.

U pravu si, ja sam samo videla da citiras Vladu Dimitrijevica i Dveri, a kad cujem ime ovog prvog nije mi dobro.

Zbog toga sam prilicno ostro i impulsivno odreagovala.

Ne volim ovu temu u globalu jer smo svi jako skloni da osudimo, da kazemo kako treba, sta je "dobro", ali kada se pomene konkretna osoba onda tajac.

Lako je iz fotelje nekom govoriti kako da zivi svoj zivot, ali mi necemo da nosimo taj krst, nas zivot ce ostati isti, dok ce neciji biti potpuno pretumban.

Protiv Vlade licno nemam nista, sta vise mislim da je bio genijalac kad se drzao svog posla, ali kad je poceo da se petlja gde mu nije mesto posledice njegovih dela su jako lose.

Ja se sa tobom slazem u principu, da se razumemo, ono o cemu ti pricas mi uopste nije strano, samo mi je stran nacin.

Vise sam za ono da ako nesto i mislim da je to "zakon" za mene samu, a da nemam pravo drugima da odredjujem niti da ih ubedjujem da je to takodje dobro za njih. Ako primete da je meni dobro, da mi je to o cemu mislim, kako mislim, donelo dobra, da sam postala bolji covek, bolji prijatelj, bolji komsija, oni ce sami doci i reci "hej sta ti to radis", a ovako ja cutim :)

Mnogo je ovo siroka tema, mozda bismo i mogli da govorimo o razmazenim zenama bahatim i bezosecajnim koji ubijaju svoju decu maltene radi zabave i neodgovornosti da je sve bas tako.

Ali nije!

Rekoh vec, vecinu abortusa procentualno izvrse udate zene majke vec jednog il dvoje dece, najmanji broj je onih zena koje koriste abortus kao sredstvo konktracepcije i kad sretnem neku takvu osobu zaista sam na ivici da prokljucam i da ne pozelim da je obesim na sred terazija, ali onda se zapitam sta je to u njoj, njenom zivotu, njenim okolnostima sto ju je dovelo do toga da bude bezosecajni okrutni skot.

Kao sto mislim da ne bih imala problema da obesim zene koje ubiju svoju decu, ostave ih pored kontejnera, ali to je moj problem i sjajno je sto nisam na vlasti.

Tu mi proradi bes samo tako.

A izmedju toga su devojke, cak devojcice, zene, izgubljene, mozda ostavljene od bajnih muskaraca koji su samo malo provoda hteli, mozda devojke iz razrusenih porodica, devojke kojima se cini da nemaju izbora, da nema smisla roditi dete, a recimo nemaju nikakvu podrsku, posao, stan...

Al ja najmanje krivim njih.

Gde su roditelji, gde je drustvo, komsije, rodjaci, citava drzava kad dodje do toga, kasno je, gde je to bajno vaspitanje i porodica pre toga.

U ovom sadasnjem svetu zeni je sve samo ne omoguceno da radja, nema podrsku maltene ni od koga. Nit je socijalno nit kako zasticena, nit ima nade i kada rodi dete da ce moci da ga iskoluje, da ga izvede na pravi put, da ce moci da nadje posao, neku sigurnost...

Sta da ocekuje zena sa detetom na razgovoru za posao? Kome da se obrati za bilo kakvu podrsku, za bilo kakav normalan zivot.

Kome da se obrati samohrana majka koju ce svi da ili da sazaljevaju ili da je gledaju ako je razvedena kao najgoru kurvu...

I da ne idem dalje.

Svi smo mi krivi za situaciju i za uzasne podatke o broju abortusa i vrlo je lako biti moralista i reci to je greh to je lose to je strasno.

Da, jeste, ali mislis li da je lako zeni koja se na to odluci.

Ja nisam imala abortusa do sada i ne mogu da zamislim taj bol kada ti kidaju utrobu, zaista ne mogu, ne mogu da zamislim kako dusa tad zaboli i ne bih nikom pozelela.

I zato oprosti ali kad vidim Vladu kako pametuje pritisak mi se popne na tri hiljade.

Ni ja nemam posao, imam sada pod ugovorom ali necu imati ni porodiljsko niti sta, muz mi je jos student i nema izgleda da ce naci posao jos minimum pola godine ako ne i vise, zivimo kod moje mame koja je zena tezak srcani bolesnik, njegovi roditelji ne odobravaju nas brak niti misle da sam ja zena za njega, a ja sam sama bolesna i ziva samo cudom i svakodnevno samo mogu da Bogu zahvaljujem za ovim cedom pod mojim srcem i da ga molim da dozivim da ga vidim i kad se rodi i kad prohoda i kad izgovori prve reci i kad podje u skolu, a to je sve meni jako neizvesno.

Ali ja ne mogu nekom drugom da kazem "e kako ja mogu", to je meni tako drsko i bezobrazno, tako bahato, sebicno i samozivo. Ako ja nesto mogu nemam prava da ocekujem da i neko drugi to moze niti da mu naturam nesto sto mozda ne moze da podnese.

Mozda je nekom najvaznija karijera i ako zatrudni misli da joj se citav svet srusio, mozda je tek pocela da studira recimo i misli da ce joj beba unistiti zivot, mozda ko zna sta, ali ne mogu ja nekoj devojci il zeni reci "rodi", jer ce ona biti majka, ona je ta koja posle treba 24h dnevno 365 dana godisnje da zivi sa tom odlukom i mozda je u tom trenutku ma kako teska odluka jedina koju je sposobna da donese, a u situaciji u kojoj smo svi mi, teskog zivota i nemanja podrske.

Nismo svi od istog materijala i nemamo svi istu meru, zato me bole i ovakvi tekstovi od Vlade il Dveri.

A mozda me samo drmaju hormoni kao vecinu trudnica pa sam malo neuravnotezena. :D

Izvini jos jednom za "napad" nije bio licno upucen tebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@papagaj

ti pricas o veri, o dverima, o abortusu i sve sto si ovde pricao bilo je u stilu "ja rekoh i dusu spasih".

Kako te samo nije sramota???

Mnogo godina sam crkveni vernik i to o cemu ti pricas bi na povrsini moglo da pije vodu.

Ono sto nije u redu i sto ti ne vidis jer si slep kod ociju je NACIN na koji ti pricas.

Znas, hriscanstvo nije vera sile i necega sto se mora, svi kanoni koji su nastajali nastajali su u konkretnom dobu i odnosili se na konkretne stvari, ali hriscanski zivot se zasnivao na slobodi.

Da, istina se ne moze relativizovati zato sto mi ne mozemo da je dostignemo, ali insistirajuci na onome sto je istina za tebe, ne mozes dopreti do drugog.

Ti ako si vernik Bogu si veran, ti licno. Ti ako postujes Bozije zapovesti postujes ih valjda zbog sopstvene duse, a nemoj kao farisej da zapomazes zasto Hristos leci u subotu.

To sto ti imas "najbolju nameru" je jedna stvar, ali ti sve vreme ovde osudjujes zene koje ucine abortus prema tome postavljas se GORDO iznad njih i vices kao carinik "Bogu hvala sto nisam kao ove zle zene koje ubijaju sopstvenu decu".

Takav nacin moze samo da doprinese da ce mnogi da zamrze i Boga i veru i Crkvu i sta sve ne A TI CES BITI ODGOVORAN za to.

Pazi se onoga sto govoris drugima koji nisu utvrdjeni u veri, jer ako poznajes istoriju Crkve znas i ovo:

U pocetku Hriscanstva onima koji nisu bili Hriscani se nije puno govorilo, nisu znali sve tajne crkve, nisu bili upuceni u znacenja svih molitvi, kao sto je i Hristos govorio svima u pricama, bas da bi mogli da razumeju, na nacin na koji je njima bio jasan.

I tek krstenjem se uvodilo u crkvu.

Zasto je tako bilo?

Onaj ko nije deo crkve ne moze u potpunosti da razume sta se tamo dogadja, to ne mogu ni ljudi u crkvi, nego kako rastu u veri raste i njihovo razumevanja i prihvatanje.

Nije covek masina da mu izdeklamujes hiljadu kanona i pravila i kazes "e aj sad zivi", nego se spram svacije mere i deli.

Tajne su se cuvale od nehriscana upravo da ne bi HULILI na Boga, jer ako neko ko nije hriscanin huli na Boga, hriscani su sebe smatrali krivim i odgovornim za to.

Ti pricajuci ovako i na ovaj nacin samo siris mrznju i bes prema tom zlom bogu koji ne da zenama priliku ni za sta, taj zli bog koji od zene pravi robinju i kravu muzaru, ,vecitu kucnu pomocnicu koja sluzi samo za radjanje i za pomoc u kuci.

E pa da ti kazem da to VEZE NEMA ni sa zivotom ni sa hriscanstvom.

Tvoj nastup je pun gordosti i nadmenosti sto je takodje greh, pa budi ljubazan i vadi BRVNO iz oka svoga, a ne trun iz oka tvog brata ili sestre.

Okani se tudjih postupaka.

Da, ja jesam protiv abortusa i da, trudim se i trudicu se da svojim licnim primerom to i pokazem, ali ne time sto cu reci da je to greh, nego time sto cu pokusati da pruzim nekom smisao i zivota i borbe i radjanja dece.

A prva i osnovna stavka u hriscanstvu je ODGOVORNOST,odnosno ucenje kroz zivot da postanemo odgovorni za svoje postupke i da prihvatimo posledice svojih dela. Ali u ovom svetu gde se ucimo samo kako da izbegnemo svakodnevno odgovornost, to je malo tezi i duzi posao.

Niko, pa ni Bog nema preca posla i da pise recke i sedi "na oblaku i ubija gresnike".

Sve se cini u slobodi, i svako je slobodan da radi sta mu drago.

Da li ce neko verovati u Boga il ne, opet njegova volja, ako mozes pomozi, ako ne, ne staj na zulj.

PS: najveci broj abortusa ucine udate zene sa jednim il dvoje dece, tako kaze statistika.

Ostali nek mi oproste sto sam oduzila

Svaka ti cast,potpisujem sve sto si napisala,ovako nesto zasluzuje da se citira svaki put iznova kako bi se naslo na svakoj strani ove teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam sina od 14 meseci,dojila sam ga do pre 2 nedelje,sa mm koristim stalno zastitu,ali poslednji put nam je pukao kondom,ali posto sam ga i dalje dojila nisam pila tabletu za dan posle. Danas sam uradila test i trudna sam. Ne znam sta da radim,ne mogu ubiti ovo dete,ali ne mogu ni odgati dvoje dece sama. MM stalno radi,a i kada je kuci nista mi ne pomaze(to su vec sasvim drugi problemi)a niko mi ne pomaze,cak se ni ne nude. Samo da napomenem da i dalje imam osecaj kao odmah nakon porodjaja da bi mi drugo dete bilo kao zamena za prvo,i zaista zelim samo jedno dete. I prvu trudnocu sam jedva iznela,3 meseca sam lezala u bolnici i porodila se cim sam usla u 9i mesec... Sutra idem kod ginekologa... Ne znam sta mi je ciniti,znam samo da nisam prestala da placem od kako sam uradila test... Ako neko ima savet neka kaze,kritiku zaista nisam trenutno u stanju da podnesem... Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam sina od 14 meseci,dojila sam ga do pre 2 nedelje,sa mm koristim stalno zastitu,ali poslednji put nam je pukao kondom,ali posto sam ga i dalje dojila nisam pila tabletu za dan posle. Danas sam uradila test i trudna sam. Ne znam sta da radim,ne mogu ubiti ovo dete,ali ne mogu ni odgati dvoje dece sama. MM stalno radi,a i kada je kuci nista mi ne pomaze(to su vec sasvim drugi problemi)a niko mi ne pomaze,cak se ni ne nude. Samo da napomenem da i dalje imam osecaj kao odmah nakon porodjaja da bi mi drugo dete bilo kao zamena za prvo,i zaista zelim samo jedno dete. I prvu trudnocu sam jedva iznela,3 meseca sam lezala u bolnici i porodila se cim sam usla u 9i mesec... Sutra idem kod ginekologa... Ne znam sta mi je ciniti,znam samo da nisam prestala da placem od kako sam uradila test... Ako neko ima savet neka kaze,kritiku zaista nisam trenutno u stanju da podnesem... Hvala...

Kritiku :angry: Ko ima pravo da te kritikuje? Za početak: SMIRI SE! Od suza i panike nema ništa. To problem neće rešiti. Znam da je to lakše reći, nego učiniti, ali pokušaj i zbog tebe i zbog sina. Dobro razmisli, porazgovaraj otvoreno sa mužem, pokušajte da se dogovorite. Uradi onako kako misliš da je najbolje za tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kritiku :angry: Ko ima pravo da te kritikuje? Za početak: SMIRI SE! Od suza i panike nema ništa. To problem neće rešiti. Znam da je to lakše reći, nego učiniti, ali pokušaj i zbog tebe i zbog sina. Dobro razmisli, porazgovaraj otvoreno sa mužem, pokušajte da se dogovorite. Uradi onako kako misliš da je najbolje za tebe.

Ptičica je sve lepo napisala.... Za početak se smiri, pa onda razmisli šta i kako dalje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako odlucuje o svom zivotu.

JA necu nikoga kriviti ako se odluci za abortus, postoje razlozi kada sam Za to .

Ipak, pre nego sto se odluci zena da prekine trudnocu, ako nema zdravstvenih ili ogromnih razloga neka pogleda prvo sta se desava sa njihovom malenom decicom.

Poruka promjenjena od strane moderatora! Uznemirujući sadržaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezobrazno!

Ovaj forum je postao kafana gde zene lupetaju o svemu i svacemu , a kada ja napisem nesto sto bi bilo korisno za buducu neciju odluku, bez vredjanja ili omalovazavanja, onda je to "uznemirujuce."

Bas ste nearumni, tipicni balkanci, nemate kao snage da se suocite sa stvarnoscu, e onda i treba da nam deca ne znaju nista o kontracepciji, o sexu i posledicama , nezeljenaq trudnoca, abortus, tako nam i treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se direktno obratila... Ali kad smo vec tu ja sam samo konstatovala da ocigledno nas nije abortirala... Da li je pre ili posle, nije u tome bila poenta, mislim da ti je to promaklo...

Ja ne osudjujem, a detinjasto je biti toliko neodgovaran, pa doci u tako glupu situaciju... Kad smo kod zenskih prava, tu je i pravo na obrazovanje, pa nek se lepo obrazuju o svom zdravlju... Odlicno sto si spomenula ljudsko bice, jer ne znam molim te sta je onda dete, vanzemaljac ili cemo da se nadjemo negde na fetus, embrion... Nazalost, neki su ostali samo na tome da ostanu embrioni zato sto im emancipovane zene sa zenskim pravima, uskracuju, najosnovnije i najelementarnije pravo, pravo na zivot! To je nesto na sta svi imamo pravo i niko ne moze da me ubedi da iko ima to pravo, da jednoj bespomocnoj bebi, koja jos nema snage da se brani i da odbrani svoja prava na zivot, uskrati, tacnije oduzme isti... Kad su toliko emancipovane malo kontracepcije ne bi bilo na odmet...

A o samim "zenskim pravima" i onim sto zagovornice istih pod njima podrazumevaju, zaista mi je ispod svakog nivoa da raspravljam... A pogotovo o onima koji smatraju da masina za ubijanje zvuci mnogo vise sofisticirano od masina za radjanje...

Ja sam zena i uzivam u tome, u svojoj zenstvenosti, u tome sto cu da budem majka, niti imam ambiciju da se takmicim sa muskarcima, a na kraj pameti mi ne pada da tezim feministickim idealima... Kao sto rekoh moj stav... Ne znam zasto si se uopste nasla prozvanom...

Mislim da muskarci koji nas vole odavno na nas ne gledaju kao masine, ocigledno se u tome nalaze one koje takvog jos nisu pronasle, pa svoje frustracije lece na drugima... (da ne bi opet doslo do nesporazuma, mislim na zene koje se pronalaze u masinama za radjanje, a nijednog momenta na tebe)

E svaka ti je zlatna,potpisujem svaku rec!!!

Nemam ja nista protiv da svako odlucuje o svom telu,ali ne i o tudjem zivotu,jer taj fetus,embrion,oplodjena jajna celija....kako god,to je ZIVOT,tudji zivot o kojem mi nemamo pravo da odlucujemo.Uostalom postoji i tzv."pilula za posle"ukoliko dodje do "nezgode" tokom odnosa,i raznorazni vidovi kontracepcije,pa neka se zene cuvaju,a ne da posle najneviniji ispastaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

19 nedelja! Nisam čula za ovakav primer još, ali eto nikad se ne zna, ništa nije 100% sigurno. Ja sam pila više od 6 godina kontraceptivne pilule, isto nisam promašivala, znala sam da postoji šansa i sa njima da se ostane u drugom stanju, ali da je procenat gotovo zanemarljiv, pogotovo ako se redovno uzimaju, ali evo, ipak se dešava...

Ha,meni je moj ginekolog pokazao RTG-snimak posteljice u kojoj se lepo vidi SPIRALA :D zena je `ladno zatrudnela i pored spirale i rodila je bebu,nije htela da abortira,i eto spirala je zavrsila u posteljici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitala sam ovu temu odavno i bila zgranuta stavovima žene koja se izdaje za veliku hrišćanku i ostavlja linkove koje uopšte neću da komentarišem, a pritom je abortirala jer ju je "ostavio dečko". I sad smatra da je bogom dana da soli drugima pamet. Živo me interesuje kako neko tako nadobudan, ko sve meri svojim aršinima i smatra da se njegovim kajanjem pomerio poredak, kao i kriterijumi za sve žene, gleda na prekide patoloških trudnoća. Verovatno je puna "produhovljenih" saveta kako je svako dete dar od Boga i kako treba da se izdigneš iznad te situacije i rodiš dete kakvo da je. Nemam reči za licemerje i uskoumnost stavova koje je iznela ta osoba (ista ona koja je svoje reči poistovećivala sa biserima a drugarice s foruma sa svinjama).

Nije lepo ni da nipodastavas ovakav stav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nipodastavam nego se distanciram od njega.

A vrlo je lako imati taj stav kad nisi u kozi nekoga ko je imao takvu trudnocu.

Okej, delovalo je prilicno ironicno, ali mozda sam i ja pogresno protumacila ;)

A za ovo drugo-to vec ne moze niko znati kakvu je ko imao trudnocu i zbog cega mu je stav takav kakav je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakva ironija, otkud je meni do ironije. Taman posla.

Ne znam, koga god sam pitala da li bi zadrzao bolesno dete (pa jos sa teskim poremecajem koje je imala moja beba, tezak oblik odredjene hromozomopatije), ama bas niko nije rekao da bi zadrzao. Ali verovatno da na svetu postoje i zene koje bi iznele takvu trudnocu. A mislim da ima i ljudi koji razlicito gledaju na celu situaciju u zavisnosti od toga da li se dogadja njima ili nekom drugom.

Razumem sta hoces da kazes. Verovatno sam i ja osetljiva na ovu temu jer sam imala prilike da cujem od dr geneticarke kako bolesna deca "nikom ne trebaju, samo su teret drustvu i porodici, i u celom civilizovanom svetu se uklanjaju", pritom ona nije znala kakav je moj stav po tom pitanju, a sumnjalo se da mi je beba bolesna. Nadam se da shvatas sta hocu da kazem-kao sto ja ne smem a priori da osudjujem ljude koji bi ili su abortirali bolesno dete, tako ocekujem i da svako postuje moj stav da ne bih, i da ne misli (kao ta dr) da je njegovo polaziste neprikosnoveno. Ako mozes, zamisli kako se oseca osoba (pogotovo trudnica) koja bi svoje dete rodila u svakom slucaju kad joj neko govori da njeno dete ne treba nikome, da je teret, i takve grozne stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je stvarno grozno!

Treba poštovati svačiji izbor. A lekarku neću ni da komentarišem. Baš u svetu ljudi drugačije gledaju na sve to jer žive u drugačijim uslovima. Konkretno govorim o majkama čije su ćerke imale lakše oblike ovog mog sindroma i želele da rode, ali im se desio spontani. Kad sam to čitala na forumima podrške za majke dece sa Tarnerovim sindromom, bila sam jako iznenađena. Što se mene tiče, ja nisam imala snage da zadržim.

Pretpostavljam da si upoznala tu dr, cini mi se da se preziva Popic, mislim da je jedina geneticarka u Novom Sadu. Moju kumu je isto tako istraumirala, zena ima 40ak godina, i ova ju je ubedjivala da MORA na AC, izderala se na nju sto nece, a ova joj je sve vreme govorila da za nju to nema smisla jer ce svakako zadrzati bebu. Kad odes kod nje sva je fina, blaga i mirna, a onda izgovori takve stvari da ti se zeludac isprevrce.

A za ovo u svetu sto kazes, zaista je tako, a i za svaku je pohvalu sto se ti ljudi maksimalno ukljucuju u svakodnevicu "normalnih" ljudi-idu zajedno u skolu, rade u skladu sa svojim mogucnostima, i samim tim prema njima postoji mnogo manje predrasuda. Jedno vreme sam radila sa jednom mentalno zaostalom zenom (u Italiji), koja inace prica nekoliko jezika :huh: i bilo je to veliko otvaranje ociju za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ko je dr Popić, ja sam bila kod direktorke Dečje bolnice koja se za mene lično zauzela i mnogo nam pomogla.

Moja braća od tetke su distrofičari i žive u veoma razvijenoj zemlji. Tamo igraju hokej, idu na pecanje, jedan je bio čak i reprezentativac u hokeju za invalide u kolicima. Imaju oko 35 godina a kod nas distrofičari žive jedva do 20. I to u kakvim uslovima!

Roditi bolesno dete je hrabrost. A ja nisam imala hrabrosti. Niti sam mogla da budem hrabra u ime deteta koje treba da živi s bolešću.

Apsolutno nema potrebe da se pravdas, uradila si onako kako ti je savest nalagala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ko je dr Popić, ja sam bila kod direktorke Dečje bolnice koja se za mene lično zauzela i mnogo nam pomogla.

Moja braća od tetke su distrofičari i žive u veoma razvijenoj zemlji. Tamo igraju hokej, idu na pecanje, jedan je bio čak i reprezentativac u hokeju za invalide u kolicima. Imaju oko 35 godina a kod nas distrofičari žive jedva do 20. I to u kakvim uslovima!

Roditi bolesno dete je hrabrost. A ja nisam imala hrabrosti. Niti sam mogla da budem hrabra u ime deteta koje treba da živi s bolešću.

isto bih uradila, bas zbog toga sam dugo i bila u dilemi oko radjanja dece...

Apsolutno nema potrebe da se pravdas, uradila si onako kako ti je savest nalagala.

potpis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ko je dr Popić, ja sam bila kod direktorke Dečje bolnice koja se za mene lično zauzela i mnogo nam pomogla.

Moja braća od tetke su distrofičari i žive u veoma razvijenoj zemlji. Tamo igraju hokej, idu na pecanje, jedan je bio čak i reprezentativac u hokeju za invalide u kolicima. Imaju oko 35 godina a kod nas distrofičari žive jedva do 20. I to u kakvim uslovima!

Roditi bolesno dete je hrabrost. A ja nisam imala hrabrosti. Niti sam mogla da budem hrabra u ime deteta koje treba da živi s bolešću.

Sad ću biti ot, ali me živo zanima...zar je Konstantinidis smenjen a da ja nisam obaveštena ili DB ima nekoliko direktora? :)

Što se tiče Popićke, ako je to ta kod koje sam ja bila - izašla sam odande k'o pokisla. Dok mi je govorila kako MORAM da uradim AC nije me nijednom, ali bukvano nijednom pogledala. Kao da sam na proizvodnoj traci. Šta god da sam dodatno pitala samo je ponavljala kako moram na ac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ću biti ot, ali me živo zanima...zar je Konstantinidis smenjen a da ja nisam obaveštena ili DB ima nekoliko direktora? :)

Što se tiče Popićke, ako je to ta kod koje sam ja bila - izašla sam odande k'o pokisla. Dok mi je govorila kako MORAM da uradim AC nije me nijednom, ali bukvano nijednom pogledala. Kao da sam na proizvodnoj traci. Šta god da sam dodatno pitala samo je ponavljala kako moram na ac.

Sigurno je to ta <_< _Mislim da se zove Fedora ili Feodora, tako nesto. Nama se prvo odusevila sto smo smuckali mesance, a posle nas je onako izresetala gadostima <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Direktor DB je dr Jadranka Jovanovic-Privrodski, koliko je meni poznato. Ona je geneticar.

Da, ona je upravnik klinike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.